Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Fehér fiú csaja egy standard unalmas veremcsapdába esett, fehér fiú gyáván otthagyta. Mostanra a rájuk vadászó mutánsok vagy törzsi szellemiségű egyéb belterjes elmebetegek hatékonyan szétválasztották a csapatot és egyesével elkapták őket. Mivel a felénél sem tartok, gondolom most fog kezdődni, amit nem szeretnél, ha a továbbiakban kommentálnék. :D De fogom. :D
Sajnos egy deka belterjes mutáns sincs, pedig a korábbi részeket szórakoztatóvá tették. Most egy anarcho-viking kommuna ahogy értékelni tudom, ami a gonosz. Jólfésült modern emebrek békés mindenki mást távoltartó/megölő zárt közösségest játszanak. Unalmas és értelmetlen. Fehér fiú fejét szétvertéj ugyanazzal a husánggal, amivel ő a vadembernek, ázsiai homárnak kiégették a szemeit, erre feka fiú meg a csaja inkább beálltak a vadak közé, de közben a csaj apujája meg már keresi őket...
 
  • Hűha
Reactions: weasel007

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Sajnos egy deka belterjes mutáns sincs, pedig a korábbi részeket szórakoztatóvá tették. Most egy anarcho-viking kommuna ahogy értékelni tudom, ami a gonosz. Jólfésült modern emebrek békés mindenki mást távoltartó/megölő zárt közösségest játszanak. Unalmas és értelmetlen. Fehér fiú fejét szétvertéj ugyanazzal a husánggal, amivel ő a vadembernek, ázsiai homárnak kiégették a szemeit, erre feka fiú meg a csaja inkább beálltak a vadak közé, de közben a csaj apujája meg már keresi őket...
Na, nem nyújtom hosszúra, megszökés apuval, némi ölés, otthon az első jó redneck szektás jelenet amikor a főgonosz megjelenik. Sajnos ezt a filmet önmagában kellett volna megcsinálniuk, valami külön szellemben. A korábbi Wrong Turn filmek szórakoztató, ideológiamentes öncélú erőszakosságát drámaibbra próbálták venni ugyanazon hangvételen belül ideológiával és haladó szellemmel fűszerezve. :(
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Szerintem is egyre kevesebb az igazán jó film, évente 1-2 emlékezetes darab, ha akad. A trendek a látványos, de felszínes szuperhősfilmek, a kilúgozott remake-ek és a frusztrált társadalomkritikus drámák irányába tolódtak, miközben egyre mélyebben szövi át az alkotásokat a pc. megfelelési kényszer. Azért egy csokorra valót össze tudtam szedni igazán kiváló filmekből, bár a listám nyilván totál szubjektív.

Az elmúlt 10 év legjobbjai között ott van az Alien-univerzum két csúcsalkotása, a
Prometheus (2012) és a
Covenant (2017).
A régi filmek rajongói közül sokan köpködik őket, szerintem ezek a széria tündöklő koronái. Egyszerre súlyosak, komorak, nyomasztóak, könyörtelenek, ugyanakkor emelkedettek, filozofikusak és kifinomultak.
iu


Sci-fi vonalon született még néhány erős alkotás:
Dredd (2012)
Lucy (2014)
Mad Max - Fury road (2015)
Blade Runner 2049 (2017)
Utóbbi kettő nálam kiemelkedően magas színvonalú remekmű.
iu


Talán háborús filmek terén volt a legerősebb az elmúlt 10 év:
American Sniper (2014) - Könyvben sokkal jobb volt, de a film sem egyszernézős.
1944 (2015) - Észt háborús film, igényes ínyencség.
Wolyn (2016) - https://forum.htka.hu/threads/filmek-es-sorozatok.495/page-148#post-842926
Dunkirk (2017) - Szintén sokat vitatott darab, szerintem az évtized egyik legjobbja, mert végre nem a drámára, hanem a feszültségre épít, karakterei nem sablonosak, hanem emberiek, emellett hiteles, életszagú, fordulatos és letisztult.
Az ismeretlen katona (2017) - Finn háborús film, lassan kibontakozó, alázatos hőseposz a bús, északi erdőkből. Soha még úgy nem szorítottam filmbéli karakter túléléséért, mint itt!
1917 (2019) - Remekmű, és végre nem a második, hanem az első háborúról! Bár vannak benne megkérdőjelezhető részek, olyan magas színvonalat képvisel, hogy ez nem sokat von le az értékéből.
Danger Close: The Battle of Long Tan (2019) - Inkább csak azért említem, mert egy viszonylag ismeretlen, ausztrál alkotás. Nem feledhetetlen film, de jól összerakott munka.
iu


És akkor van még egy szűk tucatnyi príma alkotás, egyéb műfajokban:
The Guard (2011)
Egy veszedelmes viszony (2012)
Kraftidioten (2013) - Szenzációs norvég "western" a bosszúálló "bevándorlóról", aki harcot indít a drogmaffia ellen, melynek kegyetlen főnöke rezzenéstelen arccal küld a másvilágra bárkit, de kikészül válófélben lévő emancipált feleségétől. A Bruno Ganz vezette szerb maffiózók teszik még abszurdabbá az összképet.
iu


A visszatérő (2015) - Ha nem is lett volna története, csak a gyönyörű képei, nekem akkor is tökéletesen elég lett volna, de azért a sztori is messze összetettebb DiCaprio kínlódásainál.
iu


