Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Ryzeneknél emlékeim szerint alapból van ECC ram támogatás, intelnél talán csak a Xeonban. Vannak akik az ECC-re esküsznek (nem csak szerverbe), DDR5-nél már a legújabban olvasott tanulmányok és hibastatisztikák szerint én is ECC-set veszek.
Bizony.
Igen, levedlett, rossz, kidobált szerverekből kiszerelt majd új alaplapra szerelt chipset. Nem gyárt már ilyeneket az intel.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A passmark-nál elírtam a CPU típusát 89 végződés helyett 98-ra, :( a teljesítményre áll a dolog amit írtál.
A kínai ár a 250 dodo.

Ennek a költségeivel szemben áll az alaplap legkevesebb 50e HUF, RAM (32 GB :rolleyes: )
Ahogy @Fennek is, én is írtam, a powa-mngment sokat javít a "papírformán", ahogy az az autók fogyasztásánál is van a papírformával.
Napi 30-50 HUF az áram-díj többletem van egy ilyen konfiggal, mint a Ryzen esetén. Az alaplap, +RAM ár a másik oldalon, nem fillérek, nem ezer évre tervezve :eek: :eek:
Újnál a ryzent venném, "AMD-hívő" vagyok, ha döntő(-nek tűnő) érv nem szól ellene!




salvagelt ???


Amikor otthon vagyok én is "hardveraprózok". Most is jó lenne, nem vagyok otthon, majd nyáron...







Vám, szállítás, Áfa-val sem lesz több 350$.
A Ryzen 3600 CPU, + alaplap ( ! ), +32 GB RAM ???

A napi villanyszámla 20-30-50 HUF többlettel zár, évi 300 nappal. ...hányszáz $ különbözetet költhetek másra? ;)
...na és a saját "faragás" öröme!!! :D:D:D :hadonaszos:


A B-terv az, hogy most ebbe a felállásba csak egy E5-ös Xeon CPU (akár jobbacska,a v4-ek 22- nano, kis fogyasztás) kerül, ami majd kap egy párt amikor (kb. 1-2( ? ) év múlva) olcsóbbak lesznek, mint kifutó darabok.
Kb. Akkor --szerintem-- veszek a B-terv esetében még egy CPU-t hiba-tartaléknak, +kis RAM-mal (4X4gb) és azzal(a 48 GB RAM-mal) "ki is húzom" addig, amíg megjönnek valami divatos névvel a pendrive-/mobil(nyi méretű, és a család gatya/bugyi színeit is mindenhova jelentő) új generációs PC-k.


:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Nem értem miért 50E-s alaplapot akarsz dugni egy 60Es CPU alá.
Ryzen 5 3600 CPU 62800
Asus B550m-k 27650

Ez így újonnan, garanciálisan annyi, mint a használt CPU+kannibál kínai márka alaplap itthon 0 supporttal úgy, hogy 0 Ft postaköltséget és vámot számoltam, csak az ÁFÁt számoltam rá a kínaira. Magyarán az új ryzen és az általad kinézett között a különbség a fogyasztáson és a hőtermelésen meg a garancián túl az, hogy a Ryzenbe RAMot kell vegyél. Egyébként a kínai RAMnak nem adják meg a CL értékeit.... bármit küldhetnek, ami épp van. Én nem kockáztatnék a kínaival, inkább rászámolnám a RAM-ot, vagy itthon néznék valami alkalmi vételt. Nem mindenki tudja, hogy ennyire felmentek a használt gépek árai, lehet alkalmi vételt fogni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 024
113
Nem értem miért 50E-s alaplapot akarsz dugni egy 60Es CPU alá.
Ryzen 5 3600 CPU 62800
Asus B550m-k 27650

Ez így újonnan, garanciálisan annyi, mint a használt CPU+kannibál kínai márka alaplap itthon 0 supporttal úgy, hogy 0 Ft postaköltséget és vámot számoltam, csak az ÁFÁt számoltam rá a kínaira. Magyarán az új ryzen és az általad kinézett között a különbség a fogyasztáson és a hőtermelésen meg a garancián túl az, hogy a Ryzenbe RAMot kell vegyél. Egyébként a kínai RAMnak nem adják meg a CL értékeit.... bármit küldhetnek, ami épp van. Én nem kockáztatnék a kínaival, inkább rászámolnám a RAM-ot, vagy itthon néznék valami alkalmi vételt. Nem mindenki tudja, hogy ennyire felmentek a használt gépek árai, lehet alkalmi vételt fogni.

