Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest

Tartsd nyomva az Esc-et bekapcsolás közben, akkor állítólag kapsz bootmenüt.

Win10 telepítéskor, amikor netet akar, nincs valahol egy kisbetűs opció, hogy kihagyod ezt a lépést, vagy valami mást akarsz? Emlékeim szerint csak a microsoft accountba bejelentkezést akarja erőltetni, de ezt valahogy át lehet ugorni. Mondjuk a drivert akkor is meg kell szerezni valahogy, ha kapásból nem akar működni. Mi a pontos típusa a gépnek?
F2-vel bejött, újraraktam a win-t úgy, hogy be volt dugva az USB-s wifi.
Itt MS accountba akar mindenképpen beléptetni.
Asszony hazajön befejezem és kiderül, hogy akkor mi lesz így.

Ezt vettem.

De egész egyszerűen számomra felfoghatatlan, hogy egy USB-s Win10 install telepítéskor hogy nem tartalmaz egy full geneic WIFI vezérlést, hogy legyen wifi telepítéskor. Már, ha ez gond és tényleg nem az, hogy a vas a szar, amit hoztak.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
F2-vel bejött, újraraktam a win-t úgy, hogy be volt dugva az USB-s wifi.
Itt MS accountba akar mindenképpen beléptetni.
Asszony hazajön befejezem és kiderül, hogy akkor mi lesz így.

Ezt vettem.

De egész egyszerűen számomra felfoghatatlan, hogy egy USB-s Win10 install telepítéskor hogy nem tartalmaz egy full geneic WIFI vezérlést, hogy legyen wifi telepítéskor. Már, ha ez gond és tényleg nem az, hogy a vas a szar, amit hoztak.
Ja, közben észrevettem, hogy Ooorky már belinkelte a drivereket.

Na, azt az MS accountos szarakodást át lehet valahogy ugorni (csak ne értelmes, kontextusba illő opciót keress, hanem kb. olyan szintűt, hogy "Mégis inkább szilvás buktát sütök"), és akkor megnyugszik, aztán a drivereket meg fel kell rakni pendrive-ról. Amúgy tényleg LOL, hogy alap drivereket nem lehet berakni az amúgy is böszme telepítőbe, de mindig is ilyen volt, ilyen is marad.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
Ja, közben észrevettem, hogy Ooorky már belinkelte a drivereket.

Na, azt az MS accountos szarakodást át lehet valahogy ugorni (csak ne értelmes, kontextusba illő opciót keress, hanem kb. olyan szintűt, hogy "Mégis inkább szilvás buktát sütök"), és akkor megnyugszik, aztán a drivereket meg fel kell rakni pendrive-ról. Amúgy tényleg LOL, hogy alap drivereket nem lehet berakni az amúgy is böszme telepítőbe, de mindig is ilyen volt, ilyen is marad.
Így sincs wifi.
 
M

molnibalage

Guest
Vagy ez a laptop csak win 11-gyel hajlandó menni az a baj? Nincs win 10-es driver oorky linkjén.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
F2-vel bejött, újraraktam a win-t úgy, hogy be volt dugva az USB-s wifi.
Itt MS accountba akar mindenképpen beléptetni.
Asszony hazajön befejezem és kiderül, hogy akkor mi lesz így.

Ezt vettem.

De egész egyszerűen számomra felfoghatatlan, hogy egy USB-s Win10 install telepítéskor hogy nem tartalmaz egy full geneic WIFI vezérlést, hogy legyen wifi telepítéskor. Már, ha ez gond és tényleg nem az, hogy a vas a szar, amit hoztak.
Nem most volt mikor telepítettem a win10-et, de offline is felment.
Az elején kér termék kulcsot ott nyugodtan tovább léphetsz a "Nincs termékkulcsom" lehetőséggel később is meglehet adni ha már fent van minden.
A telepítés után elvileg jön a kapcsolódj az internethez, itt is lehet választani a "Nincs internetem" opciót,
majd a "Folytatás korlátozott telepítés" választva mehetsz tovább a kérdésekre,
ha azzal megvagy akkor elvileg fent van a Win10, bár még lehet hiányoznak fontos driverek,
ezeket lehet manuálisan és windowsra bízva is telepíteni.
Elvileg van wifi modul a gépben, hogy telepítés során életre kelt vagy nem, azt elvileg látod, ha engedélyezed neki a netet akkor ő elvileg elkezd majd fríssítgetni.
 
