Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A könyvben nincs "bűvharc". Annyi van, hogy az Atreidesek Gurney Halleck és Duncan Idaho révén nagyon profi harcmodort fejlesztettek ki, és a császári sardaukaroknál is jobb harcosokat képeztek ki titokban (közelharcról van szó, mivel a Dűne világában a harcosok energiapajzsokat használnak, azon csak finom mozdulatokkal lehet átszúrni karddal, és ezt tanulja Paul is gyerekkorától kezdve).
A harcedzett sivataglakó fremenekből pedig az Atreidesek a kiképzőikkel a sardaukaroknál jobb hadsereget szándékoznak kiképezni, de nincs rá idejük, bár a Harkonnen (és rejtett sardaukar) támadókat alaposan megtizedelik, jól rájuk ijesztve. Ezután a császár és a báró is ki akarja irtani a fremeneket, mert veszélyt jelentenek a hatalmukra, de mint tudjuk ez nem sikerül, a fremenek közé menekült Paul pedig a fremenek élén a könyv végén megsemmisítő vereséget mér a személyesen az Arrakisra lejött császárra és foglyul ejti a sleppjével együtt, kikényszerítve a hatalom átadását. A könyv szerint ezt egy hatalmas vihar nyomában támadva érik el, amely vihar elektromos kisülései kiütik a császári tábor pajzsait.
Azoknak, akik még mindig nem értik, Dune Warfare Explained:

 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Alapítványt nézi itt valaki?

6. résszel feladtam, őszintén mondva a 3 császár balfaxkodásán kívül semmire sem emlékszem a sztoriból, 3. rész környékén elvesztettem a fonalat, azóta se találtam meg.


1944:
Észt film a 2. világháborúról.
Meglehetősen nyers, próbálja élethűen bemutatni az akkori harcászatot, utána elkezdtem nézni egy orosz harckocsizó filmet, de nem bírtam fél óránál tovább (meg sztem ezután minden 2. világháborús filmnél eszembe fog jutni).
Először az észt SS katonáit mutatja be akiket a többi északi nép katonáival együtt hátvédeknek használnak a németek, hősiességükért cserébe pedig vmi helyi fasiszta minisztertől kapnak 1-1 dedikált Hitler fotót, amivel kapcsolatban az egyetlen megjegyzésük, hogy még seggüket se tudják kitörölni vele, mert túl vastag...
Utána mikor összefutnak a szovjetek oldalán harcoló észtekkel átvált a cselekmény rájuk (bár az első csapat egy része is visszatér mikor a németek hajón lelépnek és hátrahagyják őket megdegleni), bemutatva a háborút a dicsőséges szovjet hadsereg oldaláról...

Részemről 10/10. (btw. Oroszországban be van tiltva)
Alapitvanyt en is nezem.

SPOILER

Nekem nagyon nem jott be a "frontalis tamadas(?)" a "falu" ellen.. . Komolyan a Pal utcai fiukban tobb taktika meg strategia volt, a "falusiak" "eletosztone" na az meg . . . hagyjuk. Valamiert en ezen akadtam ki a legjobban...annyira semmi elgondolas, hagyjuk is...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 560
113
Megnéztem a Dűnét.Szerintem egész jol sikerült elkapni a könyv hangulatát.Bár Liet mint nő,kissé furcsa,és elég sok részleten átsiklottak.De az összes megfilmesitésből ez sikerült messze (eddig) a legjobban.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Megnéztem a Dűnét.Szerintem egész jol sikerült elkapni a könyv hangulatát.Bár Liet mint nő,kissé furcsa,és elég sok részleten átsiklottak.De az összes megfilmesitésből ez sikerült messze (eddig) a legjobban.
Én is így érzem, messze a legjobb megfilmesítés. Engem teljesen odaszögezett a székbe, észre sem vettem, hogy eltelt 2,5 óra, ami viszont egyszerűen túl rövid játékidő, még így is, hogy csak kb. a könyv felét dolgozták fel. A cselekményből nagyon fontos részletek lettek kidobva. A látványvilág, az atmoszféra viszont elsőrangú, valszeg megnézem megint moziban, amíg még játsszák.
A kvóta-Liet valóban fura, de túl lehet rajta lépni.

