Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Szedd ki a VGAt. A Core i5-4690K-ban van iGPU. Dugd arra a monitort és úgy nézd meg. Ha úgy is rossz, akkor nem a VGA a hibás. Ha úgy jó, akkor valszeg VGA. Imádkozz, hogy táphiba legyen. Azt 20k-ból megúszod.
 
M

molnibalage

Guest
Szedd ki a VGAt. A Core i5-4690K-ban van iGPU. Dugd arra a monitort és úgy nézd meg. Ha úgy is rossz, akkor nem a VGA a hibás. Ha úgy jó, akkor valszeg VGA. Imádkozz, hogy táphiba legyen. Azt 20k-ból megúszod.
Kiszedni nem tudtam teljesen egyszerűen nem is látok a VGA alá. Asszem megtaláltam azt, amivel nyitható, mert ki tudtam emelni egy picit a VGA-t.
Ez után fogtam és jól visszanyomtam, kattant is. Meg kifújtam a port. Előre szépen indult, nem villogott a monitor.

Remélem csak ennyi volt. De, hogy mitől lazult meg, az homály...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Kiszedni nem tudtam teljesen egyszerűen nem is látok a VGA alá. Asszem megtaláltam azt, amivel nyitható, mert ki tudtam emelni egy picit a VGA-t.
Ez után fogtam és jól visszanyomtam, kattant is. Meg kifújtam a port. Előre szépen indult, nem villogott a monitor.

Remélem csak ennyi volt. De, hogy mitől lazult meg, az homály...

Odab.szta valaki szállítás közben.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Még mindig nem tudjuk, mi is lenne a felhasználás célja.
8 GB sok játéknak kevés. 10-12 GBn van rendszeresen a kihasználtságom. 16 GB olcsóbb RAM nem olyan drága jobb mint 8GB gyorsabb.
A régi lapoknál sokszor le kell mondani olyanokról mint SATA3, M2, vagy USB3, ráadásul még PCIe SSDről sem tudnak bootolni.

A RAMdisk ma már értelmetlen. A legújabb deszkák tudják a PCIe 4.0-t ebbe egy PCIe 4.0-s M2 MVMe-t és nincs a földön ember aki megmondja, hogy nem ramdiskből megy. És még talán olcsóbbra is jön ki. De nem kell erőltetni a 4.0 s PCIe dolgokat, egyszerűen most még nem látni a különbséget.
Egy sima 3.0-al is a BIOS screen után 6-8 másodperc és desktopon vagy. Irgalmatlan gyors.

Valaki ajánlotta a mATX deszkát, ha jól emlékszem 2 VGA slot kell neki, szal az kiesik. Teljes méretű ATX kell akkor......és egy nagyobb tápegység...... és extra 1,2 millió HUF a két VGAhoz aminek megint nincs értelme, hiszen az SLI-t megölték. Ha meg PCIe SSD-t szeretnél bele dugni nos annak sincs sok értelme, mert sok lapon 2 M2 slot van és az M2 töredék áron van a PCIe slotos SSDkhez képest. Max VM passthroughnak lehet értelme, de minek?

Apropó, vicces, hogy itt a CPU+RAM dolgon spórolgatunk, de a gép árának 50%-a a VGA :p Jelnleg egy 1050Ti kerül 100 000-be és az minimum kell a játékhoz. Szóval lehet inkább iGPUs CPUba kellene gondolkozni, ha csak retro game kell.

Ha viszont csak retró feeling miatt akarsz elkúrni egy halom pénzt tényleg inkább egy kivénhedt szerver.
Múltkor volt csomó Fujitsu 14-16 000 ért hardveraprón. Annyiért én sem hagytam ott lesz belőle szép NAS :D
Ezt milyen nyelven írtad? :)
 
  • Vicces
Reactions: enzo
M

molnibalage

Guest
Kiszedni nem tudtam teljesen egyszerűen nem is látok a VGA alá. Asszem megtaláltam azt, amivel nyitható, mert ki tudtam emelni egy picit a VGA-t.
Ez után fogtam és jól visszanyomtam, kattant is. Meg kifújtam a port. Előre szépen indult, nem villogott a monitor.

