Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
ne pazaroljátok az időtöket szuperhősös faszságokra mert rém unalmas :D nézzetek inkább valami jó történelmi filmet, pl:
https://port.hu/adatlap/film/tv/alatriste-kapitany-alatriste/movie-85554 :hadonaszos:

vagy a trainspotting második részét, meglepően jó volt! meg úgy általában bármit amiben robert carlyle akárcsak egy fél percig szerepel!
Az első részét sem tudtam véginézni. Most lehet, hogy menne, de csak azért, mert elondhatnám, hogy még a '80-as évek UK-ból mutat még valamit, meg a mai szemmel nagyon fura '90-es évekből.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
Az első részét sem tudtam véginézni. Most lehet, hogy menne, de csak azért, mert elondhatnám, hogy még a '80-as évek UK-ból mutat még valamit, meg a mai szemmel nagyon fura '90-es évekből.

Szerintem a 2020-as évek a fura. A 90-es évek talán a legjobb évtized volt 1914 óta mindenképp. Persze szubjektív, annak, aki a szockóban szocializálódott, 50 éves volt a rendszerváltáskor, majd mondjuk leszázalékolásba menekült a munkanélküliség elől biztosan kevésbé. Annak, aki a rendszerváltás környékén lett felnőtt, mindenképp kinyílt a világ minden értelemben.
A Nyugatnak meg a '80-as, '90-es évek voltak az utolsó aranykora (szintén szubjektív persze). Lehet, hogy egy észak-angliai, amerikai középnyugati munkásnak nem, de a többségnek még igen. Megnyerték a hidegháborút. '91-ben elsöpörték Irakot. Clinton elnöksége idején Amerika még utoljára tényleg menő volt.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and fip7
G

Galthran

Guest
Az első részét sem tudtam véginézni. Most lehet, hogy menne, de csak azért, mert elondhatnám, hogy még a '80-as évek UK-ból mutat még valamit, meg a mai szemmel nagyon fura '90-es évekből.
hát, elég abszurd nekem bejön az ilyesmi

én a 80-as meg 90-es években szívesen lettem volna fiatal , a kedvenc zenekaraim akkoriban kezdtek működni,az volt a hőskor :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113

molnibalage


Ha olyan szuperhős filmet akarsz nézni ahol valójában csak 1 szereplőnek van szuper képessége és inkább társadalom kritika, mint hősködős majomkodás akkor a watchmen (2009)-t ajánlom figyelmedbe. Talán az eddigi legjobb film a témában.

2010 utáni jó filmek (szerintem):
Eredet (2010)
Viharsziget (2010)
Életre valók (2011)
Idegen arcok (2011)
Paul (2011)
Django Elszabadul (2012)
Hajsza a győzelemért (2013)
Szupercella (2013)
Holtodiglan (2014)
A holnap határa (2014)
Agymanók (2015)
A fegyvertelen katona (2016)
Érkezés (2016)
Hét nővér (2017)
Joker (2019)
Zombiland 2 (2019)
Az aszfalt királyai (2019)
 
M

molnibalage

Guest
vagy hogy témába vágóbb legyen: Amerikai mesterlövész, Sólyom végveszélyben, Bombák földje, Fargo

de szerintem a John Wick 1. része is teljesen vállalható volt
Bombák földjeeeeeeeeeeeeee....?
Annak szarabb, butább, ostobább filmet keveset láttam életemben.

molnibalage


Ha olyan szuperhős filmet akarsz nézni ahol valójában csak 1 szereplőnek van szuper képessége és inkább társadalom kritika, mint hősködős majomkodás akkor a watchmen (2009)-t ajánlom figyelmedbe. Talán az eddigi legjobb film a témában.
Láttam. Elment.
2010 utáni jó filmek (szerintem):
Eredet (2010)
Kiheréltek egy ötletet egy buta akciófilmmé.
Viharsziget (2010)
Nem láttam.
Életre valók (2011)
Elment.
Idegen arcok (2011)
Paul (2011)
Nem is ismerem őket.
Django Elszabadul (2012)
A film második fele borzalmas.
Hajsza a győzelemért (2013)
Részleteket láttam belőle.
Szupercella (2013)
Jaj. :)
Holtodiglan (2014)
Jó volt.
A holnap határa (2014)
Jó volt.
Jó volt.
A fegyvertelen katona (2016)
Szirupos szar.
Életem egyik legpocsékabb filmje.
Hét nővér (2017)
Joker (2019)
Zombiland 2 (2019)
Az aszfalt királyai (2019)
Nem ismerem.

De, hogy legyen autós, a Bavy Driver, az tetszett. Nagyon.
Nem egy fos f&f.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113

molnibalage


Ha olyan szuperhős filmet akarsz nézni ahol valójában csak 1 szereplőnek van szuper képessége és inkább társadalom kritika, mint hősködős majomkodás akkor a watchmen (2009)-t ajánlom figyelmedbe. Talán az eddigi legjobb film a témában.

2010 utáni jó filmek (szerintem):
Eredet (2010)
Viharsziget (2010)
Életre valók (2011)
Idegen arcok (2011)
Paul (2011)
Django Elszabadul (2012)
Hajsza a győzelemért (2013)
Szupercella (2013)
Holtodiglan (2014)
A holnap határa (2014)
Agymanók (2015)
A fegyvertelen katona (2016)
Érkezés (2016)
Hét nővér (2017)
Joker (2019)
Zombiland 2 (2019)
Az aszfalt királyai (2019)
Paul (2011) az UFO-s???
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113

LMzek 2.0


Bezony. Nagyon jó társadalmi görbe tükör a sztori. Szerintem egyrészt vicces, másrészt jól bemutatja, hogy mennyire korlátoltan és sztereotípen gondolkodunk mi emberek a világról. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 030
113
A legutolsó Transformers-et(Bublebee) jó megnézni.Főleg annak aki a 90-es években gyűjtötte a képregényt.Akit esetleg elrettentene a Transformers széria az nyugodjon meg,nem nem az az értelmetlenség amit idióta humorral meg minden felrobbantásával akarnak leplezni.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Az nem torok, hanem magyar tábor, pontosabban Zsigmond király tábora és a lenyilazot torokok figyelmeztetésként vannak megmutatva a szultán kuldotjének. A cél nyilván a leheto legrosszabb képet festeni Zsigmondról és a katolikusokról.

"Én istenem, hova nézzek?
Mindenütt csak bús enyészet,
Minden tagom zsibban és fáj,
Átkozott légy, Zsigmond király!"


Talán Petőfi ihlette őket? Aligha. Zsigmond menlevele ellenére hagyta, hogy Huszt máglyára küldjék, így érthető, ha erősen negatív kép él róla a csehekben. A fenti film még így is jóval korrektebbnek tűnik, mint a Medieval.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A Medieval első ránézésre egy hollywood-i szabvány szerint készült kilúgozott kliséhalmaz, meghatározása szerint történelmi akciódráma, arról, hogy az ifjú Jan Zizka beleszeret a király szeretőjébe. Hármat találgathatunk, hogy na vajon a dráma, az akció, vagy a történelem kárára tolódnak-e el a film hangsúlyai!

A készítők jobb esetben csak trendik próbáltak lenni, rosszabb esetben a népnevelési célzatú faji kvótát tartották szem előtt, amikor egy angolai apától származó rapperre, bizonyos Benny Cristo-ra osztották egy "kun" zsoldos (ide a bökőt, hogy abszolúte pozitív) karakterének szerepét:

iu

Úgy tűnik, a forgatási helyszínek kapcsán sem a történelmi hűség, hanem a látvány döntött, amikor a Velká Amerika (Kis Amerika) néven ismert egykori kőbányában hajtották meg a szabadság vitéz lovasait. (Igaz, Hunyadi is jól mutatna a fertőrákosi kőfejtőben, pláne, ha Whoopi Goldberg játszaná!)
o_O

Viszont! Ahogy a filmről informálódtam, feltűnt, hogy van a cseheknek egy másik, egy régi, 1956-os filmje is nemzeti hősükről, Jan Zizka-ról, és nem is akármilyen film, igazi, nagyszabású történelmi film, nyilván messze magasabb minőségben a fentebb tárgyalt valaminél.

iu


Az egész megtekinthető a Youtube-n:


És az 53. perctől érdemes is belenézni, mert a keresztre feszített és nyílvesszőkkel átlőtt holtakkal szegélyezett török táboron átfújó szél zúgásába keserves hangú, magyar(!) ének vegyül.
1956os film, magasabb minőségben..
viccelsz?
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
1956os film, magasabb minőségben..
viccelsz?
Nem.

Ugyanis nem gondolom, hogy pusztán a technika (CGI) fejlődése bármit is emelni tudna a filmek minőségén. Egy film minőségét a szememben sokkal inkább az határozza meg, hogy mennyire nyújt maradandó élményt. Másodsorban, hogy mennyire alkot újat, vagy hogy mennyire adja vissza az alapjául szolgáló regény hangulatát, szellemiségét, illetve hogy mennyire reális, ha dokumentarista jellegű, mennyire hű a történelemhez, ha történelmi, vagy ha eltér utóbbitól, akkor azt miért és hogyan teszi.

A közönségfilmek többsége azonban vagy 20 éve egyre távolabb kerül a fentiektől, jelentős részük egy kaptafára készül, sablonos karakterekkel, kiábrándítóan kiszámítható cselekménnyel, fantáziátlan szövegekkel, kínosan kimért politikai korrektséggel, sőt, újabban faji-, nemi- és szexuális irányultsági-kvótákkal. Cserébe grandiózusak, mindig az egész világ, a teljes emberiség, az univerzum megmentéséért folyik a harc, a legnagyobb atombombától, a leghalálosabb vírustól, a leggonoszabb űrlényektől, és persze mindig 0:00:01-kor áll meg az atombomba időzítője. Egy területen villantanak valamit ezek a filmek: Látványosak, minden egyszerre mozog, száguld, ugrik, robban, de persze itt sem zavarja a készítőket holmi fizika... Nekem ez nem minőség.