Nem sokkal korábban a Ryzen alaplapok sokkal drágábbak voltak. A DDR4 most is. Ha van olcsón sok RAM-om, akkor RAM-Diskc-ben futtatom az op-rendszert, még az SSD-nél is gyorsabb lesz.
Az előnyök összeadódnak! (-tak!) ...karácsony körül még nagy volt a különbség, drága Ryzen alaplapok.

A megbízhatóbb használt-szerver dolog inkább csábít, mint az új Ryzen.
...vagy egy megbízhatóbb kínai valamelyik fórum tapasztalata alapján(a 2 VGA lehetőség, SSD miatt).
Egy kiemelkedő teljesítményű és megbízhatóságú retro(elemekkel "dúsított :oops: ) gépem lesz, az asztali generáció --előreláthatólag-- utolsó tagjaként.

Már jönnek a hasonló teljesítményű gépek a jelenlegi csúcs-mobilokban. :eek:

Ami meg a RAMot illeti... 32 gb? Biztos kell annyi? Ha már budget van...



RAM-Disc-et akarok a kettős W10/Linux rendszereimnek.
Hobby-gépnek jó ár/érték arány legyen (nekem), meg az élmény...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Ami meg a RAMot illeti... 32 gb? Biztos kell annyi? Ha már budget van...
Két virtuális gép, pár electronos alkalmazás, és nem marad ram az adatoknak, cacheknek. 16 gigából már rendszeresen kifogyok.
Minde vacak Elektronos fos, és nem ritkák a memleakek bennük, hiába GC-s a JavaScript, GC-s nyelvekben is lehet memóriát szivárogni, csak máshogy mint a kézi memória kezelésnél.

Az új Visual Studio 64 bites lesz: már csak a nagyobb pointer méret miatt nő a memória használata. Eddig is egy mamut tudott lenni, közel 1 gb-ig ment a használata, bár azt sokszor meghaladta a spotify-discord-slack-teams-viber-teams-vscode némelyike. Volt olyan időszak, hogy mind egyszerre kellett fusson a gépen (spotify nem munka miatt egyedül!).

A mobilok meg nem ilyen teljesítményűek, bár az órajelük már nagy, és tényleg szép teljesítményt tudnak, ed egyszerűen az energiaellátásuk és hűtésük határt szab nekik, és annyival nem hatékonyabbak mint egy desktop processzor, illetve más szempontok szerint vannak optimalizálva.

Bizonyos szempontból várok arra, hogy csak rádugjam USB-4-en a mobilom a moniotorra, és azon el tudjak kezdeni dolgozni azonnal, de ezek a processzorok a tartós szám-darálást nem tudnák, ami néha kell.

Páran próbálkoztak vele, de még akkor se voltak ott a procik, és még mindig nincsnek. Az apple az M1-el egyelőre jobb teljesítmény/telejsítményt :)D számítási/watt) tudott kihozni int mások, meglátjuk meddig megy ez, mert a fizika az fizika.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Két virtuális gép, pár electronos alkalmazás, és nem marad ram az adatoknak, cacheknek. 16 gigából már rendszeresen kifogyok.
Minde vacak Elektronos fos, és nem ritkák a memleakek bennük, hiába GC-s a JavaScript, GC-s nyelvekben is lehet memóriát szivárogni, csak máshogy mint a kézi memória kezelésnél.

Az új Visual Studio 64 bites lesz: már csak a nagyobb pointer méret miatt nő a memória használata. Eddig is egy mamut tudott lenni, közel 1 gb-ig ment a használata, bár azt sokszor meghaladta a spotify-discord-slack-teams-viber-teams-vscode némelyike. Volt olyan időszak, hogy mind egyszerre kellett fusson a gépen (spotify nem munka miatt egyedül!).

A mobilok meg nem ilyen teljesítményűek, bár az órajelük már nagy, és tényleg szép teljesítményt tudnak, ed egyszerűen az energiaellátásuk és hűtésük határt szab nekik, és annyival nem hatékonyabbak mint egy desktop processzor, illetve más szempontok szerint vannak optimalizálva.

Bizonyos szempontból várok arra, hogy csak rádugjam USB-4-en a mobilom a moniotorra, és azon el tudjak kezdeni dolgozni azonnal, de ezek a processzorok a tartós szám-darálást nem tudnák, ami néha kell.