Retroshock elemzés. Nem tudom, mótmáv-e:
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
A 40k kirabolja ezt is és emészthetően embeivé és emészthetetlenül embertelenné teszi. :D
Amúgy van a w40k-nak olyan regénye, ami olvasható? Én, istenuccse, próbálkoztam az Eisenhorn a Ravenor a HH könyvekkel, de feladtam. Pedig én aztán nagyon messze vagyok az úgynevezett "igényes olvasó"-tól. Egyedül Az űrgárdista, ami jó. Szerintem. Pedig az univerzum tetszik. Mit nem adnék, ha olyan színvonalú könyvsorozatok lennének, mint a Vének háborúja, The Lost Fleet, vagy a Frontvonalak....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Amúgy van a w40k-nak olyan regénye, ami olvasható? Én, istenuccse, próbálkoztam az Eisenhorn a Ravenor a HH könyvekkel, de feladtam. Pedig én aztán nagyon messze vagyok az úgynevezett "igényes olvasó"-tól. Egyedül Az űrgárdista, ami jó. Szerintem. Pedig az univerzum tetszik. Mit nem adnék, ha olyan színvonalú könyvsorozatok lennének, mint a Vének háborúja, The Lost Fleet, vagy a Frontvonalak....
Hórus Heresy sorozat, Dan Abnett Gaunt könyvei, az újabbak közül a Mechanicus jó, a Mészáros sorozat meg ha figyelmen kívül hagyunk pár dolgot ami bassza a logikát(szerencsére nem túl sok de van azért), a léptéke miatt jó. De mivel a valóság gazdasági kényszere miatt a jelenkorban vezetett alaptörténet ameddig figyeltem kerékbetörte a logikát, gondolom generációs jelenségként a múltját jobbnak látom mint amit csinálnak az egésszel.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Amennyire jó volt hangulatában / látványvilágában / történet vezetésében a Dűne, annyira szánalmas vergődéssé vált mostanra az Alapítvány, pedig azt is nagyon vártam.
James Bond meg pont annyira szánalmas lett, amennyire az várható is volt. :(
 
