Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 827
113
Végig vittem az El Cid 2. évadát (nem hosszú). Nos, nagyon, nagyon jó.

Ha a Hunyadi film minimum ilyen minőség lesz, már jól vagyunk.

Egyébként, továbbra is jó minden szereplő, a mellékszereplők, továbbra is izgalmas és jó a történet, jól meg van csavarva, de haladnak a végkifejlet felé, legalábbis ami a családi leszámolást illeti, mert Ben Juszuf még a látómezőbe se került. :) Szóval, vsz lesz még pár további évad.

A zene kapcsán Gustavo Santaolalla alkotott itt ismét nagyot (Last of Us, Che Guevara, stb.)

Az ostrom, a csaták továbbra is marha jól meg vannak csinálva.

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Nem semmi meló volt ez a kis film, nagyon szép lett.
G24N.gif
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
Makhno, ez is korhatáros, és ennek is fenn vannak a további részei is, szintén angol felirat:

 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113

Érdekes, viszont azok közöl, amiket láttam és eléggé emlékszek is még rájuk, jópárnak a besorolása más számomra.

A Mátrixnál szerintem mind a három rész kb. egyformán jó volt.
Jurassic Parknál nekem pont a harmadik tetszett a legjobban.
A Penge nálam kb egyforma volt mind.
Terminátornál a második tetszett nekem is a legjobban, de szerintem a 3. is jó volt. (Sőt, bár ezért lehet, hogy kiátkozódok, de a 4. az 5. és a 6. is tetszett.)
Aliennél a 2. és utána a 3. Nekem mindkettő jobb volt, mint az első. (A negyedik meg szót sem érdemel, az borzalmas volt.)
 
M

molnibalage

Guest
A Mátrixnál szerintem mind a három rész kb. egyformán jó volt.
Én már az elsőnél is húztam a számat.
A másodiknál fogtam a fejem.
A harmadik közepénél inkább kimentem volna a moziból, barátokkal voltam és középen.
Jurassic Parknál nekem pont a harmadik tetszett a legjobban.
Az elsőn kívül egyik részt sem tudtam végignézni. Pont ugyanaz az érzésem volt, mint a T2-nél. Minden, ami utána jött ősbűn.
Aliennél a 2. és utána a 3. Nekem mindkettő jobb volt, mint az első. (A negyedik meg szót sem érdemel, az borzalmas volt.)
Nem értem a sok 3. rész savazót, nekem illeszkedett a szériába. Persze, hogy nem a legjobb, az a 2. rész.
 

moreau

Member
2019. március 21.
27
42
13
Én már az elsőnél is húztam a számat.
A másodiknál fogtam a fejem.
A harmadik közepénél inkább kimentem volna a moziból, barátokkal voltam és középen.

Az elsőn kívül egyik részt sem tudtam végignézni. Pont ugyanaz az érzésem volt, mint a T2-nél. Minden, ami utána jött ősbűn.

Nem értem a sok 3. rész savazót, nekem illeszkedett a szériába. Persze, hogy nem a legjobb, az a 2. rész.
Korreláció működik vajon? Vagyis a SW1 rosszabb volt, mint a matrix1? Die hard 3 picivel volt csak jobb, mint a pókember 2?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Aliennél a 2. és utána a 3. Nekem mindkettő jobb volt, mint az első. (A negyedik meg szót sem érdemel, az borzalmas volt.)
Én egyike lehetek azoknak a perverzeknek, akik az összes részt szeretik, persze a 2. kiemelkedő, de a negyedik a kedvencem. Azzal bizarr üvöltő, őrjöngő szörnnyel a végén, hiába vannak hibái a filmnek, feltett egyfajta koronát a sztorira. Egyszer egy kedélyes napon a paneldzsungelben elfilóztam azon, hogy mit tudnék tenni, ha ott állna szemben az utcán. :D Nem nagyon lehetne hová menekülni, mert elég kicsi ahhoz, hogy beférjen a legtöbb helyre, de elég nagy és erős ahhoz, hogy ahová meg nem azt szétrombolja. :D És közben ordítana a gyűlölettől. Valahol borzalmasabb, mint a rideg-gépies xenók.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 827
113
Igen, pontosan azért, amit írtam. Fehéreknek készült műsorban életidegen barom BLM mozgalmak belekeverése. Kiirtották a világ összes zsidóját, de igen, Amerikában elnyomták a feketéket. Ja, a japók, középen mindenki totál egyenlő volt. De ezt még a szerző cseszte el, ő erőltette bele a hülye faji szálat a történetbe.
Így indult:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én egyike lehetek azoknak a perverzeknek, akik az összes részt szeretik, persze a 2. kiemelkedő, de a negyedik a kedvencem. Azzal bizarr üvöltő, őrjöngő szörnnyel a végén, hiába vannak hibái a filmnek, feltett egyfajta koronát a sztorira. Egyszer egy kedélyes napon a paneldzsungelben elfilóztam azon, hogy mit tudnék tenni, ha ott állna szemben az utcán. :D Nem nagyon lehetne hová menekülni, mert elég kicsi ahhoz, hogy beférjen a legtöbb helyre, de elég nagy és erős ahhoz, hogy ahová meg nem azt szétrombolja. :D És közben ordítana a gyűlölettől. Valahol borzalmasabb, mint a rideg-gépies xenók.

