Gasztronómia, étel-ital dinomdánom

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Csirkemellből gulyást csinálni bográcsban felénk az olyan szentségtörésnek számít , mintha egy echte angol citromot tenne az öt órai teájába....:)
Btw remélem azért néha még olvasol minket:
A második angol tanárom, egy echte brit embör London környékéről külön megtanította, van hogy azzal vagy udvariatlan, ha nem citromot kérsz a teába.
Szóval ha a brit királyi családnál vendégeskedsz, és a királyné megkérdezi, hogy szívem kérsz-e earl grey-t, és te azt válaszolod, hogy igen, akkor ha csak nem akarod a Towerben kivárni, míg a pallosjog visszaállíttatik, akkor eszedbe se jusson tejjel kérni, azt bezony egy slice of lemonnal illik inni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Btw remélem azért néha még olvasol minket:
A második angol tanárom, egy echte brit embör London környékéről külön megtanította, van hogy azzal vagy udvariatlan, ha nem citromot kérsz a teába.
Szóval ha a brit királyi családnál vendégeskedsz, és a királyné megkérdezi, hogy szívem kérsz-e earl grey-t, és te azt válaszolod, hogy igen, akkor ha csak nem akarod a Towerben kivárni, míg a pallosjog visszaállíttatik, akkor eszedbe se jusson tejjel kérni, azt bezony egy slice of lemonnal illik inni.
Az ember holtig tanul.:)
Ezt nem tudtam. Eddig tejjel ittam a Earl Grey-t. De a PG Tips-t is, amit viszont szabad.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Btw remélem azért néha még olvasol minket:
A második angol tanárom, egy echte brit embör London környékéről külön megtanította, van hogy azzal vagy udvariatlan, ha nem citromot kérsz a teába.
Szóval ha a brit királyi családnál vendégeskedsz, és a királyné megkérdezi, hogy szívem kérsz-e earl grey-t, és te azt válaszolod, hogy igen, akkor ha csak nem akarod a Towerben kivárni, míg a pallosjog visszaállíttatik, akkor eszedbe se jusson tejjel kérni, azt bezony egy slice of lemonnal illik inni.
Az Earl Greybe egyáltalán nem szokott tej kerülni - általában.
A bergamott olaj miatt amúgy is macerás normálisan elkészíteni tejjel.
De persze attól is függ milyen E.G.
Original Earl, Earl Grey Cream, Earl Grey Supreme, Duke of Earl... :D
Van amelyik fajta viszont jól elvan ha tejet is adsz hozzá.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az Earl Greybe egyáltalán nem szokott tej kerülni - általában.
A bergamott olaj miatt amúgy is macerás normálisan elkészíteni tejjel.
De persze attól is függ milyen E.G.
Original Earl, Earl Grey Cream, Earl Grey Supreme, Duke of Earl... :D
Van amelyik fajta viszont jól elvan ha tejet is adsz hozzá.
Az egy teljesen más kérdés :) de ha a királynéval vacsorázol ne kérd tejjel. A királynő alatt meg tényleg a pallosjogot kockáztattad :) de Bözsi sok más szempontból is troll volt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az egy teljesen más kérdés :) de ha a királynéval vacsorázol ne kérd tejjel. A királynő alatt meg tényleg a pallosjogot kockáztattad :) de Bözsi sok más szempontból is troll volt.
Én már csak lapsang souchong-ot iszok. Azt meg üresen szeretem minden nélkül.
Egyébként ha teás vagy, akkor nagyon ajánlom próbáld ki.
Már ha szereted a füstölt dolgokat.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én már csak lapsang souchong-ot iszok. Azt meg üresen szeretem minden nélkül.
Egyébként ha teás vagy, akkor nagyon ajánlom próbáld ki.
Már ha szereted a füstölt dolgokat.
Ismerem, finom. Mostanság amúgy inkább a kínai teakonyhát kóstolgatom. A másik kettöt már kvázi végogkóstoltam.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én már csak lapsang souchong-ot iszok. Azt meg üresen szeretem minden nélkül.
Egyébként ha teás vagy, akkor nagyon ajánlom próbáld ki.
Már ha szereted a füstölt dolgokat.
Btw melyik a kedvenc tejes teád?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ismerem, finom. Mostanság amúgy inkább a kínai teakonyhát kóstolgatom. A másik kettöt már kvázi végogkóstoltam.
Igazán jó indiai teát nem találtam még Bp-en, kínai mintha több lenne.
Meg mondjuk sokáig őrlődtem, hogy Ceylon vagy India, úgyhogy inkább lett Kína és a lapsang :D

Őszintén szólva meg télen azért el szoktam kurvulni :D
Például nagyon szeretem a lidlis, téli, teljesen mű gyümölcsteát, kuurva sok citrommal és mézzel :D :D
52EB14C2-D571-4ABF-B781-857644E414F0-scaled.jpeg
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Igazán jó indiai teát nem találtam még Bp-en, kínai mintha több lenne.
Meg mondjuk sokáig őrlődtem, hogy Ceylon vagy India, úgyhogy inkább lett Kína és a lapsang :D
India a birodalom része nem?
:D
Ez olyan, mint azt mondanánk, hogy van külön bécsi és budapesti kávekultúra.
Orosz
Kína
Brit
A japán már annyira nem játszik
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Nálunk aki csirkemellből gulyást csinál azt a helyszínen főbelövik :hadonaszos:
Csirkemellbol gulyast? Az nem gulyas, olyan mint a guminő, fantomra fedeztetes...
Van egy hulye fonokasszony a szomszed teremben, főnök csak mert nem vezető, az pangaziuszbol fozi a halaszlet...
A csirkemell, pulykamell az szemét mint a pangaziusz.

Kakasporkolt, tyúkbol májas teszta, japanbol husleves, mindennek megvan mibol mit jo csinalni.
Csirkemellbol olyan Onkel Benses azsiai kajakat szoktak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Csirkemellbol gulyast? Az nem gulyas, olyan mint a guminő, fantomra fedeztetes...
Van egy hulye fonokasszony a szomszed teremben, főnök csak mert nem vezető, az pangaziuszbol fozi a halaszlet...
A csirkemell, pulykamell az szemét mint a pangaziusz.

Kakasporkolt, tyúkbol májas teszta, japanbol husleves, mindennek megvan mibol mit jo csinalni.
Csirkemellbol olyan Onkel Benses azsiai kajakat szoktak.

Bens Oridzsinálsz
BLM hiszti környékén betiltották a kedves arcú fekete bácsi használatát, mert... fogalmam sincs, rasszizmus vagy mi.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Vicces
Reactions: Macsek83

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Már én is szemeztem vele. Holnap rámegyek!
Ha szereted a keserűt, akkor parádés.
A tea sem tolakodó benne, igazi műremek.
Viszont napon nem érdemes fogyasztani, mégiscsak 9,5%
És szerintem egy doboz untig elég, inkább 'normál' sörrel kellett volna leöblíteni :/

Még Pannonhalmásakat vettem, azokat majd holnap.
 
  • Tetszik
Reactions: Macsek83

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
150
913
93
Ha szereted a keserűt, akkor parádés.
A tea sem tolakodó benne, igazi műremek.
Viszont napon nem érdemes fogyasztani, mégiscsak 9,5%
És szerintem egy doboz untig elég, inkább 'normál' sörrel kellett volna leöblíteni :/

Még Pannonhalmásakat vettem, azokat majd holnap.
Holnapra borult eget mondanak úgyhogy nem lesz gond! ;)
 
  • Vicces
Reactions: zeal