Gondolatok a légiharcászatról / A légi hadviselés jövője

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Látom még mindig nem sikerült felfogni, hogy nem egydimenziós dolog ez.... De hagyjuk is, mert vaknak magyarázom a világosságot. :confused:
Még mindig baj van a szövegértelmezéssel....
Nem is irtam,hogy egydimenzióssak a dolgok.Azt irtam,hogy a Su57 LEGKISEBB számitott RCS értéke 0,1.A többi "dimenzióban" ennél több.És ezt az általad betett szimuláció is alátámasztja.
Szóval,ki tapogatózik a sötétben? ;)
 
  • Vicces
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
Még mindig baj van a szövegértelmezéssel....
Nem is irtam,hogy egydimenzióssak a dolgok.Azt irtam,hogy a Su57 LEGKISEBB számitott RCS értéke 0,1.A többi "dimenzióban" ennél több.És ezt az általad betett szimuláció is alátámasztja.
Szóval,ki tapogatózik a sötétben? ;)

Az általam betett szimulációban sok helyen alatta van.... Vagyis nem támasztja alá.
Szóval megint nem nyertél hangszót az újabb kimagyarázási kísérleted nyomán ;)
 
  • Vicces
Reactions: Negan

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
De csak, hogy feldobjam az estét:
top-su57-x-band.png

Piros: 10 decibel
Narancs: 5 decibel
Sárga: 1 decibel
Zöld: -10 decibel
Kék: -20 decibel
Sötétebb kék: -30 decibel
A szívócsatornát és a benne lévő radarblokkolót (RAM) leszámítva teljesen fém testre van modellezve!
Miközben a valódi repülőgép kompozit (RAM) anyagból van... :rolleyes:

Ez segít az átváltásban:
d4d87c5ac11150b56bc348fdf9b6d796.png


Szóval jól látható, hogy ezen állításod is csak a szokásos csúsztatás:
Su57 LEGKISEBB számitott RCS értéke 0,1.A többi "dimenzióban" ennél több.És ezt az általad betett szimuláció is alátámasztja.

Összehasonlításnak itt az J-20-as ugyan azon metódus szerint:
top-x-band.png

F-35:
x-bandtop.png

Bizony, itt is vannak piros (10+ decibeles) tüskék... :rolleyes:
És mind a 3 gépnek van kék tüskéje, vagyis -30 decibeles visszaverődése....
Szegény Negan :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
A Szu-57 esetén az ugyan ilyen szögből végzett mérés, ugyan erre a frekvencia tartományra 0.48-1 nm-es értéket ad ki.
Az S sávban (pl. Patriot radarja) a Rafi értéke 1-2 nm között mozog, a Szu-57-é meg 0.3-0-6 RCS-ig.
X-sáv 0.39-től 0.79-ig. S sáv 0.44-1.17-ig.
Más kérdés, hogy a mai radarok már simán képesek 0.1-es RCS-re is dolgozni.
Sóhaj.....Szóval ezeket ki a bánatos lófax irta?
Pontosan alátámasztottad,amit irtam.Sőt!Még risszabb RCS értékeket irtál,mint amit én a Su57 LEGKISEBB számitott RCS értékének irtam......És leirtad,hogy az általam irt legkisebb Su57 RCS értéket a modern radarok könnyedén követésbe veszik.....
Baxxamármeg kolléga.Egyenlőre azt sikerült bebizonyitanod,hogy a Su57 ROSSZABB legjobb "lopakodó" tulajdonsággal bir,mint amit én irtam...... :cool:
 
  • Vicces
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
Sóhaj.....Szóval ezeket ki a bánatos lófax irta?

Én. Te meg az az ökör vagy, aki nem érti az átlag/medián fogalmát egy 100+ os mintavételezésű példán.

.Egyenlőre azt sikerült bebizonyitanod,hogy a Su57 ROSSZABB legjobb "lopakodó" tulajdonsággal bir,mint amit én irtam...... :cool:

Egyelőre azt sikerült bizonyítanom, hogy alap fogalmakkal (pl. medián) sem vagy tisztában, táblázatott leolvasni nem tudsz, képeket, ábrákat értelmezni meg még annyira sem.

Még risszabb RCS értékeket irtál,mint amit én a Su57 LEGKISEBB számitott RCS értékének irtam......És leirtad,hogy az általam irt legkisebb Su57 RCS értéket a modern radarok könnyedén követésbe veszik.....

Nézd már meg újra azokat a táblázatokat. Ha olyan faék lenne a világ mint a gondolkodásod akkor ezek a radarok az F-35-öst is könnyedén követésbe vennék... XD
Még mindig ott tartunk, hogy nagyon egyszerű dolgokat sem értesz... Erre itt ez a kicsit bonyolultabb, amit kb. rajtad kívül mindenki megértett már, de te csak kötöd az ebet a karóhoz. Konok módon ragaszkodsz egy általad kitalált hülyeséghez. Inkább próbálj meg kicsit nyitni a világra meg művelődni az adott témában.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 619
13 473
113
meg mondok még egy dolgot...

