1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Guizhou JL-9 Plateau Eagle

Diskurzus a(z) 'Kiképző repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. tonyo

tonyo Well-Known Member

JF-17 Thunder :) mint egy személyes utód.
    Szerintem a JL-9/FTC-2000 es ből ki fognak hozni egy egyszemélyes változatot. Afrika és a szegényebb dél amerikai államok mint leendő ügyfél kör számításba jöhet. Plusz kellene majd az öregedő J7 ek helyére valami olcsó tömeg vadász is. Másodvonalba. Főként a nyugati végekre. Ami visszafelé majdnem teljes mértékben kompatibilis a J-7 el az üzemeltetés szempontjából. A j-10 es inkább első vonalbeli egyhajtóműves vadászgépnek szánhatják.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ez inkább a horvátoknak lenne jó. Ők vásároltak Mig-21-eseket.

3. Mackensen

4. Mackensen

Vajon gondollta valaha Mikoján és társa, hogy a kínaiak napjainkig fogják reszelgetni a szüleményüket és még hordozófedélzeti változat is lesz belőle.

5. Mackensen

Hát ez mennyire retró. Őszintén nem is számítottam rá. Pont ugyan úgy le kell szedni a törzs hátsórészét mint az eredetinél.

fishbed likes this.
  6. Mackensen

Ez a JF-17-nél is fapadosabb

7. emel

emel Well-Known Member

Nem tudom mire és miért számítottál többre? Ez alapvetően egy jobban módosított orr-résszel, és egy kissé módosított szárnnyal és alig módosított függőleges vezérsíkkal felszerelt MiG-21-ből feltupírozott sárkány. A törzs széthúzási síkjánál a hajtómű fölött látható szürke kifli alakú valami az a hidraulika-tartály, ami ugyanott van mint a legelső ős-MiG-21-en. Ezen a gépen csak ott változtattak ahol nagyon fontosnak tartották, minden más ugyanaz mint régen.

tonyo, fishbed, fip7 and 2 others like this.
  8. Mackensen

Igen, pontosan, de valamiért megfeledkeztem erről a részletről. A szárny még az ami komolyabban át lett tervezve.

9. senki

senki Active Member

Kici, ócó és szép. Lehet, hogy a műszaki tartalom nem a legkorszerűbb, ez én nem tudom megítélni, de az ára miatt biztos akad rá kereslet.
    Azért, ha tömegesen alkalmazzák, akkor tud fejtörést okozni. Szépen túl lehet terhelni az ellenség légvédelmét.

10. Mackensen

Azon a környéken ahol ilyeneket vesznek komoly légvédelem sincs.

senki likes this.
  11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A légvédelem túlterhelését nem repülőgépekkel kell csinálni, mert egy légvédelmi rakéta mindig fényévekkel olcsóbb, mint a pilóta és a gép...

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Venezuela? 23:06

13. Mackensen

Közép-afrikai államokra gondolok.

14. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Annak tűnik.

15. Mackensen

Érdemes megnézni egy olyan ország légierejét mint a nigériai. Harci gépből van 12 Alpha Jet, 9 F-7 (kínai Mig-21) és 3 Super Tucano.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Nigerian_Air_Force
    A többi környékbeli ország is kb hasonló cipőben jár. Oda bőven elég ez is.

senki likes this.
  16. Mackensen

17. senki

senki Active Member

Azért, ha lokátor ellenirakétákkal szereled fel és Wild Weasel kötelékben alkalmazod, akkor van meglepetés. Annak idején, vagy 25 éve, Tajvan ellen is az volt a doktrínájuk, hogy sok géppel terhelik a légvédelmet. De nem is ez a lényeg, hiszen szerintem árban konkurálni fognak a használt eladásra szánt gépekkel, és a ruszkik piacát is elhódíthatják vele.

tonyo likes this.
  18. Mackensen

Az oroszoknak a Jak-130 valamilyen változatával lenne eséllyük ebbn a piaci résben. Bár van egy olyan érzésem, hogy az jóval drágább mint ez a Mig-21 származék.

senki likes this.
  19. tonyo

tonyo Well-Known Member

A mi térségünk se nincs sokkal előrébb ha azt veszük.

senki likes this.
  20. Szittya

Szittya Well-Known Member

Iranyitott fegyverek koraba konmyu csapasmeresre igazabaol nem is kell tobb. Modern vadaszok melle filleres de jelentos csapasmeresi keppesseg novekedes rejlik a kis 21 esbe...

Az eredeti celjat a kikepzest is szerintem teljes mertekben kiszolgalja... Vadasz szerepkorbe nem igazan kell alkalmazni ez teny de kikepzesre airpolicire es csapasmeresre tokeletesen megfelel. /egy olcso kiegeszito/tamogato/tehermentesito gep/

Ezen oldal megosztása