Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Mondjuk neked úgyis olyan klub kell előbb-utóbb ami vagy szervez versenyeket vagy legalább van komoly lőtérhez hozzaférése. Mert gondolom lőni is akarsz vele ha már megvetted.
Le kell lőni úgy tudom a kötelező hivatalos minimumot+versenyek, hogy megtarthassam, és ezt csak ott lehet, ahol ez a kategória elfogadott.
Valójában nem cél, hogy komolyan versenyezzek, inkább úgy fogom fel, mint egy részletét a fegyvertartási engedéllyel kapcsolatos cécónak.
Két lányom van + a déli határhoz közel lakom, ha érted... ;) :D
Mondhatnánk, hogy erre nem feltétlenül kellene egy ilyen kategóriájú fegyver, dehát ebbe szerettem bele és a szerelem sötét verem... :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Gondoltam, hogy ez is benne van, hogy ha muszály, elő kapod a "párna alól". Ettől függetlenűl jó ha ellövöd azt a szükséges minimumot meg versenyeket letudod, mert megtanulod használni és hozzaszoksz, hogy kényelmesen tudd kezelni. Kell a gyakorlat folyamatosan, mert hátha a bal szemén akarsz belőni és végül a jobbon lőssz be, s akkor csóválod a fejed, hogy ez így nem elég pontos.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Gondoltam, hogy ez is benne van, hogy ha muszály, elő kapod a "párna alól". Ettől függetlenűl jó ha ellövöd azt a szükséges minimumot meg versenyeket letudod, mert megtanulod használni és hozzaszoksz, hogy kényelmesen tudd kezelni. Kell a gyakorlat folyamatosan, mert hátha a bal szemén akarsz belőni és végül a jobbon lőssz be, s akkor csóválod a fejed, hogy ez így nem elég pontos.
Így van, és nem árt, ha mozgóra is gyakorol az ember... :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
A cikkben nem írja, de szerintem az is gond, hogy a célzóberendezést picivel magasabbra kell tenni, mint egy "normál" gépkarabély esetében. Ezért a lövész akarva akaratlanul, nagyobb célfelületet fog mutatni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A cikkben nem írja, de szerintem az is gond, hogy a célzóberendezést picivel magasabbra kell tenni, mint egy "normál" gépkarabély esetében. Ezért a lövész akarva akaratlanul, nagyobb célfelületet fog mutatni.

Nekem, a jobb kéz-bal kéz dolog miatt elsősorban. Mert egy profi mindkét kézzel tudná használni, viszont, ha (elsősorban városi harcban) korlátozza a fegyver (a bullpupok a hüvelykivetés miatt) ebben, azon életek múlnak...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
A másik gond, hogy szerintem kapáslövésnél óhatatlanul "feljebb" lő az ember, ha nincs ideje rendesen megfogni a fegyvert.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A másik gond, hogy szerintem kapáslövésnél óhatatlanul "feljebb" lő az ember, ha nincs ideje rendesen megfogni a fegyvert.

Ezt nem tudom... Még nem lőttem bullpuppal. De én hanyagolnám. Már eleve az elsütőbillentyű és az ütőszeg közötti távolság (hibalehetőségek) miatt is. Inkább az a mínusz 15-20 centi. Amúgy is "ki lettem okosítva itt", hogy felejtsem el a kb. 400 méternél nagyobb lőtávot karabélynál...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
Én 200 méterre lőttem annó és azokkal a lestrapált AK-kal szerintem nagyjából véletlenek voltak a találatok, vagy egymás célpontjait találtuk el. De mivel a bullpupnál a súlypont hátul van, ha valaki kapásból lő és nincs alkalma rendesen megfogni a fegyvert, a hátsó súly szerintem felhúzza a csövet.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Én 200 méterre lőttem annó és azokkal a lestrapált AK-kal szerintem nagyjából véletlenek voltak a találatok, vagy egymás célpontjait találtuk el. De mivel a bullpupnál a súlypont hátul van, ha valaki kapásból lő és nincs alkalma rendesen megfogni a fegyvert, a hátsó súly szerintem felhúzza a csövet.

Valószínűleg, legalábbis a fizika szerint. De én tényleg nem tudom. Csak pisztolyról ("maroklőfegyverről" LOL) van papírom. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 195
113
A modern hátsó táras fegyverekből vannak olyan típusok amik teljesen kétkezesek. (előre fele veti ki a hüvelyt). (F2000, A-91M )
A másik előnye hogy a tömegközéppontja hátrább van így egy kézzel könnyebb kezelni (ha valamiért így alakul) és könnyebb tartani is.
Ha kapáslövés van nem mozdul el jobban fölfelé, mint egy hagyományos fegyver, mert hiába van hátrább a súlypont, az erőkar rövidebb, mint egy hagyományos fegyvernél.
De persze ezek a dolgok függenek az adott fegyverek típusától is!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Pont, hogy könnyebb velük a kapáslövés- bár éleshez még nem volt szerencsém, de a célra tartás azonos.
Ellenben a fekvésből előre tüzelés nem világos.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Én 200 méterre lőttem annó és azokkal a lestrapált AK-kal szerintem nagyjából véletlenek voltak a találatok, vagy egymás célpontjait találtuk el. De mivel a bullpupnál a súlypont hátul van, ha valaki kapásból lő és nincs alkalma rendesen megfogni a fegyvert, a hátsó súly szerintem felhúzza a csövet.
Én egy rövidebb lőtéri szórakozás alatt azt vettem észre, hogy a bal kezem amivel a fegyvert elöl fogom eléggé elfárad, a jobb az még bírná. Ebben lehet erőnléti probléma is, meg hogy az izmaim nem szoktak hozza konkrétan ehez a használattípushoz ami kell fegyvertartáznál. De semmiképp nem tartom hátrányosnak, hogyha egy fegyver első része könnyebb, egy megfelelő csőszájfékkel meg a felugrást is elég jól lehet tompítani, igaz akkor a torkolattűz felfele tör ki, ami éjjel zavaró lehet. Erről dudi szerintem tudna mondani konkrét véleményt, hogy mennyire jó a felfele irányított torkolattűz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
Sötétben AK-nál alig, vagy semennyire sem láttam torkolattüzet. Talán egy pici szikra, vagy ilyesmi. Éjellátóval nem tudom. De a lőpormennyiség úgy van kiszámolva, hogy a csőben elégjen az egész.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Nem pont erre gondoltam. Ha a csőszájféket valami olyanra alakítják át, mint a Glock 18C-jé vagy hasonló, hogy a lőporgázok egy része először, még a cső vége előtt felfele kitörjön és ezzel lenyomja a cső végét, akkor elég nagy láng kitörhet azon a nyíláson. Ezt mondjuk nappal nem látod, mert sok a fény, de este a villanása úgy gondoltam zavaró lehet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
A csőszájféket a cső végére csavarják fel. Van ott bőven lőporgáz ami lenyomja, nem kell bevágni a csőbe.