Nem tudom kinek esik le a kapocs.

Kismotor induktiv gyújtás jel, menet közben, elektroniaki szempontbol borzasztó szar a jel, zajos. Össze vissza ugrál.
Ezt egy tectronix 20 30 éves szkop nehezen tudja.. 2020ban megvetted a legcsumpibb 8 bites 20 megás 1 csatornás aliexpresses dso nano 201et 25ert.. és olyan f@szán ráharap és tartja, mint az állat. Hobbisták által készített diy firmwareval is. Egy kicsit komolyabb siglent (szintén) kínai szkópomról meg ne is beszéljünk, mérdöldekkel jobb, de hát 2024 van.

A modellek meg elnagyoltak és alacsony felbontásúal, átlaglltak szerintem. Életben jóval több apró nagy visszaverődésű tüskét mérnél szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Én. Te meg az az ökör vagy, aki nem érti az átlag/medián fogalmát egy 100+ os mintavételezésű példán.
Tól-ig értékekben meséld már el,hogy mi a lófax a medián,és mi a pék az átlag?Merthogy tól-ig értékeket irtál....
Nézd már meg újra azokat a táblázatokat. Ha olyan faék lenne a világ mint a gondolkodásod akkor ezek a radarok az F-35-öst is könnyedén követésbe vennék...
Szerecseny mosdatást akarsz csinálni,amibe simán beégtél.Ennyi.
Én nem mentem bele semmilyen átlagértékbe.LEGKISEBB számitot RCS értéket irtam.NEM medián(mért szélsőértékek közepe),NEM átlag,hanem LEGKISEBB.Vagyis a Su57re számitott legjobb értékét vettem csak figyelembe.Kifejezetten kedveztem ezzel a Su57nek.(különben nem,mert az F35 esetén is csak a számitott legjobb értéket vettem figyelembe,ugyanúgy,mint az orosz gépnél).
És mint magad is leirtad,ezt a számitott legjobb értéket is könnyedén követésbe veszik a korszerű radarok......
De nem bánom,bizonyisd csak tovább,hogy a Su57 valójában rosszabb,mint az a legjobb értéke,mit én figyelembe vettem.Mert egyébként tényleg rosszabb,mert azt a számitott legkisebb RCS értéket csak egy ideális szögböl érkező szúk frekvenciatartományban tudja nyújtani.Egyébként ezen számára ideális tartományán kivűl valóban rosszabb az RCS értéke.(egyébként a Rafi is csak igy tudja a 0,1 RCS értéket,és harcászatilag inreleváns fegyvertelen állapotban-mint ezt is leirtam....És az is 100%ban igaz,hogy a Rafi számára ideális szögtöl eltérve sokkal rosszabb értékeket produkál.Felfegyverezve meg már összehasonlitani se érdemes őket-de a Rafi nincs is 5G gépnek hirdetve.....)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
Tól-ig értékekben meséld már el,hogy mi a lófax a medián,és mi a pék az átlag?

Mondom, hogy buta vagy hozzá, de utoljára még megpróbálom. Utána elengedem, mert nem gyógypedagógusnak járok ide.
Vagy 100 ábra lett betéve, egy ábráról sem sikerült semmit se leolvasnod.... Elkeserítő szellemi mélyrepülés!
c50725389722e742cff51515d5ed2cd7.jpg

Case 2
X-band:
Median RCS: 0.48 nm
Average (átlag!) RCS: 1.02 nm
Ez volt a tól-ig. Rajtad kívül mindenki megértette, ahogyan azt is, hogy miért a medián érték a mérvadó...

Én nem mentem bele semmilyen átlagértékbe.LEGKISEBB számitot RCS értéket irtam.NEM medián(mért szélsőértékek közepe),NEM átlag,hanem LEGKISEBB.Vagyis a Su57re számitott legjobb értékét vettem csak figyelembe.Kifejezetten kedveztem ezzel a Su57nek.(különben nem,mert az F35 esetén is csak a számitott legjobb értéket vettem figyelembe,ugyanúgy,mint az orosz gépnél).

