Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
Éleslövészet a Központi Gyakorlótéren

A NATO Kiemelt Éberségi Tevékenységű többnemzeti harccsoport olasz és horvát katonái éleslövészetet hajtottak végre a Magyar Honvédség Központi Gyakorlóterén.


Mégtöbb kép:


A NATO Kiemelt Éberségi Tevékenység Többnemzeti Harccsoport (eVA BG) olasz és horvát katonái éleslövészetet hajtottak végre szeptember közepén a Magyar Honvédség Központi Gyakorlóterén.

Dtf9Th8.png
KjLlE8P.png
yLqzb8m.png
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár és az MH 25. Klapka György Lövészdandár a Brave Warrior 2022 elnevezésű gyakorlaton történő részvétel miatt átcsoportosításokat hajt végre szeptember 17. és 19. közötti időszakban ezért az említett időszakban katonai menetoszlopok közlekedésére kell számítani a Debrecen – Hajdúhadház, a Veszprém – Újmajor, valamint a Tata - Környe - Gánt - Székesfehérvár - Veszprém - Újmajor útvonalakon.

A menetoszlopok 40 km/h óra sebességgel az alábbi útvonalakon közlekednek:
Hajdúhadház, - 4. főút - M35 elkerülő út - M35 autópálya - M3 autópálya - M31 autópálya- M0 autóút - M7 autópálya- 8. főút- Veszprém északi körút- Újmajor,
valamint
Tata - 8119 út – Gánt elágazás, 8123. út Zámoly - Székesfehérvár - 8. főút - Veszprém északi körút, 830. út - Újmajor.

A Magyar Honvédség kéri a járművezetőket, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását a konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják. Kérjük a járművezetőket, hogy a katonai menetoszlopok közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és látási körülmények figyelembevételével közlekedjenek.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.
A lakosság megértését és türelmét köszönjük!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár és az MH 25. Klapka György Lövészdandár a Brave Warrior 2022 elnevezésű gyakorlaton történő részvétel miatt átcsoportosításokat hajt végre szeptember 17. és 19. közötti időszakban ezért az említett időszakban katonai menetoszlopok közlekedésére kell számítani a Debrecen – Hajdúhadház, a Veszprém – Újmajor, valamint a Tata - Környe - Gánt - Székesfehérvár - Veszprém - Újmajor útvonalakon.

A menetoszlopok 40 km/h óra sebességgel az alábbi útvonalakon közlekednek:
Hajdúhadház, - 4. főút - M35 elkerülő út - M35 autópálya - M3 autópálya - M31 autópálya- M0 autóút - M7 autópálya- 8. főút- Veszprém északi körút- Újmajor,
valamint
Tata - 8119 út – Gánt elágazás, 8123. út Zámoly - Székesfehérvár - 8. főút - Veszprém északi körút, 830. út - Újmajor.

A Magyar Honvédség kéri a járművezetőket, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását a konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják. Kérjük a járművezetőket, hogy a katonai menetoszlopok közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és látási körülmények figyelembevételével közlekedjenek.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.
A lakosság megértését és türelmét köszönjük!
40km/h??? Az igazán szórakoztató lehet! :cool:
Szerintem itt valamit elírtak.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113

Gyakorlatra készen
Elvonulás előtti szemlét hajtott végre az MH 25. Klapka György Lövészdandár kijelölt állománya, akik a jövő héten kezdődő BRAVE WARRIOR 2022 elnevezésű, nemzetközi gyakorlaton vesznek majd részt. Az ellenőrző bizottság megállapította, hogy a katonák felkészültek, a technikai eszközök alkalmasak a gyakorlaton való részvételre és a komplex feladatok professzionális végrehajtására.
Fotók: Dr. Szőke Linda hadnagy, Bratkó Balázs tizedes
Azoknak akiknek nincs facebookjuk itt egy pár kép :) :
305283221_5575201159190260_3065604520461773036_n.jpg
302489588_5575201042523605_3822978441796855108_n.jpg
303364405_5575200512523658_6847064432385613609_n.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113

Gyakorlatra készen
Elvonulás előtti szemlét hajtott végre az MH 25. Klapka György Lövészdandár kijelölt állománya, akik a jövő héten kezdődő BRAVE WARRIOR 2022 elnevezésű, nemzetközi gyakorlaton vesznek majd részt. Az ellenőrző bizottság megállapította, hogy a katonák felkészültek, a technikai eszközök alkalmasak a gyakorlaton való részvételre és a komplex feladatok professzionális végrehajtására.
Fotók: Dr. Szőke Linda hadnagy, Bratkó Balázs tizedes
Azoknak akiknek nincs facebookjuk itt egy pár kép :) :
305283221_5575201159190260_3065604520461773036_n.jpg
302489588_5575201042523605_3822978441796855108_n.jpg
303364405_5575200512523658_6847064432385613609_n.jpg

Lomtalanítás van a laktanyában?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Milyen jármű miatt kell 40-re korlátozni az oszlop sebességét?
A BTR nem szereti a nagyobb tempót aszfalton, de azért szerintem a 60-65km/h azért tartható vele huzamosan is.
Miért ne szeretné? Ez az egy amit tud ha nincs lepukkanva.
90 -100 as tempót simán megy huzamosabb autópályán.
Legalább nem kell váltani. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Miért ne szeretné? Ez az egy amit tud ha nincs lepukkanva.
90 -100 as tempót simán megy huzamosabb autópályán.
Legalább nem kell váltani. :D
Én úgy tanultam, hogy 80 felett nagyon nem javasolt, mert a gumija drasztikusan gyorsan tönkre megy.
Igazság szerint szerintem értelmetlen a 40-es tempó, hacsak nem a járművek nagy része csak arra képes.
Ha csak egy része érintett, akkor azokat simán trailerre, vagy vonatra kell pakolni. De hogy az egész állományt szívassuk... o_O
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Én úgy tanultam, hogy 80 felett nagyon nem javasolt, mert a gumija drasztikusan gyorsan tönkre megy.
Igazság szerint szerintem értelmetlen a 40-es tempó, hacsak nem a járművek nagy része csak arra képes.
Ha csak egy része érintett, akkor azokat simán trailerre, vagy vonatra kell pakolni. De hogy az egész állományt szívassuk... o_O
Úgy kell felfogni, hogy ez a hadgyakorlat része. Meg amúgy praktikus is lehet, ha valaki unatkozik a személyzetből az kiszáll és szalad mellette.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én úgy tanultam, hogy 80 felett nagyon nem javasolt, mert a gumija drasztikusan gyorsan tönkre megy.
Igazság szerint szerintem értelmetlen a 40-es tempó, hacsak nem a járművek nagy része csak arra képes.
Ha csak egy része érintett, akkor azokat simán trailerre, vagy vonatra kell pakolni. De hogy az egész állományt szívassuk... o_O
Egy egy kitelepülès hosszútávú vezgyaknak is jó.

Külszolgálatban ami olyan mentek 80 fölött bőven.

De még kforba is mentünk velük ahogy lehetett.

A gumik nem tudom mennyire vannak cserélve. Pár beszerzés volt.

Hát a letelepülès valahova majd egyesznapos program.
Hajnali kelés, lassú araszolas/pihenőkkel.
A negyvenes tempó tényleg vicc, de néhány sofőr tapasztalatlansága miatt nem is akkora baj.

Az állomány egy része sokszor a foszabban van.
A többi meg kibírja a gépben vagy uralon. Esetleg buszon.

A vonatozás sokkal szarabb.
Az többszöröse időben, mivel a MÁV mindenhol fèlreállít.
Èn jöttem szolnokról tatara 2 napig elindulástól számítva.
Fèl nap Cegléden állva. Fèl nap Pesten valahol.

Ès ez alltalános.
Az állomány azt sokkal jobban utálja.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én úgy tanultam, hogy 80 felett nagyon nem javasolt, mert a gumija drasztikusan gyorsan tönkre megy.
Igazság szerint szerintem értelmetlen a 40-es tempó, hacsak nem a járművek nagy része csak arra képes.
Ha csak egy része érintett, akkor azokat simán trailerre, vagy vonatra kell pakolni. De hogy az egész állományt szívassuk... o_O
Ja amit még elfelejtettem annyit azért ezek a gépek nem mennek, hogy olyan szinten egy ilyen út alatt elfogynak az abroncsok.