Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Íme az IDEF 2021-en bemutatott ukrán "Night Predator"

34064edf403d.jpg


Nyugodtan lehet röhögni:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Íme az IDEF 2021-en bemutatott ukrán "Night Predator"

34064edf403d.jpg


Nyugodtan lehet röhögni:)
Sokszor volt téma a fórumon, hogy a katonai felszerelések eszközök, emiatt a szépségük századrangú faktor. De akkoris na, annak a mérnöknek nem volt szeme?! Meg mi az a sok bisz-basz rajta a látszólag egylövetű, tolózáras fegyveren?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 845
113
Sokszor volt téma a fórumon, hogy a katonai felszerelések eszközök, emiatt a szépségük századrangú faktor. De akkoris na, annak a mérnöknek nem volt szeme?! Meg mi az a sok bisz-basz rajta a látszólag egylövetű, tolózáras fegyveren?
Valószínűleg visszarúgást elnyelő cuccok. Mert ez nem egy gépkarabély hanem egy 14,5-es nehéz mesterlövész/rombolópuska
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Valószínűleg visszarúgást elnyelő cuccok. Mert ez nem egy gépkarabély hanem egy 14,5-es nehéz mesterlövész/rombolópuska
Igen ez egy 14,5-es, de azért raktam ide mert ez a topik jobban szem előtt van...

Amúgy a fejlesztése 2015- re nyúlik vissza amikor az ukrán haderőnek nagyon sürgősen szüksége lett egy ilyen kategóriájú fegyverrel az alábbi képen látható példányt a donbasi harcok során tesztelték.

Idén az ukrán fegyveres erők nagy kaliberű ukrán termelésű komplexeket kaphatnak
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Szakérteni az tud aki ért hozzá ! Mennyi és milyen fegyver/lőszer kombóhoz volt szerencséd ? Mennyit puffogtattál el belőle ? Mennyit töltöttél már meg ? Mennyit kísérletezgettél ebben a témában ?

Nézzük csak! Lövöldöztem anno gyerekkoromban csúzlival, meg U-szögessel, de azok szarok voltak, meg hatharmincas Szláviával, 4.5 mm-es szoknyással főleg, de néha gömb formájú lövedéket is használtam. De voltam annyira elvetemült, hogy néha gombostűt szúrtam át a lövedéken és úgy lőttem ki. Sőt, még rózsapatront is kilőttem belőle párszor. Ezen kívül voltam pl. SAS-operátor is a COD4-ben. Na ott használtam mindent, az M4-estől az RPG-7-esig. ;) Remélem, ezzel már sikerült kielégíteni a kíváncsiságodat!

Ugye , hogy ugye gyakorlatilag nincs új a nap alatt ! Ha vesszük ezt a csuda lőszert ami ugye .278 " azaz uszkve 7mm a hüvelye pedig 51.2mm és összevetjük a .270WSM-mel ami szintén .277" és 53.3mm akkor azt látjuk , hogy :

1.-Nyoma sincs annak az általad vakított 4350J E0-hoz (nem tud az még 3830J- se ) igazából 3600-3700J között tud standard 51-56cm csövekből de ehhez kell a brutális 80000Psi (550MPa) nyomás . Addig a jó "öreg" 270WSM röhögve tud 4200/4400J E0-t szintén standard 51-56cm csőből de csak biztonságos 65000PSi(450MPa) nyomáson .

Fingom nincs, hogyan jött ki neked a .277 WSM adataiból az, hogy mit tud a SIG lőszere "standard 51-56cm csövekből"... :confused: Talán hasracsapással?

A "jó öreg .270 WSM" egy 2002-es, tehát modern lőszer, hosszabb és nagyobb átmérőjű hüvellyel, 75.1 grain-es hüvelykapacitással, a SIG hüvelykapacitása pedig 52 grain. Ugye laza 50%-os különbség.
Ennek ellenére úgy látom, hogy a .270 WSM a 24-es csőből (és nem 20-asból, vagyis 51 cm-esből!) pont akkora torkolati energiát (kb. 3200 ft.lbs-4340 Joule) tud produkálni, mint a SIG lőszere a marketinganyaguk szerint.


