Falkland - 1982

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 745
113
dudi

Akkor meg nem kell azon csodálkozniuk, hogy csúnyán kikaptak. :)
Én csak egyszer-kétszer néztem utána a dolognak, és az alapján a mai napig nem értem, hogy a sziget elfoglalása után, hogy tudták azt elveszíteni. Kicsit jobb felkészüléssel simán nyerhettek volna. (szerintem)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Loken

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 237
76 799
113
dudi

Akkor meg nem kell azon csodálkozniuk, hogy csúnyán kikaptak. :)
Én csak egyszer-kétszer néztem utána a dolognak, és az alapján a mai napig nem értem, hogy a sziget elfoglalása után, hogy tudták azt elveszíteni. Kicsit jobb felkészüléssel simán nyerhettek volna. (szerintem)

Én inkább úgy fogalmaznék,hogy bármilyen felkészültséggel...Szent meggyőződésem,hogy eszükbe nem jutott,hogy az angolok megpróbáljál visszafoglalni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Loken

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
dudi

Akkor meg nem kell azon csodálkozniuk, hogy csúnyán kikaptak. :)
Én csak egyszer-kétszer néztem utána a dolognak, és az alapján a mai napig nem értem, hogy a sziget elfoglalása után, hogy tudták azt elveszíteni. Kicsit jobb felkészüléssel simán nyerhettek volna. (szerintem)
Nem nyerhettek volna, mert "a háborúhoz szükséges 3 dologból" 1 sem állt a rendelkezésükre. - Sőt, az üres zsebbel kezdett "háborút" épp az elégedetlenkedők elhallgattatása miatt indították... :(
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Azt nem oldották meg,hogy készleteket halmozzanak fel a szigeten...

Két hét alatt átdobtak a szigetekre 12'000 katonát, 8 gyalogezredet, Német Roland lérakot, Svájci Oerlikon AAA-t, 1 század (12db) Pucará csatarepülőt, Német 209-es tengeralattjárót...
... mit kellett volna még két hét alatt tenni?

5dc82a03-91cf-4aa2-bfa0-3af988e2ba80.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 745
113
dudi

"Szent meggyőződésem,hogy eszükbe nem jutott,hogy az angolok megpróbáljál visszafoglalni."

Én arra lennék kíváncsi, hogy miből következtettek erre....

formosa1

"Nem nyerhettek volna, "

Ohh dehogynem. Szerintem nehezebb volt elveszíteni a háborút, mint megnyerni. Gyakorlatilag nagyon bénán fogtak bele az egészbe, aztán nem készültek föl megfelelően a Britt ellentámadásra.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 237
76 799
113
Két hét alatt átdobtak a szigetekre 12'000 katonát, 8 gyalogezredet, Német Roland lérakot, Svájci Oerlikon AAA-t, 1 század (12db) Pucará csatarepülőt, Német 209-es tengeralattjárót...
... mit kellett volna még két hét alatt tenni?

5dc82a03-91cf-4aa2-bfa0-3af988e2ba80.jpg

Állítólag nem nagyon volt elég normális ruha,lőszer és kaja.Vagy csak nem osztották ki.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and gacsat

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 237
76 799
113
dudi

"Szent meggyőződésem,hogy eszükbe nem jutott,hogy az angolok megpróbáljál visszafoglalni."

Én arra lennék kíváncsi, hogy miből következtettek erre....

formosa1

"Nem nyerhettek volna, "

Ohh dehogynem. Szerintem nehezebb volt elveszíteni a háborút, mint megnyerni. Gyakorlatilag nagyon bénán fogtak bele az egészbe, aztán nem készültek föl megfelelően a Britt ellentámadásra.

Akkoriban GB elég impotens volt,ha nem az a miniszterelnök aki akkor be is jött volna a számításuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and gacsat

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Mondjuk most nézem, hogy 12,000 Km2, az nem kis terület....
No ez az, ráadásul /dudival egyetértve/ az argentinok gyengén kiképzett és rosszul felszerelt - igaz, túlerőben lévő - alakulatokkal "védekeztek", mellyel szemben az angolok jól képzett csapatokat küldtek a szigetek visszafoglalására. És mivel nem ott szálltak partra, ahol az argentinok várták, így viszonylag könnyen jutottak át a védelmi vonalakon, mely után a spanyolul beszélőknek csak a megadás maradt...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Megfordult a fejükben egy század SZU-24 odapakolása?
Mégis milyen alapon mentek volna a szovjetekhez segítségért? Az akkori argentin rezsim széljobbos volt, több ezer baloldali kötődésű embert lőttek agyon. A szovjetek a baloldali peronisták hatalomra jutásával többet nyertek.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken
T

Törölt tag 1945

Guest
No ez az, ráadásul /dudival egyetértve/ az argentinok gyengén kiképzett és rosszul felszerelt - igaz, túlerőben lévő - alakulatokkal "védekeztek", mellyel szemben az angolok jól képzett csapatokat küldtek a szigetek visszafoglalására. És mivel nem ott szálltak partra, ahol az argentinok várták, így viszonylag könnyen jutottak át a védelmi vonalakon, mely után a spanyolul beszélőknek csak a megadás maradt...

