Gondolatok a légiharcászatról / A légi hadviselés jövője

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Tehát hazudsz. Nincs semmi a kezedben. Csak jól hangzott.
Válogasd meg a szavaidat takonypóc.
Neked mi van a kezedben?Semmi,csak ruszki hazudozás
Megadtam,hogy hol találsz hivatalos információt.Nem érdekel?Akkor eridjél a pérába
Egyébként több helyen is irnak erről,jórészt a megadott helyről kimazsolázott infókra alapozva.De azok blogok,nem az US Army hivatalos kézikönyvei.Pl Reddit vagy a KaY Aero,Quora,Secret Project.
Ilyeneken könnyeben találsz infót a Su57ről,de ezek nem hivatalos katonai kézikönyvek,hanem vitatható blogok.(az más kérdés,hogy meglepően jó minőségű infókat is lehet rajtuk találni)
 
  • Vicces
Reactions: Kalormen and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
Eszem ágában sincs,hogy két napot azzal töltsek,hogy átböngésszek forditóval 250 db ezer oldalas szakutasitást a hitetlenséged miatt.Nem hiszed-magastoronyelmélet.

Te hivatkozol valamire, akkor neked kell víritani a forrást. ;)
Egyelőre ott tartunk, hogy minden eddigi állításod alaptalan volt a témában, pusztán a te spekulációd, és vagy pár noname önmagát szakértőnek kinevező fotelhuszár fantazmagóriája. Ez annak tükrében, hogy saját bevallásod szerint sem értesz egy szót se az egészből, elég megalapozottnak tűnik. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kalormen and GI83

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Te hivatkozol valamire, akkor neked kell víritani a forrást. ;)
Egyelőre ott tartunk, hogy minden eddigi állításod alaptalan volt a témában, pusztán a te spekulációd, és vagy pár noname önmagát szakértőnek kinevező fotelhuszár fantazmagóriája. Ez annak tükrében, hogy saját bevallásod szerint sem értesz egy szót se az egészből, elég megalapozottnak tűnik. :rolleyes:
Nem,mert felsoroltam,és egyet be is linkeltem blogot,amik kb ugyan azt irják,amit mondok.
De nem hivatkoztam rájuk,mert csak blogok.Kb ugyanannyira hivatalossak,mint az általad belinkelt hivatkozások-semennyire.
Viszont megadtam,hogy hol lehet egy hadsereg hivatalos kézikönyveiben utánanézni a témának.Megadtam a lehetőséget,hogy ellenörizd amit állitok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
Nem,mert felsoroltam,és egyet be is linkeltem blogot,amik kb ugyan azt irják,amit mondok.
De nem hivatkoztam rájuk,mert csak blogok.Kb ugyanannyira hivatalossak,mint az általad belinkelt hivatkozások-semennyire.
Viszont megadtam,hogy hol lehet egy hadsereg hivatalos kézikönyveiben utánanézni a témának.Megadtam a lehetőséget,hogy ellenörizd amit állitok.

Magyarán mellébeszélsz és nincs forrásod. Majd akkor írj, ha meg lesz a forrás amiről beszéltél ;)
 
  • Tetszik
Reactions: GI83 and Kalormen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Magyarán mellébeszélsz és nincs forrásod. Majd akkor írj, ha meg lesz a forrás amiről beszéltél ;)
Ott van,keresd ki a megfelelő kézikönyvet (el fog tartani egy darabig,qrvasok van-no ezért nem állok neki)
Olyan blog szintüt,mit te is belinkeltél,tucatnyit be tudok linkelni.Az,hogy te kiválasztottál egy olyat,ami alátámasztja a prekoncepciódat,és a többi 90% blogot figyelmen kivűl hagytad,az már legyen a te problémád.Mert a szakblogok 90%ka is 0,1-0,5 közé teszi a Su57 RCS értékét.De mivel a maradék 10%ban lehet találni szinte bármilyen értéket,igy akárki választhat "forrást" a prekoncepciójához.Mert találsz olyat is,ahol 0,0001re,meg olyat is,ahol az RCS >1,söt,találsz 4-5 m2 értéket mutató modellezést is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
Ott van,keresd ki a megfelelő kézikönyvet (el fog tartani egy darabig,qrvasok van-no ezért nem állok neki)

Ha te hivatkozol rá, te keresed ki ;)
Amíg ezt nem teszed meg, addig úgy kezeljük, hogy nincs is.

