1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Eurofighter Typhoon

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. fonak9

fonak9 Active Member

Hatótávban azért nem hiszem, légi utántöltéssel persze nyilván igen.

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Erre gondoltál?
    Elvileg ez éllettartamot nem befolyásolt.

3. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

"A gép mérete és fajlagos paramétereiből max. saccolni lehet, de teljesen irreális azt hinni, hogy egy sokkal nagyobb relatív tömegnövekedés és keresztmetszet + hullmállenállás szétbarmolás után az EF hatósugara a közelében lenne egy CFT-s póttartályos F-15E-nek."

Nem az F-15-ről, hanem az EF vs. Rafale-ról volt szó :D:D:D
    Én szerintem az F-15E többet tud ezen a téren, mint az EF, ez számomra nem is volt kérdés.

4. fip7

fip7 Well-Known Member

pöcshuszár

Nem emlékszem pontosan. Úgy emlékszem , hogy a Trache 1-es gépeknél valami gond volt és repedezett e miatt a szénszálas vázszerkezet.
    De valaki aki jobban emlékszik nálam majd pontosítja a dolgot :)

5. gafzhu

gafzhu Member

Hmm... ha 4 AMRAAM mellett visz 3 nagy + 2 illeszkedő póttartályt akkor azt hiszem több a hatótáv 2400 km-nél, ami már kiad 3 órás őrjáratozást 800 km/h-val.

6. emel

emel Well-Known Member

Tudtommal a kísérletképpen legyártott gyári példányon kívül egyetlen Eurofigteren sincs illeszkedő póttartály, úgy elkaszálták azt a programot mint árokparton a füvet. Szóval azzal egyenlőre ne nagyon számoljunk ...

fip7 likes this.
  7. gafzhu

gafzhu Member

Ez F-16 lenne nem EF, kicsit off.

8. Terminator

Terminator Well-Known Member

9. pöcshuszár

10. megazez

megazez Well-Known Member

11. pöcshuszár

Ezt a - félig költői - kérdést én is feltettem az imént a fejlesztős topicba... ;)

12. Mike

Mike Well-Known Member

Spéci festésű osztrák Typhoon fáklyával, Zeltweg 2019

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

14. arbalest

arbalest Well-Known Member

Ha volt már, bocsi!

fishbed likes this.
  15. pöcshuszár

Hoppszikácska!
    Több érdekes infó is kiderült a német fegyverembargóval kapcsolatban.
    - egyrészt az embergó hivatalosan 2020 márciusában lejár, hacsak meg nem hosszabbítják (szerintem nem fogják), akkor legkésőbb akkor vége lesz.
    - viszonylag friss hír (dec 3. csak most került fel híroldalra), hogy a Rheinmetall megnyert egy pert a Német Szövetségi Állam ellen, mert a SZA által megrendelet 110db HX szériás logisztikai járművet az embargó miatt nem tudja leszállítani. 90 db már elkészült, és parkolnak a "gyárudvaron".
    - Az elvesztett per folyományaként nem csak a Rheinmetall szállíthat, de formai okokra hivatkozva a Frankfurt-am-Main-i bíróság az egész embargót visszavonta.

Ezek szerint a EF szállításai is beindulhatnak. Kérdés, hogy van-e még akarat az üzlet stoppolására.

Terminator likes this.
  16. pöcshuszár

Persze csak a Forrás maradt le... :oops::eek::mad:

Ezen oldal megosztása