1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Golyószórók/géppuskák

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ránézésre nem lehet nehezebb vagy alig egy pkm től. Max ha cipelni kelenne hozzá azt az állványt.

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A gyártó honlapja szerint 11,5 kg környékén van.
    Az infantry verzio (A1) egy hangyapucányical kevesebb.
    Van olyan gyártó, ami a ugyan ebben a kaliberben majdnem a feléből kihozza. A PKM is jóval kevesebb.
    A lengyel UKM-2000 olyan 8,5kg. A Negev NG7 kicsivel 8 alatt. A Knight's LMG meg kicsivel 6,5kg alatt. :rolleyes:
    A PUMA elvileg megkapja az MG5-öt (de szerintem a Lynx is.), és elvileg azt ki is lehet venni a toronyból, és rajfegyverként használni, de hogy én nem adnék MG5-öt lövésznek állandóra, kézbe ilyet cipelni, az biztos.

3. Celebra

Celebra Well-Known Member

NG-7 egy könnyű gp,MP5 meg alapvetően egy általános célú közepes gp.Persze,hogy nehezebb.PKM meg továbbra is tartja a legknnyebb ált célú kzepes gp rekordját.

ravenlord likes this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

MG4 és MG5 bemutató valamint közös lövészet

Luthero likes this.
  5. Luthero

Luthero Well-Known Member

6. Luthero

7. rudi

rudi Well-Known Member

Német MG 6 géppuska.
    Nekem új

fedett_mókus and Luthero like this.
  8. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Más néven Minigun.

9. rudi

rudi Well-Known Member

Számomra az volt az új hogy rendszeresítették (MG 6) és hogy tripodra tették.
    Vajon ki fogja cipelni hozzá azt a "pöttöm" rakaszt + aksit?
    Meg mégis mire gondolták használni? Zombitámadás ellen?

10. krisss

krisss Well-Known Member

Kurva jó kocsira szerelve.

fedett_mókus, Loken and pöcshuszár like this.
  11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Meg helikopteren! ;)

12. Negan

Negan Well-Known Member

Van egy területellenőrző támpontod valahol Hátsósufniába,aminek éppen tartos lefogó/"elrisztó" tüzet kell adnia valamiféle megközelitési utvonalra,vagy átkelési pontra,nagyon is megfelel.Állitható a tűzgyorsaság,400tól 6000ig.400as tűzütemen nem melegszik a a 6cső tulzottan,sokáig elpötyöktetehet rövid sorozatokkal.Ha meg tömegrohamra szánják rá magukat a papucsosok,egy mozdulat a tűzütem állitón,és probáljanak meguszni egy 500lövedékes 5másodperces tűzcsapást.A háttúl lévőknek már aligha lesz kedvük a rohamhoz,ha meglátják,mi maradt az elöl lévőkböl.Vagyis olyan,mint ha lenne egy tartős tüzre alkalmas vizhütéses gp-ád a támponton,ami szükség esetén 5gp összpontositott tüzét tudja produkálni.Manőverező harcban már csak valami járgányra szerelve van értelme

13. Luthero

Érdekes videó a BAR működéséről.

Ocses and dudi like this.
  14. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

rejsz felügyelő likes this.
  15. tacticool

tacticool Well-Known Member

16. Luthero

17. rudi

rudi Well-Known Member

Nem nagyon beszél a beépített visszarúgást csökkentő mechanizmusról...
    Arról van valahol valami részlet?

18. dudi

dudi Well-Known Member

Rugó,buffer,ellensúly van pár megoldás..

19. rudi

rudi Well-Known Member

Ezt tudtam...
    Arra lennék kíváncsi hogy konkrétan ennél az új MG 338-nál milyen megoldást alkalmaznak

Ezen oldal megosztása