Ez viszont az:


1938-ból!
A jelenet szinte üres képekkel indít, merő várakozás az egész, a kihalt horizontot fürkésző tekintetekkel, lassan növekvő, baljós feszültséggel, a képsorok és a zene tökéletes összhangjával. Fehérlő falként tűnik föl a lovagok serege, sötét erdőként áll vele szemben az orosz had, az élmény még így, Youtube-on, 2021-ben is borzongató, magával ragadó, katartikus. Milyen lehetett annak idején, a moziban! Nem véletlenül véste bele a nevét Eisenstein (és Prokofjev) az emberiség kultúrtörténetébe. És ha belegondolok, hogy ezt az 1939-ben betiltott filmet 1941. nyarán, a Nagy Honvédő Háború nyitányaként ismét sorra kezdték játszani a szovjet mozik, miközben a Jeges-tengertől a Fekete-tengerig lángolt az apokalipszis.... - brutális! Nem könnyű film, mai szemmel nézve elég szürreális, de aki egyszer látta, az nem fogja elfelejteni, ellentétben a mai szuperhősös szuperprodukciókkal, amelyek piroscsizmás-cicanadrágos egyenruháinál az Alekszandr Nyevszkij jelmezei sem rosszabbak.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
A legutolsó Transformers-et(Bublebee) jó megnézni.Főleg annak aki a 90-es években gyűjtötte a képregényt.Akit esetleg elrettentene a Transformers széria az nyugodjon meg,nem nem az az értelmetlenség amit idióta humorral meg minden felrobbantásával akarnak leplezni.
És még a zenék is jók! Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Hát ha már mindenki leírja a kedvenc filmjeit 2010 utánról akkor itt az enyém:
Deadpool 1-2
Dredd
Tőrbe ejtve
Szemfényvesztők
Gyilkosság az orient expressen
A könyvelő
Gru
Nagyfiúk
The raid
44. gyermek
John Carter (ebből többet is kihozhattak volna, de jó volt)
Fák jú tanár úr
Interstellar
Holnap határa
Klaus

+1 Joker, mert ez csak második megtekintésre jött át, frankó kis társadalomkritika amúgy

Én sokat jártam moziba volt nőmmel vagy az öcsémmel, mindig meglestük a "tuti" filmeket mondhatni a AAA kategóriásakat meg amiket éppen választottak, az igazság az, hogy általában már pár nap/hét múlva már azt is elfelejtettem, hogy mi volt a cselekménye a filmeknek.
A legutolsó mozim talán a legújabb star wars volt, amiből annyi maradt már meg, hogy a halálcsillag romjain fénykardozik a nő meg a kylo, ez is csak azért mert mozi nézése közben pont amikor suhintott kylo a fénykardjával és a kép felső sarkából a fénykard elért az alsóba az egész mozi elsötétült majd mindenki hangosan felröhögött :D
Aztán úgy fél perc múlva elindult a film újra.
 
M

molnibalage

Guest
Hát ha már mindenki leírja a kedvenc filmjeit 2010 utánról akkor itt az enyém:
Deadpool 1-2
Dredd
Tőrbe ejtve
Szemfényvesztők
Gyilkosság az orient expressen
A könyvelő
Gru
Nagyfiúk
The raid
44. gyermek
John Carter (ebből többet is kihozhattak volna, de jó volt)
Fák jú tanár úr
Interstellar
Holnap határa
Klaus

+1 Joker, mert ez csak második megtekintésre jött át, frankó kis társadalomkritika amúgy

Én sokat jártam moziba volt nőmmel vagy az öcsémmel, mindig meglestük a "tuti" filmeket mondhatni a AAA kategóriásakat meg amiket éppen választottak, az igazság az, hogy általában már pár nap/hét múlva már azt is elfelejtettem, hogy mi volt a cselekménye a filmeknek.
A legutolsó mozim talán a legújabb star wars volt, amiből annyi maradt már meg, hogy a halálcsillag romjain fénykardozik a nő meg a kylo, ez is csak azért mert mozi nézése közben pont amikor suhintott kylo a fénykardjával és a kép felső sarkából a fénykard elért az alsóba az egész mozi elsötétült majd mindenki hangosan felröhögött :D
Aztán úgy fél perc múlva elindult a film újra.
Az én problémám, hogy nem tudok 10 jó filmet felsorolni nagy hirtelen fejből 2010 után...


Nincs többé Mosley nyomozó (Éjszakai Rohanás) és az Alien gárdájából már csak hárman vannak életben.
main-cast-alien-1979.jpg