.Az,hogy te kiválasztottál egy olyat,ami alátámasztja a prekoncepciódat,és a többi 90% blogot figyelmen kivűl hagytad,az már legyen a te problémád

Én egy olyat választottam ki aminek valid műszaki alapja van, mert veled ellentétben én értem mi van oda leírva.
Az is modellek alapján szimulál bizonyos megkötésekkel, de ők ezt le is írják. Ráadásul azonos módszertannal dolgozik több típuson.
A maradék 90% blog meg műszakilag annyit ér, mint amit reggel kirakok magamból a WC-n. A hozzád hasonló "nem értek semmit belőle" átlagnak készül bármiféle tudományos alap nélkül....
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Kalormen and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Ha te hivatkozol rá, te keresed ki ;)
Amíg ezt nem teszed meg, addig úgy kezeljük, hogy nincs is.



Én egy olyat választottam ki aminek valid műszaki alapja van, mert veled ellentétben én értem mi van oda leírva.
Az is modellek alapján szimulál bizonyos megkötésekkel, de ők ezt le is írják. Ráadásul azonos módszertannal dolgozik több típuson.
A maradék 90% blog meg műszakilag annyit ér, mint amit reggel kirakok magamból a WC-n. A hozzád hasonló "nem értek semmit belőle" átlagnak készül bármiféle tudományos alap nélkül....
Vagyis kiválasztottál egyet,ami igazolja a prekoncepciódat....Hát ez pont annyit ér,mint amit a wc-be raksz reggel.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Az a baj, hogy wir gavaris englinszkij.
Tehát annyira azért nem nehéz kulcsszavakat találni.
Ez alapján, vagy lerakod végre a forrást, vagy valami noname reddites baromságot tudtál eddig felmutatni.
Gugli forditó segit.Én kb 15 szót tudok angolul,afrikanssul meg egy szót sede forditóval mégis el tudom olvasni a szövegeket.
Van PDF forditóm,de az valami elképesztően pocsékul fordit,és nagyon nehézkes a kezelése,inkább online olvasom ami érdekel.
Viszont türelme játék.Kiadnak egy mondjuk 1200 oldalas kézikönyvet az orosz katonai képességekről,és abbol ki kell keresni az idevágó részt.
Viszont megadtam blogokat,amik kb ugyanolyan szintüek,mint amit @fip7 betet.Ő kikeresett egy olyat,ami azt támasztja alá,ami a véleménye/vágyálma.De a szakirányú blogok 80-90%-ka is arra jut,hogy a Su57 nem 5G.Kb 5-6x nagyobb távolságról látja ugyan az a radar a Su57-t,mint az F35öt.Fő iránybol - 40 és -50 közé modellezik az F50 dB értékét,mig a Su57é -10 körüli.Leforditva,egy távolfelderitő radar,ami mondjuk 60 km-ről képes követésbe venni egy közeledő F35öt,az 300km-ről is képes követésbe venni egy Su57t.Ez harcászatilag iszonyat nagy különbség.
És mi is volt az én prekoncepcióm? o_O
Az,hogy a Su57 5G gép.Ehez keresel igazolást.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
662
3 147
93
Gugli forditó segit.Én kb 15 szót tudok angolul,afrikanssul meg egy szót sede forditóval mégis el tudom olvasni a szövegeket.
Én meg beszélek angolul, nincs szükségem google fordítóra.
Tényleg mutasd már a forrásaid.
Mert amúgy amit belinkeltél már ott is leírja a második harmadik komment, h baromság, mert a Szu-57 ÁTLAGOS RCS értékét akarják hasonlítani az F-35 MINIMÁLIS RCS értékéhez.
Szóval fejezd abba, és terítsd a forrást
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
662
3 147
93
Leforditva,egy távolfelderitő radar,ami mondjuk 60 km-ről képes követésbe venni egy közeledő F35öt,az 300km-ről is képes követésbe venni egy Su57t.Ez harcászatilag iszonyat nagy különbség.
Na ez az ami rohadtul nem igaz. Máshova optimalizált a két gép. Viszont az általad ignorált matematika, és fizika nem megbaszható. És tekintve, hogy a radaregyenlet rohadtul nem lineáris, ezért a 6xos eltérés, ami, bizonyos szögekben igaz, más szögekből pont ellentétesen igaz, nem 60 a 300 km-ert jelent, hanem 60 a 63hozt, ha jól számolok.
És még ez is nagyon aranyos, csak ez olyan mint a hegy közted, és a másik ember között. Légvonalban lehet, hogy 2 km. De a valóságban nem látjátok egymást. Szóval igazából lényegtelen, hogy te a macskafogóval ő meg egy szupercsillagrombolóval van ott.
Csak mivel neked ez az egész nem jelent semmit, mert túlmutat az alsós matematikán, így nem is foglalkozol vele, viszont iszonyatos magabiztosan terjeszted, a szerinted valódi igét.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and GI83