Páran próbálkoztak vele, de még akkor se voltak ott a procik, és még mindig nincsnek. Az apple az M1-el egyelőre jobb teljesítmény/telejsítményt :)D számítási/watt) tudott kihozni int mások, meglátjuk meddig megy ez, mert a fizika az fizika.
General use-ra szerintem 8 gb bőven elég, ha hosszabb távra számolunk 16, 16+-ot én csak speciális alkalmazásra látom indokoltnak, pl amit te is említesz, szoftverfejlesztés, meg említeném a videóvágást, modellező szoftvereket, meg egyéb speciális alkalmazásokat. Azért be kell lássuk ezek nem mindennapi igények. És ahhoz képest a RAM elég drága mostanában. Ha ssd van a gépben nem igazán lehet érezni a különbséget általános felhasználásnál, pláne az újabb generációs alaplapoknál.

+1 a power usereknek a mobiltelefon processzora sosem lesz jó, akinek ma van igénye asztali gépre, annak holnap is lesz.

Alma ugyebár saját tervezésű processzort használ, ami nyilván erre van építve, nem mobiltelefonos használatra, nem lesz gond azzal. Az ökoszisztéma átültetése lesz ott a probléma, nem a hw...
LMzeknek szerintem elég lenne kevesebb is, nem tudom miért lőtte be a 32-t, nem hangzott el a use case egyszer sem, így nem tudom eldönteni indokolt-e vagy sem, de az, hogy ramdiskből futtassa az OS-t.. hááát. kiszolgálón csináltam ilyet, de én nem látom indokoltnak usernél, pláne ha spórolunk a vason.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
General use-ra szerintem 8 gb bőven elég, ha hosszabb távra számolunk 16, 16+-ot én csak speciális alkalmazásra látom indokoltnak, pl amit te is említesz, szoftverfejlesztés, meg említeném a videóvágást, modellező szoftvereket, meg egyéb speciális alkalmazásokat. Azért be kell lássuk ezek nem mindennapi igények. És ahhoz képest a RAM elég drága mostanában. Ha ssd van a gépben nem igazán lehet érezni a különbséget általános felhasználásnál, pláne az újabb generációs alaplapoknál.

+1 a power usereknek a mobiltelefon processzora sosem lesz jó, akinek ma van igénye asztali gépre, annak holnap is lesz.

Alma ugyebár saját tervezésű processzort használ, ami nyilván erre van építve, nem mobiltelefonos használatra, nem lesz gond azzal. Az ökoszisztéma átültetése lesz ott a probléma, nem a hw...
LMzeknek szerintem elég lenne kevesebb is, nem tudom miért lőtte be a 32-t, nem hangzott el a use case egyszer sem, így nem tudom eldönteni indokolt-e vagy sem, de az, hogy ramdiskből futtassa az OS-t.. hááát. kiszolgálón csináltam ilyet, de én nem látom indokoltnak usernél, pláne ha spórolunk a vason.
Ramdiskes OSnek semmi értelme. Kell egy gyors NVMe ssd, és kész. Úgyis a vírusellenőrző miatt lassú a windowsos IO.

Játékra elég lehet a 8GB, mert rengeteg játék konzol átirat, és a az ott elérhető szűkebb memória miatt úgy készítik a játékokat, hogy nem annyira memória-éhesek.
 
M

molnibalage

Guest
Két virtuális gép, pár electronos alkalmazás, és nem marad ram az adatoknak, cacheknek. 16 gigából már rendszeresen kifogyok.
Minde vacak Elektronos fos, és nem ritkák a memleakek bennük, hiába GC-s a JavaScript, GC-s nyelvekben is lehet memóriát szivárogni, csak máshogy mint a kézi memória kezelésnél.

Az új Visual Studio 64 bites lesz: már csak a nagyobb pointer méret miatt nő a memória használata. Eddig is egy mamut tudott lenni, közel 1 gb-ig ment a használata, bár azt sokszor meghaladta a spotify-discord-slack-teams-viber-teams-vscode némelyike. Volt olyan időszak, hogy mind egyszerre kellett fusson a gépen (spotify nem munka miatt egyedül!).

A mobilok meg nem ilyen teljesítményűek, bár az órajelük már nagy, és tényleg szép teljesítményt tudnak, ed egyszerűen az energiaellátásuk és hűtésük határt szab nekik, és annyival nem hatékonyabbak mint egy desktop processzor, illetve más szempontok szerint vannak optimalizálva.

