Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 348
113
Ő?
dcnxh8xcbpnausw9tpxh.jpg

Huha :)
Ő mondjuk mellettem is megállhatná a helyét :rolleyes:
Csak ne legyen telepata, mert szerintem sok(K) lenne neki az ami róla eszembe jut :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
https://sg.hu/cikkek/film/124923/harom-uj-x-men-mozifilmet-jelentettek-be-2018-ra

Magik, Dani Moonstar, Cannonball, Sunspot és Warlock, és a hírek szerint Storm, valamint Charles Xavier is szerepet kapna.


PFFF előre borítékolható hogy hulladék lesz tini pi..ákkal telepakolt nyálas szarság.:mad:

A telepata megállja helyét köztük de a többi:confused:

Hmmm. Én a három nagy "családból" az X-men filmeket/karaktereket bírom a legjobban.

Viszont tudtommal a képregényekben a New Mutants vagyis Új mutánsok azok a gyerekek (persze már felnőve) voltak, akik egy része a Logan-ben került bemutatásra.

Ráadásul eddig úgy tudtam, hogy a következő években a Deadpool köré szerveződő X-Force-ra is alapoznának minimum egy trilógiát.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 727
2 504
113
Új VALERIAN - Official Trailer jött ki .
Remélem valami normális történet is lesz nem csak látvány.


 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
Új VALERIAN - Official Trailer jött ki .
Remélem valami normális történet is lesz nem csak látvány.



A trailerek alapján szkeptikus vagyok. Az Ötödik elem zseniális film, abszolút 10/10-es, de ezzel a filmmel kapcsolatban nekem SW PT/Marvel érzésem van. Túl sok a CGI, amitől élettelen az egész.
 
M

molnibalage

Guest
A trailerek alapján szkeptikus vagyok. Az Ötödik elem zseniális film, abszolút 10/10-es, de ezzel a filmmel kapcsolatban nekem SW PT/Marvel érzésem van. Túl sok a CGI, amitől élettelen az egész.
Akkora ordas zskatnak tűnik, mint az állat. Főleg, hogy két olyan egyén a főszereplő, akik színészi teljesítménye 0.
 
  • Tetszik
Reactions: joker

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
https://sg.hu/cikkek/film/124964/jovore-is-folytatodnak-a-kozonsegkedvenc-ncis-sorozatok

"közönségkedvenc" Ne fárasszanak már! ki nézi ezeket az olcsó hülyeségeket?

Meglepődnél, hogy milyen sokan mondjuk én nem.

Akkora ordas zskatnak tűnik, mint az állat. Főleg, hogy két olyan egyén a főszereplő, akik színészi teljesítménye 0.

Ennyire nem akartam lehúzni, de valahogy így, bár én Dane DeHaan-t egy tehetséges színésznek tartom.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113

Nem tudom volt-e már. Az ember gyermeke. Ajánlom mindenkinek, elég reális jövőképet mutat be. Nagyon depresszív, megrázó, de főleg a migráció ábrázolása miatt érdemes megnézni.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
M

molnibalage

Guest

Nem tudom volt-e már. Az ember gyermeke. Ajánlom mindenkinek, elég reális jövőképet mutat be. Nagyon depresszív, megrázó, de főleg a migráció ábrázolása miatt érdemes megnézni.
A film jó, csak nincs megmagyarázva a migráció, hogy miért mennek oda, mikor az egész világon mindenki terméketlen. Ez a része koncepciótlan a filmnek. A céltalansága az emberiségnek viszont nagyon átjön. Ha nincs jövője az emberiségnek, akkor mi értelme van az életnek?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A film jó, csak nincs megmagyarázva a migráció, hogy miért mennek oda, mikor az egész világon mindenki terméketlen. Ez a része koncepciótlan a filmnek. A céltalansága az emberiségnek viszont nagyon átjön. Ha nincs jövője az emberiségnek, akkor mi értelme van az életnek?

De megvan magyarázva az egyik televíziós hirdetésben mutatják a fővárosokat és hogy milyen káosz van, ellenben a briteknél rend. Ebben a filmben az akció jelenetek a példaértékűek, vágatlan folyamatos, átlátható, bár mind ilyen lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113

Ezt tegnap láttam, elég komoly film, keleti front, partizán szemszög. Főleg neked ajánlom Molni a CoH 2-ős megjegyzésed miatt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
Akit érdekel tt olvasható a Prometheus eredeti forgatókönyve. A címe Alien: Engineers lett volna. Angolul van. 120 oldalas pdf.

http://www.joblo.com/scripts/Alien-Engineers-ORIGINAL-PROMETHEUS-SCRIPT.pdf


Ebban a formában egyértelműen egy Alien film lett volna, a 8-adik utas közvetlen előzménye. Kár volt megvariálni - bár így több filmet ki lehet hozni belőle. Egyszer átolvasva a fő eltérések:

A nevek picit eltérőek. Elisabeth Shaw pl. Jocelyn Watts.

Ha jól értettem ők azon a holdon szállnak le, amiben a 8-adik utasban is leszálltak.

Nem mérnökfej van, hanem piramis.

Megállapítják, hogy a mérnököknek köszöhető, hogy a jégkorszak után létrejött az emberi civilizáció, genetikailag is felgyorsítottak minket.

Rendszeres, asszem 7 v 800 éves időközönként jöttek. Az antik mitológiák istenei és egyes Bibliai szereplők vélhetően mérnökök.

Az utolsó két látogatás elmaradt, talán azért, mert az utolsó alkalommal egy mérnököt megöltek a földön. Szerintük Jézust.

Megállapítják, hogy ez a hold/piramis nem a mérnökök bolygója, csak egy előretolt tudományos labor.