Nem mentél bele mert fingod sincs az egész témáról!
Mi az a legkisebb RCS? Milyen frekin, milyen szögből? Mekkora tartományban?
Minden értelmesen le lett ide írva és be lett mutatva.
Lásd:
De csak, hogy feldobjam az estét:
top-su57-x-band.png

Piros: 10 decibel
Narancs: 5 decibel
Sárga: 1 decibel
Zöld: -10 decibel
Kék: -20 decibel
Sötétebb kék: -30 decibel
A szívócsatornát és a benne lévő radarblokkolót (RAM) leszámítva teljesen fém testre van modellezve!
Miközben a valódi repülőgép kompozit (RAM) anyagból van... :rolleyes:

Ez segít az átváltásban:
d4d87c5ac11150b56bc348fdf9b6d796.png


Szóval jól látható, hogy ezen állításod is csak a szokásos csúsztatás:


Összehasonlításnak itt az J-20-as ugyan azon metódus szerint:
top-x-band.png

F-35:
x-bandtop.png

Bizony, itt is vannak piros (10+ decibeles) tüskék... :rolleyes:
És mind a 3 gépnek van kék tüskéje, vagyis -30 decibeles visszaverődése....
Szegény Negan :rolleyes:

Egyébként ezen számára ideális tartományán kivűl valóban rosszabb az RCS értéke.(egyébként a Rafi is csak igy tudja a 0,1 RCS értéket,és harcászatilag inreleváns fegyvertelen állapotban-mint ezt is leirtam....És az is 100%ban igaz,hogy a Rafi számára ideális szögtöl eltérve sokkal rosszabb értékeket produkál.Felfegyverezve meg már összehasonlitani se érdemes őket-de a Rafi nincs is 5G gépnek hirdetve.....)

Enged már el ezt a monomániás baromságot!
Semmilyen konfigurációban sem közelíti meg a Rafi a Szu-57-est!
Ráadásul a 0.1 RCS-s értéked is egy ökörség!
Lásd fentebb!
Ott a grafikus ábrázolás. Több olyan szűk tartománya is van a Szu-57-nek ahol 0.001 nm az RCS értéke!
Szóval ha szó szerint ragaszkodunk a gumimacidhoz, akkor olyan 2 nagyságrendet tévedtél... :rolleyes:
Mind ezt úgy, hogy a szimulációban a gép felületének nagy része fémként van kezelve.
A való életben a RAM miatt ennél kisebb a Szu-57-es legkisebb RCS értéke!
Csak, hogy önmagában ez a legkisebb RCS érték egy kib*szot nagy baromság!

Alap szinten nem vagy tisztában azzal, hogy a lopakodó gépek kialakítása olyan, hogy bizonyos helyeken alacsony, más helyeken magas az RCS értékük, a kettő között meg akár 10,000-szeres különbségek is lehetnek. Viszont ahogyan a visszaverődés változik a gép geometriáján, sőt sok esetben irányban el is térül, lehetetlenné válik a stabil célbefogás.
Ez a lényegük. Nem eltűnni akarnak, nem UFO-k ezek. Ezek a stabil befogást akarják megtörni!
A töredékét sem érted a témának, még így magyarul sem. Linkelhetnék angol/orosz forrásokat, de minek.... Semmire sem mész vele.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
meg mondok még egy dolgot...

Nem tudom kinek esik le a kapocs.

Kismotor induktiv gyújtás jel, menet közben, elektroniaki szempontbol borzasztó szar a jel, zajos. Össze vissza ugrál.
Ezt egy tectronix 20 30 éves szkop nehezen tudja.. 2020ban megvetted a legcsumpibb 8 bites 20 megás 1 csatornás aliexpresses dso nano 201et 25ert.. és olyan f@szán ráharap és tartja, mint az állat. Hobbisták által készített diy firmwareval is. Egy kicsit komolyabb siglent (szintén) kínai szkópomról meg ne is beszéljünk, mérdöldekkel jobb, de hát 2024 van.

A modellek meg elnagyoltak és alacsony felbontásúal, átlaglltak szerintem. Életben jóval több apró nagy visszaverődésű tüskét mérnél szerintem.

Elképesztően sokat javult a jel zaj szűrés.
Sok olyan radar update csomagról olvastam ahol ez jelentősen kijött.
Akár 1 nagyságrendet javult a követhető gépek RCS-je (pl. 1-ről 0.1-re lement), meg nem egy radarnál nőtt akár 50%-al az érzékelési távolság. Miközben a sugárzó részekhez nem nyúltak, csak jobb számítógép szűrt jobb szoftverrel.

