Eurofighter Typhoon

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
http://htka.hu/2012/10/01/htka-hirhalom-2012-39-het/

 

Erről a htka is volt egy hír .

10 000 km szubszónikus szárnyas rakéta ami a régi H-555 váltja fel .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 329
76 966
113
Összesen 148 T1 van. 15 Osztrák, 33 német, 28 olasz, 19 spanyol, 53 brit.
A T1 Block 1 csak légi harcra alkalmas. Azt is valószínűleg csak egyszerűbben.
“Basic Air Defence Capability”
A T1 Block 2 valószínűleg teljesebb légi harcra is képes. “Air-to-air capabilities”
A T1 Block 5 a T1 széria csúcsmodellje képes bombát is dobni. Elvileg minden T1et upgradeltek erre a szintre. A britek LITENING3 konténerrel Paveway II indítására alkalmassá tették.
A T2 Block 8 ezt nem teljesen értem “New hardware standard with new mission computer” Valószínűleg elektronikán változtattak és kapott egy új számítógépet. Ha jól sejtem a küldetés adatait és részcéljait kezeli esetleg össze van kapcsolva a tűzvezetéssel. De ez csak spekuláció.
A T2 Block 10
Indíthatja az AIM-120C-5-öt, az IRIS-T -t és a ALARM radar pusztító rakétát.
Ledobhatja a GBU-24-et(GPS) és LITENING III konténerrel a Paveway 3-at és 4-et.
E mellett fejlesztették az ellenség barát felismerést és a rakéták elleni önvédelmet. Enhanced Operational Capability 1 ezt nem értem mi lehet.
Rangeless ACMI Ez ha jól értem repülési adatrögzítő.
T2 Block 15
Enhanced Operational Capability 2
Indíthat Meteort, Taurust, Storm Shadow-t, Brimstone-t Ha jól értettem az utóbbi három levegő föld fegyver még nincs teljesen integrálva.
T2 Block 20
Enhanced Operational Capability 3

Ez egy magic nevű kommentelő írta 2012 szeptemberében.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Miközben az EF egy hülyeség mindenki fontolóra veszi és megveszi, (de persze akkor mindenki korrupt) erre mondják: a kutya ugat, a  karaván halad.

Ízé, hát nem is tudom. Tudtommal a szaudiak és Omán pont, hogy "borítékos" banda. Az osztrákok meg... Na az a beszerzés is megér egy misét. Csak nappal használt, IRIS-T-vel készültséget adó EF helyett lehet olcsóbb lett volna a Griff.

Több országnál a Typhoon felmerült, ez tény. De, ahol nem a Rafale nyert (India), ott sincs nagyon sok esélye. Dél Korea? Vagy F15K, vagy F35.
Braziloknál élből kiesett. Dánia? Ha nem F35, akkor előbb lesz ott Gripen NG, vagy SH szerintem. Kanada? Van ott x ember, aki durca az amcsikra az Avro Arrow miatt sok-sok éve, de nem annyira, hogy ne SH vagy F35 legyen (vagy mixben, mint az aussziknál). A többiek? A T1-esektől a megrendelők is szabadulnának (a RAF-ról biztosan olvastam, de a spanyoloknál is szóba került). Abdulékon kívül nem nagyon van ország, akire a nyakára sózhatják.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
Meg fejlesztés alatt van a "cirkon" hipszerszónikus rakéta amit rephordozók ellen szánnak .

Legalább is 10 mach sebességű lesz .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 329
76 966
113
A H-101-re valóban 10.000km-et írnak ami talán el is képzelhető mert az alapját képző H-55 a 70-es évek végén 3000km-es hatótávval rendelkezett de 1996-ban tesztelt H-555 már 5000km-et tudott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 329
76 966
113
Az angolok a saját Tranche 1 Block2/2B (náluk F.2-nek hívják)modernizálták Tranche 1 Block 5 szintre ami náluk FGR.4-el jelölnek.

A német gépeknek meg utána nézek!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Majd ha rendszerbeáll akkor kiderül mennyi az annyi, én is olvastam a 10K km-es PR cikkeket, de meglátjuk. Mindenesetre a FAS.org 3-5000km közé teszi a hatótávot.
 