Bizonyos szempontból várok arra, hogy csak rádugjam USB-4-en a mobilom a moniotorra, és azon el tudjak kezdeni dolgozni azonnal, de ezek a processzorok a tartós szám-darálást nem tudnák, ami néha kell.

Páran próbálkoztak vele, de még akkor se voltak ott a procik, és még mindig nincsnek. Az apple az M1-el egyelőre jobb teljesítmény/telejsítményt :)D számítási/watt) tudott kihozni int mások, meglátjuk meddig megy ez, mert a fizika az fizika.
Ramdiskes OSnek semmi értelme. Kell egy gyors NVMe ssd, és kész. Úgyis a vírusellenőrző miatt lassú a windowsos IO.

Játékra elég lehet a 8GB, mert rengeteg játék konzol átirat, és a az ott elérhető szűkebb memória miatt úgy készítik a játékokat, hogy nem annyira memória-éhesek.
Ha nem profi grafikus iszonyatos fájlméretekkel, nem 4k-ban vág videót és nem HC gamer (nyilvánvalóan nem az), akkor a 32GB értelme semmi.
Én is kb. azért tettem bele kb. 1 éve 16GB-ot 8GB helyett, mert miért ne. Nem mondanám, hogy látom a hatását...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Még mindig nem tudjuk, mi is lenne a felhasználás célja.
8 GB sok játéknak kevés. 10-12 GBn van rendszeresen a kihasználtságom. 16 GB olcsóbb RAM nem olyan drága jobb mint 8GB gyorsabb.
A régi lapoknál sokszor le kell mondani olyanokról mint SATA3, M2, vagy USB3, ráadásul még PCIe SSDről sem tudnak bootolni.

A RAMdisk ma már értelmetlen. A legújabb deszkák tudják a PCIe 4.0-t ebbe egy PCIe 4.0-s M2 MVMe-t és nincs a földön ember aki megmondja, hogy nem ramdiskből megy. És még talán olcsóbbra is jön ki. De nem kell erőltetni a 4.0 s PCIe dolgokat, egyszerűen most még nem látni a különbséget.
Egy sima 3.0-al is a BIOS screen után 6-8 másodperc és desktopon vagy. Irgalmatlan gyors.

Valaki ajánlotta a mATX deszkát, ha jól emlékszem 2 VGA slot kell neki, szal az kiesik. Teljes méretű ATX kell akkor......és egy nagyobb tápegység...... és extra 1,2 millió HUF a két VGAhoz aminek megint nincs értelme, hiszen az SLI-t megölték. Ha meg PCIe SSD-t szeretnél bele dugni nos annak sincs sok értelme, mert sok lapon 2 M2 slot van és az M2 töredék áron van a PCIe slotos SSDkhez képest. Max VM passthroughnak lehet értelme, de minek?

Apropó, vicces, hogy itt a CPU+RAM dolgon spórolgatunk, de a gép árának 50%-a a VGA :p Jelnleg egy 1050Ti kerül 100 000-be és az minimum kell a játékhoz. Szóval lehet inkább iGPUs CPUba kellene gondolkozni, ha csak retro game kell.

Ha viszont csak retró feeling miatt akarsz elkúrni egy halom pénzt tényleg inkább egy kivénhedt szerver.
Múltkor volt csomó Fujitsu 14-16 000 ért hardveraprón. Annyiért én sem hagytam ott lesz belőle szép NAS :D
 
M

molnibalage

Guest
Apropó, vicces, hogy itt a CPU+RAM dolgon spórolgatunk, de a gép árának 50%-a a VGA :p Jelnleg egy 1050Ti kerül 100 000-be és az minimum kell a játékhoz. Szóval lehet inkább iGPUs CPUba kellene gondolkozni, ha csak retro game kell.
Igen, kb, annyi. 2015-ben 260k volt a mostani konfig úgy, hogy tényleg csak maga a core vas volt a házat leszámítva.
Ebből emlékeim szerint 150k volt a VGA. a többi volt az alaplap, RAM, ház és a táp.

Amúgy furcsa, hogy nagyhirtelen lett elérhető új (?) ilyen VGA. Bár csak 4GB memóriával van a 100-125k sávban.
Erről nekem váltani se lenne érdemes, mert a mostani 960GTX is 4GB. Akkora difi nem lehet. 6 vagy 8 GB memóriával VGA-t emberi áron vagy egyáltalán nem látok. Én lemondtam a hardverfejlesztésről egy időre. Semmi értelme nincs ár/érték arányban.

Ameddig egy HZD elmegy full HD-ban, addig nincs is erre hála istennek igényem sem.
A CP2077 nálam most átment "egyszer talán"-ban, tehát ahhoz nem kell most. A Dyling Light 2 istentudja mikor jön, de azt sem vennék meg a mai AAA világban megjelenéskor, -50%-lel igen, ami kb. jövő tavasz, ha még idén kijönne egyáltalán...

Fura módon egy 28 colos monitor kéne, amivel könnyebben lehet videót vágni. Csak 2560x1440-ben ez a vas biztosan nem hajtana meg semmit, ezért játék közben azt sanszosan kisebb felbontáson használnám.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Amúgy furcsa, hogy nagyhirtelen lett elérhető új (?) ilyen VGA. Bár csak 4GB memóriával van a 100-125k sávban.
Nem furcsa, újra gyártja az Nvidia a 1050Ti-t. Mivel más technológia (4 éves) nem veszi el a gépidőt a modernektől. Az meg csak szimpla pofátlanság, hogy akkor miért nem 35 000-be kerül mint régen, miért 100k így is.

A 2K vicces dolog. Nekem kellett munka miatt és úgy voltam vele, hogy a játékokat meg majd visszaveszem 1080p-re és akkor nem lesz változás. Igen ám na de 144hz freesync. Szóval nincs 60 fps hanem szépen megy föl 144-g. Szóval most minden játék elindításánál 1 óra config, hogy hogyan is állítsam be úgy hogy full hdban se olvassza le a gépházat.

Ja és a 2K-s monitort én nem találtam 28" -ba csak 27"-be. Ott meg nekem kicsi volt a betű felskálázás nélkül. :(

Mindeközben a RAM árak felkészülnek:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A 2K vicces dolog. Nekem kellett munka miatt és úgy voltam vele, hogy a játékokat meg majd visszaveszem 1080p-re és akkor nem lesz változás. Igen ám na de 144hz freesync. Szóval nincs 60 fps hanem szépen megy föl 144-g. Szóval most minden játék elindításánál 1 óra config, hogy hogyan is állítsam be úgy hogy full hdban se olvassza le a gépházat.

Ja és a 2K-s monitort én nem találtam 28" -ba csak 27"-be. Ott meg nekem kicsi volt a betű felskálázás nélkül. :(

Én drive-ben betoltam fix 60 fps-re oszt kész.
Aztán ki kellett venni, mivel fallout 4 fix 36 fps, ha ettől eltér széthullik a játék...
 
M

molnibalage

Guest
Nem furcsa, újra gyártja az Nvidia a 1050Ti-t. Mivel más technológia (4 éves) nem veszi el a gépidőt a modernektől. Az meg csak szimpla pofátlanság, hogy akkor miért nem 35 000-be kerül mint régen, miért 100k így is.

A 2K vicces dolog. Nekem kellett munka miatt és úgy voltam vele, hogy a játékokat meg majd visszaveszem 1080p-re és akkor nem lesz változás. Igen ám na de 144hz freesync. Szóval nincs 60 fps hanem szépen megy föl 144-g. Szóval most minden játék elindításánál 1 óra config, hogy hogyan is állítsam be úgy hogy full hdban se olvassza le a gépházat.

Ja és a 2K-s monitort én nem találtam 28" -ba csak 27"-be. Ott meg nekem kicsi volt a betű felskálázás nélkül. :(

Mindeközben a RAM árak felkészülnek:
HA 27" az se baj. 4k-ra semmi igényem nincs, semmilyen szinten. Éppencsak elférne a 27 col a két hangfalam között.
Balra/jobbra összesen 13-14 centi hely van az asztalon. Két monitor soha nem férne el, nagyobb asztalt sem akarok.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Ha nem profi grafikus iszonyatos fájlméretekkel, nem 4k-ban vág videót és nem HC gamer (nyilvánvalóan nem az), akkor a 32GB értelme semmi.
Én is kb. azért tettem bele kb. 1 éve 16GB-ot 8GB helyett, mert miért ne. Nem mondanám, hogy látom a hatását...
Azért egy párszáz gigás fejlesztői adatbázisban lekérdezésnél (ami a több terás éles adatbázis pehelysúlyú változata) jól tud jönni.

