Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Az M4/M16 család egy kiváló moduláris, jó ergonómiájú és könnyen fejleszthető platform az upper/lower receiver rendszer miatt, viszont amire ezt az egészet ráhúzták vagyis a működési elv alapvetően elhibázott. a direkt gázelvételes rendszer nem fasza és nem véletlenül próbálták annyiszor lecserélni az M4 családot. A működési elv volt a probléma nem a körítés.

Van olyan illető, aki mondta volna, hogy jó a DI ?

Szerintem nincs olyan illető.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
Akkor nem értem a problémádat.
Ha viszont nem DI akkor nem M4-ről beszélünk, hanem valami teljesen másról ami M4-nek néz ki.
Kb 2 éve értetlenkedsz ezen...

Kedves @krisss és @dudi vagy bárki más.

Ti lőttetek már 7,62x51-es karabállyal?

Akár valami modernebbel - pl. a BREN, a SCAR vagy a SiG SG 75x széria, akár valami régebbivel - pl. HK G3.

Mi a véleményetek róluk mint lövészfegyverekről? A törökök ha jól tudom még mindig ezt a kalibert nyomják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Kedves @krisss és @dudi vagy bárki más.

Ti lőttetek már 7,62x51-es karabállyal?

Akár valami modernebbel - pl. a BREN, a SCAR vagy a SiG SG 75x széria, akár valami régebbivel - pl. HK G3.

Mi a véleményetek róluk mint lövészfegyverekről? A törökök ha jól tudom még mindig ezt a kalibert nyomják.
Automata puska mintsem karabély. Nem való általános löveszfegyvernek a puskalőszer. Pont ez a baj az új amerikai/svájci csodafegyverrel is. Hiába köztes lőszer az űrmérete ha az ereje kb nagyobb mint a 7.62×51 NATO lőszernek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 548
113
Én sem értem néha, hogy Márk mire reagál....
A H&K-nál a beszerzési árral volt bajom, erre lebaszott, hogy "nem minden német cucc szar". Semmit nem mondtam a fegyver minőségéről.
Aztán amikor utána néztem picit az áraknak, akkor jött a "hátsó tárast nem használ senki" téma, ami egyrészt nem igaz, másrészt elfogadom, hogy ő nem szereti az ilyen fegyvereket, de azok ettől még nem rosszak. Meg amúgy se volt köze ahhoz amit írtam XD
Most meg megbeszéltük, hogy a direkt rendszer működési elvéből adódóan csak piszkos lehet, és ez problematikus.
Erre a válasz, hogy az M4-nek milyen jó a dizájnja.... Okés basszus, én is kedvelem (volt kezemben), de ennek megint semmi köze ahhoz amiről beszélgettünk.
Úgy nehéz értelmes eszmecserét folytatni bármiről, ha nem arra válaszolnak ami éppen a téma.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 122
15 732
113
Automata puska mintsem karabély. Nem való általános löveszfegyvernek a puskalőszer. Pont ez a baj az új amerikai/svájci csodafegyverrel is. Hiába köztes lőszer az űrmérete ha az ereje kb nagyobb mint a 7.62×51 NATO lőszernek.

Ezeknél a modernebb típusoknál nem sikerült érdemben redukálni a lövészre ható visszarúgást/kezelhetőséget az 50-es/60-as évekbeli típusokhoz képest?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 269
113
Én sem értem néha, hogy Márk mire reagál....
A H&K-nál a beszerzési árral volt bajom, erre lebaszott, hogy "nem minden német cucc szar". Semmit nem mondtam a fegyver minőségéről.
Aztán amikor utána néztem picit az áraknak, akkor jött a "hátsó tárast nem használ senki" téma, ami egyrészt nem igaz, másrészt elfogadom, hogy ő nem szereti az ilyen fegyvereket, de azok ettől még nem rosszak. Meg amúgy se volt köze ahhoz amit írtam XD
Most meg megbeszéltük, hogy a direkt rendszer működési elvéből adódóan csak piszkos lehet, és ez problematikus.
Erre a válasz, hogy az M4-nek milyen jó a dizájnja.... Okés basszus, én is kedvelem (volt kezemben), de ennek megint semmi köze ahhoz amiről beszélgettünk.
Úgy nehéz értelmes eszmecserét folytatni bármiről, ha nem arra válaszolnak ami éppen a téma.
Emiatt szoktram rápirítani néha, hogy össze vissza beszél...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 269
113
Kedves @krisss és @dudi vagy bárki más.

Ti lőttetek már 7,62x51-es karabállyal?

Akár valami modernebbel - pl. a BREN, a SCAR vagy a SiG SG 75x széria, akár valami régebbivel - pl. HK G3.

