Gondolatok a légiharcászatról / A légi hadviselés jövője

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
  • Vicces
Reactions: GI83 and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Az indiaiak szerint meg világít a Szu-30 radarján...
Most akkor melyik az igaz?
És milyen mérések? Az életben nem találkoztak még szögvisszaverő lencsék nélkül egyik géppel se.
Hinduk vagy első sorozatos,vagy szogvisszaveros masodik sorozatos gepet mertek be.
Valamelyik japan Aegis rombolot irtak,hogy csak 65 km távolságból tudta kovetesbe venni a 2. sorozatos J20 gépet.Pedig az Aegis nem egy aprocska gyonge radar rendszer.
 
  • Hűha
Reactions: enzo and endre

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
662
3 147
93
Hinduk vagy első sorozatos,vagy szogvisszaveros masodik sorozatos gepet mertek be.
Valamelyik japan Aegis rombolot irtak,hogy csak 65 km távolságból tudta kovetesbe venni a 2. sorozatos J20 gépet.Pedig az Aegis nem egy aprocska gyonge radar rendszer.
Na most gondolkozzunk: Minden egyes nagyhatalom vigyáz, nem hogy egy 5 gen, hanem még egy szutykos 3 gen gép rcs értékeire is. Gyakorlatilag azokról sincsen semmi hivatalos infó. A mai napig se.
És akkor szerinted a J-20 csupaszon repked ott, ahol bármi esélye van annak, hogy rálásson nyugati radar?
Ugyanez igaz a Szu-57esre is, F-35ösre is, F-22esre is.
Ahogy a radarok is hasonlóan szupertitkosak. Basszus a hidegháború alatt a mig-31eseknek tilos volt az sr-71re radart kapcsolni. Az elfogásokat hőpellengátorral végezték, mert amúgy harci bevetésnek számított, így ha radart kapcsol, akkor a valódi tűzvezető frekvenciával kapcsolta volna, és nem akarták ezt megmutatni az ellenségnek.
De akkor mutasd már a forrásaidat. Mert ez így nem megy, amit csinálsz.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 588
5 298
113
Na most gondolkozzunk: Minden egyes nagyhatalom vigyáz, nem hogy egy 5 gen, hanem még egy szutykos 3 gen gép rcs értékeire is. Gyakorlatilag azokról sincsen semmi hivatalos infó. A mai napig se.
És akkor szerinted a J-20 csupaszon repked ott, ahol bármi esélye van annak, hogy rálásson nyugati radar?
Ugyanez igaz a Szu-57esre is, F-35ösre is, F-22esre is.
Ahogy a radarok is hasonlóan szupertitkosak. Basszus a hidegháború alatt a mig-31eseknek tilos volt az sr-71re radart kapcsolni. Az elfogásokat hőpellengátorral végezték, mert amúgy harci bevetésnek számított, így ha radart kapcsol, akkor a valódi tűzvezető frekvenciával kapcsolta volna, és nem akarták ezt megmutatni az ellenségnek.
De akkor mutasd már a forrásaidat. Mert ez így nem megy, amit csinálsz.
Én bármilyen forrást ezeknél a gépeknél és radaroknál dezinformációnak tekintek. Ha másért nem, azért szivárogtatnak ki fals adatokat, hogy ha véletlenül kiszivárog a valódi érték, akkor se tudják hogy melyik az igaz. :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Na most gondolkozzunk: Minden egyes nagyhatalom vigyáz, nem hogy egy 5 gen, hanem még egy szutykos 3 gen gép rcs értékeire is. Gyakorlatilag azokról sincsen semmi hivatalos infó. A mai napig se.
És akkor szerinted a J-20 csupaszon repked ott, ahol bármi esélye van annak, hogy rálásson nyugati radar?
Ugyanez igaz a Szu-57esre is, F-35ösre is, F-22esre is.
Ahogy a radarok is hasonlóan szupertitkosak. Basszus a hidegháború alatt a mig-31eseknek tilos volt az sr-71re radart kapcsolni. Az elfogásokat hőpellengátorral végezték, mert amúgy harci bevetésnek számított, így ha radart kapcsol, akkor a valódi tűzvezető frekvenciával kapcsolta volna, és nem akarták ezt megmutatni az ellenségnek.
De akkor mutasd már a forrásaidat. Mert ez így nem megy, amit csinálsz.
Egyrészt a felderités és a kémkedés folyamatos.
Másrészt előbb utóbb minden harceszköz kerűl harc,vagy harc szerű helyzetbe.Hh időkből főleg tengeralatjárós téren sztivárogtak ki elképesztő dolgok.Orosz tengó várta a kikötő elött,hogy induljon az új amcsi hajó/tengó,hogy minden infót levegyenek róla,amit csak lehet.És vica versa.Mikor új radar jelent meg az egyiptomiaknál,zsidók kommandó akcióval egyszerűen ellopták/zsákmányolták azt,hogy jol megvizsgálhassák.Direkt provokálják egymást a felek,hogy minnél többet lássanak a másikbol.
És ahogy egy új eszköz terjed,úgy lesz egyre több alkalom annak paramétereinek vizsgálatára.Ma már a KNK és Oo se olyan zárt,mint a sztálini időkben.
Leirtam,hogy honnan vett infó alapján irtam amit irtam.Mindenkinek megvan rá a lehetősége,hogy ugyanott kutakodjon.Annyi anyag van feltéve,hogy a bőség zavarával küzd,ki oda bekukkant.Elenyésző töredékét olvastam csak el annak,ami ott van.És ami azt illeti,fogalmam sincs,hogy a ménykűsok Armypublishon lévő anyagbol mi az a kevés,amit már elolvastam.Mindenkinek megvan rá a lehetősége,hogy ott kutakodjon.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 619
13 473
113
Csak megjegyzem, a téma alapjait "közérthetően" nagyon szépen kidolgozta korábbi fórumtársunk itten e :) :
https://militavia.blog.hu/2022/07/3...ok_a_lopakodas_fizikai_hattere_radar_egyenlet