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Na ez az ami rohadtul nem igaz. Máshova optimalizált a két gép. Viszont az általad ignorált matematika, és fizika nem megbaszható. És tekintve, hogy a radaregyenlet rohadtul nem lineáris, ezért a 6xos eltérés, ami, bizonyos szögekben igaz, más szögekből pont ellentétesen igaz, nem 60 a 300 km-ert jelent, hanem 60 a 63hozt, ha jól számolok.
És még ez is nagyon aranyos, csak ez olyan mint a hegy közted, és a másik ember között. Légvonalban lehet, hogy 2 km. De a valóságban nem látjátok egymást. Szóval igazából lényegtelen, hogy te a macskafogóval ő meg egy szupercsillagrombolóval van ott.
Csak mivel neked ez az egész nem jelent semmit, mert túlmutat az alsós matematikán, így nem is foglalkozol vele, viszont iszonyatos magabiztosan terjeszted, a szerinted valódi igét.
No itt jön az,hogy azt hiszel el,amit akarsz.És keresel hozzá igazolást.
Én nem állók neki modellezni valamit,amihez úgy sem értek.Én fogom,és elolvasom a szagértők vitáit.És ha a szagértők 80-90%ka 10%kos intervallumban lévő eredményt hozza ki,én azt elfogadom.Nem állok neki kikeresni egy olyan véleményt,ami egy prekoncepciót igazolna.
És igy teljesen lényegtelen,hogy milyen az én matematikai tudásom.
Nem kell nekem semmit kiszámolnom,arra vannak a szagértők.
Különbség köztem és köztetek,hogy én nem keresem ki a véleményemnek megfelelő szagértői véleményt,hanem elfogadom a szagértők perdöntő többségének véleményét.Kb 5x leirtam ezt 2 nap alatt,talán ideje volna már felfogni ahelyett,hogy személyeskedő célzásokat teszel a matematikai iskolázottságomra.
És tudom,hogy a radarkeresztmetszet és az észlelési távolság nem lineáris,hanem logaritmikus.30+ éve nem csináltam már logaritmus számitást,de egy egyenletet a számitógépbe azért még be tudok irni......De még ezzel se kell fárasztanom igazábol magam,mert a Molnihoz haszonló önkéntes ismeretterjesztő szagértők kisiskolás szinten érthető táblázatban közzé teszik a lényegetg
21_masolata_3.png

Ez konkrétan Molni anyaga,szerintem annyira szemléletes és jol érthető,hogy tán még néked is menne a megértése,ha akarnád......
Egyébként meg a NATO egyezményes radar céltárgy jelenleg egy amerikai focilabda méretű fém test,aminek a RCS értéke 0,1 (vagy másképpen -10dB).Mikor megadnak NATO szabványban egy lokátornak felderitési hatótávolságot,azt erre a célpontra teszik ( a NATO szabvány kitétel fontos,mert a cégek reklámanyagaikban nem feltétlen azt használják).
Mivel az én matematikai képességeim fogyatékosak,helyetesisd már be akkor te,és számold ki a felderitési távolságot egy NATO egyezményes célt 400km távolságrol detektálni képes lokátor esetén a -10db RCS értékre becsült Su57,és egy -40dB értékre becsült F35re vetitve.Milyen távbol képes követésbe venni az egyiket,és a másikat?
Másik,hogy akkor mégis mi a lófaxra lett kondicionálva a Su57?Valójában a radar hullámhossz növelésével jelentősen nem növekszik ugyanazon visszaverő felület RCS értéke.A radarhullám terjedési vesztesége csökken.Cserében romlik a mérési pontosság.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
.És ha a szagértők 80-90%ka 10%kos intervallumban lévő eredményt hozza ki,én azt elfogadom.

Még mindig fingunk sincs, hogy kik ezek a szakértők és mitől azok...