Azt azért megnézném, hogy valójában mit tud a .270 WSM egy 20-as csőből. Ha van erről adatod, akkor nosza lássuk!

2.- A nagy nyomással indított lőszerek (65000PSi a normál felső határ) veszélyesek mert speciális zárszerkezet és töltényűr kiképzés kell illetve a nagy nyomás nagy hőt generál ami nagyon hamar tönkre teszi a csövet az átmeneti kúptól kiindulva !

Ezt is már megtárgyaltuk egyszer. Hogy azért az anyagtechnológia fejlődik és megoldható a dolog. Itt egy sorozatlövő fegyverről van szó, amihez szánják ezt a lőszert és amely fegyvert jelenleg is intenzíven tesztelik. Ha gond lesz a nagy nyomás miatt, ami persze nem kizárt, az úgy is ki fog derülni.
Amúgy meg, az M1 Abrams lövegének töltényűrnyomása 85000 PSI. Ha egy akkora szerkezetnél (minél nagyobb méretű, vastagabb egy szerkezet, annál nehezebb homogén és az elvárt határértéken belül maradó anyagszerkezetet létrehozni) megoldották, akkor bízom benne, hogy a Spear MCX-nél is sikerülni fog.

3.-Ez a lövedék már nem 6mm-es kategória hanem 7mm-es és a valóságban még a 6.5mm CreedMore-t se körözi le !

Megint a jó öreg hasrapacsi, vagy mi? Eddig minden ismert adat szerint lekörözi a 6.5 CM-t. Már csak az azonos méretű hüvely, de jóval nagyobb nyomás miatt is. Te már itt a nettó fizikával kezdtél háborúba...

4.-A valós teljesítményét figyelembe véve semmi sem indokolja a rendszeresítését és a kompozit hüvelyen kívül semmi előre mutató vagy kiemelkedő értéke nincsen !

A kiemelkedő értéke az, hogy azonos lőszerméret mellett, a 14-es csőből kilőve is nagyobb, de főleg, és talán ez a legfontosabb, a távolsággal sokkal kevésbé csökkenő energiát, laposabb röppályát és nagyobb szélstabilitást kapsz, mint a 7.62x51-est 20-as csőből kilőve. Ha ez neked nem előremutató, akkor nem tudom, hogy mi lenne az... A fézer, vagy talán a kézi plazmaágyú?

5.-És ha a valóságban szembe kerülnék a Tajgán egy medvével sokkal jobban érezném magam egy 7,62Russian kaliberű fegyverrel mint egy ilyen Furyhoz készítettel !

Az már a te dolgod. De úgy tűnik, hogy a US Army nem éri be egy lassan 150 éves, peremes, végletesen elavult lőszerrel. :p

Na jó szaGértést öcsi !

Köszi töki, hasonlóan jókat kívánok!


Szia,

Nekem a 3800-4340 J nem karabely. :)
Puskanal meg teljesen normalis a 20-as tar (pl. az SzVD-nek 10-es tarai vannak).

Nem karabély, de ezeket a fegyvereket a(-z M4-es) karabélyok lecserélésére szánják, méretben is hasonlóak lesznek. Szóval nem tudom, lehet, hogy egy új kategória születik, pl. "short automatic rifle", "short battlerifle", "assault battlerifle", vagy valami hasonló.
És mivel ilyen (az eddig a karabélyok által ellátott) szerepre szánják, ezért szerintem a 20-as kevés lesz. Persze semmibe nem tart 25-öst csinálni (a SIG-hez van is szabványos Magpul), ha rájönnek, hogy kell a nagyobb kapacitás. Ahogy hasonlítgattam a BREN 2 karabélyt a BREN 2 BR-hez, a 25-ös tár a 7.62x51-hez kb. pont olyan hosszú, mint a 30-as az 5.56x45-öshöz. Én úgy vélem, hogy a 25-ös egy vállalható kompromisszum a kapacitás/méret tekintetében.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Nézzük csak! Lövöldöztem anno gyerekkoromban csúzlival, meg U-szögessel, de azok szarok voltak, meg hatharmincas Szláviával, 4.5 mm-es szoknyással főleg, de néha gömb formájú lövedéket is használtam. De voltam annyira elvetemült, hogy néha gombostűt szúrtam át a lövedéken és úgy lőttem ki. Sőt, még rózsapatront is kilőttem belőle párszor. Ezen kívül voltam pl. SAS-operátor is a COD4-ben. Na ott használtam mindent, az M4-estől az RPG-7-esig. ;) Remélem, ezzel már sikerült kielégíteni a kíváncsiságodat!