M

molnibalage

Guest
Hát bassza meg.
Kész, most van elegem az egész magyar szolgáltató szektorból.
Win11-re akarnék frissíteni és mit látok?

4rATds8.png


EZ MÉGIS HOGY A FASZBA.??????????
Ellpta valaki a kódot korábban vagy mi van?
Az ASUS szerint a baj az, hogy win10 van fent.
 
M

molnibalage

Guest

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Hát bassza meg.
Kész, most van elegem az egész magyar szolgáltató szektorból.
Win11-re akarnék frissíteni és mit látok?

4rATds8.png


EZ MÉGIS HOGY A FASZBA.??????????
Ellpta valaki a kódot korábban vagy mi van?
Az ASUS szerint a baj az, hogy win10 van fent.
Honnan a kulcs?

Nekem 1x volt ilyenm ebay-es kulccsal. Írttam az eladónak 2 óra múlva küldött új kulcsot és elnézést kért. Azóta eltelt kb 4 év és még mindig megy.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Innen, emagon rendeltem.
Tanulópénz, romántól nem vásárolunk. Ez egy brassói román cég. Felhívhatod az emagot akik elküldenek a román céghez akik majd románul beszélnek veled. Pár ismerős megszívott már hasonlókat, azóta családban tabu az emag. Még az ebay is megbízhatóbb mint a románok.
Ráadásul 14 000? Prohardveren 3000! OMG!
Én élnék a 14 napos elállással, csatolva az üzenetet, hogy a kulcsot már felhasználták.

A win10 elfogadta a kulcsot vagy azt simán kulcs nélkül telepítetted?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Tanulópénz, romántól nem vásárolunk. Ez egy brassói román cég. Felhívhatod az emagot akik elküldenek a román céghez akik majd románul beszélnek veled. Pár ismerős megszívott már hasonlókat, azóta családban tabu az emag. Még az ebay is megbízhatóbb mint a románok.
Ráadásul 14 000? Prohardveren 3000! OMG!
Én élnék a 14 napos elállással, csatolva az üzenetet, hogy a kulcsot már felhasználták.

A win10 elfogadta a kulcsot vagy azt simán kulcs nélkül telepítetted?
A telepítéshez persze, hogy kérte a kulcsot és felment.
A setup vagy faszomtudja mi a neve, amikor win11-re updatelést kerestem, akkor dobka ki az üzenetet, hogy nem aktíválható a termék.
A prohardveren hol van vásárlás...?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Szóval itt kaptam a remek tanácsot, hogy vegyek innen Win10-et... :(
Próbáltam megint aktíválni, manuálisan újra beírni a kulcsot, eredmény ua.
 
  • Szomorú
Reactions: Törölt tag 1711

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
Tanulópénz, romántól nem vásárolunk. Ez egy brassói román cég. Felhívhatod az emagot akik elküldenek a román céghez akik majd románul beszélnek veled. Pár ismerős megszívott már hasonlókat, azóta családban tabu az emag. Még az ebay is megbízhatóbb mint a románok.

A telepítéshez persze, hogy kérte a kulcsot és felment.
A setup vagy faszomtudja mi a neve, amikor win11-re updatelést kerestem, akkor dobka ki az üzenetet, hogy nem aktíválható a termék.
A prohardveren hol van vásárlás...?
Prohardver-Hardverapró (fejlécben) -Hardverek-Szoftver (attól kell vásárolni akinek sok a pozitiv értékelése)
 
M

molnibalage

Guest
Prohardver-Hardverapró (fejlécben) -Hardverek-Szoftver (attól kell vásárolni akinek sok a pozitiv értékelése)
Nem találtam használhatót.
Nekem csakis USB kulcson használható az oprendszer, mert optikai meghajtó nincs a gépben.

Vagy így, hogy van egy foshuzatos raklapszar, nem aktíválható Win10, akkor win11 kulcs vásárlása is elég, mármint elektronikus?
Így fel lehet upgradelni?


Ennél is képtelen vagyok értelmezni a
  • Digitális licenszkulcs
  • Teljes verzió, bármikor újratelepíthető
részeket.
Mégis hogyan?
Ha a lapotpon alaból nincs WIFI, ha nincs neki LAN kábel kapcsolata?
 
M

molnibalage

Guest
Vagy ennél is létre kell hoznom egy telepítő USB-t és akkor jó az elektronikus kulcs?
Vagy azt hogyan kell használni?

Meg mi az a fenti linken, hogy a
Windows 11 Home aktiválására nem alkalmas!

WUT?
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Miért kell görcsösen az a win 11? A Win10nek is van 2025-ig támogatása és a W11 játékokban 20%-al lassabb.
Amúgy ez egy MS trükk, hogy az új vasak driverét nem teszik a W10 installba, hogy rákényszerítsék a népet a 11-re.
Home verziókat kerüld, az a telepítésnél mindenképpen MS accountot kér.
Nem kell USB kulcsos, csak a digitális kulcs. USBt tudsz magadnak csinálni.
Kell egy USB stick min 8 GB. Bedugod. Kedvenc keresődbe beírod, hogy: microsoft media creation tool Windows (és a kívánt verzió)
Klikk majd ott lesz 2 opció ISO letöltése vagy a szoftveré. Neked a tool kell ami egy 3 kérdéses menü után megcsinálja a bootolható USB-t. Pont azt amit te pénzért megvettél.

Esetleg töltsd le a 11 telepítőjét így és próbálkozz azzal (win 10/11 kulcsok egymással kompatibilisek).

Amúgy lehet hosszú távon érdemes lenne egy ilyen. Nekem az asushoz alapból adtak, nem tudom neked miért spórolták ki.

vagy ha több mindent használsz egy ilyen: https://firstshop.hu/act-ac7041-usb-c-4k-multiport-dock-ac7041-p187287
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Meg mi az a fenti linken, hogy a
Windows 11 Home aktiválására nem alkalmas!

WUT?
A Win 11 Home változat helyett a Pro változatot lehet vele aktiválni.

Le kell szedni a hivatalos oldalról a win11Pro telepítő iso fájlt, Rufussal kiírni egy usb-re, feltelepíteni, majd lehet aktiválni bármilyen win7pro, win10pro vagy win11pro kulccsal.
Nekem asszem annyi volt benne az extra, hogy a legújabb wifi driver helyett az eggyel régebbi volt a jó. 2 perc alatt megoldódott a probléma.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Azt a jó Q, ebbe szépen belesétáltunk.

Molni: próbálj meg átmenetileg egy Ubuntut, ingyenes és kellően felhasználóbarát. Ha azzal van wifi akkor nincs gond, ezt a windows 10-et benéztem, kész csomagot kerestem amivel nem kell házilag mókolni.



 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A csökkentett telepítővel elindul a Win10, de mintha a gépen wi-fi sem lenne, ami nettó faszság.
De semmiféle wifi hálózatot nem látni, kábeles net csatlakozás nincs.

Na, akkor most mi van?
Lali még téged is átlehet baxni ilyen szinten ? Én azt nem hiszem kell azon az ördögi szerkezeten lenni Wifinek !
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 296
120 156
113
Hali urak!
Tudna valaki ajánlani egy értelmezhető androidos tabletet 200 000 alatt, huawei kizárva mert nem szereti a honvédségi levelezőrendszer.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU