Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 053
113
De a néger Kleopátra, az tök oké. Azon mennyit pörögtek, h Nagy Sándornak nem lehetett fríz lova?

Igen, a görög származású kleopátra feka volt, és aki nem hiszi az rasszista....
De persze a Petőfi film a szar.... :mad:
(Amúgy még mindig nem érdekel a film, de ez a történészi okoskodás kiakasztott...)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Egy frissített klasszikus. Bár ugyan abba a folyóba lépni, ugyan annak a sok évvel ezelőtti közönség-igénynek filmet csinálni nem biztos, hogy sikert hoz:


Ennyire kevésből még nem nagyon lehet eldönteni, de nem gond, jön még szerintem 2-3 előzetese.


.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 048
10 880
113
Tegnap "elővettem"(beyond endless skyline) a számomra talán valaha készült legjobb filmet.

Azon kevés 3 órás filmek egyike,ahol a 3 óra egy villanásnak tűnik,úgy elrepül, mert annyira jó.. Már gyerekkorban is nagyhatást gyakorolt rám, olyan film,amitől több leszel, mert a benne levő karakterektől tanulni lehet, illetve példaképek. Nagyon más világ volt akkor,ma már nem készülnek ilyen filmek,pedig nem volt olyan rég...1997. Armand Assante a legnagyobb király!

Egy komment erejéig még visszatérnék a bálványomhoz,az Odyssey-hez.

YouTube-on találtam hozzá egy 20 perces "Hogyan készült"-et. Nagyon érdekes volt, de így,hogy ezt láttam,már értem miért lett ez a film ilyen jó.
Az orosz rendező, Andrei Konchalovsky amilyen hévvel és szenvedéllyel instruálja a színészeket az valami elképesztő.

..és ami szembetűnt a mai légkört figyelembe véve: orosz rendező,amerikai színészek... És működött a dolog, kiváló lett.
Manapság ez elképzelhetetlennek tűnik.

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Ez elég jónak tűnik nekem:

Egész jónak tűnő film egész sz@rul --de a most divarosan-szokásosan-- "villantgatósra" öszevágott előzetese: qrva rövidre vágott qrva-belassítoott 1-2-3 másodpercekkel rohanják le az érzékszerveket, közben erősen elfelejtik a készítők, hogy nem csak a jó bort kell érlelni, hanem a jó villám-poénoknak is kell(ene) időt hagyni: amíg "leesik"! ;)

Nem hiszem így életem közepe táján már túlságosssan le lennék ehhez lassulva, hogy nem tetszik, inkább ez áll meg: nálam ráb@sztak ezzel az előzetessel, mert nekem nem elég ha "villog" a képernyő! :p

Egyébként tényleg jó ötletek, poénok vannak benne, a --szerintem-- itt is érvényes klasszikussal zárva :
"A kevesebb több!" ...lett volna ehelyett a túl rohanósra vett előzetes helyett!

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 631
113
Egy frissített klasszikus. Bár ugyan abba a folyóba lépni, ugyan annak a sok évvel ezelőtti közönség-igénynek filmet csinálni nem biztos, hogy sikert hoz:


Ennyire kevésből még nem nagyon lehet eldönteni, de nem gond, jön még szerintem 2-3 előzetese.


.

Vajon lesz olyan jó, mint a tavalyi predator mozi a Préda/Prey?

Abban senki nem hitt, moziba sem küldték, mégis a tavalyi év egyik legjobb/legszórakoztatóbb filmje lett.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Vajon lesz olyan jó, mint a tavalyi predator mozi a Préda/Prey?

Abban senki nem hitt, moziba sem küldték, mégis a tavalyi év egyik legjobb/legszórakoztatóbb filmje lett.


Igaz! Ez a baj! ...Nekem!
A jelenlegi szinvonalból még egy olyan film is ki tud emelkedni, amiben a kb. csizmával 42 kilós tini-csajszi elpicsázza 210 centis, és ugyanannyi kilós high-future-tech-es űr-Predatort.
Minden fehér férfi alkesz, 75(-)IQ-s, a benszülött "férfi főhős" pedig 41 kilós, de legaláb meg is halja' magát.

A látvány valóban, egészen "pöpec" egyébként, de ezek a "lopakodó" agymosós ideológiák nekem hánytatósak!
Gyerekemnek előtte felkészítést, utána film-magyarázatot tartanék, ráadásul az előző szülői előtte-utána korrekciók nélkül a kis-srácoknak ez kb. egy (mentális)kiherélés! ...pár ilyen film után egész életükre! :mad:

Magánvélemény!