Szerintem Alien-nél a 2 új film a legalja.

Főleg Ridley Scott nyilatkozatai után ami szerint az AvP egy rossz vicc (nem a film, hanem maga az univerzum), Aliens egy ócska akciófilm, meg legszívesebben az első filmet kivéve eltörölt volna mindent...
Aztán az Alien rendezői változatát megnézve rájön az ember, hogy lábat csókolhatna a vágóknak és a stúdiónak amiért nem engedték moziba kerülni az "eredeti vízióját", mert akkor ma már néhány horrorhippin kívül senki se emlékezne rá.

És már ott virít imdb-n "untitled alien prequel"...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Én már az elsőnél is húztam a számat.
A másodiknál fogtam a fejem.
A harmadik közepénél inkább kimentem volna a moziból, barátokkal voltam és középen.
Nekem mind a három nagyon bejött. Mondjuk azt nem tudom, hogy miért akarnak folytatást(?) csinálni, ami persze szinte biztosan szar lesz... :confused:

Az elsőn kívül egyik részt sem tudtam végignézni. Pont ugyanaz az érzésem volt, mint a T2-nél. Minden, ami utána jött ősbűn.

Én hamarabb olvastam a könyvet és utána a film rohadt nagy csalódás volt. A második rész meg még azt is simán alulmúlta. A harmadik egy családi filmnek elment (mert akkorra már valószínűleg sikerült túltennem magam az első okozta sokkon :D )

Nem értem a sok 3. rész savazót, nekem illeszkedett a szériába. Persze, hogy nem a legjobb, az a 2. rész.

Szerintem is teljesen illeszkedett. Amúgy jobban belegondolva, mostani fejjel talán már jobban is tetszik, mint a 2. Persze amikor először láttam, a '90-es években, akkor még az akciódúsabb második jobban bejött.

Én egyike lehetek azoknak a perverzeknek, akik az összes részt szeretik, persze a 2. kiemelkedő, de a negyedik a kedvencem. Azzal bizarr üvöltő, őrjöngő szörnnyel a végén, hiába vannak hibái a filmnek, feltett egyfajta koronát a sztorira. Egyszer egy kedélyes napon a paneldzsungelben elfilóztam azon, hogy mit tudnék tenni, ha ott állna szemben az utcán. :D Nem nagyon lehetne hová menekülni, mert elég kicsi ahhoz, hogy beférjen a legtöbb helyre, de elég nagy és erős ahhoz, hogy ahová meg nem azt szétrombolja. :D És közben ordítana a gyűlölettől. Valahol borzalmasabb, mint a rideg-gépies xenók.

Nekem az a szörny egyszerűen gusztustalan (nem tudok rá jobb szót) volt. A katonák balfaszok, a parancsnokuk pláne. A fegyvereik is gagyik voltak. Olyan összecsapottnak tűnt az egész film.

Szerintem Alien-nél a 2 új film a legalja.

Amikor megnéztem a Prométeuszt, nem tetszett, nagy csalódás volt. Aztán a Covenant már kicsit jobbnak tűnt. Aludtam rá pár hónapot, elengedtem a korábbi Alien-szériának az ezekhez társítási vágyát és így nézve, meg az istenkomplexusos androidra, a személyiségére fókuszálva most már ki merem jelenteni, hogy végül is tetszenek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby