F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem bocsátkoznék jóslatokba, de szerintem azért a telitalálatos lottószelvénynél erre több esély van.
Trump lehet hogy rasszista, de a zsozsót meg szereti. Igazából a ferdeszeműekkel sem az a baja, hogy nem fehér emberek, hanem az hogy jelenleg viszik egy csomó területen azt a profitot, amit Ő szeretne, illetve azt szeretné ha az USA vinné.
Az elnök hatalma ezen a téren finoan szóval nem korlátlan, szóval tökmindegy, hogy mit akar T... Nem ő dönt egyszemélyben...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az elnök hatalma ezen a téren finoan szóval nem korlátlan, szóval tökmindegy, hogy mit akar T... Nem ő dönt egyszemélyben...
Ez egyértelmű. Azok az emberek akik körülveszik, azok is teljesen mások, mint akik az előző rendszerekben folyamatosan elutasították ezt a kérését Japánnak, Ausztráliának. Illetve hangsúlyozottan mondom, eltelt 20 év, és ma már boldog boldogtalannak szállítanak F-35 öt, jelenleg jobb/komplexebb avionikával mint az F-22 ben van, a stealth karakterisztika sem akkora szó már mint volt pl. 2001 ben. Kínának MA már Japánnal szemben ha hinni lehet a híreknek, felállt az első J-20 százada, ami inkább ADF gép mint az F-35.
Változott egy csomó minden a képletben ahhoz, hogy én azt állítsam, csípőből nem zárom ki a lehetőségét, hogy megtörténik egy F-22 leporolás/áttervezés első körben Japánnak úgy, hogy kurvára le lesznek rántva érte pénzzel, ez biztos.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Éreztem, hogy ez jön majd. :)

Semmi nem gátolja meg, hogy F-16 is kaphasson ilyet, ahogy ez meg is történt és meg is fog történni. (Block 60, F-16V upgrade).

Ettől még az F-2 a maga idejében az USAF gépei előtt járt e téren, nemdebár? Nem feltételes módban, hogy lehetett volna akár az USAF F-16-osokban is AESA, mert ugye még ma sincs.

Itt arról volt szó, hogy az USA számára vörös posztó-e egy ilyen hibrid megvalósítása. Szerintem nem.

Viszont senki nem fog F-35-ből vagy F-16-ból F-22 szintű stealth repteljesítményt kisajtolni semmilyen upgraddel...

Lásd a lopakodó technikát illető tényezőt. A japán F-22 / F-35 hibrid, amiről feltételes módban van még mindig csak szó. Egy jó képességű, az F-35-nél némileg jobb repképességű gép lehet. Az USAF-nak nem fáj, mert légifölényre amúgy is ott van neki az F-22, jobb lopakodó képességgel. A többi képesség terén pedig az F-35 is tudhatja azt, amit az új hibrid, csak teljes(ebb) értékű lopakodó képességgel.

Sőt, a mai körülmények mellett lehet, hogy az USA bizony kiadná a fejlettebb (mondjuk teljes értékű) lopakodó képességet biztosító technológiát. Adott esetben.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ettől még az F-2 a maga idejében az USAF gépei előtt járt e téren, nemdebár? Nem feltételes módban, hogy lehetett volna akár az USAF F-16-osokban is AESA, mert ugye még ma sincs.

Itt arról volt szó, hogy az USA számára vörös posztó-e egy ilyen hibrid megvalósítása. Szerintem nem.



Lásd a lopakodó technikát illető tényezőt. A japán F-22 / F-35 hibrid, amiről feltételes módban van még mindig csak szó. Egy jó képességű, az F-35-nél némileg jobb repképességű gép lehet. Az USAF-nak nem fáj, mert légifölényre amúgy is ott van neki az F-22, jobb lopakodó képességgel. A többi képesség terén pedig az F-35 is tudhatja azt, amit az új hibrid, csak teljes(ebb) értékű lopakodó képességgel.

Sőt, a mai körülmények mellett lehet, hogy az USA bizony kiadná a fejlettebb (mondjuk teljes értékű) lopakodó képességet biztosító technológiát. Adott esetben.

Én is e felé hajlok.

Szerintem a KULCS bizony a mocskos anyagiak lesznek.

Lehet ezt szépíteni, de ha az amúgy Japán felé is erősen negatív külkereskedelmi mérlegüket tudják javítani, mert MOCSKOS sok pénzzel be tudják rántani őket úgy, hogy egy esetleges közös áttervezést extraprofittal kifizetettetnek a japánokkal, s még a végén esetleg az USA számára jobb képességű gép is lepottyanhat ADF szerepkörben, a japók meg esetleg degradáltad kapnak néhány téren (kb. úgy tudnám elképzelni, mint az orosz - indiai Pak-Fa/FGFA project), akkor ez már jónak tűnhet az USA-ban is.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 256
113
Ebből sem lesz semmi - az USAF 2030-ra NGADot akar, és csak abba fog innentől pénzt ölni (F-35öt kivéve), Japánnak is inkább az érné meg, mint ezzel a 80-as években összeálmodott vassal szenvedjenek (tökmindegy mit aggtnak rá plusszban, ráadásul amibe kerülne áttervezni, annyi, mint egy új gépet csinálmi, ami folyamatban van, á'lá NGAD). Ez inkább az LM egy újabb agymenése még több munkára, a vásárló feleknek maguknak annyira már nem jó.
 