M

molnibalage

Guest
dudi said
A H-101-re valóban 10.000km-et írnak ami talán el is képzelhető mert az alapját képző H-55 a 70-es évek végén 3000km-es hatótávval rendelkezett de 1996-ban tesztelt H-555 már 5000km-et tudott.
Drasztikus méretnövekedés nélkül ez illúzió, mert keró nélkül nem megy sehova. A nagyobb méretűt meg hol is hordozzák akkor a gépek?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
Molni a tu-95 is hordozhatott 3 kh-22 rakétát .

 

Bár igaz neked csak az a szent amit a jenkik írnak.

Elsőnek azzal volt bajod hogy elírtam . mikor bizonyítottam akkor meg már hülyeség az egész .

 

mach 0.5-6 sebességgel miért ne mehetne olyan távolra nagy szárnyfelülettel nagy magasságban.

Azért van benne hajtómű is mert ahogy írtad "keró nélkül nem megy sehova" .

Azért ők sem a 70 években vannak már.
 
M

molnibalage

Guest
Persze, annak minden kihatásával a hatótávra. A gépek elvétve hordozzák csak a maximális fegyverezetet. Azonos méretű fegyver indítási távolsága nem nő meg az ötszörösére. Aki ebben hisz, ha nem normális. A BGM-109 életciklusa is a 30 év felé tedál és mai napig 2'500 km a teljes lerepülhető táv. Tehát, ha nem nyílegyenesen közelíti meg a célt a cucc, akkor ennél kisebb az indítási távolság.

Bár igaz neked csak az a szent amit a jenkik írnak.

Nem. Viszont az ilyen kommentek miatt jön majd el hamarosan az idő, hogy egyeseket élből ignorálok a fórumon, mert érvelni nem tudnak, csak személyeskedni. Most akkor mondjam el, hogy te meg minden hülyeséget beveszel, amit közölnek anélkül, hogy a legalapabb modellel utánaszámolnál, hogy ez mit jelent...?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 816
81 129
113
Roni

A H-101 hatotávolsága hivatalos orosz források 5000-5500 km. A 10 000 km túlzás, (a méretei alapján is)jelenleg nem rendelkezik ilyen hatotávval....

Hossza 7,6 m , átmero 0,75 m, súlya  2,2-2,4 t,  max. sebbesége 250-270 m/sec,. cirkálo sebessége  190-200 m/sec. repulési magassága : min: 30-70 m, max. 6000 m . Robbanofej 400 kg.
 
M

molnibalage

Guest
Ott keződik, hogy milyen profillal ekkora és mekkora külső hőmérséklet esetén? Mert alacsonyan repülésnél már ez is igen komoly befolyásoló tényező.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
Ahogy tegnap írtam molni a 12 mach sebességű szárnyas rakétárról abban igazad volt nem cirkálórakéta hanem stratégiai  rakéta ami nagy magasságban teszi meg a célpont felé az utat  hasonlóan a jenki 5000 km hatótávú stratégiai bombához .
 

tener

New Member
2013. március 20.
4
0
1
Lehet tudni arról, hogy a németek milyen légierővel számolnak a jövőben? A legtöbb EF-et fejlesztő ország csatlakozott az F-35ös programhoz, de a németekről nem hallok semmit. Elég nekik EF-re támaszkodni, vagy majd csak vásárlóként lépnek be más generációs gépbeszerzésnél?
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/4-generacios-vadaszbombazok/eurofighter-typhoon/page-4/" rel="nofollow">tener</a>

Én úgy tudom, hogy a németek kb. 140 EF-el és 85 Tornadoval számolnak egy ideig(meg talán néhány MQ-9). Szerintem a Tornadokat valami új Európai repülő váltja majd egyszer.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
tener:

Biztos, hogy saját 5.gen gép lesz. Szerintem ebben az évtizedben még bejelentik, hogy készítik az EF utódját.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113
A Cassidian elkezdte az eddigi legkorszerűbb Eurofighter változat gyártását


http://www.defencetalk.com/cassidian-produces-the-worlds-most-advanced-eurofighter-47277/