F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Micsoda nem tűnik kereknek? Mert ezek után azt is nehéz eldönteni, hogy mi a fenéről beszélsz...

Ez az egyetlen dolog, amiben egyetértünk. Hogy te el sem olvastad vagy fel sem fogtad, hogy én miről beszélek, csak vitatkozol több hsz-en keresztül a semmiről.

"hú ott van valami" Harcászatlilag egyetlen dolgot lehet tenni
Megfordulsz és menekülsz.

Most úgy őszintén! Szerinted én mondtam többet? Nem akarom magamat ismételni, de te hajtogatod csak, hogy ez alapján a lopakodóra hogy lehet rakétát indítani meg főleg hogyan nem. Van egy egyéni lelki problémád, hogy le akarod lőni az F-35-öt, de nem tudod.
Bele vagy betegedve, hogy én azt mondtam neked, hogy nem igaz az, hogy nem tudnák az F-15-ösök, hogy honnan szedték le a társukat, ha a gyakorlaton rakétaindítás is lett volna, mert a hat radar pásztázza az égboltot és több, mint valószínű, hogy az a "hú bazd meg, ott van valami" alapján nagyon hülyének kéne lenniük ahhoz, hogy ne jöjjenek rá, hogy nem onnan indított senki, ahol nem villant pötty.

Csak a te lelkedben van az, hogy te le akarod lőni. És lényegében vitatkozol szerintem saját magaddal. Ha valaki tudja, hogy az ellenfélnél lopakodó van és megfordul az összes ilyen villanásnál, mert feltételezi azt, hogy az egy kinyíló kamra volt, az számomra teljesen elfogadható, benne van abban, amit én mondtam. Ha valaki EW zavarást kapcsol, az is benne van. Ha nem csinál semmit, csak bemondja a rádióban, hogy onnan lőtték le, az is benne van abban, amit én mondtam.

Szerintem mindenki érti, csak te nem, hogy nálam rakéta a lopakodóra soha nem is ment. Miközben válaszaid átlag 60%-a arról szól, hogyan tagadod, hogy ez hogyan érne célba...
És most már tényleg ez volt az utolsó utáni, csak annyira örülök, hogy megértetted és leírtad, hogy azt sem tudod, hogy én miről beszélek.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Ez az egyetlen dolog, amiben egyetértünk. Hogy te el sem olvastad vagy fel sem fogtad, hogy én miről beszélek, csak vitatkozol több hsz-en keresztül a semmiről.




Most úgy őszintén! Szerinted én mondtam többet? Nem akarom magamat ismételni, de te hajtogatod csak, hogy ez alapján a lopakodóra hogy lehet rakétát indítani meg főleg hogyan nem. Van egy egyéni lelki problémád, hogy le akarod lőni az F-35-öt, de nem tudod.
Bele vagy betegedve, hogy én azt mondtam neked, hogy nem igaz az, hogy nem tudnák az F-15-ösök, hogy honnan szedték le a társukat, ha a gyakorlaton rakétaindítás is lett volna, mert a hat radar pásztázza az égboltot és több, mint valószínű, hogy az a "hú bazd meg, ott van valami" alapján nagyon hülyének kéne lenniük ahhoz, hogy ne jöjjenek rá, hogy nem onnan indított senki, ahol nem villant pötty.

Csak a te lelkedben van az, hogy te le akarod lőni. És lényegében vitatkozol szerintem saját magaddal. Ha valaki tudja, hogy az ellenfélnél lopakodó van és megfordul az összes ilyen villanásnál, mert feltételezi azt, hogy az egy kinyíló kamra volt, az számomra teljesen elfogadható, benne van abban, amit én mondtam. Ha valaki EW zavarást kapcsol, az is benne van. Ha nem csinál semmit, csak bemondja a rádióban, hogy onnan lőtték le, az is benne van abban, amit én mondtam.

