Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
637
1 657
93
A HALO második évada nézhető? Érdemes rá időt szánni?
Eddig két epizod ment le, ezek alapján nem mondanék véleményt még.
Az első rész első kb 15-20 perce full akció meg minden. Utána kicsit alposodik a dolog akció terén, inkább beszélgetős inturkálós dologba ment át. Nekem eddig nézhető, meglátjuk a többi részt majd, hogy milyen lesz.
Igazi véleményt úgyis a végén tudunk mondani.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
A fentiek miatt, ha valamibe akkor a Warhammerbe belefér minden a vázoltak miatt. Vannak benne fekete bőrűek, badass csajok is.
Igen, jobban belegondolva lehet.
Mondjuk kivi lennék arra, mit lépne az LMBTQUIOP közösség a slaanesh kultisták ábrázolására... A gonosz hímnős-csöcsös-faszos-pinarém:p Ez vajon tetszene nekik vagy sem:oops:
Vagy a faji felsőbbrendűséget hírdető emberiség, akik mészárolják a cukimuki űrbudhista taukat...
Esetleg necronok lehetnek jó ellen, mert a darabosan mozgó olcsóbb CGI is elég a megjelenítésükhöz.
Vagy valami jó űrcsatás. Kicsit felpimpelik a Battlefleet Ghotic grafikus motorját oszt jóleszazúgy...
Az űrgárdistákat úgy lehetne belevinni egy inkvizítoros nyomozós sztoriba, hogy ők lennének a sorozat végén a felmentők, akik kihúzzák a szarból az inkvizítort és a kompániáját. Ha Gray Knight-ok lennének, akkor az meg szuperbadass lenne...
Ah, bilibe lóg a kezem...

A Scalzinak azt hallottam megfilmesitik a vörösingesek könyvét.
A Vének háborújának jogait is megvették már jó régen, aztán azóta sincs semmi...
Dan Abnett a Gaunt sorozat nem? Jaj, azt csak elkezdtem, de nem jött be.
Állítólag a Ciaphas Cain sorozat jó, de még nem mertem belevágni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Csak pár kötetet olvastam a Warhammer világból, azokat is inkább az újabb korszakokból, pl. Eisenhorn sorozat. De ebben az univerzumban aztán van minden. Sci-fi, űrutazás, mágia, papok, robotok, istenek, titánok, gén módosított emberek, túlvilági őrdogfajzatok, kardozás, szinesbőrűek, boszorkányok stb stb. Szóval itt aztán bármi belefér.
Talán egy valami ami állandó minden kötetben, és ez lehet akár a dolog magva, az a kegyetlen gyilkolászás, harcok, vères brutalitások. De aligha hiszem, hogy egy mainstream sorozat nagyon véres lenne. Az epikus űrhajós vagy Földi csatajelenetek pedig garancia a masszív CGI-ra. Nem véletlen, hogy eddig nem nyúltak filmesek a Warhammerhez. Hollywood jelen produktumait figyelve én nem tekintenék nagy reményekkel a sorozatra. Aztán remélem rámcáfolnak.
Henry meg "csak" egy szinész, a Witchert se tudta megóvni.

Henry egy büdös nagy kocka aki imádja a sci-fi/fantasy-t (king of nerds).

De még semmi se biztos, csak egy szándéknyilatkozat van, hogy 1 év alatt kidolgozzák, hogy mit szeretnének a felek a sorozatban látni, sztem a GW eleve miatta ment bele bármiféle egyezkedésbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Árpicsek
T

Törölt tag 1711

Guest
6cc8aa99baae8b8e3fc7edc88763ec45.png
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 702
9 723
113
Valerij Vosztrotin tábornok emlékére, a "Fekete Cápa" című film. Az 1993-ban készült filmben, az akkor vezérőrnagyi rendfokozatú Valerij Vosztrotin kapta meg a földi főszerepet, azaz Guszarov őrnagy szerepét, aki a történet szerint Szpecnaz zászlóalj parancsnok volt. A filmben leginkább csak színészeket nem látni. A színészek helyett viszont feltűnik Szergej Mihejev a Kamov cég főkonstruktőre, Dmitrij Avtuhov, a Kamov cég berepülőpilótája.Még a GRU ügynök is igazi volt a filmben, konkrétan Vlagyimir Kvacskov ezredes.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 285
16 055
113

Nyilván mindenkinél picit más lenne a lista és azon belül a sorrend, nálam is.