M

molnibalage

Guest
Amennyire jó volt hangulatában / látványvilágában / történet vezetésében a Dűne, annyira szánalmas vergődéssé vált mostanra az Alapítvány, pedig azt is nagyon vártam.
Bátyus konkrétan hulladéknak nevezte már ahova zuhant.
Egy sorival kevesebb, amit meg akartam nézni így.
James Bond meg pont annyira szánalmas lett, amennyire az várható is volt. :(
Bár a PB érából talán, a 1,5-et láttam, annak hótt gagyi érzete volt.
A DC érából a CR addig volt kb. jó, amíg pókerezni nem kezdtek.
Az utána levő részt láttam, de ha agyoncsapnának sem tudnám miről szólt.
A Skyfallból se sokra emlékszem, de arra, hogy a fényképezés az kurva jó volt benne.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Amúgy van a w40k-nak olyan regénye, ami olvasható? Én, istenuccse, próbálkoztam az Eisenhorn a Ravenor a HH könyvekkel, de feladtam. Pedig én aztán nagyon messze vagyok az úgynevezett "igényes olvasó"-tól. Egyedül Az űrgárdista, ami jó. Szerintem. Pedig az univerzum tetszik. Mit nem adnék, ha olyan színvonalú könyvsorozatok lennének, mint a Vének háborúja, The Lost Fleet, vagy a Frontvonalak....
Az Inkvizítor meg az Űrgárdista szerintem mindkettő frankó. Ezzel el is voltam sokáig. Aztán a fiam elküldte megtekintésre ezt:
Nagyon elkapott a hangulata. Anno még a youtube-on volt fenn, nem itt. Aztán feldobta ezt:
Ennak vannak trailerei is, különösen a második tetszett, olyan jelenetekkel, ami nincs benne végül a filmben. Amikor pl. az Emperor letérdelteti az Igehirdetőket, az csak a trailerben van benne. Meg a kisasszony alámondása az szinte szó szerint benne van az egyik könyvben.
Azt kell mondanom, hogy a második trailer még jobb is, mint maga a "film".
Naszóval... Hajnal kettő körül néztem, kellően fáradtan. Ez is hangulatban elkapott nagyon. Annyira, hogy utánanéztem, miről is szólhat. És a különféle fan-made magyarázatok alapján úgy néz ki, hogy esetleg (!) a calth-i csata egyik teledropja utáni állapotokat mutatja.
Na, aztán olvasgattam, vonatkozó cikkeket, mondom megnézem, mi a hivatalos álláspont erről. Ennek alapján elolvastam ezt a négyet:
  • Lángoló Galaxis (#3)
  • Fulgrim (#5)
  • Első eretnek (#14)
  • Félelem nélkül (#19) /Voltaképpen ez volt az, amiben a második filmben látottak bekövetkezhettek, de kellett a többi, hogy el tudjam helyezni kontextusban/.
Az első kettő érdekes, de inkább nahh, vagy meh, letudtam, aztán jó'van. Namost az Első eretnek szerintem egy kibaszott jó könyv, mondjuk lehet, hogy a filmek (és a trailer, tényleg, az jajj, az is nagyon jó) hangulata, meg az első két könyv felvezetése után de az na, tényleg ajánlom mindenkinek. A félelem nélkül is tényleg, oké jó. De a First Heretic abszolút első nálam, jobban tetszett, mint az Űrgárdista.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Hórus Heresy sorozat, Dan Abnett Gaunt könyvei, az újabbak közül a Mechanicus jó, a Mészáros sorozat meg ha figyelmen kívül hagyunk pár dolgot ami bassza a logikát(szerencsére nem túl sok de van azért), a léptéke miatt jó. De mivel a valóság gazdasági kényszere miatt a jelenkorban vezetett alaptörténet ameddig figyeltem kerékbetörte a logikát, gondolom generációs jelenségként a múltját jobbnak látom mint amit csinálnak az egésszel.
Kösz a választ és a tippeket.
Gaunt sem jött be, sajnos.
A Mechanicus érdekel.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Amennyire jó volt hangulatában / látványvilágában / történet vezetésében a Dűne, annyira szánalmas vergődéssé vált mostanra az Alapítvány, pedig azt is nagyon vártam.
James Bond meg pont annyira szánalmas lett, amennyire az várható is volt. :(
Az Alapítvány nekem szent, az olyan, ahogy anno elképzeltem, és kész. Biztos voltam benne, hogy meg se próbálom, de jó olvasni, hogy helyesen döntöttem.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Az Inkvizítor meg az Űrgárdista szerintem mindkettő frankó. Ezzel el is voltam sokáig. Aztán a fiam elküldte megtekintésre ezt:
Nagyon elkapott a hangulata. Anno még a youtube-on volt fenn, nem itt. Aztán feldobta ezt:
Ennak vannak trailerei is, különösen a második tetszett, olyan jelenetekkel, ami nincs benne végül a filmben. Amikor pl. az Emperor letérdelteti az Igehirdetőket, az csak a trailerben van benne. Meg a kisasszony alámondása az szinte szó szerint benne van az egyik könyvben.
Azt kell mondanom, hogy a második trailer még jobb is, mint maga a "film".
Naszóval... Hajnal kettő körül néztem, kellően fáradtan. Ez is hangulatban elkapott nagyon. Annyira, hogy utánanéztem, miről is szólhat. És a különféle fan-made magyarázatok alapján úgy néz ki, hogy esetleg (!) a calth-i csata egyik teledropja utáni állapotokat mutatja.
Na, aztán olvasgattam, vonatkozó cikkeket, mondom megnézem, mi a hivatalos álláspont erről. Ennek alapján elolvastam ezt a négyet:
  • Lángoló Galaxis (#3)
  • Fulgrim (#5)
  • Első eretnek (#14)
  • Félelem nélkül (#19) /Voltaképpen ez volt az, amiben a második filmben látottak bekövetkezhettek, de kellett a többi, hogy el tudjam helyezni kontextusban/.
Az első kettő érdekes, de inkább nahh, vagy meh, letudtam, aztán jó'van. Namost az Első eretnek szerintem egy kibaszott jó könyv, mondjuk lehet, hogy a filmek (és a trailer, tényleg, az jajj, az is nagyon jó) hangulata, meg az első két könyv felvezetése után de az na, tényleg ajánlom mindenkinek. A félelem nélkül is tényleg, oké jó. De a First Heretic abszolút első nálam, jobban tetszett, mint az Űrgárdista.
Kösz a választ és a tippeket.
A videókat ismertem, de nem tudtam, mi a fő sztori.
Ez is jó kis videó:
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Amúgy van a w40k-nak olyan regénye, ami olvasható? Én, istenuccse, próbálkoztam az Eisenhorn a Ravenor a HH könyvekkel, de feladtam. Pedig én aztán nagyon messze vagyok az úgynevezett "igényes olvasó"-tól. Egyedül Az űrgárdista, ami jó. Szerintem. Pedig az univerzum tetszik. Mit nem adnék, ha olyan színvonalú könyvsorozatok lennének, mint a Vének háborúja, The Lost Fleet, vagy a Frontvonalak....
Az úrgárdista,. illetva anno fan-ficton novellákat olvastam ami tetszett.