De még ezzel se kell fárasztanom igazábol magam,mert a Molnihoz haszonló önkéntes ismeretterjesztő szagértők kisiskolás szinten érthető táblázatban közzé teszik a lényegetg
21_masolata_3.png

Ez konkrétan Molni anyaga,szerintem annyira szemléletes és jol érthető,hogy tán még néked is menne a megértése,ha akarnád......

Milyen kár, hogy csak azt hagyta ki, hogy közeledik vagy távolodik a céltárgy, milyenek a légköri viszonyok, mekkora a belső zaja a rendszernek, mekkora a külső interferencia, milyen a radar polarizációja stb... :rolleyes: (Majd erre még visszatérek.)***
Amúgy meg vágod, hogy még molni táblázata szerint is az Sz-400-as baszott nagy radarja 62 km-ről látja az F-35-öst, a szerinted homogén 0.1 rcs-s Szu-57-est meg 100 km-ről :rolleyes:
38 km a különbség XD
Úgy hogy az általad vízionált kiindulási érték is egy ökörség!
A való életben mind két repülőgép RCS-je a repülésének megfelelően folyamatosan változik 10 nm RCS és 0.001 nm RCS között, és ezért, meg a fentebb sorolt egyéb tényezők miatt nem lehet őket stabil követésbe venni a célleküzdéshez. És ez a lopakodás lényege... a Track megtörése. Vagyis még mindig 5. gen a Szu-57-es is :D

***
real-example.png


noise.jpg

img_2.jpg

img.jpg


Ha ezt a pár képet sikerül értelmezned, utána beszélgessünk. Addig fölöslegesen nyomod a butaságot a témában. Minden hozzászólásodból süt, hogy mennyire nem vagy képben!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Sóhaj.
Levehetnéd a muszkafan szemellenzős szemüveget,ha ruszki dologrol van szó.Mert ez pont olyan,mint amikor 1000el bizonygattad,hogy a T62 kilőhetetlen volt a 60as-70es évek nyugati hk-i számára.....Csak éppen halomra lőtték mégis csak 73ban.
Milyen kár, hogy csak azt hagyta ki, hogy közeledik vagy távolodik a céltárgy
Mindig közeledő célrol van szó.Távolodó célként (hátulrol) az F35 se lopakodó,Su57 RCS-e meg akkora,mint egy ház.
milyenek a légköri viszonyok, mekkora a belső zaja a rendszernek, mekkora a külső interferencia, milyen a radar polarizációja
Egészen extrém eseteket leszámitva nincs jelentőségük.1-2%kos eltérést indukálnak.
Amúgy meg vágod, hogy még molni táblázata szerint is az Sz-400-as baszott nagy radarja 62 km-ről látja az F-35
Jó lesz az 30km-nek is.....Egy 4 nm-es célt 250km-ről érzékelő radar esetén.
A radar érzékenysége,képessége természetesen befolyásolja a célbemérési távolságot.De ez bármilyen adott RCS értékre igaz.
Ha egy elavult,ma már gyenge képességű radart választasz,akkor persze a Su57 is kihozható lopakodonak.Natürlich,egy ii.vh-s Freya radar számára a Su57 is lopakodó gép :D
A való életben mind két repülőgép RCS-je a repülésének megfelelően folyamatosan változik
Harcászatilag releváns a front 60fokos iránya.Hátulról,180fokos iránybol egyik se lopakodó.
Kezd ez már kinos lenni.Mint a kilóhetetlen T62,amit aztán halomra lőttek.
Su57 csökkentett észlehetőségű,de nem lopakodó.Lokátora nem LPI,DAS szintű kamerarendszere nincs,EW rendszere messze elmarad az amerikai szinttől.Igazábol a belső fegyvertere is használhatatlan,mert ahoz kompatibilis fegyverzetből ellátás nincs.
Oroszok nem is merik bevinni az ukrán légvédelmi zónába,mert lelőnék a picsába.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
bizonygattad,hogy a T62 kilőhetetlen volt a 60as-70es évek nyugati hk-i számára.....Csak éppen halomra lőtték mégis csak 73ban.

Ezt idézd már be tőlem hazudós barátocskám! Mert ilyet nem írtam az biztos!

Egészen extrém eseteket leszámitva nincs jelentőségük.1-2%kos eltérést indukálnak.

Aham... Miből is sikerült ezt megállapítanod? :rolleyes:

Kezd ez már kinos lenni.Mint a kilóhetetlen T62,amit aztán halomra lőttek.

Kezd már kínos lenne a nettó hazudozásod, meg hozzá nem értésed. Kezd szánalmasba menni a produkciód...

Levehetnéd a muszkafan szemellenzős szemüveget,ha ruszki dologrol van szó.

Az nem ruszka fanság, hogy abszolút nem értesz valamihez és ezt többen el is mondják neked.
De persze téged nem lehet ez ügyben megingatni, hiszen saját bevallásod szerint sem érted ezt az egészet (se a matekot, se a rádióhullámokat) se nem beszélsz nyelveket. De azért k*rva magabiztosan osztod róla az észt :D
Elképesztő...
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 952
32 827
113
Ezt idézd már be tőlem hazudós barátocskám! Mert ilyet nem írtam az biztos!



Aham... Miből is sikerült ezt megállapítanod? :rolleyes:



Kezd már kínos lenne a nettó hazudozásod, meg hozzá nem értésed. Kezd szánalmasba menni a produkciód...



Az nem ruszka fanság, hogy abszolút nem értesz valamihez és ezt többen el is mondják neked.
De persze téged nem lehet ez ügyben megingatni, hiszen saját bevallásod szerint sem érted ezt az egészet (se a matekot, se a rádióhullámokat) se nem beszélsz nyelveket. De azért k*rva magabiztosan osztod róla az észt :D
Elképesztő...
hk páncél és lőszer rovatban megtalálod a T62 témát.
Qrvéra nem érdekel,hogy mit hordasz össze,kikeresve azt,ami a prekoncepciódat igazolja.Én inkább a szagértők 90%-ának hiszek,és nem az 5%nak.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 619
13 473
113
Vagyis kiválasztottál egyet,ami igazolja a prekoncepciódat....Hát ez pont annyit ér,mint amit a wc-be raksz reggel.

Még mindig fingunk sincs, hogy kik ezek a szakértők és mitől azok...



Milyen kár, hogy csak azt hagyta ki, hogy közeledik vagy távolodik a céltárgy, milyenek a légköri viszonyok, mekkora a belső zaja a rendszernek, mekkora a külső interferencia, milyen a radar polarizációja stb... :rolleyes: (Majd erre még visszatérek.)***
Amúgy meg vágod, hogy még molni táblázata szerint is az Sz-400-as baszott nagy radarja 62 km-ről látja az F-35-öst, a szerinted homogén 0.1 rcs-s Szu-57-est meg 100 km-ről :rolleyes:
38 km a különbség XD
Úgy hogy az általad vízionált kiindulási érték is egy ökörség!
A való életben mind két repülőgép RCS-je a repülésének megfelelően folyamatosan változik 10 nm RCS és 0.001 nm RCS között, és ezért, meg a fentebb sorolt egyéb tényezők miatt nem lehet őket stabil követésbe venni a célleküzdéshez. És ez a lopakodás lényege... a Track megtörése. Vagyis még mindig 5. gen a Szu-57-es is :D

***
real-example.png


noise.jpg

img_2.jpg

img.jpg


Ha ezt a pár képet sikerül értelmezned, utána beszélgessünk. Addig fölöslegesen nyomod a butaságot a témában. Minden hozzászólásodból süt, hogy mennyire nem vagy képben!

Várható volt, hogy molni féle kisiskolás szinttel jön elő és innen veszi a számoljunk minimum rcs-el okosságot. És akkor arról még nem beszéltünk, hogy ha több, x számú radar dolgozik együtt, amelyek mind más-más irányból látják a célt. Továbbá az is fix, hogy kizárt szinte, hogy pont nulla fokos horizontális és vertikális szögben álljon a gép, de az a baj, hogy mintha a falnak beszélnél.
Az ,hogy mennyire kell foylamatos jel egy "látszólag" folyamatos trackinghez, az meg megint egy jó kérdés. Ezt a rendszer tökéletes, fejlesztői szintű ismerete nélkül nem mondja meg senki. (vagyis de.. hogyne.. lesznek akik "tudni" fogják)
Eleve már egy szellemi felláció lenne az is, hogy egy digitális rendszerben mit nevezünk folyamatos trackingnak. De abban megegyezhetünk, hogy nem szükséges minden egyes lefutott ciklusban teljesülni az összes feltételnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7