Szerintem mindenki érti, csak te nem, hogy nálam rakéta a lopakodóra soha nem is ment. Miközben válaszaid átlag 60%-a arról szól, hogyan tagadod, hogy ez hogyan érne célba...
És most már tényleg ez volt az utolsó utáni, csak annyira örülök, hogy megértetted és leírtad, hogy azt sem tudod, hogy én miről beszélek.
Látom,hozod a szokásos formádat
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Falsch.Attol,hogy mindkét fél ugyan olyan tipusú gépeket birtokol,még nem feltétlenül lesznek egyenrangúak.Egyrészt a fegyverzet,másrészt a személyzet,harmadrészt a harcvezetés kavalitásai különbözhetnek.(pl,az egyik félnek AMRAAM rakétái vannak,addig a másik fél a kettős irányitófejjel rendelkező Stunnerrel van elletva.A Stunner eredetileg légiharc rakéta,ugyanis.Máris nem egyenlőek a feltételek).Ugyanakkor visszatér a 60as évek helyzete.A pilóták aktiv kereséssel,kisebb távolságbol fognak harcot vivni.(szélsőséges estben majd megint az lesz,hogy az IR keresőn/DASon elöbb felfedezi az ellent,mint a lokátora képernyőjén).Szóval nem történik semmi nagy csoda,csak a nagy helyzetképeket adó lokátor/AWACS lefedettség elötti kor hadműveleti-harcászati eljárásai térnek vissza.Ha meg a rakéta elháritás rendszerei fejlődnek olyan szintre,hogy anulálják az AAMeket (ebben én nem hiszek,hisz közben az AAMek is fejlődni fognak),akkor újra előjön a gépágyús harc.
LÉZERÁGYÚÚÚÚ :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 919
73 340
113
Így?
F-35 is a utter joke:

F-35s acquired by South Korea have been out of service 234 times in 18 months due to malfunctions, including 172 emergency landings.
Ok, ez ennyi. Közben megtaláltam a twitteren is ugyanezt.

Érdeke hogy az általam linkelt cikkben szereplő "The low availability rate, caused by malfunctions, grounded the ROKAF F-35s on 172 instances, while in 62 cases the jets could fly but they were somehow limited, and unable to carry out certain missions." -ből a telegram posztban már "172 emergency landings" lett.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 204
113
Ok, ez ennyi. Közben megtaláltam a twitteren is ugyanezt.

Érdeke hogy az általam linkelt cikkben szereplő "The low availability rate, caused by malfunctions, grounded the ROKAF F-35s on 172 instances, while in 62 cases the jets could fly but they were somehow limited, and unable to carry out certain missions." -ből "172 emergency landings" lett.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 919
73 340
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 204
113
Erre az írásra hivatkozik az a cikk is, amit én linkeltem tegnap. A koreai írásban sincs szó "emergency landings"-ről. 172 esetben a hibák miatt fel sem szálltak, 62 esetben pedig úgy repültek hogy valami nem működött a gépen.
Jaja. A Telegram bejegyzés egy másik Telegram oldalra hivatkozik, akinek van Twittere is.


The Sirius Report.

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
A Dél-Korea által beszerzett -35-ös gépek 18 hónap alatt 234 alkalommal álltak üzemen kívül meghibásodások miatt, beleértve 172 kényszerleszállást.
Az idézet még a sg fórumról van :D
"Valahol felsír egy molnibalage"
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
A Dél-Korea által beszerzett -35-ös gépek 18 hónap alatt 234 alkalommal álltak üzemen kívül meghibásodások miatt, beleértve 172 kényszerleszállást.
Az idézet még a sg fórumról van :D
"Valahol felsír egy molnibalage"
Egy új típus, ami egyben 1 új generáció, az kezdetben sok hibát jelent. Kivéve Brazíliát és Kínát, mert ott már elsőre is "csak hibátlant" gyártanak. - Utóbbit mindenki tudja, aki egyszer az életben vásárolt már a kínai piacon... :):):)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Eielson AFB
FfSNfReWQAELuy5