1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Falkland - 1982

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - DINAMO által indítva @ 2019. június 15..

1. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

fishbed, Pocok75 and molnibalage like this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ha @Hpasp nem foglalja össze, akkor majd megtenném én és kérem akkor ne előzzön meg. :)

Az elsőt végighallgattam és a másodikat a közepéig. Simán kijön az anyagból a német MiG-29-es pilótához hasonló vagy akár több is. Az első rész első fele viszonylag unalmas, aztán beindul.

A második rész feléig már annyi mindenről beszélt, hogy bringán hallgatva már nem tudtam fejben tartani. Konkrét bevetésekről és harceljárásokról is. Végre nem csak locsifecsi, mint sok már ilyen interjú. Bár hozzá tenném, hogy helyenként mint ő tudná rosszul.

A kérdés az, hogy akkor cikk legyen belőlve, vagy komment. A cikket szeretem felpolírozni, az viszont sokáig tartana...
    Meg ez új vállalás, amit nem terveztem. Elkezdem megírni és majd meglátom. Szóval coming soon. ;)

fip7, nagyteso, migfun and 5 others like this.
  3. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Jöhet.

Ahogy nézem két Skyhawk-ot is elintézett, mindkét Argi pilóta bele is halt.

Írt amúgy könyvet is.

Pocok75, molnibalage and fishbed like this.
  4. molnibalage

Az első rész elején mintha azt mondta volna az interjút készítő, hogy négy győzelme volt. Vagy csak rosszul hallottam...

Mert azt fejből is tudtam, hogy Nigel "Sharkey" Ward ért el annyit. Az ő róla készült kép az háború (egyik) ikonja lett. Az igazi angol pilóta, a vagány mosolyával és szakállal. Az igazi vén róka kinézetét és kőkemény magabiztosságát mutatva. Mondhatni ő volt az angol Robin Olds.

fishbed likes this.
  5. arbalest

arbalest Well-Known Member

6. arbalest

arbalest Well-Known Member

Bocsi, hogy ide teszem. Amúgy is érdekes videó 1978-ból, ráadásul arról szól, ami kb legjobban hiányzott a briteknek 4 évvel később.

7. molnibalage

Ez utolsó kihulló fogai voltak a brit oroszlánnak...

8. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Aki nem látta volna még

9. nagyteso

nagyteso New Member

Miért nem mondod fel szóban instant valami erre alkalmas csatornára? Akár csak egy zártabb közösség számára is. Hátha valami értékelhető nő ki abból is amit első felindulásból reagálsz, de megspórolod vele a szerkesztgetéses szarakodással járó időt.
    Win-win.

10. molnibalage

Mert ahhoz a szkriptet amúgy is meg kell írni. Meg nincs jó mikrofonom. Egyébkét egy ilyen projekt folyamatban van. A Binkov Battlegrounds csatornával közösen készül a Haditechnikai összefoglalóban bemutatott az első SAM videó az Sz-25 Berkutról. Lesz magyar változata is. Több lesz benne, mint a leírt változatában, ami anno kutyafuttában készült...
    Ha bejön az a videós formula, akkor az lesz a jövő.
    A HTKA-n számára nagy projektet már nem tervezek amúgy sem. Ami van, azt lezárom és legfeljebb ilyen interjús videókat hébe-hóba.

11. honved

honved Well-Known Member

A videós megjelenés tuti be fog jönni, ma már ez az út, a célközönséghez.

12. molnibalage

Azért kerestem meg őket, mert hiába tolnám ki angolul a kb. ismeretlen csatornámon a kutya se nézné meg. Az első kimegy náluk, aztán meglátjuk mi lesz a jövő.
    A másik ok, hogy az én angol kiejtésem borzalmas. Az övék legalább karakteres. :)

Ne de ez az utolsó OFF.

fishbed, honved and nagyteso like this.
  13. Papa

Papa New Member

14. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

A tűz ellen véd. De javítsatok ki ha tévedek

15. Papa

Papa New Member

Igen, ez nekem is eszembe jutott, de kint van az egész arcuk.

16. Rotten878

Rotten878 Active Member

Jóra gondoltatok, csak tűz esetén vesznek fel egy maszkot is az oltáshoz.

17. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Anti - Flash nek hivjak . A feladata hogy egy robbanaskor vagy belobbanaskor keletkezo langkicsapastol megovjon. Reflex szeruen a szemed becsukod es az arcod egyben marad es a kezed is tudsz kapaszkodni menekulni. Sok NAVY ben mar vedoszemuveg maszk is van pl Franciaknal harchelyzet esetere. A norvegoknal egy komoly szett van a ruha alatt is ami nem csak langallo de pl van beepitett gerincprotector is.

fishbed likes this.
  18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Alapvetoen van nalad egy szemelyi maszk a sandard. Ezt tuzoltasnal is tudod hasznalni de jobb az ami be van keszitve a lelegezteto palack/maszk melle mert azt konyen ratudod huzni a maszkra. E

Felveszed a tuzvedo textil maszkot es lehuzod a nyakadra. Aztan jon az oxigenmaszk. Majd a nyakadrol felhuzod a textilt a maszkra. Ezutan begombolod a tuzvedo kabatot ( a nadrag mar rajtad van) ellenorzod a nyomast es nyomas.

Rotten878, fishbed and LMzek 2.0 like this.
  19. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ezen oldal megosztása