M

molnibalage

Guest
Ez egyértelmű. Azok az emberek akik körülveszik, azok is teljesen mások, mint akik az előző rendszerekben folyamatosan elutasították ezt a kérését Japánnak, Ausztráliának. Illetve hangsúlyozottan mondom, eltelt 20 év, és ma már boldog boldogtalannak szállítanak F-35 öt, jelenleg jobb/komplexebb avionikával mint az F-22 ben van, a stealth karakterisztika sem akkora szó már mint volt pl. 2001 ben. Kínának MA már Japánnal szemben ha hinni lehet a híreknek, felállt az első J-20 százada, ami inkább ADF gép mint az F-35.
Változott egy csomó minden a képletben ahhoz, hogy én azt állítsam, csípőből nem zárom ki a lehetőségét, hogy megtörténik egy F-22 leporolás/áttervezés első körben Japánnak úgy, hogy kurvára le lesznek rántva érte pénzzel, ez biztos.
N+1-szer el lett magyarázva, hogy miért tabu az F-22 repteljesítményének exportálása...
 
M

molnibalage

Guest
Ettől még az F-2 a maga idejében az USAF gépei előtt járt e téren, nemdebár? Nem feltételes módban, hogy lehetett volna akár az USAF F-16-osokban is AESA, mert ugye még ma sincs.
Lényegében csak az AESA radar miatt, ami 2000 táján lett igazán érett, amikor az első USAF F-15C kapta a (nem túl jól sikerült) AESA radart. Tehát csak abban volt jobb, amit nem az USA adott hozzá. Mint platfrom minőségileg nem volt más. Ez az F-22 meg az lenne, mert helyet adna miden új hardvernek a csúcskat repteljesítménnyel sőt, akár átbalanszolható is lenne az F-22 építése óta eltelt változásoknak
 
M

molnibalage

Guest
Én is e felé hajlok.

Szerintem a KULCS bizony a mocskos anyagiak lesznek.

Lehet ezt szépíteni, de ha az amúgy Japán felé is erősen negatív külkereskedelmi mérlegüket tudják javítani, mert MOCSKOS sok pénzzel be tudják rántani őket úgy, hogy egy esetleges közös áttervezést extraprofittal kifizetettetnek a japánokkal, s még a végén esetleg az USA számára jobb képességű gép is lepottyanhat ADF szerepkörben, a japók meg esetleg degradáltad kapnak néhány téren (kb. úgy tudnám elképzelni, mint az orosz - indiai Pak-Fa/FGFA project), akkor ez már jónak tűnhet az USA-ban is.
Ha csak a pénz számítana, akkor réged eladták volna az F-22-őt. Nem adták el. Senkinek. Még Izraelnek sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha csak a pénz számítana, akkor réged eladták volna az F-22-őt. Nem adták el. Senkinek. Még Izraelnek sem.
Persze, de MIKOR és KIK? Obamát pl. úgy utálta a zsidó vezetés mint a büdösszart, és viszont sem volt olyan jó a kapcsolat finoman szólva sem mint most Trumppal. Ne feledd, ez az az USA kormány, aki kb. a világgal szembe menve elismerte Jeruzsálemet mint fővárost nem is olyan régen.
Az idő múlik, a világ változik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
N+1-szer el lett magyarázva, hogy miért tabu az F-22 repteljesítményének exportálása...
Tudom hogy miért nem adták el, és hidd el nem kellett hogy TE magyarázd ezt el nekem. Én annyit állítok, hogy JELEN helyzetben már nem tartom lehetetlennek HA a japók fizetik, és nyilván nagyon combos lesz a számla, hogy kapjanak valami hasonlót/pont ezt úgy, hogy azzal még az USA is jól járhat nem csak anyagilag, de egy új ADF beszerzéssel.
Az F-35 is high tech a maga kategóriájában, és már azt is megkapja lassan boldog boldogtalan. Eljátszhatja az USA hogy nem ad el senkinek semmit ami prémium kategóriás ADF repteljesítmény, csak ezt már 25-30 év távlatából egyre nagyobb az esély ha még tartogatni akarja magának, hogy beszerzik máshonnan/csinálnak maguknak a nagyok helyettesítő megoldást. Ez nekik nem érdekük. Nekik igazából az kéne pont mint púp a hátukra, hogy a japánok megrázzák magukat, és addig tolják bele a zsetont ebbe a vonalba, amíg a végén még összejön nekik valami.