Az IGN lista:

50. A felszín alatt (Under the Skin, 2013)
49. Looper: A jövő gyilkosa (Looper, 2012)
48. Idétlen időkig (Groundhog Day, 1993)
47. A nő (Her, 2013)
46. Avatar (2009)
45. Hold (Moon, 2009)
44. A függetlenség napja (Independence Day, 1996)
43. Ex Machina (2014)
42. Szuper haver (The Iron Giant, 1999)
41. Truman Show (A Truman Show, 1998)
40. Metropolis (1927)
39. Vissza a jövőbe II. (Back to the Future Part II, 1989)
38. A mélység titka (The Abyss, 1989)
37. A Jedi visszatér (Return of the Jedi, 1983)
36. A holnap határa (Edge of Tomorrow, 2014)
35. Különvélemény (Minority Report, 2002)
34. District 9 (2009)
33. Egy makulátlan elme örök ragyogása (Eternal Susnshine of a Spotless Mind, 2004)
32. Harmadik típusú találkozások (Close Encounters of the Third Kind, 1977)
31. A légy (The Fly, 1986)
30. Dűne: 1. rész (Dune: Part One, 2021)
29. Total Recall: Az emlékmás (Total Recall, 1990)
28. A majmok bolygója (Planet of the Apes, 1968)
27. Gravitáció (Gravity, 2013)
26. Mad Max: A harag útja (Mad Max: Fury Road, 2015)
25. Páncélba zárt szellem
(Ghost in the Shell, 1995)
24. Ragadozó (Predator, 1987)
23. Akira (1988)
22. Robotzsaru (RoboCop, 1987)
21. 12 majom (Twelve Monkeys, 1995)
20. Az ötödik elem (The Fifth Element, 1997)
19. Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049, 2017)
18. Csillagok között (Interstellar, 2014)
17. Terminátor: A halálosztó (The Terminator, 1984)
16. A bolygó neve: Halál (Aliens, 1986)
15. Csillagközi invázió (Starship Troopers, 1997)
14. 2001: Űrodüsszeia (2001: A Space Odyssey, 1968)
13. Az ember gyermeke (Children of Men, 2006)
12. A Dolog (The Thing, 1982)
11. Csillagok háborúja (Star Wars, 1977)
10. Donnie Darko (2001)
9. Terminátor 2.: Az ítélet napja (Terminator 2: Judgment Day, 1991)
8. Eredet (Inception, 2010)
7. Jurassic Park (1993)
6. Érkezés (Arrival, 2016)
5. A Birodalom visszavág (The Empire Strikes Back, 1980)
4. Mátrix (The Matrix, 1999)
3. Szárnyas fejvadász (Blade Runner, 1982)
2. Vissza a jövőbe (Back to the Future, 1985)
1. A nyolcadik utas: a Halál (Alien, 1979)
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 140
7 262
113

Nyilván mindenkinél picit más lenne a lista és azon belül a sorrend, nálam is.


Az IGN lista:

50. A felszín alatt (Under the Skin, 2013)
49. Looper: A jövő gyilkosa (Looper, 2012)
48. Idétlen időkig (Groundhog Day, 1993)
47. A nő (Her, 2013)
46. Avatar (2009)
45. Hold (Moon, 2009)
44. A függetlenség napja (Independence Day, 1996)
43. Ex Machina (2014)
42. Szuper haver (The Iron Giant, 1999)
41. Truman Show (A Truman Show, 1998)
40. Metropolis (1927)
39. Vissza a jövőbe II. (Back to the Future Part II, 1989)
38. A mélység titka (The Abyss, 1989)
37. A Jedi visszatér (Return of the Jedi, 1983)
36. A holnap határa (Edge of Tomorrow, 2014)
35. Különvélemény (Minority Report, 2002)
34. District 9 (2009)
33. Egy makulátlan elme örök ragyogása (Eternal Susnshine of a Spotless Mind, 2004)
32. Harmadik típusú találkozások (Close Encounters of the Third Kind, 1977)
31. A légy (The Fly, 1986)
30. Dűne: 1. rész (Dune: Part One, 2021)
29. Total Recall: Az emlékmás (Total Recall, 1990)
28. A majmok bolygója (Planet of the Apes, 1968)
27. Gravitáció (Gravity, 2013)
26. Mad Max: A harag útja (Mad Max: Fury Road, 2015)
25. Páncélba zárt szellem
(Ghost in the Shell, 1995)
24. Ragadozó (Predator, 1987)
23. Akira (1988)
22. Robotzsaru (RoboCop, 1987)
21. 12 majom (Twelve Monkeys, 1995)
20. Az ötödik elem (The Fifth Element, 1997)
19. Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049, 2017)
18. Csillagok között (Interstellar, 2014)
17. Terminátor: A halálosztó (The Terminator, 1984)
16. A bolygó neve: Halál (Aliens, 1986)
15. Csillagközi invázió (Starship Troopers, 1997)
14. 2001: Űrodüsszeia (2001: A Space Odyssey, 1968)
13. Az ember gyermeke (Children of Men, 2006)
12. A Dolog (The Thing, 1982)
11. Csillagok háborúja (Star Wars, 1977)
10. Donnie Darko (2001)
9. Terminátor 2.: Az ítélet napja (Terminator 2: Judgment Day, 1991)
8. Eredet (Inception, 2010)
7. Jurassic Park (1993)
6. Érkezés (Arrival, 2016)
5. A Birodalom visszavág (The Empire Strikes Back, 1980)
4. Mátrix (The Matrix, 1999)
3. Szárnyas fejvadász (Blade Runner, 1982)
2. Vissza a jövőbe (Back to the Future, 1985)
1. A nyolcadik utas: a Halál (Alien, 1979)