Ha már Szu-27 topik, akkor érdemes megemlíteni az Irbis-E PESA radar teljesítményét.
Katalógus szerint (gépi fordítás) :
Frekvenciatartomány: X-sáv
Radar antenna átmérő: 900 mm
PPE-k elemek száma: 1850
Cél:
Képes követésbe venni: legfeljebb 30 levegő vagy 4 földi célt
Egyidejű tüzelés: legfeljebb 8 cél - rakéták ARGSN-vel (például R-77) vagy 1 ("Irbis-E" radar) - 2 cél a PRGSN-vel rendelkező rakétákhoz (megvilágítás az RGS R-27R számára); akár 2 földi célpont levegő-föld irányított fegyverekkel
Célérzékelési tartomány:
0,01 m²-es RCS-sel 100 km-es ellenszögben;
0,1 m²-es RCS-sel 160 km-es ellenszögben;
1 m²-es RCS-sel, ellentétes szögben 270 km;
RCS-sel 3 m² ellentétes szögben 350-400 km, felzárkózási szögben 150 km-ig;
Azimut és magassági szögek ±60° (elektronikus), ±120° (hidraulikus hajtású);
Átlagos impulzusteljesítmény: 5 kW;
Impulzus csúcsteljesítmény: 20 kW;
Diszkrét folyamatos megvilágítási teljesítmény: 2 kW;
Leképezési felbontás: 1 m.

Összehasonlításnak a Dvina légvédelmi rendszer a 60' évekből:
120 méteres mérési pontossággal 1 nm RCS-jű célt 58 km-ről lát meg.
Pedig ez egy nagy méretű rendszer volt. Csak mások voltak a technikai lehetőségek.

De akár mondhatnám az S-125-ös módosításokat is.
Az eredeti Neva-M az 0.5 nm RCS-ig volt képes dolgozni.
A modernebb rakétával a Pechora 2A már 0.3 RCS-re.
A Pechora 2M meg már 0.1 RCS-re.
A fehérorosz Pechora 2TM meg akár 0.01 nm RCS-re is képes dolgozni, a prospektusok szerint.
Ennek a javulásnak a nagy része a jobb elektronika és jel/zaj szűrés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Mondom, hogy buta vagy hozzá, de utoljára még megpróbálom. Utána elengedem, mert nem gyógypedagógusnak járok ide.
Vagy 100 ábra lett betéve, egy ábráról sem sikerült semmit se leolvasnod.... Elkeserítő szellemi mélyrepülés!
c50725389722e742cff51515d5ed2cd7.jpg

Case 2
X-band:
Median RCS: 0.48 nm
Average (átlag!) RCS: 1.02 nm
Ez volt a tól-ig. Rajtad kívül mindenki megértette, ahogyan azt is, hogy miért a medián érték a mérvadó...



Nem mentél bele mert fingod sincs az egész témáról!
Mi az a legkisebb RCS? Milyen frekin, milyen szögből? Mekkora tartományban?
Minden értelmesen le lett ide írva és be lett mutatva.
Lásd:




Enged már el ezt a monomániás baromságot!
Semmilyen konfigurációban sem közelíti meg a Rafi a Szu-57-est!
Ráadásul a 0.1 RCS-s értéked is egy ökörség!
Lásd fentebb!
Ott a grafikus ábrázolás. Több olyan szűk tartománya is van a Szu-57-nek ahol 0.001 nm az RCS értéke!
Szóval ha szó szerint ragaszkodunk a gumimacidhoz, akkor olyan 2 nagyságrendet tévedtél... :rolleyes:
Mind ezt úgy, hogy a szimulációban a gép felületének nagy része fémként van kezelve.
A való életben a RAM miatt ennél kisebb a Szu-57-es legkisebb RCS értéke!
Csak, hogy önmagában ez a legkisebb RCS érték egy kib*szot nagy baromság!

Alap szinten nem vagy tisztában azzal, hogy a lopakodó gépek kialakítása olyan, hogy bizonyos helyeken alacsony, más helyeken magas az RCS értékük, a kettő között meg akár 10,000-szeres különbségek is lehetnek. Viszont ahogyan a visszaverődés változik a gép geometriáján, sőt sok esetben irányban el is térül, lehetetlenné válik a stabil célbefogás.
Ez a lényegük. Nem eltűnni akarnak, nem UFO-k ezek. Ezek a stabil befogást akarják megtörni!
A töredékét sem érted a témának, még így magyarul sem. Linkelhetnék angol/orosz forrásokat, de minek.... Semmire sem mész vele.
Ezt beszéld meg a lokátorszagértőkkel.
Egyébként -10decibel az kb a 0,1m2-nek felel meg.
És ez a lényeg.
Harcászati alkalmazás szempontjábol mennyit ér a Su57 csökkentett RCS értéke?
Semmit,mert a modern lokátorok többszáz km távolságbol követésbe tudják venni.
És harcászati szempontbol az átlagérték számit,és nem a medián.Mert a kutyát nem érdekli,hogy van egy 0,001fokos sáv,amiben akármilyen jó értéket produkál egy gép,mert ez a sáv harcászati felhasználás szempontjábol lényegtelen.Harcászatilag lehetetlen kihasználni ezt a jelentéktelen sávot,mert képtelenség úgy manőverezni,hogy folyamatosan ezt a keskeny sávot mutassa a gép a felderitő lokátor felé.(amerikai gépeken a kiugró csucsok szándékos tervezés eredményei,mert egyenszilárdan ők se tudták az RCS csökkentést megoldani.Ezért úgy terveték,hogy szűk nyalábban legyen legalább a visszaverődési csúcs főiránybol/szemböl besugárzásra.Pilótának ügyelnie is kell,hogy ezek a magas RCS értékű szűk sávok ne mutassanak a felderitő radar felé)
Egyébként én nem is mélyedek el a matematikai magyarázatokba.Egyrészt meg se érteném,másrészt nem is érdekel.Ez legyen a repülőgéptervező és a lokátortervező mérnökök reszortja.Engem a harcászati felhasználási következtetés érdekel a számitás végén.Azt pedig fentebb olvashatod.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Elképesztően sokat javult a jel zaj szűrés.
Sok olyan radar update csomagról olvastam ahol ez jelentősen kijött.
Akár 1 nagyságrendet javult a követhető gépek RCS-je (pl. 1-ről 0.1-re lement), meg nem egy radarnál nőtt akár 50%-al az érzékelési távolság. Miközben a sugárzó részekhez nem nyúltak, csak jobb számítógép szűrt jobb szoftverrel.

