Eurofighter Typhoon

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
MeMb90
D6d9wJCW4AA76U0.jpg:large
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Lezuhant két német vadászgép
Az MTI szerint összeütközött a német légierő, a Luftwaffe két Eurofighter típusú vadászgépe.

A baleset Észak-Németországban történt, Rostocktól nem messze, a Fleesen-tó környékén. Az N-Tv információi szerint a pilóták tudtak katapultálni, de jelenlegi tartózkodási helyük ismeretlen.
ga1.gif


A Luftwaffe előzetes közlése szerint a két gép egymástól elég messze, kilométerekre zuhant erdős részekre. Mindkét gép a Luftwaffee 73. vadászszázadához tartozott. Egyelőre nem tudni, miért ütköztek össze a repülőgéped, de az idősjárás felhős, borús volt a baleset időpontjában.
ga1.gif


Egy videót is feltöltöttek a lezuhanás utáni percekről:




https://mandiner.hu/cikk/20190624_lezuhant_ket_nemet_vadaszgep
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
754
1 913
93
A DPA szerint emberi maradványokat találtak az egyik becsapódási hely közelében, de még nem nyilatkoztak, hogy a pilótához tartozik-e.

Forrás:

BREAKING: Body parts have been found near one of the crash sites after two Eurofighter jets collided mid-air and crashed in north-eastern Germany, a police spokeswoman says, adding that it has not yet been determined whether they belong to the pilot - @dpa_intl
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
A DPA szerint emberi maradványokat találtak az egyik becsapódási hely közelében, de még nem nyilatkoztak, hogy a pilótához tartozik-e.

Forrás:

BREAKING: Body parts have been found near one of the crash sites after two Eurofighter jets collided mid-air and crashed in north-eastern Germany, a police spokeswoman says, adding that it has not yet been determined whether they belong to the pilot - @dpa_intl

Valahol olvastam, hogy a másik pilóta maradványai. Sajnos úgy néz ki egy pilóta halott.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Szóval a távol lezuhant két gépből, illetve az amatőr felvételekből azt lehet már sejteni, hogy ez a két gép nagyobb magasságon ütközhetett össze.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 358
113
? Ez most hogy jön ide? :)
Ki használ a magyar pilóta szakzsargonban "eject" kifejezést vészhelyzet esetén?

Ez látod egy jó kérdés - mert a környezetedhez idomul az agyad, pl. ha egy másik országban élsz, idővel az adott ország nyelvén jutnak eszedbe gondolatok. Jelen esetben pedig a fülke ez a környezet. Az pedig angol, a gép angolul kommunikál veled(FMA/ECAM), angol rajta minden felirat/kijelzés, angolul viszel be infókat.
És adott esetben azt fogja kiírni/vinnyogni, hogy "eject"
Na mármost neked arra kell trainingelned, amit a gép mond neked.

Én a saját Type ratingemen "emergency descend", "climb","retard" és hasonló parancsokra trainingeztem az agyam, mert a gép ezt visítozta nekem ékes angolsággal. Az ATC is angolul fog beszélni és utasításokat adni.
Repülésben angolt használunk, a használt gép (gripen meg az új heli) angolul kommunikál, így én azt feltételezem, hogy a hajózóállomány angolra reagál Pavlovi reflexekkel :D
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
De ennek semmi köze ahhoz, amit én írtam.
Panzerfaust azt írta a katapultálásra, hogy "pattintott", én meg erre azt írtam, hogy az nem úgyvan ám, mert a pilóták a katapultálást úgy becézik: "kattintás".
Az, hogy te, illetve a többi pilóta angol szakzsargont is használ, az rendben van, de ehhez most nincs sok köze.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7