F-16 Fighting Falcon (General Dynamics/Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Az orosz média reggel Thunderbird csapat balesetéról számolt, nem messze Légierő Akadémiától, ahol pont Obama tartózkodott.... Akkor most két balesetról van szó?
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Cj-DcUHWYAgry7e.jpg
636004857518825715-F-16-crash.png
Cj-BeGXVEAAPgR2.jpg
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
15648107501_60db959562_b.jpg
</a><script async src="//embedr.flickr.com/assets/client-code.js" charset="utf-8"></script>
9966382945_5ff8faae90_b.jpg
</a><script async src="//embedr.flickr.com/assets/client-code.js" charset="utf-8"></script>
14259628293_c75fd1ce2a_b.jpg
</a><script async src="//embedr.flickr.com/assets/client-code.js" charset="utf-8"></script>
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113

Nemhiába verték vissza az iszlám államot elnézve e célkonténeres rsézt még a hülye is tudná írtani őket viszont egy szu-25 és a mi-24 nem irányított rakátninál a két szemed van és sok sikert a találathoz! Itt meg...
 
M

molnibalage

Guest
Te ezekből a bevillanásokból meg tudud mondani, hogy kit, mikor és hol bombáztak? Zseni vagy...

A videó dátumozása meg 2013 és biztosan régebbi felvételek vannak benne...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nagyon jól tudom hogy régi felvétel és nem az iszlám állam elelni harcot mutassa .

De azért nem jobb mint egy szu-24-sel buta bombákat dobálni? vagy egy szu-25-sel?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nagyon jól tudom hogy régi felvétel és nem az iszlám állam elelni harcot mutassa .

De azért nem jobb mint egy szu-24-sel buta bombákat dobálni? vagy egy szu-25-sel?

Az attól is függ, milyen célpontra dobálják a "csodafegyvereket a demokrácia terjesztői". Mostanában konkrétan egyetlen videót sem láttam, amelyiken az F-16-ok gyepálták volna a feketeingeseket (pedig a szememben erősen javukra válna!), tehát ennél még a Szu-24 és Szu-25 buta bombái is többet érnek az adott hadszíntéren. Videókészítésben meg zenei alájátszásban viszont vitathatatlanul jobbak a Jimmyk, csakhogy az IÁ elleni háború nem erről szól.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen">Nézd emel, ez a komment lényegében uszítás kategória.
Mi van..?
</blockquote>

Emelnek ez a kommentje nem a szakmai vitáról szól, hanem burkolt uszításról.

Az attól is függ, milyen célpontra dobálják a "csodafegyvereket a demokrácia terjesztői". Mostanában konkrétan egyetlen videót sem láttam, amelyiken az F-16-ok gyepálták volna a feketeingeseket (pedig a szememben erősen javukra válna!), tehát ennél még a Szu-24 és Szu-25 buta bombái is többet érnek az adott hadszíntéren. Videókészítésben meg zenei alájátszásban viszont vitathatatlanul jobbak a Jimmyk, csakhogy az IÁ elleni háború nem erről szól.
 
M

molnibalage

Guest
Továbbra sem étrem, hogy ki ellen uszít a komment. Vagy a szó jelentésével nem vagy tisztában...? [fejvakarás]
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Konkrétan erre céloztam:

Az attól is függ, milyen célpontra dobálják a "csodafegyvereket a demokrácia terjesztői". Mostanában konkrétan egyetlen videót sem láttam, amelyiken az F-16-ok gyepálták volna a feketeingeseket (pedig a szememben erősen javukra válna!)

A topik F-16-ról szól. Hogy jönnek ide a csodafegyvereket dobáló demokrácia terjesztői? Meg a feketeingesek gyepálása?
Roni feltett egy egyszerű kérdés, hogy nem e jobb egy F-16 lézervezérlésű bombákkal, mint egy buta bombákat eregető Szu-24 vagy Szu-25. Ilyesmikre semmi szükség nem volt.
Ha egy haditechnikai fórum vagyunk akkor legalább ezeken a topikokon maradjunk annak. A demokrácia terjesztői meg mehetnek a nagy sakktáblába, vagy mittomén.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nézd emel, ez a komment lényegében uszítás kategória.

Oké, ezt bevállalom, uszítottam (volna) az IÁ ellen - ha számítana a szavam ebben a kérdésben. Lehet, hogy rossz helyen tettem, ezért elnézést, de a kérdésre válaszoltam. Szóval a HASZNÁLATRA vonatkozó kérdés szerintem nem tisztán technikai kérdés, így tisztán technikai választ se lehet rá adni. Vannak min pénzügyi politikai és propaganda-szempontjai is a dolognak.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Továbbra sem étrem, hogy ki ellen uszít a komment. Vagy a szó jelentésével nem vagy tisztában...?"

