Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 273
55 434
113
Hetek óta próbálom rászánni magam, de még nem sikerült nekifognom, a pontozása alapján jó kell legyen, igaz sok a Star Wars-buzi akik biztosan felpontoznak mindent. Ha úgyis otthon nézed meg minek kölcsönözni?


Mert nem veszem meg a dvd-t,kikölcsönzön 2napra,megnézem 2x,azt csókolom.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
Friss sorozat, most indult: American gods.

Az első rész után nem tudnám elmondani, hogy miről szól.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
A legjobb Star Wars film amit eddig forgattak(bár kicsit hiányzik belőle a fénykard párbaj de inkább 1000x ne legyen minthogy még egyszer meg kelljen nézni azt amit az Ébredő erőben műveltek "kardozás"címszóval)!

Nálam holtversenyes első a Birodalom visszavággal egyetemben.

Azt, hogy az Ébredő erő mennyire volt jó csak azután tudom eldönteni, hogy megnéztem a 8-9. részeket, ugyanis a TFA már eleve trilógiának készült (ellentétben az első Csillagok háborújá-val).

Az utolsó fél óra nagyon jó, az elötte lévő rész meg átlagos.

Ezzel vitatkoznék.

Az utolsó fél óra zseniális, de kell hozzá az előtte levő 90 perc, hogy azt a fél órát zseniálisnak tudd nevezni. Őszintén szóval én szívesen néztem volna még 2-3 jelenetet, amiben többet megtudok Bodhi Rook-ról, Chirrut Imwe-ről és Maze Balbus-ról.

Viszont ebben a másfél órában egy picit láthattuk, hogy működik a Birodalom és az Ellenállás 20 évvel a 66-os parancs után. Többet megtudtunk erről, mint az eredeti három filmben.
 
  • Tetszik
Reactions: Vladimir Harkonnen

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
Pedig tudok ajánlani egy jó sorozatot, szerencsére nem a végtelenbe nyúlik, csak 7 vagy 8 részes, a címe Banished (Száműzetés). Viasat3-on ment, egyszer már végignéztük és most vasárnap 20.00-kor indul újra. A téma: fegyenctelep élete Ausztráliában amit a hadsereg katonái őriznek, de a felderítetlen terület miatt gyakorlatilag egy táborban élnek a katonák és elítéltek, férfiak-nők, pap és felesége, kormányzó is. Van benne bőven feszültség, ellentétek a kapcsolatok, éhezés-kajalopás, nők, besúgás, szökés/lázadási kísérlet miatt, kemény de nem szadista film. Aki tudja nézze meg az első részt, aztán dönthet hogy érdekli-e?!

Thy, tisztában vagyok benne, hogy van rengeteg jó sorozat, egyszerűen nem akarom erre szánni az időmet. Ezért hagytam fel kb. 10 éve a PC-s játékokkal. Pedig van jópár akit amúgy szívesen végigtolnék, vagy méginkább órákat töltenék velük a hálón.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 592
113
A Zsivány Egyes szerintem is jó film, tudom ajánlani. Igaz lehetet volna még kerekíteni a sztorit, de majd a bővített verzióban megkapjuk . Viszont a Jackie Chanbe oltott paptól kivert az ideg annyira szar karakter egy szál bottal lever páncélos fegyveres rohamosztagosokat.


Remélem az új Blade Runner -ben nem csalódok az idén, elég volt a Gosth In Shell-t kiheverni.

Új trailer

 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Thy, tisztában vagyok benne, hogy van rengeteg jó sorozat, egyszerűen nem akarom erre szánni az időmet. Ezért hagytam fel kb. 10 éve a PC-s játékokkal. Pedig van jópár akit amúgy szívesen végigtolnék, vagy méginkább órákat töltenék velük a hálón.
Hát szerintem "rengeteg" jó sorozat nincsen, a Száműzetés szerintem egyik/talán legjobb az épphogy csak létező jó sorozatokból.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
A Zsivány Egyes szerintem is jó film, tudom ajánlani. Igaz lehetet volna még kerekíteni a sztorit, de majd a bővített verzióban megkapjuk . Viszont a Jackie Chanbe oltott paptól kivert az ideg annyira szar karakter egy szál bottal lever páncélos fegyveres rohamosztagosokat.

]

Szerintem - és még sokunk szerint - meg ő az egész SW iniverzum egyik legjobb karaktere.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
Hát szerintem "rengeteg" jó sorozat nincsen, a Száműzetés szerintem egyik/talán legjobb az épphogy csak létező jó sorozatokból.

A rengeteget úgy értettem, hogy amióta abbahagytam.

Amiket szeretnék majd egyszer megnézni:

Office USA
Office UK
Balfékek/Community
Városfejlesztési ügyosztály
Breaking In
 

natalia

New Member
2017. május 7.
1
0
1
sziasztok !!Keresek egy francia, 70-es években készült vígjátékot. A főszereplő férfi egy gazdag családhoz szegődik gondnoknak. Mindenkit eltesz láb alól, a végén ő lesz az örökös. A nagymamának megbuherálja a tolókocsiját és úgy hal meg. Az egyik családtag egy őrült zenész, zajokból alkot zenét. Neki kibéreli a gondnok párizs legmenőbb színházát, és sikere lesz. Sajnos többre nem emlékszem. Köszi előre is !
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 273
55 434
113
Megnéztem a zsivány egyest,az eleje elég vontatott,olyan tili-toli,az utolsó harmadától már alakul,elindul a csekmény,de nem nézem meg másodszor,annyira nem volt jó.:confused:
Megnéztem az arrival-t,katasztrófa,nézhetetlen,eseménytelen film,a vége is semmi, csak azért néztem végig,mert 2€ volt :p, legfeljebb leszedálva ajánlom.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
A wikipediára felkerül az Alien Covenant teljes plot-ja/sztorija.

Abszolút SPOILER-es, úgyhogy lekicsinyítem, aki akarja kimásolja magának és felnagyítja.


Egy rövid visszaemlékezés még akkorról, amikor Peter Weyland még életben van. Egy szintetikus androidot szólít fel, aki a Prometheus expedíció részévé válna. Weyland arra kéri az androidot, hogy válasszon egy nevet magának, és az android kiválasztja a "David" nevet.

2104-be ugrunk, a Covenant gyarmatosító/kolonizáló hajó legénysége egy távoli bolygóra igyekszik, kétezer telepessel és ezer embrióval. Miközben úton vannak a rendeltetési helyükre, az energia túltöltődés miatt meghibásodik a hajó. A balesetben meghal a kapitányt (Franco), és felébred a legénység. A legénység nekiáll a hiba kijavításának, és eközben rádiójeleket fognak egy közeli bolygóról. Elhatározzák, hogy kivizsgálják, mivel az átvitel emberi eredetűnek tűnik, de a bolygón elvileg nincs élet.

A legénység pár tagja - Waters (Walter???), Faris (Amy Seimetz) és Karine (Carmen Ejogo) egy biztonsági csapat - leszállnak a felszínre. Karine felállít egy ökológiai mérőállomást, míg a többiek a jel forrását követik. Rájönnek, hogy az az Elizabeth Shaw által vezetett mérnöki hajóról származik, aki a katasztrofálisan végződött Prometheus küldetést tagja volt.

A biztonsági csapattagok közül kettő véletlenül idegen spórával fertőződik meg. Karine megpróbál segíteni rajtuk, de Faris karanténba zárja őket a leszálló járműben. A biztonságiakat megöli egy-egy előtörő neomorf, akiik megeszik Karine-t. Faris megpróbálja megölni a neomorfokat, de meghal és véletlenül felrobbantja a landolóegységet is.

A visszavonulni kényszerülő személyzet - ezek szerint ne mcsak azok landoltak, akiket az előbb írtam - rátalál David androidra, a Prometheus küldetés egyetlen túlélőjére, amint épp a Conenant-től kér segítséget a rádión.
Tennessee (Danny McBride), az első pilóta úgy dönt, hogy annak ellenére is válaszol, hogy a neomorf támadás miatt ez ellenjavallták neki.

A felszínen egy neomorf támad meg egy a főcsoporttól levállt telepest, Oram (Billy Crudup) megöli, majd szemtanúja lesz, ahogy David megpróbálja megszelídíteni az idegent. Dávid megmutat Oramnak egy kamrát, amellyben az artámadókat- gondolom a tojásokat - tárolja, és Oram-be is beültet egy embriót. Az embrióból egy protomorf alakul ki - a neomorph következő evolúciója.

Ahogy a legénység keresi Oramot, fokozatosan rájönnek, mit művelt David a bolygón. a bolygón. Miután Shaw-al megérkeztek a a mérnök bolygóra, David rájuk eresztette a "fekete trutyit" -t, amit a Prometheus küldetés során talált. Ez kiirtotta a mérnököket, ami lehetővé tette, hogy Davida helyi élővilág maradékán kisérletezgessen a fekete trutyi képességeit illetően.

Az első xenomorfot úgy hozta létre, hogy valami helyi darázson kísérletezett, ami a tojásait a prédába szokta beültetni, ésa lárvái a préda belsejéből zabálják ki magukat. Az arctámadó első áldozata Elizabet Shaw lett, de David ezt szükséges áldozatnak nevezte.

Miután a személyzetnek leesik, hogy Daviddel hányadán állnak, megpróbálnak lelépni a bolygóról. Amikor a Covenant megérkezne, kifejlett protomorph-ok támadnak rájuk, amik a személyzet több tagját és számos telepest meg is ölnek, de a többieknek sikerül elmenekülni a hajóval.

Van azonban egy bibi. Lope (Demián Bichir)-ba, a biztonsági csapat vezetőjébe az egyik protomorf beültet egy embriót, ami ki is kel belőle, de már a Covenant fedélzetén. Walter android (szintén Fassbander) segítségével sikerül a kikelt protomorphot egy zsiliphez terelni, és kiszippantatni az űrbe.

Miután a hajón elhárult a veszély, a legénység maradéka úgy dönt, hogy folytatják azeredeti küldetést. Mielőtt Walter befejezné a hibernálási procedúrát, Daniels megkérdezi tőle, hogy segítene-e neki megvalósítani elhunyt férje álmát, miután megérkeztek az új világba. Walter nem érti a kérdést. Daniels ekkor rádöbben, hogy Walter nem is Walter, hanem David , de már késő, mert hibernációs álomba merül. David, mután korlátlan hozzférést szerez a hajó rendszereihez két arcámadót/tojást hagy a hibernációs kapszullák mellett.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A wikipediára felkerül az Alien Covenant teljes plot-ja/sztorija.

Abszolút SPOILER-es, úgyhogy lekicsinyítem, aki akarja kimásolja magának és felnagyítja.


Egy rövid visszaemlékezés még akkorról, amikor Peter Weyland még életben van. Egy szintetikus androidot szólít fel, aki a Prometheus expedíció részévé válna. Weyland arra kéri az androidot, hogy válasszon egy nevet magának, és az android kiválasztja a "David" nevet.

2104-be ugrunk, a Covenant gyarmatosító/kolonizáló hajó legénysége egy távoli bolygóra igyekszik, kétezer telepessel és ezer embrióval. Miközben úton vannak a rendeltetési helyükre, az energia túltöltődés miatt meghibásodik a hajó. A balesetben meghal a kapitányt (Franco), és felébred a legénység. A legénység nekiáll a hiba kijavításának, és eközben rádiójeleket fognak egy közeli bolygóról. Elhatározzák, hogy kivizsgálják, mivel az átvitel emberi eredetűnek tűnik, de a bolygón elvileg nincs élet.

A legénység pár tagja - Waters (Walter???), Faris (Amy Seimetz) és Karine (Carmen Ejogo) egy biztonsági csapat - leszállnak a felszínre. Karine felállít egy ökológiai mérőállomást, míg a többiek a jel forrását követik. Rájönnek, hogy az az Elizabeth Shaw által vezetett mérnöki hajóról származik, aki a katasztrofálisan végződött Prometheus küldetést tagja volt.

A biztonsági csapattagok közül kettő véletlenül idegen spórával fertőződik meg. Karine megpróbál segíteni rajtuk, de Faris karanténba zárja őket a leszálló járműben. A biztonságiakat megöli egy-egy előtörő neomorf, akiik megeszik Karine-t. Faris megpróbálja megölni a neomorfokat, de meghal és véletlenül felrobbantja a landolóegységet is.

A visszavonulni kényszerülő személyzet - ezek szerint ne mcsak azok landoltak, akiket az előbb írtam - rátalál David androidra, a Prometheus küldetés egyetlen túlélőjére, amint épp a Conenant-től kér segítséget a rádión.
Tennessee (Danny McBride), az első pilóta úgy dönt, hogy annak ellenére is válaszol, hogy a neomorf támadás miatt ez ellenjavallták neki.

A felszínen egy neomorf támad meg egy a főcsoporttól levállt telepest, Oram (Billy Crudup) megöli, majd szemtanúja lesz, ahogy David megpróbálja megszelídíteni az idegent. Dávid megmutat Oramnak egy kamrát, amellyben az artámadókat- gondolom a tojásokat - tárolja, és Oram-be is beültet egy embriót. Az embrióból egy protomorf alakul ki - a neomorph következő evolúciója.

Ahogy a legénység keresi Oramot, fokozatosan rájönnek, mit művelt David a bolygón. a bolygón. Miután Shaw-al megérkeztek a a mérnök bolygóra, David rájuk eresztette a "fekete trutyit" -t, amit a Prometheus küldetés során talált. Ez kiirtotta a mérnököket, ami lehetővé tette, hogy Davida helyi élővilág maradékán kisérletezgessen a fekete trutyi képességeit illetően.

Az első xenomorfot úgy hozta létre, hogy valami helyi darázson kísérletezett, ami a tojásait a prédába szokta beültetni, ésa lárvái a préda belsejéből zabálják ki magukat. Az arctámadó első áldozata Elizabet Shaw lett, de David ezt szükséges áldozatnak nevezte.

Miután a személyzetnek leesik, hogy Daviddel hányadán állnak, megpróbálnak lelépni a bolygóról. Amikor a Covenant megérkezne, kifejlett protomorph-ok támadnak rájuk, amik a személyzet több tagját és számos telepest meg is ölnek, de a többieknek sikerül elmenekülni a hajóval.

Van azonban egy bibi. Lope (Demián Bichir)-ba, a biztonsági csapat vezetőjébe az egyik protomorf beültet egy embriót, ami ki is kel belőle, de már a Covenant fedélzetén. Walter android (szintén Fassbander) segítségével sikerül a kikelt protomorphot egy zsiliphez terelni, és kiszippantatni az űrbe.

Miután a hajón elhárult a veszély, a legénység maradéka úgy dönt, hogy folytatják azeredeti küldetést. Mielőtt Walter befejezné a hibernálási procedúrát, Daniels megkérdezi tőle, hogy segítene-e neki megvalósítani elhunyt férje álmát, miután megérkeztek az új világba. Walter nem érti a kérdést. Daniels ekkor rádöbben, hogy Walter nem is Walter, hanem David , de már késő, mert hibernációs álomba merül. David, mután korlátlan hozzférést szerez a hajó rendszereihez két arcámadót/tojást hagy a hibernációs kapszullák mellett.

Hat, erre egy fillert kar volt kolteni. Szanalmas, ahogy a gyerekkori kedvenciemet sorra alazzak le.