Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 060
124 210
113
Jah még augusztusban volt egy tűzharc Afganisztánban ami olyan hosszan tartott, hogy a hőtől deformálódtak a csövek. Ezért a bundeswehr visszamondott minden megrendelést amíg az ügyet ki nem vizsgálják és nem orvosolják a problémát.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Jah még augusztusban volt egy tűzharc Afganisztánban ami olyan hosszan tartott, hogy a hőtől deformálódtak a csövek. Ezért a bundeswehr visszamondott minden megrendelést amíg az ügyet ki nem vizsgálják és nem orvosolják a problémát.
Vegyenek AK-t
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 802
80 368
113
Mit jelent az olyan hosszú tűzharc?Elvileg a csövek az 5,56-hoz ugyan olyanok minden fegyveren mert ugye a lőszer azonos és a csöveket a lőszerhez optimalizálják(csővastagság,hossz, huzag stb) ergo fajtától függően M16A4 vagy M4 csövek vannak az 6,56-os karabélyokban.A norvégokat kéne megkérdezni ez ügyben mert nekik HK416 van és szerintem ugyan az a cső van hozzá mint a G36K-hoz.Vagy ami még ludas lehet az,hogy szinte teljes hosszban műanyag borítású így nehezebben hűl esetleg a cső anyaga(szerintem előbbi).
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Köszi, hogy megoldottad a képbeillesztéssel kapcsolatos problémámat :)

Szívesen. :) Ha be akarsz illeszteni képet, akkor katt rá jobbegérgombbal, majd a "kép megjelenítése" opciót kell választanim, ha pedig google-ös képkeresős, akkor meg katt rá, utána a "kép megtekintése"-re és azt a linket kell beilleszteni.



Kicsit megkopott a németem, de próbáljuk meg.
KB
Problémák a G-36-al, magas hőmérsékleten üzemeltetési problémák léptek fel, a fegyverrel, ezt a honvédelmi minisztérium is elismerte.
Megállapították hogy nem a lőszerrel, és a kiépzéssel van a baj, a konstrukció "alapvető része a problémának"
http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/standardgewehr-g36-der-bundeswehr-ist-nicht-treffsicher-13513863.html


Ez már kiderült régebben is, hogy van baj a konstrukcióval, de elvileg csak extrém szituban jön elő:

http://www.thefirearmblog.com/blog/2014/06/23/alleged-hk-g36-accuracy-problems/

És három komment onnan:

<i>U-Bahn

"That report you mention is from 2012.
And the Reason was already found:
The Barrel is bedded into a Metal-Bushing. This Bushing is surrounded by Polymer.
If the barrel gets hot, the heat goes through the bushing right into the Polymer. The Polymer is getting a little bit weak, and the barrel is sinking down a little bit (the muzzle around 1mm -> 0,039 inch). And this leads to a drop of 1,20m (4ft) on a distance of 100m (109 Yards).
(But only after 180 - 210 rounds on Full Auto with quick Mag Change).
The G36 was never constructed for a use like this, rather for "burst" fire."</i>




<i>Fegelein

"This is exactly why plastic rifles have never taken off. There is a large difference between having plastic accessories and furniture on a rifle, or having a plastic frame and slide on a handgun. and making critical components on a rifle out of plastic. The truth of the matter is that plastic does not take heat in the same way that metals such as steel and Aluminum do. As knows anyone who has ever made the mistake of using a cheap plastic spoon in checking pasta while it boils, plastic melts when it gets hot. The demands on rifle parts which are in contact with the hot aspects of operation, such as the bolt, chamber, extractor, barrel, piston, and gas tube, are extremely high, especially with regards to the heat. That is why even "plastic" handguns have metal operating parts.