Ha már Szu-27 topik, akkor érdemes megemlíteni az Irbis-E PESA radar teljesítményét.
Katalógus szerint (gépi fordítás) :
Frekvenciatartomány: X-sáv
Radar antenna átmérő: 900 mm
PPE-k elemek száma: 1850
Cél:
Képes követésbe venni: legfeljebb 30 levegő vagy 4 földi célt
Egyidejű tüzelés: legfeljebb 8 cél - rakéták ARGSN-vel (például R-77) vagy 1 ("Irbis-E" radar) - 2 cél a PRGSN-vel rendelkező rakétákhoz (megvilágítás az RGS R-27R számára); akár 2 földi célpont levegő-föld irányított fegyverekkel
Célérzékelési tartomány:
0,01 m²-es RCS-sel 100 km-es ellenszögben;
0,1 m²-es RCS-sel 160 km-es ellenszögben;
1 m²-es RCS-sel, ellentétes szögben 270 km;
RCS-sel 3 m² ellentétes szögben 350-400 km, felzárkózási szögben 150 km-ig;
Azimut és magassági szögek ±60° (elektronikus), ±120° (hidraulikus hajtású);
Átlagos impulzusteljesítmény: 5 kW;
Impulzus csúcsteljesítmény: 20 kW;
Diszkrét folyamatos megvilágítási teljesítmény: 2 kW;
Leképezési felbontás: 1 m.

Összehasonlításnak a Dvina légvédelmi rendszer a 60' évekből:
120 méteres mérési pontossággal 1 nm RCS-jű célt 58 km-ről lát meg.
Pedig ez egy nagy méretű rendszer volt. Csak mások voltak a technikai lehetőségek.

De akár mondhatnám az S-125-ös módosításokat is.
Az eredeti Neva-M az 0.5 nm RCS-ig volt képes dolgozni.
A modernebb rakétával a Pechora 2A már 0.3 RCS-re.
A Pechora 2M meg már 0.1 RCS-re.
A fehérorosz Pechora 2TM meg akár 0.01 nm RCS-re is képes dolgozni, a prospektusok szerint.
Ennek a javulásnak a nagy része a jobb elektronika és jel/zaj szűrés.
No,akkor most ird ezen követési távolság értékek mellé a Su57 X sávban modellezett RCS értékeit......
Segitek
X-sáv 0.39-től 0.79-ig.....
Median RCS: 0.48 nm
Average (átlag!) RCS: 1.02 nm
Khm..Ki is irta ezeket?.....Te.
Szóval az van,hogy nem kell eröltetnem magamat annak bizonyitásával,hogy a Su57 NEM lopakodó gép,és ezáltal NEM éri el az 5G szintjét-megteszed azt helyettem,Te magad..... :cool:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
Ezt beszéld meg a lokátorszagértőkkel.

Még mindig várom, hogy kik ezek a szakértők, mik a források stb....
Szerintem akik ilyen ökör módon fogalmazzák meg a cikkeiket, hogy "minimum 0.1 RCS", az legalább akkora lokátor szakértő lehet, mint a portfólió gazdasági szakértői, akik szerint minden pénteken összedől az orosz gazdaság.

Egyébként -10decibel az kb a 0,1m2-nek felel meg.
És ez a lényeg.

Az általam betett ábrán meg -30 decibelt mértek jó pár szögből. Hoppá....
Le kéne tudni olvasni az ábrákat ;)

És harcászati szempontbol az átlagérték számit,és nem a medián.