Nekem kétségem sincs a felől, ha japán akar, bármit tud, még mindig. Nyilván nagyon drágán, és nem feltétlen gyorsan, de megcsinálnak bármit, ha nem az USA-val, akkor a britekkel, franciákkal, németekkel.
Szerintem az US-nek nem lépni kell előbb utóbb valamit, ha NEM F-35 öt, hanem prém. ADF -et akar Japán, akkor így vagy úgy, de meg fogja szerezni.
 
M

molnibalage

Guest
Persze, de MIKOR és KIK? Obamát pl. úgy utálta a zsidó vezetés mint a büdösszart, és viszont sem volt olyan jó a kapcsolat finoman szólva sem mint most Trumppal. Ne feledd, ez az az USA kormány, aki kb. a világgal szembe menve elismerte Jeruzsálemet mint fővárost nem is olyan régen.
Az idő múlik, a világ változik.
Az F-22 exportja a '90-es évek óta téma volt, elég sok elnökségen átívelt...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ettől még az F-2 a maga idejében az USAF gépei előtt járt e téren, nemdebár? Nem feltételes módban, hogy lehetett volna akár az USAF F-16-osokban is AESA, mert ugye még ma sincs.

Itt arról volt szó, hogy az USA számára vörös posztó-e egy ilyen hibrid megvalósítása. Szerintem nem.



Lásd a lopakodó technikát illető tényezőt. A japán F-22 / F-35 hibrid, amiről feltételes módban van még mindig csak szó. Egy jó képességű, az F-35-nél némileg jobb repképességű gép lehet. Az USAF-nak nem fáj, mert légifölényre amúgy is ott van neki az F-22, jobb lopakodó képességgel. A többi képesség terén pedig az F-35 is tudhatja azt, amit az új hibrid, csak teljes(ebb) értékű lopakodó képességgel.

Sőt, a mai körülmények mellett lehet, hogy az USA bizony kiadná a fejlettebb (mondjuk teljes értékű) lopakodó képességet biztosító technológiát. Adott esetben.

Hibreidet?

ö.. bocs, de ez olyan mint a lego??? Veszek két hasonlító készletet, és összerakok csak úgy egy harmadik variációt???
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hibreidet?

ö.. bocs, de ez olyan mint a lego??? Veszek két hasonlító készletet, és összerakok csak úgy egy harmadik variációt???
Sok esetben az alap technológia ha megvan, simán egyik gépből méret függően fel/le skálázzák az adott eszközt, és boldogság. Messze nem akkora kaland mint egy új technológiát, vagy gyártmányt kialakítani. Nyilván nem lego, de azért könnyebbség.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az F-22 exportja a '90-es évek óta téma volt, elég sok elnökségen átívelt...
Az idő eldönti. Nem mondom hogy lesz F-22, de én veled ellentétben kategórikusan ki sem zárom. Ja, és telitalálatos lottószelvénynél is több esélyt adok neki. Szerintem körüljártuk, kibeszéltük a témát, ahogy csak lehet.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Ha lett volna külföldi megrendelés, akkor életben tarható lett volna a gyártósor. Semmilyen érvvel nem tudták meggyőzni a döntéshozókat, hogy még legyen több F-22. Az F-35 összes változata elérhető bárkinek és kész. Akinek nem tetszik mehet a sóhivatalba, mert máshova nem nagyon mehet.

Képtelen vagyok felfogni, hogy egyesek miért álmodoznak olyasmiről, amire soha nem volt példa a kategóriában. Soha nem votl még olyan, hogy leporoltak volna valamit és újra gyártják. Mondjon bárki is 1 példát csúcskat vadászgépre erre 1950-es évek óta... Kíváncsian várom.

Vadászgépre nem tudok, DE C 5A C 5B volt remake........
 
M

molnibalage

Guest
Vadászgépre nem tudok, DE C 5A C 5B volt remake........
Remake...? Egyetlen géppel sem csinálták azt, hogy a gyártósor leállása után évekkel vagy évtizedekkel később gyártottak volna. Az utólagos megerősítések az teljesen más kategória, az depot level szintű dolog, de nem gyártás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Remake...? Egyetlen géppel sem csinálták azt, hogy a gyártósor leállása után évekkel vagy évtizedekkel később gyártottak volna. Az utólagos megerősítések az teljesen más kategória, az depot level szintű dolog, de nem gyártás.

TU-160 bár az nem vadászgép és nem amerikai.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Vadászgépre nem tudok, DE C 5A C 5B volt remake........
A Galaxy esetében sem újraindították a gyártást, hanem újonnan gyártott részegységekkel, berendezésekkel modernizálták a típus régi példányait. Ha egy 25 éves Astrába új motort vagy váltót szereltetek, esetleg újra cseréltetem a szélvédőt és a fél karosszériát, az még nem újragyártást jelent.