Sicario (2015) - Háborús méreteket öltő hullagyártás a mexikói drogháború határvidékén. Üdítően nyers brutalitás, semmi drámai szarakodás és nulla romantika.
A ház, amit Jack épített (2018) - Imádtam. Provokatív botrányfilm, de nagyon profi, nagyon igényes munka, nem csak filmes szempontból (dramaturgia, operatőri munka, színészi játék), hanem tágabb, illetve mélyebb értelemben is. Művészetről, kultúráról, őrületről, pokolról.
iu


Volt egyszer egy Hollywood (2019) - Tarantino végre visszatért régi jó filmjei receptúrájához.
Joker (2019) - A felszínes szuperhősfilmek fájdalmas ellenpontja, Joaquin Phoenix feledhetetlen alakításában.
Vadászat (2020) - Erős fricska korunk agymosásig fajuló polkorrekt őrületének, ahol "végre" a gonosz, elnyomó, fehér szemétládák kerülnek a célkeresztbe. Szó szerint. Csak hát a fagyi visszanyal.
iu


Gretel and Hansel (2020) - Mese. Jól ismert mese arról, hogy két gyereket elzavarnak hazulról, az éhhalál szélén bolyonganak az erdőben, amíg egy emberevő be nem fogadja őket, akit végül élve elégetnek. Horror. A film is ezt ábrázolja, miközben felmerülnek a felnövekvés, a felelősség, az önállósodás, az elválás nagy és fájó kérdései. Álomszerű képvilág, erős zenei aláfestés, abszolút remekmű, amiről csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni!
iu


Készült néhány zseniális sorozat is az elmúlt 10 évben:

Fargo (2014)
True Detective (2014) - Az első évad zseniális, minden idők egyik legjobbja.
Preacher (2016) - Provokatív baromság, amit komolyan venni lehetetlen, mégis komoly kérdéseket dob föl.
Tabu (2017)
The Terror (2018)
Csernobil (2019)

iu
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Minden a Sputnik-V ről, a Gamaley intézet igazgatóját, Alekszandr Gincburgot kérdezi a kazah újságíró.

Hirtelen az igazgató úrról ugrott be, kisírtetiesen hasonlít ennek a sorozatnak a főszereplőjére (csak kicsit elhízott és megöregedett - a sorozat az első rész alapján kellemes kikapcsolódás):


 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 673
113
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?
Teljesen reális, a kamerakezelést kell csak szokni:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 829
113
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?
Reálistat? :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Nem realista filmre gondoltam nem reálisra. Mint mondjuj sztalingrad regi. Vagy a menphis bell. Vagy tuzzel vassal stb. Csak uj film. Tehat ahol a fohos nem valami sziperszuper gyilkologep es az ellensegek nem valami szedalt agyoncuccozott csavok. Amikor talpig pancelba levo csavokat nem vagnak le egy vagassal egymasutan 20 at a fohosok /nem is tudom minek van rajtuk pancel egyebkent talan hogy szarabbul mozogjanak mert vedelmet azon filmek szerint nem ad.../ mikobe a fohos 120 nyilloves utan es 6 olyan vagas utan amitol a tobbi 1 tol is meghal /sot a pofontol is./ megy tovabb es tobb tonnas cuccok kovek stb esnek ra de semmi gond gyilkol tovabb mindenkit fel labat huzva is 20 m rol azert meg ledobja a szeme sarkabol megpillantot csakot mielott megkuzt a fogonosszal stb. Tehat ne ilyet hanem ja normal emberest :)
 
  • Vicces
Reactions: enzo and Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Nem realista filmre gondoltam nem reálisra. Mint mondjuj sztalingrad regi. Vagy a menphis bell. Vagy tuzzel vassal stb. Csak uj film. Tehat ahol a fohos nem valami sziperszuper gyilkologep es az ellensegek nem valami szedalt agyoncuccozott csavok. Amikor talpig pancelba levo csavokat nem vagnak le egy vagassal egymasutan 20 at a fohosok /nem is tudom minek van rajtuk pancel egyebkent talan hogy szarabbul mozogjanak mert vedelmet azon filmek szerint nem ad.../ mikobe a fohos 120 nyilloves utan es 6 olyan vagas utan amitol a tobbi 1 tol is meghal /sot a pofontol is./ megy tovabb es tobb tonnas cuccok kovek stb esnek ra de semmi gond gyilkol tovabb mindenkit fel labat huzva is 20 m rol azert meg ledobja a szeme sarkabol megpillantot csakot mielott megkuzt a fogonosszal stb. Tehat ne ilyet hanem ja normal emberest :)
A hős? (Hero) Jet Lee. Nem olyan. ;) bár akár love storynak is veheted. Vagy nézz Takeshi Kitanotol valamit....Erőszakos zsaru, Kujikiro nyara. Vagy a Tégla honkongi eredetijét, Szigorúan piszkos ügyek. Ázsiainál maradva, Oldboy, Csunking-express. Képregény, Sin Sity 1-2.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?

Eddie a sas. Nekem nagyon bejött. Eredeti hanggal, feliratosan.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?
Nem vénnek való vidék, A préri urai, Blade Runner 2049, Dredd, ha sorozatok is érdekelnek akkor Mafiozók, True detective 1 és 3 évad a második szar, The Wire, ajánlanám a Trónok harcát is mert az első 4 évad baromi jó de aztán folyamatos mélyrepülésbe kezd (tudom hogy fantasy de elég reálisak a harcok és következmények), Pacifik, Narcos, Elit alakulat.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?

nem vénnek való vidék
törvénytisztelő állampolgár
az eltűntek (gerard butler)
23-as szám