Fingom nincs, hogyan jött ki neked a .277 WSM adataiból az, hogy mit tud a SIG lőszere "standard 51-56cm csövekből"... :confused: Talán hasracsapással?

A "jó öreg .270 WSM" egy 2002-es, tehát modern lőszer, hosszabb és nagyobb átmérőjű hüvellyel, 75.1 grain-es hüvelykapacitással, a SIG hüvelykapacitása pedig 52 grain. Ugye laza 50%-os különbség.
Ennek ellenére úgy látom, hogy a .270 WSM a 24-es csőből (és nem 20-asból, vagyis 51 cm-esből!) pont akkora torkolati energiát (kb. 3200 ft.lbs-4340 Joule) tud produkálni, mint a SIG lőszere a marketinganyaguk szerint.


Azt azért megnézném, hogy valójában mit tud a .270 WSM egy 20-as csőből. Ha van erről adatod, akkor nosza lássuk!



Ezt is már megtárgyaltuk egyszer. Hogy azért az anyagtechnológia fejlődik és megoldható a dolog. Itt egy sorozatlövő fegyverről van szó, amihez szánják ezt a lőszert és amely fegyvert jelenleg is intenzíven tesztelik. Ha gond lesz a nagy nyomás miatt, ami persze nem kizárt, az úgy is ki fog derülni.
Amúgy meg, az M1 Abrams lövegének töltényűrnyomása 85000 PSI. Ha egy akkora szerkezetnél (minél nagyobb méretű, vastagabb egy szerkezet, annál nehezebb homogén és az elvárt határértéken belül maradó anyagszerkezetet létrehozni) megoldották, akkor bízom benne, hogy a Spear MCX-nél is sikerülni fog.



Megint a jó öreg hasrapacsi, vagy mi? Eddig minden ismert adat szerint lekörözi a 6.5 CM-t. Már csak az azonos méretű hüvely, de jóval nagyobb nyomás miatt is. Te már itt a nettó fizikával kezdtél háborúba...



A kiemelkedő értéke az, hogy azonos lőszerméret mellett, a 14-es csőből kilőve is nagyobb, de főleg, és talán ez a legfontosabb, a távolsággal sokkal kevésbé csökkenő energiát, laposabb röppályát és nagyobb szélstabilitást kapsz, mint a 7.62x51-est 20-as csőből kilőve. Ha ez neked nem előremutató, akkor nem tudom, hogy mi lenne az... A fézer, vagy talán a kézi plazmaágyú?



Az már a te dolgod. De úgy tűnik, hogy a US Army nem éri be egy lassan 150 éves, peremes, végletesen elavult lőszerrel. :p



Köszi töki, hasonlóan jókat kívánok!




Nem karabély, de ezeket a fegyvereket a(-z M4-es) karabélyok lecserélésére szánják, méretben is hasonlóak lesznek. Szóval nem tudom, lehet, hogy egy új kategória születik, pl. "short automatic rifle", "short battlerifle", "assault battlerifle", vagy valami hasonló.
És mivel ilyen (az eddig a karabélyok által ellátott) szerepre szánják, ezért szerintem a 20-as kevés lesz. Persze semmibe nem tart 25-öst csinálni (a SIG-hez van is szabványos Magpul), ha rájönnek, hogy kell a nagyobb kapacitás. Ahogy hasonlítgattam a BREN 2 karabélyt a BREN 2 BR-hez, a 25-ös tár a 7.62x51-hez kb. pont olyan hosszú, mint a 30-as az 5.56x45-öshöz. Én úgy vélem, hogy a 25-ös egy vállalható kompromisszum a kapacitás/méret tekintetében.
Most 210 lőszer egy amerikai katon alapertelmezett lőszermennyisége. Ezt 7db tárban tudja magával vinni. Ha 20lőszeres lesz a tár akkor ez 10db tárból van meg (megengedő voltam és beértem 200 lőszerrel 220 helyett). A 25 lőszeres tárból ugyan így 200 lőszer 8db tarból jön ki. Nagyon jól látszik, hogy a 20 lőszeres tár sehogyan sem megoldás.