Most komolyan nem jön össze molni?

emel: Nézzük meg felül e a legutobbi trollkdásodnak molni... Tippem szerint tuti, hát lássuk be nem nehéz véresre szivatni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Arra jobb a célzókonténer + lézervezérlésű bomba, amire az a költséghatékony. Általában AK-t lóbáló könnyű fegyverzetű militáns csoportokra, öszvérekre, kecskékre, max. Toyota Pick up-ra nem éri meg szerintem sem. Akár elfogadja egy full high tech tecnokrata, akár nem, itt a költséghatékonyság szempontjából 90%+ ban a kazettás, gyújtó, és nem irányított rakéta, gépágyú kombó az ami kifizetődő. Ez van.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Nekem inkább az a kérés, hogy miért lett odaírva, hogy légiharchoz csak AIM-9, mikor kaptak AIM-7M? (vagy van P) verziót, amely még mindig viszonylag jó BVR rakéta, minden nem aktívval felszerlet harci gép ellen?
Másik megjegyzésem, tényleg mi a fenének kell nekik több F-16-os, amikor ténylegesen inkább csatarepülőkel, meg COIN gépekkel kéne harcolni az IS ellen Irakban is. Földi csapásmérésre minek kell a Viper, mikor 4 lézerbombát el tud vinni még a gyakorló L-159-es is ész JTAC-kal pontosan lehajítják.. Helyette vennének Air Tracktor katonai változatból 50-et, még olcsóbb is lenne és megfelelő támadókapacitásból állna a légierejük. F-16-os teljesen felesleges szerintem. Én inkább amerikai lobby-tevékenységet, meg a háttérben korrupciót sejtenék, ha nem vettek volna orosz helikoptereket is.. Még az első szerződésből sincs egy századnyi gép ott..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Az amerikai korrupciós tevékenység(F-16), nem zárja ki az orosz korrupciós tevékenységet(Mi-28), nekem meg ez a vélememényem :p. Illetve biztosan benne van a politika is, egyikkel sem szeretnének rosszban lenni, tehát vásárolnak mindkettőtől, hogy ne legyenek terroristázva, meg proxizva, tavaszozva, hibridezve.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
nem a korrupciós tevékenységre van kihegyezve a komment, hanem hogy racionális volt-e a döntés?
Maga az F-16IQ egyébként szerintem nagyobb számban a jelenlegi helyzetben és rendszerben felesleges. COIN gép, és harci helikopter kéne, amivel földbe lehet döngölni az ISIS-t, megbízható hajózó és műszaki állománnyal. Sajnos a szárazföldi haderőnem egy része intakt és megbízható Irakban a másik rész kényszerkatona. Sok az ISIS-nek egyéb vallási szélsőséges csoportoknak kémkedő az állományban. A fél ISIS Irakból szerzett amerikai technikát használt (meg amerikai gyártmányú szaúdi közreműködéssel kapott cuccokat.).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
nem a korrupciós tevékenységre van kihegyezve a komment, hanem hogy racionális volt-e a döntés?
Maga az F-16IQ egyébként szerintem nagyobb számban a jelenlegi helyzetben és rendszerben felesleges. COIN gép, és harci helikopter kéne, amivel földbe lehet döngölni az ISIS-t, megbízható hajózó és műszaki állománnyal. Sajnos a szárazföldi haderőnem egy része intakt és megbízható Irakban a másik rész kényszerkatona. Sok az ISIS-nek egyéb vallási szélsőséges csoportoknak kémkedő az állományban. A fél ISIS Irakból szerzett amerikai technikát használt (meg amerikai gyártmányú szaúdi közreműködéssel kapott cuccokat.).
Persze, tudom hogy nem arra lett kihegyezve, de ettől én még a válaszom arra hegyeztem ki :p!

Az F-16 kevésbé kell nekik ebben egyet értünk, mint akár a Mi-28. A hagyományok miatt, a legtöbb komoly katonai múlttal rendelkező ember az bizony az ISIS oldalán harcolt/velük szimpatizál ott, mert ugye a szunniták voltak Szaddam köztársasági gárdájának meghatározó része, és úgy általában a harcosabb, jobban kiképzett katonai elit, akik kb. 30% os kisebbségként el tudták nyomni a 70%-nyi bamba/egyszerű civil siítát. Az ISIS meg ugye főleg a régi jól kiképzett szunnitákból merít Irakban.