Jórészt egyet értek, bár szerintem a felszerelésük mennyisége és minősége elégséges volt, inkább úgy fogalmaznám meg, hogy erőteljesen kiütközött a beásott és teljesen immobilis sorozott, és az agresszíven manőverező profi szárazföldi csapatok közötti különbség.
Az argi haditengerészet szerintem hozta azt ami tőlük kitelt, a légierő meg többet is mint várható lett volna, de a Britekhez képest mindkettő jórészt egy generációval korábbi technikával volt kénytelen harcolni.
 
M

molnibalage

Guest
Jórészt egyet értek, bár szerintem a felszerelésük mennyisége és minősége elégséges volt, inkább úgy fogalmaznám meg, hogy erőteljesen kiütközött a beásott és teljesen immobilis sorozott, és az agresszíven manőverező profi szárazföldi csapatok közötti különbség.
Az argi haditengerészet szerintem hozta azt ami tőlük kitelt, a légierő meg többet is mint várható lett volna, de a Britekhez képest mindkettő jórészt egy generációval korábbi technikával volt kénytelen harcolni.
  • Hát azért a MCLOS Seacat és radar nélküli Harrierek között nem igazán volt generációs szakadék az A-4 és a szuperszonikus típusokat nézve. A Harrier lényegében egy VTOL A-4 volt. Igen volt újabb SAM is a hajókon, de kevés.
  • Ha a szigetek másik fele lakott, akkor ma nem biztos, hogy bit terület lenne, mert akkor sokkal jobban használható lett volna a légierő, mert akkor 400 km-rel kevesebbet kellett volna repülni oda és vissza. Akkor bizony lett volna komoly lég harc a vadászok között és nem agyaggalamb lövészet lett volna.
  • Az igazi szakadék az AIM-9L volt, amit nagy sürgősen az út alatt integráltak gépekre, amit a jenkik nagy kegyesen átadtak. Egy generációval korábbi AIM-9-cel majdnem biztosan nem lett volna ekkora mészárlás.
Elég kemény lett volna, ha partraszállás után akkor vesztesége lett volna az RN-nek, hogy ott kell hagyni a csapatok a szárazföldön és megalázó módon fegyverszünetet kérni. Vagy akár a partraszállásig el sem jutottak volna.

A XX. század elején bizton számíthatott arra egy hatalom, ha orrba veri a brit oroszlán, ha a tyúkszemére lépnek akkor is, ha az a Föld másik oldalán van. A XX. század végére odáig sikerül süllyedni, hogy egy harmadrangú katonai junta megugráltatta őket és nem sokon múlt, hogy adjon egy maflást...

Egy ilyen alternatív történelemben nagyon kíváncsi vagyok, hogy a brit néplélek és flottafejlesztésre hogyan hatott volna a vereség. Pl. vajon belekezdtek volna instant flottafejlesztésben, hogy legyen valódi CATOBAR CV?
 
T

Törölt tag 1945

Guest
...
Elég kemény lett volna, ha partraszállás után akkor vesztesége lett volna az RN-nek, hogy ott kell hagyni a csapatok a szárazföldön és megalázó módon fegyverszünetet kérni. Vagy akár a partraszállásig el sem jutottak volna.
...

Nem kértek volna tűzszünetet, sőt igazából készültek is az egyik hordozójuk elvesztésére.
Egyrészt az HMS Illustrious (R06) építésének felgyorsításával, másrészt ... (erről meg a sorozatban lesz majd szó)
 
M

molnibalage

Guest
Nem kértek volna tűzszünetet, sőt igazából készültek is az egyik hordozójuk elvesztésére.
Egyrészt az HMS Illustrious (R06) építésének felgyorsításával, másrészt ... (erről meg a sorozatban lesz majd szó)
Ez ok, de ha hordozó után a ellátó és egyéb hajókat is elsüllyesztik, akkor game over...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 592
6 007
113
Ez ok, de ha hordozó után a ellátó és egyéb hajókat is elsüllyesztik, akkor game over...
.
.
Nem tudom, hogy eljött volna-e egy pont, amikor ha a britek veszteni látszanak, minimum megfenyegetik az argentinokat atomfegyver bevetésével, katonai célpont ellen? (pl az argentin legnagyobb légitámaszpont?)

(Őszintén szólva elég nehéz lett volna az angoloknak simán benyelni, hogy elsüllyedt sok hajójuk, lezuhant egy csomó repülő, vesztettek, és a maradék hajók szakadtan elindulnak hazafelé.)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 624
55 105
113
Ez ok, de ha hordozó után a ellátó és egyéb hajókat is elsüllyesztik, akkor game over...
Nem ismeritek, vagy lebecsülitek az angolok elszántságát, hogy a szigeteket megtartsák angol kézben. 1982-83 Londonban voltam, láttam az általános hangulatot. Olyan Churchilles volt, ahol feladás nem volt opció. “ We fight them on the beaches stb” Kerüljön, amibe kerül.
Érdemes azzal foglalkozni, hogy mi lett volna, ha “ a hordozó után az ellátó stb hajókat is elsüllyesztik”? Mivel süllyesztették volna el az Argies azokat? A falklandi háború a minőség volt mennyiség ellen. És a háttérben ott volt az US, készen arra, hogy ki segítsen, ahol kell.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and Loken

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 549
113
Összességében eléggé a közel-keleti szituációkra emlékeztetnek. Az elit technikai fegyvernemek tudnak sikereket felmutatni, míg a szárazföldi haderő átlaga mindent alulmúl. Dél-Európa, ahonnan az argentin néptömegek származnak, inkább csak vallásában különbözik az araboktól, talán ez a magyarázat.