Azt pedig rábízom valakire, hogy számolja ki, hogy hány kg 200 lőszer az újból. 210db az 5,56-osból 3,5kg tárastol.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Azt pedig rábízom valakire, hogy számolja ki, hogy hány kg 200 lőszer az újból. 210db az 5,56-osból 3,5kg tárastol.

Lusta vagyok számolgatni most, de annyi segítséget adok a vállalkozó kedvűeknek, hogy a SIG lőszere elvileg 20%-kal könnyebb, mint a 7.62x51-es lőszer. A többit (a műanyaghüvelyes hagyományost és a CT lőszert) nem tudom, de ott is ilyen 20-40%-okkal lehet számolni kb.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nézzük csak! Lövöldöztem anno gyerekkoromban csúzlival, meg U-szögessel, de azok szarok voltak, meg hatharmincas Szláviával, 4.5 mm-es szoknyással főleg, de néha gömb formájú lövedéket is használtam. De voltam annyira elvetemült, hogy néha gombostűt szúrtam át a lövedéken és úgy lőttem ki. Sőt, még rózsapatront is kilőttem belőle párszor. Ezen kívül voltam pl. SAS-operátor is a COD4-ben. Na ott használtam mindent, az M4-estől az RPG-7-esig. ;) Remélem, ezzel már sikerült kielégíteni a kíváncsiságodat!
Pont ezt vártam !

Fingom nincs, hogyan jött ki neked a .277 WSM adataiból az, hogy mit tud a SIG lőszere "standard 51-56cm csövekből"... :confused: Talán hasracsapással?

A "jó öreg .270 WSM" egy 2002-es, tehát modern lőszer, hosszabb és nagyobb átmérőjű hüvellyel, 75.1 grain-es hüvelykapacitással, a SIG hüvelykapacitása pedig 52 grain. Ugye laza 50%-os különbség.
Ennek ellenére úgy látom, hogy a .270 WSM a 24-es csőből (és nem 20-asból, vagyis 51 cm-esből!) pont akkora torkolati energiát (kb. 3200 ft.lbs-4340 Joule) tud produkálni, mint a SIG lőszere a marketinganyaguk szerint.

.270 Winchester Short Magnum
Azt azért megnézném, hogy valójában mit tud a .270 WSM egy 20-as csőből. Ha van erről adatod, akkor nosza lássuk!
Ha ismernéd a Quick Load-ot nem kérdeznél hülyeséget ! Ugye te attól a "laza 50%"-al kisebb hüvelykapacitástól elvárod a ugyan azt a V0-t és E0-t mint a nagyobbtól ! No problémo gringo ! A 24"-os csöveket Európában 61cm-esnek nevezik a Magnum kategóriájú azaz növelt lőporkapacitású lőszerek alsó határaként van aposztrofálva alatta nincs értelme a Magnum töltetnek mert nem ég el a lőpor a csőben és csak extrém hang és torkolat tűz lesz a vége . Tehát csak jelzem a katalógus értékeket 61cm-es csővel tudja ! Na most ha ugyan azzal a lőporral töltenénk meg a .270WSM-t és az 50%-al kisebb .277SIG-et akkor bíza az a teljesítményen is igencsak meglátszana ! A nyomás adatokból kiindulva az a hadi lőpor igen agresszív expanziót produkál és valami ultra hiper szuper anyagnak kell lennie (jelen ismereteim szerint nem tudok ilyen lőporról de miért ne lehetne ) , hogy rövid csőből , kisebb töltettel tudja hozni azokat az adatokat amiket a "katalógus " megjelöl . Hinni csakis a lőtéren a dopler radart bámulva megfelelő értékek után hinném el , addig csak marketing fogás !