On to the G36... I have been aware of alleged issues for a few years now. I did some research into this issue some months back. I think it was in April. What I found was that these complaints about wandering zeroes and overheating are not new phenomena, but not much was said about them until around 2010, I think. Upon doing some additional research, I found that the overheating allegations were answered by what was in effect a bureaucratic extension of the Bundeswehr, and that no external source I could find had done any sort of testing to either validate or contradict their claims. However, the numbers of complaints I ended up finding, as well as the fact that they all had so many consistent core elements, seemed too weighty to dismiss.

Now, the germans admitted that there are problems with the G36 and that the numbers massaged and that there as a coverup. It was quite a scandal. They admitted that, indeed, firing did impact accuracy at ranges of, IIRC, starting at about 200M, and that the guns were losing their accuracy due to overheating. They said that the maximum fire rate for the G36 should be 30RPM, or one shot every two seconds to avoid overheating, otherwise soldiers must take out time during fights to let their rifles cool. However, their actions after these admissions absolutely infuriated me.

They fixed nothing. No adjustments to include a heat shield. No modification to add a burst fire feature or remove fully automatic fire. No heavier barrel. No barrel fluting. No design changes to facilitate either greater sturdiness or enhanced cooling. They instead changed the army rules so as to shift all blame for problems away from the weapons and onto the users. They originally claimed that the G36 could effectively engage targets out to 600M. Now they claim that it is meant for engagements of, IIRC, ~250M maximum, which they then claimed was approximately the greatest common engagement distance in Afghanistan. So if soldiers are shooting at enemies >200M away and missing, it's their fault that they can't hit anyone, because the rifle isn't meant to engage out that far. They then said that soldiers should limit their fire to a maximum of a single thirty round magazine per minute, and that they should only fire at certain, visible targets in range. Keep in mind that modern military tactics depend upon being able to maximize firepower, especially when responding to an ambush as the soldiers often were when they fired on fully automatic and missed. So now soldiers have to make a choice between keeping their rifles function and putting out enough fire to not get murdered. This is absolutely despicable and unacceptable for any company or institution.

The Bundeswehr also seems to be behaving as though the G36 is a flashier G3, given how they are proscribing that it be used and also when they described its capabilities in terms of range and power.

H&K earned a lot of respect and clout for their stellar G3 and MP5 and USP. However, they cannot be given a free pass for this. They are knowingly equipping soldiers with a weapon they know to have severe design flaws which prevent it from being utilized in the way that its users need in order to complete their objectives and stay alive.

So, in conclusion, the G36 has crucial, heat-sensitive parts made of plastic that melts whenever any sort of real demand is placed upon them, which makes getting any sort of precise performance out of them impossible except at the beginning of an engagement, neuters the firepower the G36 can project, and demands that weapons constantly be rezeroed. H&K and the Bundeswehr both know about this problem, but they prefer to ignore it, cover it up, and hope that people lose interest. They redefined what the G36 is capable of doing as well as what the proper methods for handling it are to be so conservative as to make it a virtual impossibility for any problems to occur if used within guidelines.. Therefore, if anyone has a problem with the G36, it is because they were using it improperly to do things it was not intended to do and it is all their fault.

Summary:

* The G36 melts and loses accuracy very easily.
* Both B7K and the Bundeswehr know.
* Neither of them care about fixing it.
* They changed their lines rather than fix anything.
* All problems are now the fault of users misusing the G36.
</i>



<i>guest

"this is after 150 rounds so."</i>

get
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 366
68 768
113
Mit jelent az olyan hosszú tűzharc?Elvileg a csövek az 5,56-hoz ugyan olyanok minden fegyveren mert ugye a lőszer azonos és a csöveket a lőszerhez optimalizálják(csővastagság,hossz, huzag stb) ergo fajtától függően M16A4 vagy M4 csövek vannak az 6,56-os karabélyokban.A norvégokat kéne megkérdezni ez ügyben mert nekik HK416 van és szerintem ugyan az a cső van hozzá mint a G36K-hoz.Vagy ami még ludas lehet az,hogy szinte teljes hosszban műanyag borítású így nehezebben hűl esetleg a cső anyaga(szerintem előbbi).

