1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Eurocopter/Aérospatiale SA 330 Puma, AS532 Cougar, EC225 Super Puma, EC725 Caracal, H225

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2013. március 29..

1. Luthero

Luthero Well-Known Member

2. weasel007

weasel007 Well-Known Member

EC225 / H225

misinator likes this.
  3. rudi

rudi Well-Known Member

anonim999 likes this.
  4. marton

marton Well-Known Member

Vegyék csak. Remélem vesznek még 21 Black Hawk-ot is, és megduplázzák a patriot mennyiséget is. Barmok...

rappali_, arcas and LMzek like this.
  5. LMzek

LMzek Well-Known Member

Remélem vesznek meg kb. három maréknyi(mondjuk 15 :) ) F-16-t, valami feújítandót, kevés üzemórával ;), az se baj, ha olcsón, úgyis utána lesz kib@szott drága. :D

marton likes this.
  6. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Jobb, mintha üresen állna a csarnok Brassó mellett.
    Ráadásul '89 óta esélyes, hogy nem sok IAR-330-at vettek át, vagyis van vagy 40-50 helikopterük, ami majd 30 éves, vagy több. Azok valószínűleg nemsokára kikoppannak. Egyszerűen kell valami 5-10 éven belül. Ráadásul kooperáció a Bell-el és az Airbussal... esetlegesen a bukaresti turbomecanika is kap egy kevés melót (ne felejtsük el, hogy a régebbi gépekhez még a hajtóműveket is otthon gyártották). Nem hülyék, életben akarják tartani a repiparukat.... mert nekik van.
    De azért ne írjuk már nagy betűvel azt, hogy románok... ez megalázó
    Egy csepp sovinizmus sem szorult beléd? :)

Python, rappali_ and marton like this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

Megvan a vizsgálat eredménye:

Igen komoly vizsgálat volt, igen csekély eredménnyel.
    Az intézkedés: a bűnös bolygókerék üzemidejét megfelezték...o_O

borisz and fishbed like this.
  8. Terminator

Terminator Well-Known Member

9. varga dima

varga dima Well-Known Member

A mai cikkben javítsatok ki, hogy Arzen Avakov ukrán belügyi miniszter és nem külügyi.... Külügyi - Klimkin.

10. rudi

rudi Well-Known Member

Remélem a ma aláírt szerződésben külön kitértek a H225 főreduktor problémáira..
    A norvég H225-ös baleset óta a főreduktor bolygókerekeinek az élettartamát 1000 órára redukálták, ami azt jelenti hogy 1000 óránként elég komolyan meg kell bontani a gépet.
    A reduktort ki kell építeni, szét kell szerelni, a bolygókerekeket cserélni kell stb…
    Ezt a munkát nem lehet idehaza elvégezni. Azon kívül hogy mindez k. sokba kerül ráadásul még sokáig is tart.
    Érdekes lesz...

fishbed, Python and antigonosz like this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Reméljük kijavítják, és nem lesz semmi érdekes ezekkel a gépekkel.

12. rudi

rudi Well-Known Member

fishbed likes this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hát, ez nem jó hír. Ami nekem fura, hogy azért ezek a helik már nem új konstrukciók, és eddig nem hallottam hogy olyan marha nagy probléma lett volna velük, vagy rossz lenne a hírük.

14. arcas

arcas Well-Known Member

Ha van egy ilyen hibás alkatrész szériád és nincs tömeges visszahívás, akkor számolnak, és leredukálják annak élettartamát, majd cserélik. Nem hiszem, hogy egy nyilvánvalóan gyári hibás alkatrésszel zajlik most is a gyártás, a már üzemben lévő gépeknél meg idő előtt tervezetten csere.

15. rudi

rudi Well-Known Member

Gondolod?
    2009-óta négy Super Puma veszett oda a főreduktor meghibásodása miatt. (G-REDL, G-REDW, G-GHCN, LN-OJF) és ötödiknek szerintem a Suriont is nyugodtan oda lehet számítani.
    Szerinted áttervezték a reduktort? Nézd meg a fenti videót milyen intézkedéseket hoztak...
    Most - a Norvég baleset óta - erőltetik hogy kezdeni kéne vele valamit a konstrukcióval is, nem csak levenni az éppen bűnös alkatrész az élettartamát.

16. arcas

arcas Well-Known Member

Igen, gondolom.
    Nem állítottam semmit, nekem így életszerű. Nem ismerem az említett gyári számok történetét, mindegyiket ugyanaz vitte roncstelepre? Biztosan?

17. rudi

rudi Well-Known Member

H225M gyártás..én azt hittem a Francia munka, erre kiderül hogy 2014 óta a törzs Indonéziában készül (Dirgantara Indonesia/PTDI).
    A Franciáknál csak készre szerelik az Eu.i piacon eladott gépeket.

arcas and Terminator like this.
  18. Terminator

Luthero, anonim999 and arcas like this.
  19. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Jobb híján ide teszem
    "Under the HIL programme, the H160 will replace all helicopter types in the French military except for the NHIndustries NH90, Airbus Helicopters Tiger, and Airbus Helicopters H225M Caracal."

Luthero likes this.
  20. Terminator

Ezen oldal megosztása