Ha tudnád, hogy melyik mit jelent akkor rájönnél, hogy nem....

Mert a kutyát nem érdekli,hogy van egy 0,001fokos sáv,amiben akármilyen jó értéket produkál egy gép,mert ez a sáv harcászati felhasználás szempontjábol lényegtelen.Harcászatilag lehetetlen kihasználni ezt a jelentéktelen sávot,mert képtelenség úgy manőverezni,hogy folyamatosan ezt a keskeny sávot mutassa a gép a felderitő lokátor felé

Most, hogy 200 szor elmondtam kezdett végre megérteni. Szuper. Még 100-oldalt tele írunk és talán eljutsz level 0-ról 1-re.

.(amerikai gépeken a kiugró csucsok szándékos tervezés eredményei,mert egyenszilárdan ők se tudták az RCS csökkentést megoldani.Ezért úgy terveték,hogy szűk nyalábban legyen legalább a visszaverődési csúcs főiránybol/szemböl besugárzásra.Pilótának ügyelnie is kell,hogy ezek a magas RCS értékű szűk sávok ne mutassanak a felderitő radar felé)

Ha a nagyon okos buksiddal megnéznéd azokat a rohadt képeket, amiket ignorálsz, akkor észre vennéd, hogy mind a 3 típus (F-35/J-20/Szu-57) pontosan ugyan így van tervezve.... :rolleyes:

Egyébként én nem is mélyedek el a matematikai magyarázatokba.Egyrészt meg se érteném,másrészt nem is érdekel.

Ez meg minden probléma alfája és omegája. Ezért nem értesz ebből az egészből semmit.
De legalább így akarod osztani az igazságot a témáról. LOL :D
 
  • Vicces
Reactions: Negan

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
No,akkor most ird ezen követési távolság értékek mellé a Su57 X sávban modellezett RCS értékeit......
Segitek
X-sáv 0.39-től 0.79-ig.....

Khm..Ki is irta ezeket?.....Te.
Szóval az van,hogy nem kell eröltetnem magamat annak bizonyitásával,hogy a Su57 NEM lopakodó gép,és ezáltal NEM éri el az 5G szintjét-megteszed azt helyettem,Te magad..... :cool:

Értem vagyis szerinted nem léteznek lopakodó repülőgépek :D
average-rcs-2.png

Olvasd le kérlek mennyi az F-35 értéke, majd gondolkozz el azon, hogy egy modernizált nyeva képes 0.02-es értéket követésbe venni, egy TOR rendszer meg 0.01-et. Ahogyan a Szu-35-ös radarja is 100 km-ről ráfog a 0.01-es értékre.
Az F-35 átlaga meg 0.09-es. Vagyis állításod szerint az F-35-ös sem lopakodó.
Igazából te most ezt bizonygatod. :D:D:D
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: GI83 and Negan

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 619
13 473
113
Negan... te nem tudod miről beszélsz, ha sugják, akkor azok se. Ne haragudj, de az általanos iskolai matek szinten ezeket a dolgokat nem lehet megérteni.

Nem érted, hogy egy valóságos mérés sokkal jobban nyalábol, mint egy ilyen alacsony felbontásu. Ehhez persze legegyszerubb az lenne, ha láttál volna hasonló, nem kiátlagolt rádiós méréseket. De hát nem láttál, mert akkor nem beszélnél ordenáré hülyeséget meggyőződésből. Ráadásul a maximum értékek triggerelnek, nem a gyakorlatilag sosem áll abban a szogben minimum érték.

Molni számitasai is ezért nevetségesek, amikor ilyenek alapján számol.
Lassan te is éppen olyan szinten tolod. Pont ez, amikor valami könyvből bemagol pár értéket, aztán irodalomkutatás címszó helyett azt hiszi ő írta az adatfeldolgozó szoftvert és szakértője a témának. :)
Na mindegy... én elengedem. Csodálom fipet, hogy ilyen meddő vitának se nevezhető valamiben igy kitart.

Ha megnyugtat leírom neked, hogy megalapozottan teljesen igazad van, minden más tévedés én én belátom a szu 57 nem elégséges az 5 gen besoroláshoz, igazad van. Szerintem kérd meg Molni csatornáját csináljon róla valami "elemzést" amiben ezek az álmok szerepelnek. Persze ha még nincs ilyen. Ott tuti igazad leszmegbecsült véleménnyel és még gondlat szinten se lesz megkérdőhelezve a kinyilvánított igazságod.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Negan... te nem tudod miről beszélsz, ha sugják, akkor azok se. Ne haragudj, de az általanos iskolai matek szinten ezeket a dolgokat nem lehet megérteni.