Mi a véleményetek róluk mint lövészfegyverekről? A törökök ha jól tudom még mindig ezt a kalibert nyomják.
A törökök és a görögök maradtak egyelőre a kalibernél, mert a műveleti környezet (nagy sziklás hegyoldalak, nagy lőtávok) amikben főképp harcolni terveznek ezt indokolja. A közép európai hadszintéren kb 300-400 méter közt van a kézifegyveres tűzharc átlaga, a hegyvidéken ez megnőhet akár 1 km-re is.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Akkor nem értem a problémádat.
Ha viszont nem DI akkor nem M4-ről beszélünk, hanem valami teljesen másról ami M4-nek néz ki.
Kb 2 éve értetlenkedsz ezen...

A HK 416-os az eredeti elképzelés szerint nem új fegyverként indult, hanem a meglevő M16-osokat, és M4-eseket küldjék vissza a gyárba, megoperálni, és a bravúr végrehajtva. A műtét sikerült, de kis idő elteltével a beteg meghalt, mert pár száz lövés után tönkrement magát egynéhány fegyver, és az eredeti elképzelés nem járható. Azonban nem adták fel az ötletelést, az upper receiver-t módosították, áttervezték, az már sikeres, és ténylegesen működő volt, és megszületett az "új" fegyó.

Eredetileg HK M4-esre akarták keresztelni, de az M4-es az régóta levédett név volt, így más nevet kerestek neki, ami ellen senkinek nem volt kifogása, még a Colt-nak sem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 269
113
A HK 416-os az eredeti elképzelés szerint nem új fegyverként indult, hanem a meglevő M16-osokat, és M4-eseket küldjék vissza a gyárba, megoperálni, és a bravúr végrehajtva. A műtét sikerült, de kis idő elteltével a beteg meghalt, mert pár száz lövés után tönkrement magát egynéhány fegyver, és az eredeti elképzelés nem járható. Azonban nem adták fel az ötletelést, az upper receiver-t módosították, áttervezték, az már sikeres, és ténylegesen működő volt, és megszületett az "új" fegyó.

Eredetileg HK M4-esre akarták keresztelni, de az M4-es az régóta levédett név volt, így más nevet kerestek neki, ami ellen senkinek nem volt kifogása, még a Colt-nak sem.
Ez már a marketing része.

Egyébként nekem van több amcsi ismerősöm is aki vett aftermarket általakító kitet a fegyveréhez amíg az Army be nem tiltotta a balesetek miatt (civil piacos alkatrész szétdurrant az erősebb hadi lőszertől)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Ez már a marketing része.

Egyébként nekem van több amcsi ismerősöm is aki vett aftermarket általakító kitet a fegyveréhez amíg az Army be nem tiltotta a balesetek miatt (civil piacos alkatrész szétdurrant az erősebb hadi lőszertől)
A HK vissza is hívta a kit-eket még a civil piacról is, ha jól rémlik.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and krisss

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Ez már a marketing része.

Egyébként nekem van több amcsi ismerősöm is aki vett aftermarket általakító kitet a fegyveréhez amíg az Army be nem tiltotta a balesetek miatt (civil piacos alkatrész szétdurrant az erősebb hadi lőszertől)

Nem az erősebb hadi lőszer a hibás, hanem az ilyen megoperált fegyónál a gázdugattyú szétveri általában a tokot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 595
14 913
113
De attól még a HK 416-os egy áttervezett, és végeredményben feljavított M16-os / M4-es.

A HK 416-osra panaszkodnak-e a felhasználóik ?

A használókat, a lövésznek nem kell semmilyen átképzés a másik használatához, csak a fegyverműszerésznek kell.

TLoyUrq.jpg
Nem tudom, hogy nem jött át hogy nekem nincs bajom van a hk416-al, hiszen pozitív pèldának hoztam fel az m4-el szemben megbízhatóság terèn.

Nekem az egyik kedvencem az FN SCAR mellett.

Nem beszèltem az áráról.
Hogy megèr e annyit.
Nem mondtam rá semmi negatívat.

Meg hogy az átlag katonának megfelel a bullpub.

De leírtam pèldat hogy mièrt èrtem(tárcsere gyorsasága) hogy a különleges erők inkább M4-et vagy más hagyományos elrendezèsű fegyvert használnak.

Ès leírtam nem èrtem most mi baja a bw-nek a HK termèkeivel.

Amúgy èn az M4-et nem szeretem. Egy okból, a megbízhatatlansàg okán.

De ha sportlövő lennèk ès bejönne az AR lehet inkább azt vennèk mint civil 416-ot. Mert valószínű olcsóbban jutnèk hozzá. Úgy is takarítva van. Legrosszabb eset meg hogy versenyen elakad.