Jajj, ne.

Ez pont a kisiskolás szint felől közelít és pont az ilyenekből fakad a Negan féle téves gondolatmenet.


Negan, az Us army honlap éppen olyan komoly és hivatalos, mint a britt hírszerzés anyagi. Sarki kocsmákban se veszik komolyan a hivatalos nyugati tényeket.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Jajj, ne.

Ez pont a kisiskolás szint felől közelít és pont az ilyenekből fakad a Negan féle téves gondolatmenet.


Negan, az Us army honlap éppen olyan komoly és hivatalos, mint a britt hírszerzés anyagi. Sarki kocsmákban se veszik komolyan a hivatalos nyugati tényeket.
Most ástad el magad.
USA fegyveres erők nem titkositott harcászati utasitásai,kezelési kézikönyvei vannak oda feltéve.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 619
13 473
113
Most ástad el magad.
USA fegyveres erők nem titkositott harcászati utasitásai,kezelési kézikönyvei vannak oda feltéve.

Az angoloknál meg a britt hírszerzes nem titkosított ostobaságai vannak fent. Aztán akkor mi van?
Nekem teljesen jó ez a mélység. Nem szeretnék annyira érteni hozzá, mint a "szakértők".
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Igen, nagyrészt a 80's évekből.
Viszont fixre mondom neked, hogy 0 valós információt fogsz találni a lopakodó gépekről vagy a tengók zajszintjéről ;)
Menj,és nézd meg.Fogsz találni rajta még 1700as évekbelit is,igen.
Meg 2024est is.
Minden,ami nem titkositott,az szabadon hozzáférhető.
Nem,nem találod meg az F35 titkositott RCS értékeit.
De harcászati segédanyagok között egy rakat irást találsz az orosz és kinai gépekröl.És a valószinűsithető harcászati alkalmazhatóságukra kihegyezve
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
662
3 147
93
Menj,és nézd meg.Fogsz találni rajta még 1700as évekbelit is,igen.
Meg 2024est is.
Minden,ami nem titkositott,az szabadon hozzáférhető.
Nem,nem találod meg az F35 titkositott RCS értékeit.
De harcászati segédanyagok között egy rakat irást találsz az orosz és kinai gépekröl.És a valószinűsithető harcászati alkalmazhatóságukra kihegyezve
Akkor kérlek linkeld a forrásaid. Mert megnéztem, és nem találok semmilyen anyagot a témában. Se odinon, se armypubon, sehol, ami a kijelentésed alátámasztja. Egyetlen oldal volt, amit én találtam, és ami ezt fejtegeti:
Itt. De itt az az ua az nem az usara utal...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Akkor kérlek linkeld a forrásaid. Mert megnéztem, és nem találok semmilyen anyagot a témában. Se odinon, se armypubon, sehol, ami a kijelentésed alátámasztja. Egyetlen oldal volt, amit én találtam, és ami ezt fejtegeti:
Itt. De itt az az ua az nem az usara utal...
https://armypubs.army.mil/
kellemes kutakodást
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
662
3 147
93
Nevetés helyett szeretném kérni a forrásokat.
Készséggel elismerem, ha ott vannak, de én a kulcsszavakat, amiket a témában relevánsnak gondolok beírtam. Amit kaptam, az vagy a téma szempontjából extrém régi anyag, vagy nincs köze a szu-57eshez.
Szóval légyszíves oszd meg ezt velünk. Mert egyelőre csak ukrán forrásokat találtam, ami szerint a szu-57es nem alacsony észlelhetőségű. Ami amerikai forrást megnéztem, azok szerint a gép máshova van optimalizálva, mint az amerikai gépek. És pont.
Szóval kérlek mutasd be a forrásaidat.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Nevetés helyett szeretném kérni a forrásokat.
Készséggel elismerem, ha ott vannak, de én a kulcsszavakat, amiket a témában relevánsnak gondolok beírtam. Amit kaptam, az vagy a téma szempontjából extrém régi anyag, vagy nincs köze a szu-57eshez.
Szóval légyszíves oszd meg ezt velünk. Mert egyelőre csak ukrán forrásokat találtam, ami szerint a szu-57es nem alacsony észlelhetőségű. Ami amerikai forrást megnéztem, azok szerint a gép máshova van optimalizálva, mint az amerikai gépek. És pont.
Szóval kérlek mutasd be a forrásaidat.
Publikációk rovat
ATP,ATTP,FM,TB,TP kezdetűeket elkezded böngészni.
Aktiv jelzéssel a jelenleg is érvényben lévő technikai/harcászati utasitások vannak.
Számkód mutatja a témakört,amit egy amcsi katonatiszt biztos fejböl tud,de én nem.Legegyszerűbb megnyitni,és megnézni a tartalomjegyzéket.Ha érdekel elolvasod,ha nem,nézed a következőt.
Idén egyébként még nem böngészgettem közöttük (türelemjáték,idő kell hozzá),lehet találsz újabbakat is már,mint amiket én olvastam.
USAF,USMC és a Navy tart fent saját ilyen oldalt is.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
662
3 147
93
Publikációk rovat
ATP,ATTP,FM,TB,TP kezdetűeket elkezded böngészni.
Aktiv jelzéssel a jelenleg is érvényben lévő technikai/harcászati utasitások vannak.
Számkód mutatja a témakört,amit egy amcsi katonatiszt biztos fejböl tud,de én nem.Legegyszerűbb megnyitni,és megnézni a tartalomjegyzéket.Ha érdekel elolvasod,ha nem,nézed a következőt.
Idén egyébként még nem böngészgettem közöttük (türelemjáték,idő kell hozzá),lehet találsz újabbakat is már,mint amiket én olvastam.
USAF,USMC és a Navy tart fent saját ilyen oldalt is.
Nem
Linkeld be a forrásod
Nem én keresgélek, hanem te, alátámasztod az állításod...
Én rákerestem. Az egyetlen amit találtam 2014es cikk volt a T-50ről...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Nem, nem fogom
Amit én találtam 2014es. Tehát nulla relevanciája van ma
Te keresd ki, mert te állítasz, neked kell bizonyítanod
Eszem ágában sincs,hogy két napot azzal töltsek,hogy átböngésszek forditóval 250 db ezer oldalas szakutasitást a hitetlenséged miatt.Nem hiszed-magastoronyelmélet.
 
  • Vicces
Reactions: fip7