Na most akkor álljunk meg egy kicsit. Pár napja valaki azt mondta hogy az AK mekkora fos egy antik holmi a nyugati új fegyverekhez képest. Mert többek közt kevés rajt a műanyag. Most meg kiderül hogy az etalon NÉMET(!) fegyver a kuka, az afgán meg vígan lövöldöz az öreg Ak-val.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 802
80 368
113
Az előbb kevertem a szezont a fazonnal(kérem töröljétek).

Mit jelent az olyan hosszú tűzharc?Elvileg a csövek az 5,56-hoz ugyan olyanok minden fegyveren mert ugye a lőszer azonos és a csöveket a lőszerhez optimalizálják(csővastagság,hossz, huzag stb) ergo fajtától függően M16A4 vagy M4 csövek vannak az <b>5,56</b>-os karabélyokban.A norvégokat kéne megkérdezni ez ügyben mert nekik HK416 van és szerintem ugyan az a cső van hozzá mint a G36K-hoz.Vagy ami még ludas lehet az,hogy szinte teljes hosszban műanyag borítású így nehezebben hűl esetleg a cső anyaga(szerintem utóbbi).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 802
80 368
113
antigonosz

Én mondtam és tartom is!
Amúgy AK-t sem fognál meg szívesen 150 lőszer viszonylag gyors ellövése után nagy melegben(ez itthon is előjöhet,nem kell extrém meleg) mert szétégetné a kezed a mellső ágy.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na most akkor álljunk meg egy kicsit. Pár napja valaki azt mondta hogy az AK mekkora fos egy antik holmi a nyugati új fegyverekhez képest. Mert többek közt kevés rajt a műanyag. Most meg kiderül hogy az etalon NÉMET(!) fegyver a kuka, az afgán meg vígan lövöldöz az öreg Ak-val.

A fémnek és a műanyagnak is megvan a maga előnye és a hátránya is. Mondjuk, én személy szerint nem vagyok oda a műanyagok tuson és markolatokon kívüli alkalmazásának egy karabélynál. Szerintem a tömegcsökkenés, amit így el lehet érni, nem ér annyit, mint a tartósság csökkenése... Persze a rozsdásodásra hajlamos acélok sem igazán jók, pláne, ha olyan a klíma is, hogy ezt felgyorsítsa. Javaslatom ezért a korrózióálló acélok alkalmazása, pl a 304-es, vagy 316-os acéllemez tokként való használata. Ezen acélok úgy 6-szoros áron vannak, mint a normál, nem korrózióálló lemezacélok, ezáltal talán 5-10%-kal is megdrágítanák egy tetszőleges karabély árát. Hiszen egy kilónyi lemez úgy 3.5-4 dollárba kerül: http://www.metalprices.com/metal/stainless-steel/stainless-steel-flat-rolled-coil-316
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 158
113
wolfram

Sok fegyverben alumíniumot használnak toknak, szereléksínnek, tárnak stb...
A műanyag nagy előnye, hogy nagyon hidegben/melegben jobb megfogni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
wolfram

Sok fegyverben alumíniumot használnak toknak, szereléksínnek, tárnak stb...
A műanyag nagy előnye, hogy nagyon hidegben/melegben jobb megfogni.

Igen tudom, sőt egyszer ezt már le is meccseltük itt páran. De én nagyon nagy antipátiával viseltetek az aluötvözetek iránt, részben személyes tapasztalat miatt. :)

Persze, de egy tokot azért annyira nem fogdos az ember normál helyzetben. Markolatoknak meg én is a műanyagot tartom megfelelőnek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 158
113
Ráadásul vannak olyan hőre keményedő műanyagok amik nagyon magas (akár 1000 fokos) hőmérsékletet is bírnak.
Célszerű ilyen anyagból fegyvert készíteni.
Az alumíniumból pedig csak a jó minőségű drága ötvözetek alkalmasak komoly igénybevételű alkalmazásra. (7068)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ráadásul vannak olyan hőre keményedő műanyagok amik nagyon magas (akár 1000 fokos) hőmérsékletet is bírnak.
Célszerű ilyen anyagból fegyvert készíteni.
Az alumíniumból pedig csak a jó minőségű drága ötvözetek alkalmasak komoly igénybevételű alkalmazásra. (7068)

Húha, ez az 1000 fok biztos? Az még fahrenheitből is soknak tűnik... Amiket eddig láttam, talán olyan 300 fokig bírták.