A két elkóborolt mérnököt másféle lények támadják meg, az egyikből asszem ki is kel egy százlábú szerűség, a másik egy kocsonyás lénnyé alakul.

Holloway-ből viszont egy mellkasrobbantó kel ki a hajón, aminek sikerül is meglépnie. Nem klasszikus Alien, hanem oylasmi, mint amit a Promi végén láttunk.

David rákapcsolódik a mérnök hajó számítógépére - ami azonos a 8-adik utasban levő Juggernaut-al - és annak segítségével feltöri saját kódját és teljesen önállósítja magát.

Watts-ot/Shaw-t odaviszi a tojáskamrához, és kicsalogat egy arctámadót a tojásától. az persze rámászik Watts-ra. Ezalatt elmondja, hogy a hajó tele van ilyen fegyverrel, és a földet akarták kipusztítani, de a rakomány elszabadult, és az ölte meg a mérnököket, ill. hogy a navigációs számítógépben benne van egy csomó dolog, pl. a mérnökbolygó címe.

Watts miután leesik róla az arctámadó, visszamegy a hajóra, beül a podba, ami kiszedi belőle a kis Alient, ami elszökik. Shawt valahogy összevarrja a gép. amikor nagyjából helyrejönne, az Alien - ez már hagyományos alien - rátámad, de le tudja lőni. A lényből kijövő sav jó kis pusztítást végez.


Elmondja a kapitánynak a helyzetet David-el és a hajó rakományával és eredeti céljával.

Vickers-el meg pár emberrel átmennek az idegen hajóra, hogy deaktiválják Davidet. A hajón több Alien támadás is történik. Hagyományos Alienek és Fifield átváltozott teste. Őt vickers öli meg, de a belőle kijövő sav őt is szétmarja.

Davidet a hibernált mérnökkel találják. Davidet nem tudják kikapcsolni, ésa mérnök is ekkor kel fel. Ez arész hasonlít arra, ami a filmben is volt, de ugye nincs itt az öreg Weyland.

David feje ugye lerepül, több katona meghal. Watts/shaw elmenekül a földi hajóra.

A földi hajón Janek kapitányra rátámad a Holloway-ből kikelt másfajta alien. Meg tudja ölni, de súlyosan megsebesül.

David közli Watts-al, hogy a hajó a földre fog indulni. Watts elmondja Janeknek a szitut. Meg kell állítani. A kapitány indítja a hajót, hogy megkamikázézza. Nehéz lesz, mert a Juggernaut gyorsabb.

Közben a mérnökből előtör egy elég nagy méretű alien. David ezt is elmondja. Enenk köszönhetően a juggernaut picit megáll, de David szól, hogy siessenek, mert a navcomp hamarosan átveszi az irányítást, és onnantól irány a Föld.

Janek megtorpedózza a hajót, de előtte Watts/Shaw egy kapszullában katapultál.

A hajó visszazuhan a bolygóra.

A mérnökből kikelt nagyméretű újszülött meglátja Watts-ot/Shaw-t. Elkezdi üldözni. Rövid ideig el tud előle bújni, de aztán megtalálja. Rá is támad, de sikerül megúsznia.

David feje rádión bejelentkezik rádión, és közli Watts-al/Shaw-al, hogy ha megjavítaná, akkor hasznára lehetne.

Watts/Shaw ezt nem teszi meg.

A végén a mentőkabinab/túlélőkabinban Watts és Shaw feje sakkoznak. Watts mondja David-nek, hogy reméli nemsokára értük jönnek. David válaszol, hogy valószínüleg, csak kérdés, hogy emberek, vagy a mérnökök.

A legvége az lett volna, hogy a Juggernaut jeladója elkezd jeleket sugározni.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest and fip7

venus1500

Active Member
2016. december 11.
106
173
43
A film jó, csak nincs megmagyarázva a migráció, hogy miért mennek oda, mikor az egész világon mindenki terméketlen. Ez a része koncepciótlan a filmnek. A céltalansága az emberiségnek viszont nagyon átjön. Ha nincs jövője az emberiségnek, akkor mi értelme van az életnek?
Igen,hasonló a véleményem.Egy kicsit részletezhettek volna rajta,de amúgy jó film.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
Több éve már, hogy nem nézek sorozatokat. Egyszerűen mert túl sok időt kötlek le. Pedig korábban néztem jópárat, de ahogy azok kifutottak, leálltam.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 563
113
Látta már valaki a zsivány egyest? Érdemes kikölcsönözni?
Hetek óta próbálom rászánni magam, de még nem sikerült nekifognom, a pontozása alapján jó kell legyen, igaz sok a Star Wars-buzi akik biztosan felpontoznak mindent. Ha úgyis otthon nézed meg minek kölcsönözni?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Több éve már, hogy nem nézek sorozatokat. Egyszerűen mert túl sok időt kötlek le. Pedig korábban néztem jópárat, de ahogy azok kifutottak, leálltam.
Pedig tudok ajánlani egy jó sorozatot, szerencsére nem a végtelenbe nyúlik, csak 7 vagy 8 részes, a címe Banished (Száműzetés). Viasat3-on ment, egyszer már végignéztük és most vasárnap 20.00-kor indul újra. A téma: fegyenctelep élete Ausztráliában amit a hadsereg katonái őriznek, de a felderítetlen terület miatt gyakorlatilag egy táborban élnek a katonák és elítéltek, férfiak-nők, pap és felesége, kormányzó is. Van benne bőven feszültség, ellentétek a kapcsolatok, éhezés-kajalopás, nők, besúgás, szökés/lázadási kísérlet miatt, kemény de nem szadista film. Aki tudja nézze meg az első részt, aztán dönthet hogy érdekli-e?!