Nem érted, hogy egy valóságos mérés sokkal jobban nyalábol, mint egy ilyen alacsony felbontásu. Ehhez persze legegyszerubb az lenne, ha láttál volna hasonló, nem kiátlagolt rádiós méréseket. De hát nem láttál, mert akkor nem beszélnél ordenáré hülyeséget meggyőződésből. Ráadásul a maximum értékek triggerelnek, nem a gyakorlatilag sosem áll abban a szogben minimum érték.

Molni számitasai is ezért nevetségesek, amikor ilyenek alapján számol.
Lassan te is éppen olyan szinten tolod. Pont ez, amikor valami könyvből bemagol pár értéket, aztán irodalomkutatás címszó helyett azt hiszi ő írta az adatfeldolgozó szoftvert és szakértője a témának. :)
Na mindegy... én elengedem. Csodálom fipet, hogy ilyen meddő vitának se nevezhető valamiben igy kitart.

Ha megnyugtat leírom neked, hogy megalapozottan teljesen igazad van, minden más tévedés én én belátom a szu 57 nem elégséges az 5 gen besoroláshoz, igazad van. Szerintem kérd meg Molni csatornáját csináljon róla valami "elemzést" amiben ezek az álmok szerepelnek. Persze ha még nincs ilyen. Ott tuti igazad leszmegbecsült véleménnyel és még gondlat szinten se lesz megkérdőhelezve a kinyilvánított igazságod.
Az van,hogy én semmit nem számolok ki.Nem is tudnám.Nincs meg hozzá a tudásom.De mondhatjuk úgy is,hogy lövésem sincs hozzá.Kb 5x leirtam két nap alatt,hogy nem vagyok lokátorszakértő.Matematikus se vagyok.És nem,nem beszélek angolul,se orosz,se héberűl,se afrikansul.De a gugli forditó tud.(meglepően jol fordit a gugli héberből magyarra,példul-de qrvanehéz keresni,héber nyelvű szöveget,mert nem forditja héber irásjelre a magyar szöveget)
Fogom,és mikor ráérek,elkezdem olvasgatni az ilyen tárgyú tanulmányokat.Olyan oldalakon keresgélek,amik nem "Blikk szintű" tanulmányokat tartalmaznak (itthon pl az NKE phd szakdolgozatok nem titkositott része elérhető-minap töltöttem fel ilyet a könyvespolc rovatba).Armypublish az US Army hivatalos oldala (nem titkositott harcászati kézikönyvek és kezelési utasitások is elérhetőek rajta).Orosz részen példul kedven kiindulási pontom a topwar.ru.Főleg a hozzászolások részben belinkelve lehet igen érdekes belinkeléseket találni (meg jó nagy marhaságokat is).
Nem állok neki számolgatni,mert nem is tudnám kiszámolni-de megteszik ezt helyettem mások.És már leirtam mit csinálok.Innen is utána olvasok,onnan is utána olvasok-és átlagolok.És ha a szakirók 90%-ka nagyjábol 10%-kos szórással ugyanarra az eredményre jut,akkor az valószinűleg igaz.
Ennyi a truvaj.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
Az van,hogy én semmit nem számolok ki.Nem is tudnám.Nincs meg hozzá a tudásom.De mondhatjuk úgy is,hogy lövésem sincs hozzá.Kb 5x leirtam két nap alatt,hogy nem vagyok lokátorszakértő.Matematikus se vagyok.És nem,nem beszélek angolul,se orosz,se héberűl,se afrikansul.De a gugli forditó tud.(meglepően jol fordit a gugli héberből magyarra,példul-de qrvanehéz keresni,héber nyelvű szöveget,mert nem forditja héber irásjelre a magyar szöveget)
Fogom,és mikor ráérek,elkezdem olvasgatni az ilyen tárgyú tanulmányokat.Olyan oldalakon keresgélek,amik nem "Blikk szintű" tanulmányokat tartalmaznak (itthon pl az NKE phd szakdolgozatok nem titkositott része elérhető-minap töltöttem fel ilyet a könyvespolc rovatba).Armypublish az US Army hivatalos oldala (nem titkositott harcászati kézikönyvek és kezelési utasitások is elérhetőek rajta).Orosz részen példul kedven kiindulási pontom a topwar.ru.Főleg a hozzászolások részben belinkelve lehet igen érdekes belinkeléseket találni (meg jó nagy marhaságokat is).
Nem állok neki számolgatni,mert nem is tudnám kiszámolni-de megteszik ezt helyettem mások.És már leirtam mit csinálok.Innen is utána olvasok,onnan is utána olvasok-és átlagolok.És ha a szakirók 90%-ka nagyjábol 10%-kos szórással ugyanarra az eredményre jut,akkor az valószinűleg igaz.
Ennyi a truvaj.