Nem furcsa, újra gyártja az Nvidia a 1050Ti-t. Mivel más technológia (4 éves) nem veszi el a gépidőt a modernektől. Az meg csak szimpla pofátlanság, hogy akkor miért nem 35 000-be kerül mint régen, miért 100k így is.
Nem pofátlanság, hanem a kereslet-kínálat alapján kialakult ár. Nem jótékonysági szervezet ők se. Így is kifizetik.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
Valami nem stimmel a gépemmel. Bekapcsolom, villog a monitor. Nem csinálok semmit, kikapcs és újra gyorsan bekapcs, a villogás megszűnik. Úgy, hogy a kábelekhez nem nyúlok.
Bekapcsolás után, ha a win töltése előtt a ASUS logo már nem villog, akkor tudom, hogy jó lesz.

Mi a búbánat okozhatja ezt?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Valami nem stimmel a gépemmel. Bekapcsolom, villog a monitor. Nem csinálok semmit, kikapcs és újra gyorsan bekapcs, a villogás megszűnik. Úgy, hogy a kábelekhez nem nyúlok.
Bekapcsolás után, ha a win töltése előtt a ASUS logo már nem villog, akkor tudom, hogy jó lesz.

Mi a búbánat okozhatja ezt?
más gépen a monitor nem csinálja ezt? Kártyák jól a helyükön? valami szűrő kondi elöregedett? öreg a tápegységed?

Én a tápegységemben ~5 év után pár kondit ki kellett cseréljek, mert vacakolt a gép, és elsőnek iléyenkor a tápot szoktam megnézni, egyből találtam is púpos kondit. Pedig nem a legolcsóbb táp volt, a középső polcról egy FSP Hexa 600.
 
M

molnibalage

Guest
más gépen a monitor nem csinálja ezt? Kártyák jól a helyükön? valami szűrő kondi elöregedett? öreg a tápegységed?

Én a tápegységemben ~5 év után pár kondit ki kellett cseréljek, mert vacakolt a gép, és elsőnek iléyenkor a tápot szoktam megnézni, egyből találtam is púpos kondit. Pedig nem a legolcsóbb táp volt, a középső polcról egy FSP Hexa 600.
Nem értek a vasakhoz, de mintha a gép és monitor nem tudna valami szinkront kiépíteni és másodjára ez már sikerül. Bár ma csak úgy ment, ha a HDMI helyett a displayel dugtam rá a sajátot is.
Két féle monitor kábellel is próbáltam és mindkettővel csinálta a villogást. Az egyik HDMI a másik meg display port vagy mi.

A céges gépet bedugva ez nem fordult elő. Emiatt kezdek aggódni, hogy saját gépem VGA-ja haldokolhat -e vagy mi.


A korábbi gépem meg olyat csinált, hogy néha a monitort nem tudta bekapcsolni és ott is egy ismételt bekapcsra már ment a dolog.
Azt sem értettem miért csinálta.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Nem értek a vasakhoz, de mintha a gép és monitor nem tudna valami szinkront kiépíteni és másodjára ez már sikerül. Bár ma csak úgy ment, ha a HDMI helyett a displayel dugtam rá a sajátot is.
Két féle monitor kábellel is próbáltam és mindkettővel csinálta a villogást. Az egyik HDMI a másik meg display port vagy mi.

A céges gépet bedugva ez nem fordult elő. Emiatt kezdek aggódni, hogy saját gépem VGA-ja haldokolhat -e vagy mi.


A korábbi gépem meg olyat csinált, hogy néha a monitort nem tudta bekapcsolni és ott is egy ismételt bekapcsra már ment a dolog.
Azt sem értettem miért csinálta.
igen, a VGA is haldokolhat, pukkant már el GPU-m is. Az a jelenlegi piaci viszonyok közt elég nagy szopi.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 818
7 223
113
Valami nem stimmel a gépemmel. Bekapcsolom, villog a monitor. Nem csinálok semmit, kikapcs és újra gyorsan bekapcs, a villogás megszűnik. Úgy, hogy a kábelekhez nem nyúlok.
Bekapcsolás után, ha a win töltése előtt a ASUS logo már nem villog, akkor tudom, hogy jó lesz.

Mi a búbánat okozhatja ezt?
Húzd ki a GPU-t és dugd vissza. A buszt is kifújogathatod visszadugás előtt, ilyet tipikusan szokott csinálni érintkezési hiba.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage