Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 259
15 997
113
Véget ért az Akolitus című Star Wars sorozat (legalábbis az első évad, már ha lesz második).

Han em megyünk bele a mélységekbe, akkor egész szórakoztató lett, a negyedik résztől kezdve egyértelműen élvezhetőbb, mint Kenobi vagy az Ashoka.

Viszont ha kicsit jobban belegondolunk, van benne bőven hülyeség és rengeteg téren ellentmond a Lucas időszakban lefektetett alapoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 363
14 164
113
Véget ért az Akolitus című Star Wars sorozat (legalábbis az első évad, már ha lesz második).

Han em megyünk bele a mélységekbe, akkor egész szórakoztató lett, a negyedik résztől kezdve egyértelműen élvezhetőbb, mint Kenobi vagy az Ashoka.

Viszont ha kicsit jobban belegondolunk, van benne bőven hülyeség és rengeteg téren ellentmond a Lucas időszakban lefektetett alapoknak.
Nem bánnam, ha lenne folytatás - pláne hogy a háttérben valamilyen még nagyobb szemétség rejlik, mint amire ez az évad volt felépítve. Engem személyszerint az irritálna a legjobban, ha Yoda lenne az a mester a végén, de inkább gondolom, hogy valami grogu-féle csel a szerzok részérol, mivel idobeleileg szerintem nem lehetséges. Messze a legnagyobb hulyeség az egész sorozatban az volt, hogy milyen konyen hagyták futni Qimirt miután elfogták és kihalgatták. No még hogy hol lófrált pont a legerosebb jedi mester, amikor a tobbiek élet halál harcot vívtak (bár már az is arúlkodó volt, menyien mentek a kuldetésre :cool: ) ... no de azért kvittelem, hogy mégis voltak meglepetések abban a tomegharcolós epizódban.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 259
15 997
113
Nem bánnam, ha lenne folytatás - pláne hogy a háttérben valamilyen még nagyobb szemétség rejlik, mint amire ez az évad volt felépítve. Engem személyszerint az irritálna a legjobban, ha Yoda lenne az a mester a végén, de inkább gondolom, hogy valami grogu-féle csel a szerzok részérol, mivel idobeleileg szerintem nem lehetséges. Messze a legnagyobb hulyeség az egész sorozatban az volt, hogy milyen konyen hagyták futni Qimirt miután elfogták és kihalgatták. No még hogy hol lófrált pont a legerosebb jedi mester, amikor a tobbiek élet halál harcot vívtak (bár már az is arúlkodó volt, menyien mentek a kuldetésre :cool: ) ... no de azért kvittelem, hogy mégis voltak meglepetések abban a tomegharcolós epizódban.

Yoda több száz évvel a Baljós Árnyak előtt is jedi mester volt.

Meg ugye megy a spekulácó, hogy Qmir vajon sith tanítvány-e, és Plageius a mestere, vagy csak egy sötét jedi, akit Plageius a riválisának tart.

Szerintem amúgy a végén az ott Yoda, És Vernastra ott számolna be neki részletesen a dolgokról. Valószínűleg Qmirről, akiről talán Yoda is tudhatott.

Úgy tudom volt olyan nyilatkozat a készítőktől, hogy a Baljós Árnyakig akarják elvezetni a sorozatot.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 363
14 164
113
Yoda több száz évvel a Baljós Árnyak előtt is jedi mester volt.

Meg ugye megy a spekulácó, hogy Qmir vajon sith tanítvány-e, és Plageius a mestere, vagy csak egy sötét jedi, akit Plageius a riválisának tart.

Szerintem amúgy a végén az ott Yoda, És Vernastra ott számolna be neki részletesen a dolgokról. Valószínűleg Qmirről, akiről talán Yoda is tudhatott.

Úgy tudom volt olyan nyilatkozat a készítőktől, hogy a Baljós Árnyakig akarják elvezetni a sorozatot.
Utánnanéztem ezeknek a karaktereknek, mivel a Star Wars univerzumot kizárolag a filmekbol és a sorozatokból ismerem.

Amenyiben Plageiusról van szó, lehett, hogy pont o ált a Osha-Mae páros létrejotte mogott. Qimir saját magát sithnek mondta.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 259
15 997
113
Utánnanéztem ezeknek a karaktereknek, mivel a Star Wars univerzumot kizárolag a filmekbol és a sorozatokból ismerem.

Amenyiben Plageiusról van szó, lehett, hogy pont o ált a Osha-Mae páros létrejotte mogott. Qimir saját magát sithnek mondta.

Amúgy nem nevezte magát sithnek. Azt mondta, hogy nincs neve, de a jedik sith-nek neveznék. Ill. a Kylo Ren téma is többször elhangzott a sorozatban, szóvalmég akár az első Ren is lehet.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
846
7 640
93
J. D. Vance amerikai szenátor szerda este hivatalosan is Donald Trump alelnökjelöltje lett.

"J. D. Vance könyve hiteles beszámoló a fehér amerikai munkásosztály válságáról: az elmúlt negyven év során széthulló társadalmi csoport hanyatlásáról már sok helyen lehetett olvasni, de ilyen őszinte, személyes tapasztalaton alapuló íráshoz eddig nem lehetett szerencsénk."


 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 192
14 882
113
Wild Wild Space - HBO dokumentumfilm a műholds/rakéta startupokról. Az Astra felemelkedése és bukása nagyon jól van bemutatva, néhány eddig nem látott felvétellel, de foglalkoznak a RocketLab illetve a PlanetLab-al is. Érdemes megnézni.
Trailer;
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 499
33 927
113
Véget ért az Akolitus című Star Wars sorozat (legalábbis az első évad, már ha lesz második).

Han em megyünk bele a mélységekbe, akkor egész szórakoztató lett, a negyedik résztől kezdve egyértelműen élvezhetőbb, mint Kenobi vagy az Ashoka.

Viszont ha kicsit jobban belegondolunk, van benne bőven hülyeség és rengeteg téren ellentmond a Lucas időszakban lefektetett alapoknak.

 
  • Tetszik
Reactions: Septimus and fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 259
15 997
113

Ez el van túlozva. Az éj nővérek korábban is léteztek, ráadásul nem SW specifikusak (lásd pl amazonok).

Amit írtam, tartom. Ha nem veszed túl komolyan - és hát az utolsó jedik óta disney wars tartalmat nemszabad túl komolyan venni - a negyedig résztől kezdve egész szórakoztató.

És hát végülis az összes leszboszit legyilkolják, szóval...
 
  • Vicces
Reactions: fip7

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 363
14 164
113
Ez el van túlozva. Az éj nővérek korábban is léteztek, ráadásul nem SW specifikusak (lásd pl amazonok).
Ráadásul semmivel se lezbikusabbak, mint mondjuk Teréz anya. :rolleyes:
A Mae pálfordulásábol például kihagyta, hogy elvileg fegyver nélkul kellet volna lekuzdenie egy wookyt, amit ongyilkosságnak tartot. ;)
 
  • Dühítő
Reactions: fip7