A quick load nem javasolt kategóriába teszi , Lovex 1000 standard lőporral töltve az 51cm-es csővel végzett lövést 3970J-t jelöl meg elérhető E0-nak 130gr-el !

Ezt is már megtárgyaltuk egyszer. Hogy azért az anyagtechnológia fejlődik és megoldható a dolog. Itt egy sorozatlövő fegyverről van szó, amihez szánják ezt a lőszert és amely fegyvert jelenleg is intenzíven tesztelik. Ha gond lesz a nagy nyomás miatt, ami persze nem kizárt, az úgy is ki fog derülni.
Amúgy meg, az M1 Abrams lövegének töltényűrnyomása 85000 PSI. Ha egy akkora szerkezetnél (minél nagyobb méretű, vastagabb egy szerkezet, annál nehezebb homogén és az elvárt határértéken belül maradó anyagszerkezetet létrehozni) megoldották, akkor bízom benne, hogy a Spear MCX-nél is sikerülni fog.
Anyagot és szerkezetet lehet méretezni , embert/lövészt nem ! Ismered Newton III. törvényét a hatás ellenhatásról ? Na egy ilyen lőszerrel működő fegyver se kezes , se lövészbarát nem lesz azt garantálom !
A harckocsi ágyút meg hagyjuk a pecsába más szintű játékos !

Megint a jó öreg hasrapacsi, vagy mi? Eddig minden ismert adat szerint lekörözi a 6.5 CM-t. Már csak az azonos méretű hüvely, de jóval nagyobb nyomás miatt is. Te már itt a nettó fizikával kezdtél háborúba...
Ugye a .277" az 7,035mm tehát 7mm-es kategória ! Tehát nem hasrapacsi , nem szokásom . Na most itt szaladsz vakvágányra . Mert egy nagyobb nyomás azonos vagy közel azonos lőszernél nemhogy javít hanem sokszor ront a használhatóságon . A teljesítmény nőhet de tuti a kezelhetőség kárára . A hüvelyek között szinte nincs különbség csak a töltet nyomás között ott uszkve 19% de a 6.5CRM 28"-os csőből tud 3200J környékét és higgyem el , hogy a .277 SIG 16"-os csőből meg tud 3700J ? Még akkor se ha ezt saját szememmel látom , nemhogy egy promóciós anyagnak !

Aztán majd az idő eldönti , hogy lesz belőle valami vagy ez is megy a süllyesztőbe !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Pont ezt vártam !


Ha ismernéd a Quick Load-ot nem kérdeznél hülyeséget ! Ugye te attól a "laza 50%"-al kisebb hüvelykapacitástól elvárod a ugyan azt a V0-t és E0-t mint a nagyobbtól ! No problémo gringo ! A 24"-os csöveket Európában 61cm-esnek nevezik a Magnum kategóriájú azaz növelt lőporkapacitású lőszerek alsó határaként van aposztrofálva alatta nincs értelme a Magnum töltetnek mert nem ég el a lőpor a csőben és csak extrém hang és torkolat tűz lesz a vége . Tehát csak jelzem a katalógus értékeket 61cm-es csővel tudja ! Na most ha ugyan azzal a lőporral töltenénk meg a .270WSM-t és az 50%-al kisebb .277SIG-et akkor bíza az a teljesítményen is igencsak meglátszana ! A nyomás adatokból kiindulva az a hadi lőpor igen agresszív expanziót produkál és valami ultra hiper szuper anyagnak kell lennie (jelen ismereteim szerint nem tudok ilyen lőporról de miért ne lehetne ) , hogy rövid csőből , kisebb töltettel tudja hozni azokat az adatokat amiket a "katalógus " megjelöl . Hinni csakis a lőtéren a dopler radart bámulva megfelelő értékek után hinném el , addig csak marketing fogás !