.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 053
113
Vajon lesz olyan jó, mint a tavalyi predator mozi a Préda/Prey?

Abban senki nem hitt, moziba sem küldték, mégis a tavalyi év egyik legjobb/legszórakoztatóbb filmje lett.

Ezt ugye viccnek szántad? :D :D :D
Rég láttam akkora baromságot, mint a Préda című rettenet.
Keress vissza ha érdekel mi a véleményem a filmről.... Elég trágya.
Nagyon ajánlom nekik, hogy az Alien klasszisokkal jobb legyen ;)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Az elsőrészt két hete néztem meg,de már el is felejtettem,annyira semmilyen volt számomra.

Tudom, hogy van egy kultusza a Dűnének...de nekem valahogy nem jön át.

ui: a könyvet nem olvastam, gondolom az sokkal jobb.
A sztoriban a Dűne az kb a 10. rész. Itt baszták el az egészet. Mondjuk nem tudom hogy lehetne mindent megfilmesíteni. Az előzmények nélkül nem sok mindent mond a Dűne azoknak akik nem ismerik. Hogyan alakultak ki a rendek, ki miért utálja a másikat , miért nincsenek számítógépek, rengeteg a kérdés.
Számomra a Dűne sztorija messze nem a legjobb a sagában
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
A sztoriban a Dűne az kb a 10. rész. Itt baszták el az egészet. Mondjuk nem tudom hogy lehetne mindent megfilmesíteni. Az előzmények nélkül nem sok mindent mond a Dűne azoknak akik nem ismerik. Hogyan alakultak ki a rendek, ki miért utálja a másikat , miért nincsenek számítógépek, rengeteg a kérdés.
Számomra a Dűne sztorija messze nem a legjobb a sagában
én pl nagyon nem értem az egész sztori hülyeség (legalábbis ami a mostani filmet érinti.) valami drogra rá vannak kattanva és úgy elvannak hülyölve hogy középkori módszereket használnak miközben már űrutaznak (ez hasonló nekem mint a jedi kard vagány vagány de túl van tolva a bringa...) kb

nekem inkább valami drgkartel háború űrköntösbe kb
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
.

Mivel Izrael(Elbit) a mai 300millás üzletet sem velünk kötötte és a Merkavákat sem tudjuk megcsípni 14. éve, ezért vigasztalódjunk jó hangulatban egyet Ed Wood-dal és az őt alul, és csak kicsit felülmúló "alkotó-társaival":

Már a fenti, igen jól megírt ajánlóktól is már fetrengtem a filmek nélkül is, bár ebben azért sokat segített az általam korábban megtekintet és azóta már kultfilmé vált Ed Wood élerrajzi mű, ahol "rendezőt" és több "életművét" ;) életere keltő Johnny Depp megcsillantja későbbi Jack Sparrow alakításában kicsúcsososdó művészi tudását! :D

Jó szórakozást! :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
én pl nagyon nem értem az egész sztori hülyeség (legalábbis ami a mostani filmet érinti.) valami drogra rá vannak kattanva és úgy elvannak hülyölve hogy középkori módszereket használnak miközben már űrutaznak (ez hasonló nekem mint a jedi kard vagány vagány de túl van tolva a bringa...) kb

nekem inkább valami drgkartel háború űrköntösbe kb
Ezért fontosak az előzmények, hogy értsd :)
1 Butleri Dzsihád
2 Gépirtó hadjárat
3 Corrini csata
4 Atraides ház
5 Harkonnen ház
6 Corrino ház
A további sorrendet nem ismerem így fejből. Mindegyik könyv jó vastag ráadásul
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 209
93
én pl nagyon nem értem az egész sztori hülyeség (legalábbis ami a mostani filmet érinti.) valami drogra rá vannak kattanva és úgy elvannak hülyölve hogy középkori módszereket használnak miközben már űrutaznak (ez hasonló nekem mint a jedi kard vagány vagány de túl van tolva a bringa...) kb

nekem inkább valami drgkartel háború űrköntösbe kb
Ami a filmet érthetővé teszi:

A mesterséges intelligencia egyszer már majdnem kinyirta az emberiséget, ezért számitógép nincs. Az űrben navigátorokat haználnak, akiknek kell a fűszer, különben nincs űrutazás. Ezért fontos a Dűne. Ja, a PC helyett emberi számitógépeket használnak, csak az kimaradt a filmből.
A filmben azért használnak kardokat, mert kitalálták a személyi erőtér pajzsokat, amik megfognak minden gyors dolgot, bizonyos sebesség felett. Tehát a harci technika alapja a relative lassú szúrás, amit átenged a személyi pajzs. A lézer találkozva a pajzzsal atomrobbanást okoz, ezért lézert sem használnak.

A fekete ruhás boszorkányok meg a háttérből fajnemesitési programot tolnak pár ezer éve. A Házak is ősiek, némelyik az ókorig nyúlik vissza.

Röviden ennyi.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Ami a filmet érthetővé teszi:

A mesterséges intelligencia egyszer már majdnem kinyirta az emberiséget, ezért számitógép nincs. Az űrben navigátorokat haználnak, akiknek kell a fűszer, különben nincs űrutazás. Ezért fontos a Dűne. Ja, a PC helyett emberi számitógépeket használnak, csak az kimaradt a filmből.
A filmben azért használnak kardokat, mert kitalálták a személyi erőtér pajzsokat, amik megfognak minden gyors dolgot, bizonyos sebesség felett. Tehát a harci technika alapja a relative lassú szúrás, amit átenged a személyi pajzs. A lézer találkozva a pajzzsal atomrobbanást okoz, ezért lézert sem használnak.

A fekete ruhás boszorkányok meg a háttérből fajnemesitési programot tolnak pár ezer éve. A Házak is ősiek, némelyik az ókorig nyúlik vissza.

Röviden ennyi.
Nem maradtak ezek ki, csak az első rész első 20 mp-ében letolják a gyorstalpalót, illetve a filmben utalás szinten jönnek ezek elő.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 209
93
Nem maradtak ezek ki, csak az első rész első 20 mp-ében letolják a gyorstalpalót, illetve a filmben utalás szinten jönnek ezek elő.
A mentát vonal teljesen kimaradt. Mondjuk az is, hogy a monopengék miatt a páncél is értelmetlen, mert mindent átvágnak/szúrnak.Mondjuk alapvetően nekem tetszett. Mindent amúgy sem lehetett volna berakni.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Nem maradtak ezek ki, csak az első rész első 20 mp-ében letolják a gyorstalpalót, illetve a filmben utalás szinten jönnek ezek elő.
Pedig ezek a sztori alappillérei. Bene Gesserit, a Mentátok (imádom hogy jöttek létre) , a Sarduakarok, Fremenek, a Suk doktorok, a Harcmesterek, a Navigátorok, na meg a nagy házak. Értem a filmet mert többször olvastam már a könyveket de ezek nagyon hiányoznak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Pedig ezek a sztori alappillérei. Bene Gesserit, a Mentátok (imádom hogy jöttek létre) , a Sarduakarok, Fremenek, a Suk doktorok, a Harcmesterek, a Navigátorok, na meg a nagy házak. Értem a filmet mert többször olvastam már a könyveket de ezek nagyon hiányoznak.
Szerintem a film egyértelműen azoknak készült elsősorban, akik már ismerik a világot. Ha csak azok nézik meg, akkor is kurv@nagy kasszasiker lesz belőle. (És ugyebár a mocsok producerek erre hajtanak! :oops: ) Szerintem azért is nagy dolog ez, mert vették a fáradtságot, és eléggé könyvhűen próbálták megvalósítani a filmet. Ez már csak azért is fontos, mert a rajongó - ha tetszik neki - megnézi 3-4-szer is, meg a folytatásokat is még ennyiszer....
Akik meg nem ismerik, de elmennek a rajongókkal, azoknak is szórakoztató tud lenni az egész.
Én pl. elkezdtem könyvben, de azon a részen elveszített a könyv, amikor elkezd Paul beilleszkedni a Fremenek közé. Majd később még újra nekidurálom magam...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Szerintem a film egyértelműen azoknak készült elsősorban, akik már ismerik a világot. Ha csak azok nézik meg, akkor is kurv@nagy kasszasiker lesz belőle. (És ugyebár a mocsok producerek erre hajtanak! :oops: ) Szerintem azért is nagy dolog ez, mert vették a fáradtságot, és eléggé könyvhűen próbálták megvalósítani a filmet. Ez már csak azért is fontos, mert a rajongó - ha tetszik neki - megnézi 3-4-szer is, meg a folytatásokat is még ennyiszer....
Akik meg nem ismerik, de elmennek a rajongókkal, azoknak is szórakoztató tud lenni az egész.
Én pl. elkezdtem könyvben, de azon a részen elveszített a könyv, amikor elkezd Paul beilleszkedni a Fremenek közé. Majd később még újra nekidurálom magam...
Az előzményekkel kezd ne a Dűnével.