Jaja, jóval drágább, mint a 316-os acél... És az a max fél kiló, amit lehetne nyerni akár az aluval, akár a műanyaggal, szerintem nem éri meg...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Naizé, nem beszélek oroszul, de jól láttam, hogy a csoda műanyagból készült tok egy kis hideg miatt gyönyörűen széttört az ARX 160-on?


(Mivel a timecode beillesztése nem működik, 12:10-től van az ominózus jelenet.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 158
113
wolfram

<i>"Húha, ez az 1000 fok biztos? Az még fahrenheitből is soknak tűnik... Amiket eddig láttam, talán olyan 300 fokig bírták."</i>

A NOMEX az 350 fokot is bír, a teflon 327 fokot, polikarbonát 300 fokot, PEEK 340 fokot, Twaron 500 fokot (932 fahrenheit, lehet ezt néztem anno celsiusnak), Kevlar 260 fokot, Technora 450 fokot, Dynema 130-140 fokot, Vectran 330 fokot.
Meg vannak nem "szálas" anyagok is hőre keményedőek, de azokat névről nem ismerem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 158
113
Találtam két fegyvereknél is alkalmazott műanyagot, (nem szálat, hanem mátrixot).
Az egyik a Glocknál használt Nylon-6 (fejlesztett verziója), a másik a Zytel. Mind a kettő 230-240 fokot bír elvileg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 158
113
wolfram

<i>"Naizé, nem beszélek oroszul, de jól láttam, hogy a csoda műanyagból készült tok egy kis hideg miatt gyönyörűen széttört az ARX 160-on?"</i>

Szerintem maga a jég tört csak szét rajta, nem a tok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A NOMEX az 350 fokot is bír, a teflon 327 fokot, polikarbonát 300 fokot, PEEK 340 fokot, Twaron 500 fokot (932 fahrenheit, lehet ezt néztem anno celsiusnak), Kevlar 260 fokot, Technora 450 fokot, Dynema 130-140 fokot, Vectran 330 fokot.
Meg vannak nem "szálas" anyagok is hőre keményedőek, de azokat névről nem ismerem.

Ja, impozánsak az olvadásponti, avagy dekompozíciós értékek, de azokat a hőfokokat nem bírják sokáig károsodás nélkül. Twaronnál pl:
http://nal-ir.nal.res.in/3097/1/Thermal_Aging.pdf

Ezek inkább a valós számok:
http://www.filtes.it/wp-content/themes/filtes-responsive/assets/media/pdf/Filtes-depliant-workwear.pdf



Szerintem maga a jég tört csak szét rajta, nem a tok.

Esélyes, de nem túl vastagok a darabok ahhoz, hogy csak a ráfagyott jég legyen?
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Mit jelent az olyan hosszú tűzharc?Elvileg a csövek az 5,56-hoz ugyan olyanok minden fegyveren mert ugye a lőszer azonos és a csöveket a lőszerhez optimalizálják(csővastagság,hossz, huzag stb) ergo fajtától függően M16A4 vagy M4 csövek vannak az 6,56-os karabélyokban.A norvégokat kéne megkérdezni ez ügyben mert nekik HK416 van és szerintem ugyan az a cső van hozzá mint a G36K-hoz.Vagy ami még ludas lehet az,hogy szinte teljes hosszban műanyag borítású így nehezebben hűl esetleg a cső anyaga(szerintem előbbi).
Egy felhasználó írta, hogy tapasztalta, kb 100 lövés, kb 5 perc alatt, és előjött a probléma,.