Mivel nincs benne a Zsivány egyes, vagy a Riddic a sötétség krónikája, vagy a Starship Troopers 1, ezért már nem is hiszek nekik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 158
113

Teljesen egyértelmű, hogy a potenciális vevők a hülyék.
De ha én húst árulnék a vegetáriánus boltban, és ugyan ezt írnám ki, akkor persze én lennék a világ hülyéje. :rolleyes:
Szóval szerintem is a mozinézők a hibásak, ahogyan a politikusok szerint is a választópolgárok túl mucsaiak (ala SZDSZ).
Mindig más a hibás, ők nem. Ez a lényeg :cool:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 197
14 898
113
A Vének háborújának jogait is megvették már jó régen, aztán azóta sincs semmi...
Dan Abnett a Gaunt sorozat nem? Jaj, azt csak elkezdtem, de nem jött be.
Állítólag a Ciaphas Cain sorozat jó, de még nem mertem belevágni.
A Vének háborújában lenne potenciál, bár én úgy vagyok a jó könyvekkel, hogy nem feltétlen baj ha nem kerül vászonra. Mondjuk a Zoé történetben a két Xeno faj ábrázolás eszelősen jó szerintem. A kiscsajra vigyázó két idegen "Apacuka" meg "Fundaluka", no és ugye a Konszuk.
Egyébként a Scalzinak a rövid novelláiból készült már epizod a Netfilxes Love Death Robots sorozatban. A "joghurt világuralma" rész kifejezetten jó!
Most látom rákeresve a Dan Abnett-re, hogy íróként jegyzik a Ultramarines Warhammer filmben. -Ezt le is töltöm mert közben legyürtem pár kötetet a Horus Heresy és egyet a Ravenor sorozatban. ;)

Igazán költhetnétek 5 centből többet az animációkra ha már pénzt kérnek a megtekintésért.

Mi a baj ezzel?
Lehet nem a legpatentabb, de legalább megjelenésében hű a témához. Nézegettem Warhammer videókat és mára már tele a YT az AI készítette videókkal, amik akár látványban reszletgazdagságban komolyabbak, de hiteltelen agymenés az egész.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Vének háborújában lenne potenciál, bár én úgy vagyok a jó könyvekkel, hogy nem feltétlen baj ha nem kerül vászonra. Mondjuk a Zoé történetben a két Xeno faj ábrázolás eszelősen jó szerintem. A kiscsajra vigyázó két idegen "Apacuka" meg "Fundaluka", no és ugye a Konszuk.
Nekem nagy kedvencem a könyvsorozat, de inkább ne filmesítsék meg, ha szar lesz. Lásd: Végjáték.


Egyébként a Scalzinak a rövid novelláiból készült már epizod a Netfilxes Love Death Robots sorozatban. A "joghurt világuralma" rész kifejezetten jó!
Igen, jó az egész sorozat. Vagyis nekem tetszik.

Most látom rákeresve a Dan Abnett-re, hogy íróként jegyzik a Ultramarines Warhammer filmben. -Ezt le is töltöm mert közben legyürtem pár kötetet a Horus Heresy és egyet a Ravenor sorozatban.

Dan Abnett-től olvastam már olyat, ami tetszett, de az valamelyik film forgatókönyvéből írt regény volt.
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
637
1 657
93
Fent van a Disney+-on végre a sógun első két része.
Jó egy órás epizodok voltak. Gond, hogy nincs Magyar szinkron fent csak felírat, de előny, hogy a japánok az anyajelvüket használják. Mint az eredti sorozatban ahogy adták annó nálunk a tévében. :)
Eddig nagyon jó, jól megcsinálták. Pár jelenet nem rémlik az eredeti sorozatból, a főszereplő kormányos rendesen káromkodik benne.
Képi világ is jól eltalált.
Nincs panasz eddig, ha csak az nem, hogy nem mindig vagyok szabadnapos mikor felrakják az új részt :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 696
19 150
113
Fent van a Disney+-on végre a sógun első két része.
Jó egy órás epizodok voltak. Gond, hogy nincs Magyar szinkron fent csak felírat, de előny, hogy a japánok az anyajelvüket használják. Mint az eredti sorozatban ahogy adták annó nálunk a tévében. :)
Eddig nagyon jó, jól megcsinálták. Pár jelenet nem rémlik az eredeti sorozatból, a főszereplő kormányos rendesen káromkodik benne.
Képi világ is jól eltalált.
Nincs panasz eddig, ha csak az nem, hogy nem mindig vagyok szabadnapos mikor felrakják az új részt :)
Nekem is nagyon tetszett! Szerintem kafa nézzétek meg! Kérdésem mikor raknak fel új részeket??