Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 814
113
Ilyen tárat (tárrendszert) sem láttam még.
Valaki megszakértené? Megköszönném.
Szia,

Izraeli, alapvetoen az USA-ban indult (de sajnos azota az EUban meg komolyabban vett) 10-es tarkorlat kigunyoloasara van: 5 db 10-es tarat lehet beletenni, igy majdnem olyan, mintha egy 50-es tara lenne az embernek, hiszen egy eleg gyors mozdulattal lehet a kovetkezo tarra valtani.

Szerintem egy hadifegyvernel teljesen ertelmetlen.

ui. a valtamasz is izraeli gyartmany, arrol irtam a AK tuning cikkemben is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ilyen tárat (tárrendszert) sem láttam még.
Valaki megszakértené? Megköszönném.
Akkora, mint egy dobtár, de legalább kevesebb fér bele. Tulajdonképpen csak az a kis bisz-basz ami a tárakat összefogja, és többre nem jó, mint kerülgetni a tárkapacitás korlátozó jogszabályokat egy elég kényelmelteln módon.
 
  • Tetszik
Reactions: oregbogaras and bel

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 572
113
Zastava M19 MCS: Az AK47 következő generációja?
Lehet cseréni a csövit nekije.
Választható a hagyományos 7,62×39 mm-es és az új 6,5 mm-es kaliber között.
Minden elismerésem, a szerbek nagyot alkottak.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Szerintem érekes volt, bocs ha neked ez vmi fájdalmat okozott volna, ami miatt szükségét érezted ismét beszólni.

A Franciák a FAMAS-t HK 416-osra cserélik.

A Briteknél is csak a közkatonák vannak SA80-assal, a különleges műveletiek M16 / 4-esekkel, nem véletlenül.

Az Osztrákok vonzódását sem értem a Steyr AUG-hoz.

És az IDF-ben is az M16 / 4-esek és a Galil a favorizált, a Tavor ellenében.

Nem értem, mire jó ez a Bullpup sztárolás.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
A Franciák a FAMAS-t HK 416-osra cserélik.

A Briteknél is csak a közkatonák vannak SA80-assal, a különleges műveletiek M16 / 4-esekkel, nem véletlenül.

Az Osztrákok vonzódását sem értem a Steyr AUG-hoz.

És az IDF-ben is az M16 / 4-esek és a Galil a favorizált, a Tavor ellenében.

Nem értem, mire jó ez a Bullpup sztárolás.

Milyen kritikákat fogalmaznak vele kapcsolatban? Csak olvasható, hallható indok, hogy miért nem ilyeneket használnak.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Milyen kritikákat fogalmaznak vele kapcsolatban? Csak olvasható, hallható indok, hogy miért nem ilyeneket használnak.

A hagyományos elrendezésűeknél lehet variálni a válltámaszokat, addig a bullpupoknál nincs ilyen, és kényelmetlen lehet a fegyver a katona számára. Továbbá ott normális távolságban van a hüvelykivető, a balkezesek is használhatják biztosan, addig a bullpupoknál teljesen hátul van és az ember szájába fogja nyomi.

A hagyományosaknál cső, előagy, és válltámasz cserékkel lehet szórakozni, hogy középszer, rövidített, vagy ellenkezőleg, hosszított, orrnehéz, DMR / golyószóró konfigurációjú legyen a puska.

Én is az alap hosszúságú Kalasnyikovot szeretem, próbálhattam 2 - 3-szor az AKSz-74U-t, és borzasztó kényelmetlen volt, túlságosan rövid nekem.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and beta

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
A hagyományos elrendezésűeknél lehet variálni a válltámaszokat, addig a bullpupoknál nincs ilyen, és kényelmetlen lehet a fegyver a katona számára. Továbbá ott normális távolságban van a hüvelykivető, a balkezesek is használhatják biztosan, addig a bullpupoknál teljesen hátul van és az ember szájába fogja nyomi.

A hagyományosaknál cső, előagy, és válltámasz cserékkel lehet szórakozni, hogy középszer, rövidített, vagy ellenkezőleg, hosszított, orrnehéz, DMR / golyószóró konfigurációjú legyen a puska.

Én is az alap hosszúságú Kalasnyikovot szeretem, próbálhattam 2 - 3-szor az AKSz-74U-t, és borzasztó kényelmetlen volt, túlságosan rövid nekem.

Az hogy rövidebb a fegyver az nem jelenik meg jelentős előnyként pl épületen belül? Persze ha más esetben jobb a hagyományos, akkor összességében is csak speciális fegyvernek jó a bullpup.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
A hagyományos elrendezésűeknél lehet variálni a válltámaszokat, addig a bullpupoknál nincs ilyen, és kényelmetlen lehet a fegyver a katona számára. Továbbá ott normális távolságban van a hüvelykivető, a balkezesek is használhatják biztosan, addig a bullpupoknál teljesen hátul van és az ember szájába fogja nyomi.

A hagyományosaknál cső, előagy, és válltámasz cserékkel lehet szórakozni, hogy középszer, rövidített, vagy ellenkezőleg, hosszított, orrnehéz, DMR / golyószóró konfigurációjú legyen a puska.

Én is az alap hosszúságú Kalasnyikovot szeretem, próbálhattam 2 - 3-szor az AKSz-74U-t, és borzasztó kényelmetlen volt, túlságosan rövid nekem.
Épületharcnál viszont jól jön a bullpupok rövidsége. Kb SMG hosszúságú fegyver, csak karabélylőszerrel és teljes hosszúságú csővel.

Amúgy a jobb bullpupok átszerelhetőek balkezes használatra (a hüvelykivetőt is beleértve).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 980
113
Épületharcnál viszont jól jön a bullpupok rövidsége. Kb SMG hosszúságú fegyver, csak karabélylőszerrel és teljes hosszúságú csővel.

Amúgy a jobb bullpupok átszerelhetőek balkezes használatra (a hüvelykivetőt is beleértve).
A kormot akkor is eszed közben.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A hagyományosaknál cső, előagy, és válltámasz cserékkel lehet szórakozni, hogy középszer, rövidített, vagy ellenkezőleg, hosszított, orrnehéz, DMR / golyószóró konfigurációjú legyen a puska.
Spec ez több fegyvernek meg van oldva.
Egy AUG vagy 5 felé csőhosszal van.
Akár nehezebb csővel, lábbal.
A hagyományos elrendezésűeknél lehet variálni a válltámaszokat, addig a bullpupoknál nincs ilyen, és kényelmetlen lehet a fegyver a katona számára.
Abban az időben amikor ezek megjelentek/elterjedtek, a legtöbb fegyvernek nem volt állítható a válltámasza.
Így ez inkább már csak ma hátrány.
Kb 3 évvel ezelőtti a magyar katona válltámasza is fix hosszúságú volt.
Franciák a FAMAS-t HK 416-osra cserélik.

A Briteknél is csak a közkatonák vannak SA80-assal, a különleges műveletiek M16 / 4-esekkel, nem véletlenül.

Az Osztrákok vonzódását sem értem a Steyr AUG-hoz.

És az IDF-ben is az M16 / 4-esek és a Galil a favorizált, a Tavor ellenében.
A famas sem mai darab.
Ideje cserélni.

Az a franciák szégyene, hogy helyette nem tudnak más sajátot.
De dicséretes amit választottak.

Angoloknál közrejátszik ebben az SA nem túl jó mivolta. Hírneve.

Meg ha megnézzük számos nyugati különleges erők m4 vagy hk416 párti.

A steyr aug pont szerintem a legjobban sikerült ilyen fegyver.
Ami mondjuk a kenguruzabálók is rendszeresítettek. Nem csak az osztrákok.


Izrael. Ha valamit ingyen kapsz az mindig jó.
Főleg ha több százezer a seregek szükséglete belőle. Vagy tartalékkal milliós


Mindezeket úgy írom hogy nem vagyok bullpup fan.

Számomra amúgy a legnagyobb hátránya amit ritkán említenek a lassabb tarcsere.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Abban az időben amikor ezek megjelentek/elterjedtek, a legtöbb fegyvernek nem volt állítható a válltámasza.
Így ez inkább már csak ma hátrány.
Kb 3 évvel ezelőtti a magyar katona válltámasza is fix hosszúságú volt.

Az M4-es az egy marketingből átnevezett M16A2-es, a különbségek:

- rövidebb cső (16,5 inch vs 20 inch),

- állítható válltámasz a fix helyére,

- és a hordfogantyú helyére szereléksín, az optikáknak,

de lényegében ugyanaz a fegyver.

D6Y3ddl.jpg



AKM és AK-74-es kaliberben, meg csőtorkolati szerelvényben különböznek. Az AK-74-es és az AK-74M meg abban, hogy a válltámasz és előagy fa / üvegszálas műanyagból van. De annál is ugyanúgy megjelent az állítható válltámasz, és lehet sokfélét összeszerelni belőle.

fHPwVNv.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Az M4-es az egy marketingből átnevezett M16A2-es, a különbségek:

- rövidebb cső (16,5 inch vs 20 inch),

- állítható válltámasz a fix helyére,

- és a hordfogantyú helyére szereléksín, az optikáknak,

de lényegében ugyanaz a fegyver.

D6Y3ddl.jpg



AKM és AK-74-es kaliberben, meg csőtorkolati szerelvényben különböznek. Az AK-74-es és az AK-74M meg abban, hogy a válltámasz és előagy fa / üvegszálas műanyagból van. De annál is ugyanúgy megjelent az állítható válltámasz, és lehet sokfélét összeszerelni belőle.

fHPwVNv.jpg
Hogy honnan szeded ezeket a hülyeségeket azt nem tudom.