Kedves Negan. Legalább Önbevallás alapon gondolkodj már el magadon!
Saját állításod szerint:
1. Nem értesz egy szót sem a tudományos hátteréből
2. Egyetlen autentikus forrást sem tudsz elolvasni, mert nem is érted a nyelvet amin írták.
3. De ha értenéd a nyelvet sem értenéd, hogy mit olvasol, mert az 1-es pont szerint a betűket látod de a tartalmat nem érted.

Ezek után leírod, hogy :
.És ha a szakirók 90%-ka nagyjábol 10%-kos szórással ugyanarra az eredményre jut,akkor az valószinűleg igaz."
Honnan tudod kik a hiteles szakírók? Egyáltalán ki szakember a témában? 0 tudással mi alapján döntöd el? o_O
Nem érzed a problémát?
Ez olyan, mintha egy félanalfabéta afrikai falu véleményezné azt, hogy jól vezetsz-e kamiont XD
Se jogsijuk, se kamionjuk, de még aszfaltos útjuk sincs, maximum képen láttak ilyet. Az Európai közlekedési szabályokat meg még gondolati szinten se ismerik.
Majd együtt megbeszélik, hogy Negan szar kamionos. Csak mert. És ha 90%-uk egyet ért akkor ez igaz.
Ebben az esetben te meg a "szakértők" vagytok az afrikai falu :D

És ez amúgy nem csak erre a kifejezetten speciális témára igaz. Amit én a neten olvasok haditechnikáról különböző cikkekben, meg látok youtube videókban, annak a fele töménytelen f@szság. A másik fele meg erősen pontatlan.
Bőben 1 számjegyű az a tartalom, amire azt mondod, hogy ez hiteles, vagy legalább korrekt megközelítése a dolgoknak.
Ez a helyzet.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: zsolti and Negan

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 848
113
De adok én a témában olvasni valót, linkeltem már máskor is. Csak nem könnyű megérteni:
Radarokról:
Lopakodó technikákról:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Kedves Negan. Legalább Önbevallás alapon gondolkodj már el magadon!
Saját állításod szerint:
1. Nem értesz egy szót sem a tudományos hátteréből
2. Egyetlen autentikus forrást sem tudsz elolvasni, mert nem is érted a nyelvet amin írták.
3. De ha értenéd a nyelvet sem értenéd, hogy mit olvasol, mert az 1-es pont szerint a betűket látod de a tartalmat nem érted.

Ezek után leírod, hogy :

Honnan tudod kik a hiteles szakírók? Egyáltalán ki szakember a témában? 0 tudással mi alapján döntöd el? o_O
Nem érzed a problémát?
Ez olyan, mintha egy félanalfabéta afrikai falu véleményezné azt, hogy jól vezetsz-e kamiont XD
Se jogsijuk, se kamionjuk, de még aszfaltos útjuk sincs, maximum képen láttak ilyet. Az Európai közlekedési szabályokat meg még gondolati szinten se ismerik.
Majd együtt megbeszélik, hogy Negan szar kamionos. Csak mert. És ha 90%-uk egyet ért akkor ez igaz.
Ebben az esetben te meg a "szakértők" vagytok az afrikai falu :D

És ez amúgy nem csak erre a kifejezetten speciális témára igaz. Amit én a neten olvasok haditechnikáról különböző cikkekben, meg látok youtube videókban, annak a fele töménytelen f@szság. A másik fele meg erősen pontatlan.
Bőben 1 számjegyű az a tartalom, amire azt mondod, hogy ez hiteles, vagy legalább korrekt megközelítése a dolgoknak.
Ez a helyzet.
Szerinted az US Army hivatalos oldalán "Blikk szintű" irások jelennek meg (különben a könyvespolc rovatba már onnan is linkeltem be harcászati kézikönyveket.Az US Army hivatalos kézikönyveit).
Az USAF egyenlőre egy gépet ismer el 5G-s gépnek,a kinai J20 második sorozatát.Az első sorozatát annak sem.És ezt viszont nem csak modellezésre alapozzák,hanem saját,meg taiwani és japán hajók radarméréseire is.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
662
3 147
93
Szerinted az US Army hivatalos oldalán "Blikk szintű" irások jelennek meg (különben a könyvespolc rovatba már onnan is linkeltem be harcászati kézikönyveket.Az US Army hivatalos kézikönyveit).
Az USAF egyenlőre egy gépet ismer el 5G-s gépnek,a kinai J20 második sorozatát.Az első sorozatát annak sem.És ezt viszont nem csak modellezésre alapozzák,hanem saját,meg taiwani és japán hajók radarméréseire is.
Az indiaiak szerint meg világít a Szu-30 radarján...
Most akkor melyik az igaz?
És milyen mérések? Az életben nem találkoztak még szögvisszaverő lencsék nélkül egyik géppel se.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti