Haditechnikai makettek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Airbrush kérdésem lenne: ha szeretnék idehaza, beltérbe egy használható szórópisztolyos setupot, létezik ahhoz olyan "fülke", ami tényleg megszűri az átszívott gázokat? Viszonylag korlátos lenne az erre használható helyiségek száma/mérete de azt végképp nem szeretném, ha mindenhol hígítószag terjengne (meg festékpigmentek bukkannának fel :) ).

Illetve milyen pisztolyt-kompresszort ajánlanátok?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 899
21 402
113
Airbrush kérdésem lenne: ha szeretnék idehaza, beltérbe egy használható szórópisztolyos setupot, létezik ahhoz olyan "fülke", ami tényleg megszűri az átszívott gázokat? Viszonylag korlátos lenne az erre használható helyiségek száma/mérete de azt végképp nem szeretném, ha mindenhol hígítószag terjengne (meg festékpigmentek bukkannának fel :) ).

Illetve milyen pisztolyt-kompresszort ajánlanátok?

Szerintem a „fulke“ nem palya. A pisztoly es kompresszor kombora kb mennyit szannal?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 899
21 402
113
?

Amennyit ésszerűen kell :)

Szerintem ha van egy normal, nem tul nagy asztal es azon egy forgathato valamid, amire a makettet fel tudod rakni az remekul hasznalhato. Airbrushnal a tavolsag miatt amirol dolgozol vele a mindenfele festek pottyoktol nem igazan kell tartanod, maximum az asztal lesz kicsit kodos, de ezt siman le tudod torolni, ha vegeztel. Azt nem tudom milyen meretu maketteket szeretnel csinalni, en 1:35-os harckocsikat es 120 mm-es mugyanta figurakat csinaltam a Verlindentol. Ezeknel nem volt olyan athato festek es higito szag, amit egy ablaknyitassal es kereszthuzattal 5-10 perc alatt ne tudtam volna eltuntetni.
Egy forgathato tartoval szepen tudod olyan pozicioba allitani ahogy szeretned es konnyen tudsz dolgozni a maketten, nem kell fogdosni, nem kell korbeugralni… en pompasan tudtam hasznalni.


A normalisan hasznalhato airbrush szett szerintem valahol 150-300 € kozott mozog, 150 a kezdo es onnan felfele vannak a jobb dolgok. A kompresszor igazabol barmelyik jo lehet, arban van boven kulonbseg, de tudasban… en nem vennek semmi dragat, ami elviszi ezt a dolgot es ami fontos a pisztoly. Abbol en 2-3 fajtat probaltam es hasznaltam a kezdotol a jobb cuccig. A Badger tudom ajanlani, szepen es jot lehet vele fujni. Utolag elsore is azt vennek, en sajnos elkovettem azt a hibat, hogy kezdo szettet vettem -Master Airbrush- es mire megtanultam vele szepen fujni rajottem, hogy minosegben nekem nem felel es vehettem volna elsore egy jot es azzal ugyanannyi ido alatt tanultam volna meg es az eredmeny is olyan lett volna, amit elvartam. Amit en most tudok javasolni, az peldaul a Badger Model 105, ez olyan 120€ koruli aron van. Nem olcso, de ezzel nem egy kozepes vagy szar minoseget fuj es ezzel nem cseszed el az addigi munkadat, plusz agyverzesed sem lesz…

Azert azt vedd figyelembe, hogy ez nagyon szubijektiv tud lenni es mindenkinek kicsit maskent jo. Dobok egy videot, hatha tobbet segit, mint en.
 
  • Imádom
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Szerintem ha van egy normal, nem tul nagy asztal es azon egy forgathato valamid, amire a makettet fel tudod rakni az remekul hasznalhato. Airbrushnal a tavolsag miatt amirol dolgozol vele a mindenfele festek pottyoktol nem igazan kell tartanod, maximum az asztal lesz kicsit kodos, de ezt siman le tudod torolni, ha vegeztel. Azt nem tudom milyen meretu maketteket szeretnel csinalni, en 1:35-os harckocsikat es 120 mm-es mugyanta figurakat csinaltam a Verlindentol. Ezeknel nem volt olyan athato festek es higito szag, amit egy ablaknyitassal es kereszthuzattal 5-10 perc alatt ne tudtam volna eltuntetni.
Egy forgathato tartoval szepen tudod olyan pozicioba allitani ahogy szeretned es konnyen tudsz dolgozni a maketten, nem kell fogdosni, nem kell korbeugralni… en pompasan tudtam hasznalni.


A normalisan hasznalhato airbrush szett szerintem valahol 150-300 € kozott mozog, 150 a kezdo es onnan felfele vannak a jobb dolgok. A kompresszor igazabol barmelyik jo lehet, arban van boven kulonbseg, de tudasban… en nem vennek semmi dragat, ami elviszi ezt a dolgot es ami fontos a pisztoly. Abbol en 2-3 fajtat probaltam es hasznaltam a kezdotol a jobb cuccig. A Badger tudom ajanlani, szepen es jot lehet vele fujni. Utolag elsore is azt vennek, en sajnos elkovettem azt a hibat, hogy kezdo szettet vettem -Master Airbrush- es mire megtanultam vele szepen fujni rajottem, hogy minosegben nekem nem felel es vehettem volna elsore egy jot es azzal ugyanannyi ido alatt tanultam volna meg es az eredmeny is olyan lett volna, amit elvartam. Amit en most tudok javasolni, az peldaul a Badger Model 105, ez olyan 120€ koruli aron van. Nem olcso, de ezzel nem egy kozepes vagy szar minoseget fuj es ezzel nem cseszed el az addigi munkadat, plusz agyverzesed sem lesz…

Azert azt vedd figyelembe, hogy ez nagyon szubijektiv tud lenni es mindenkinek kicsit maskent jo. Dobok egy videot, hatha tobbet segit, mint en.
Köszi! Megnézem a videót is, amint lesz időm rá.
Ez a forgatható állvány, ez ilyen homemade cucc?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
350196550_2491264857700088_5173231965198934016_n.png