Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 818
80 396
113
Ha valóban selejtek akkor kuka ha nem akkor elajándékozzák a kurdoknak.Mi nem fogunk még ingyen sem venni mert pénzbe kerülne átállni az 5,56-ra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 818
80 396
113
Tovább megyek ha lőszert adnának ingyen sem kéne mert az Istenként tisztelt BTR lőréseiből nem lehetne használni(AK-hoz van a befogatás).Ami egyébként faszság,hisz azokból a lőrésekből csak lőszerpocséklás lőni de mit várunk amikor még megkövetelik a zászlójelekkel történő kommunikációt...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 065
124 260
113
Persze hogy kell a zászlójezés, hiszen 100 méter felett a rádió úgy sem működik :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
Szerintem lehetne olyan adaptert csinálni a BTR-he ami pászol a G36-hoz, ha már annyira ragaszkodnak egyesek, hogy onnan is használni lehessen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 818
80 396
113
Szerintem lehetne olyan adaptert csinálni a BTR-he ami pászol a G36-hoz, ha már annyira ragaszkodnak egyesek, hogy onnan is használni lehessen.

Nem érted a lényeget!Egy Forintnál többe kerül így nem ezen kívül itt soha nem lesz AK-n kívül más!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
  • Tetszik
Reactions: fip7

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Nem voltak szívbajosak az árral, rendelnek 90000 darabot olyan darabáron ami egy kapzsibb kiskereskedő polci ára vagy annál valamivel több. Csorog itt is vissza pénz rendesen a tisztek meg a politikusok zsebébe.
Nem is értem, hogy milyen illúziót kergetünk itthon a politikusok tisztességével kapcsolatban...
Bács-Kiskun déli részéhez viszonylag közel tud valaki olyan lőteret+egyesületet, ahol ezzel meg lehetne jelenni hivatalosan?
csm_HK243_TAR_re_BLK_BasisConfig_01_392678b4c7.png
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Van neked ilyened hivatalosan?
Pont azért kellene a lőtér meg az egyesület, hogy hivatalosan lehessen. Lenne egy ismerőstől majdnem féláron németországból hivatalosan, de nem tudom(merem) behozni, addig amíg nem tudom lepapírozni. Viszont, ha elkel akkor meg megszívtam, mert egy mikulást nem fogok fizetni érte.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Keress egy másik egyesületet, vedd meg, papirozd le teljesen legálisan, max egyesületet váltasz ha kapsz közelebb.

Nálunk diliházi körülmények vannak éles fegyvertartásnál. Elsősorban nincs nagyon civil lőtér, katonaihoz meg nem férsz hozza. Ha sportfegyvert akarsz, akkor a román sportlövő federáció tagja kell legyél, másképp marad a vadásztársulási tag ami qrvadrága vagy gyűjtő. Akinek van az szinte mind gyűjtő, de azt is eljárni elég sok pénz és vesződés. Ha használni akarod, akkor leteszel egy kérést a rendőrségre, hogy akarsz menni lőtérre. Azt 15 napon belűl elbírálják, de le kell legyen egyeztetve, hogy fogadnak a lőtéren. Ott megkapod a lőszert, ellövöd, csinálnak róla egy jegyzőkönyvet, aztán elhúzol haza vele.
Ahol legutoljára voltam ott a felhozatalt elnézve nem éri meg saját fegyvert beszerezni hacsak nem a zombi apokalipszisre készülsz titokban. Volt ,22 cal pisztoly és puska, 9mm pisztoly, kétcsöves vadászpuska, egycsöves koronglövő, AK-47, volt mindenféle céltábla, és jók voltak az árak is.
Mondjuk Magyarországon kicsit jobb a helyzet lőtereket illetően, az árak is barátságosabbak mint itt a legtöbb lőtéren, és a törvények is lazábbak valamivel, nem az a céuk elsősorban, hogy őrületbe kergessék az embert.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Baján van egy lőtér.
Azon már túl vagyok. Mikor megkérdezetem, hogy .223Rem.-el lehet-e jönni, lepattintottak. Olyan egyesületet kell keressek, ahol vannak versenyek erre a kategóriára, mert ha nem indulok vele, akkor elveszik a jogosultságom a sportfegyver tartására.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Mondjuk neked úgyis olyan klub kell előbb-utóbb ami vagy szervez versenyeket vagy legalább van komoly lőtérhez hozzaférése. Mert gondolom lőni is akarsz vele ha már megvetted.