Az FN nagyon kézenfekvő lett volna. Tekintve, hogy a belgák eléggé szeretnek francia eszközöket beszerezni.Miután a saját kézifegyver-gyártásukat elhantolták. Szóval sok opció nem volt, belga, amerikai, olasz, svájci vagy német kézifegyvert vesznek - ilyenek közül választhattak.
Viszont a franciák jelenleg a Rafael hatalmas sikerén felbuzdulva - a németek esetleges kiválásával - pillanatok alatt be tudnák rántani partnernek az indiaiakat, vagy az arabokat. Az indiaik problémások, de ha egy csúcsgépbe kapnának fejlesztői státuszt, akkor szerintem azonnal meggyorsulna a döntési mechanizmusuk.Ez messze nem ennyi. A németek pont most jelentették be, hogy az F-35A és az EuroFighter ECR újra opció a Tornado-k kiváltására.
Innen kezdve az FCAS kapott még egy pofont, mert ha 2040-ben a Luftwaffe aktívan használni fog egy kiforrott és modern 5. generációs gépet, akkor nekik nem lesz égető fontosságú az FCAS rendszeresítése.
Az arabok meg mondenbe beszálnak, ha kicsit is high tech közelébe kerülhetnek.
Most példának hoznám a szerbek által fejlesztett ALAS rakétacsaládot.
Gyakorlatilag a tervezőasztalról szálltak be a finanszírozásába azzal, hogy leadták a megrendelést valami 150M USD értékben (a konkrét összegre lehet, hogy rosszul emlékszem, de poszok sok volt)
Szóval az a lényeg hogy lenne hová nyúlnia a franciáknak, ha B terv kellene. A soanyolok nagy talány.
Nekem elég korrekt partnernek tűnnek. És ahogy látom eléggé megbízhatóan európai elkötelezettek.
Ők a Tempestre már nem tudnának váltani. Szóval ők maradhatnak az FCAS-ban.