A quick load nem javasolt kategóriába teszi , Lovex 1000 standard lőporral töltve az 51cm-es csővel végzett lövést 3970J-t jelöl meg elérhető E0-nak 130gr-el !


Anyagot és szerkezetet lehet méretezni , embert/lövészt nem ! Ismered Newton III. törvényét a hatás ellenhatásról ? Na egy ilyen lőszerrel működő fegyver se kezes , se lövészbarát nem lesz azt garantálom !
A harckocsi ágyút meg hagyjuk a pecsába más szintű játékos !


Ugye a .277" az 7,035mm tehát 7mm-es kategória ! Tehát nem hasrapacsi , nem szokásom . Na most itt szaladsz vakvágányra . Mert egy nagyobb nyomás azonos vagy közel azonos lőszernél nemhogy javít hanem sokszor ront a használhatóságon . A teljesítmény nőhet de tuti a kezelhetőség kárára . A hüvelyek között szinte nincs különbség csak a töltet nyomás között ott uszkve 19% de a 6.5CRM 28"-os csőből tud 3200J környékét és higgyem el , hogy a .277 SIG 16"-os csőből meg tud 3700J ? Még akkor se ha ezt saját szememmel látom , nemhogy egy promóciós anyagnak !

Aztán majd az idő eldönti , hogy lesz belőle valami vagy ez is megy a süllyesztőbe !
Ha megnézed a videókat akkor lathatod, hogy a csoda műszaki megoldások ellenére (csőszájfék,kompenzátor, hangtompító, visszarúgást csökkentő mechanika) ezek kicsit sem kezes fegyverek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha megnézed a videókat akkor lathatod, hogy a csoda műszaki megoldások ellenére (csőszájfék,kompenzátor, hangtompító, visszarúgást csökkentő mechanika) ezek kicsit sem kezes fegyverek.
Hát erről beszélek ! Faragják mindenhonnan de a műanyag hüvelyt kivéve nem látok benne semmi előre mutatót !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Hát erről beszélek ! Faragják mindenhonnan de a műanyag hüvelyt kivéve nem látok benne semmi előre mutatót !
Karabély méretű puskalőszer. Ennyi amit tud. Ennek minden előnyével és hátrányával.

Azért az tanulságos, hogy az öreg Kalasnyikov megmondta anno hogy nem jó az 5,45-ös inkább a 43M-et kellene modernizálni.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én sokkot kaptam. :D
Ebbe beletették az egész iparukat. :D
De ha ukrán lennék elsírnám magam.
imádom.. a szakértésed.. https://www.thefirearmblog.com/blog/2021/08/20/ukrainian-pg-14-5-night-predator-anti-materiel-rifle/
The reason for calling it infantry cannon is that it’s quite a large crew-served weapon and it is part of a family of weapons that is in development which will include similar guns chambered in 23x152mmB and 30x165mm autocannon cartridges.
 
W

Wilson

Guest
imádom.. a szakértésed.. https://www.thefirearmblog.com/blog/2021/08/20/ukrainian-pg-14-5-night-predator-anti-materiel-rifle/
The reason for calling it infantry cannon is that it’s quite a large crew-served weapon and it is part of a family of weapons that is in development which will include similar guns chambered in 23x152mmB and 30x165mm autocannon cartridges.
Az biztos,hogy az ukrán katonák nem verik a seggüket a földhöz örömükben,hogy ezt produkálta számukra az ukrán hadipar...:)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Csak a fényjelző meg az USZ nem csónakvégű.
Hát az lehet de ilyet nem sokat fabrikáltam , amikor közöm volt hozzá akkor meg csak lőttem vele és még nem érdekeltek a részletek . A 7,62 Russiant már főztem itthon abból tudom , hogy van mindkét hagyományos végű !
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Hát az lehet de ilyet nem sokat fabrikáltam , amikor közöm volt hozzá akkor meg csak lőttem vele és még nem érdekeltek a részletek . A 7,62 Russiant már főztem itthon abból tudom , hogy van mindkét hagyományos végű !
Amúgy a Rim az mitől lett Russian? Mármint értem az összefüggést csak mindig felszalad a szemöldököm ha olvasom :D