Remélem csak ennyi volt. De, hogy mitől lazult meg, az homály...
Sajnos nem, ma reggel is csinálta.
Lövésem nincs mi a túró baja lehet a gépnek.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 129
11 986
113
10-3f0ca3fb2979c0b3bb4eadd595166f66.jpg

IBM 1956
5 Mb azaz öt megabájt
amikor még 6 ember kellet egy memória bővítéshez
(azt nem tudom hogy 8 bites volt a rendszer vagy mennyi)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Az IBM 350 lemezrendszer 5 millió alfanumerikus karaktert tárolt , hat karakterként rögzítve, egy paritásbitet és egy szóközbitet karakterenként. azaz 8bit

A HDD igen, a gépre mondtam, az Architecture részben van ismertetve:
A rendszer felépítését a 305 RAMAC Manual of Operation dokumentálta. A 305 egy karakterorientált, változó "szó" hosszúságú decimális (BCD) számítógép volt, 6000 fordulat/perc sebességgel forgó dobmemóriával, amely 3200 alfanumerikus karaktert tárolt. A 100 karaktert tartalmazó magmemória puffert az adatátvitel közbeni ideiglenes tárolásra használták.
Az utasításokat csak a dobmemória 20 sávján lehetett tárolni, és fix hosszúságúak voltak (10 karakter).

Szóval igaz, amire gondoltam az ez, a 305 nem ilyen volt:


A korai géptervek között voltak olyanok is, amelyek a gyakran változó szóhosszúságnak nevezett módszert használták. Az ilyen típusú szervezésben a numerikus operandusnak nem volt rögzített hossza, hanem a végét akkor érzékelték, amikor egy speciális jelöléssel ellátott karakterrel, gyakran szójelzéssel találkoztak. Az ilyen gépek gyakran használtak binárisan kódolt decimális számokat. Ebbe a géposztályba tartozott az IBM 702, IBM 705, IBM 7080, IBM 7010, UNIVAC 1050, IBM 1401 és IBM 1620.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mennyire észrevehető az RTX? Letesztelték pár emberen egyáltalán észreveszik-e a különbséget.
Van benne kis magyarázás is a ray-tracingről.

TL;DR: A raszterizáció olyan szinten van és a játék fejlesztők olyan trükköket tudnak, hogy az átlagember nem látja a különbséget sima játék alatt. Ha nagyon ráfeszül és elkezdi kielemezni akkor persze látszik.
Néhány jövőbeli játék jobban kihasználja majd.
Szóval ha csak RTX miatt szeretnél 30xx kártyát, ne tedd. :)
 
M

molnibalage

Guest
Mennyire észrevehető az RTX? Letesztelték pár emberen egyáltalán észreveszik-e a különbséget.
Van benne kis magyarázás is a ray-tracingről.

TL;DR: A raszterizáció olyan szinten van és a játék fejlesztők olyan trükköket tudnak, hogy az átlagember nem látja a különbséget sima játék alatt. Ha nagyon ráfeszül és elkezdi kielemezni akkor persze látszik.
Néhány jövőbeli játék jobban kihasználja majd.
Szóval ha csak RTX miatt szeretnél 30xx kártyát, ne tedd. :)
És ehhez komoly teszt kellett...???

Amikor ezen a csatin volt, hogy a felbontást gyors mozgás esetén gyak nem ismerték fel és az FPS-t is alig, hogy akkor 144 vagy mittomén mennyi.
Ha szemét akarnék lenni, akkor az RTX-t onnan ismered fel, hogy az FPS alacsonyabb... :D :rolleyes:

Repszimben, ha minden fényforrás valós lenne egy tükrödőző kabinban éjszaka, ott sanszosan látni lehetne. Csak minden gép össze is fosná magát, ha lenne ilyen egyáltalán. És nem 4K meg VR, csak sima HD-ban. Hány fényforrás is van egy kabinban? Meg a kijelzőkön milyen komplex alakzatok? :)

Nyílt tereken csak az árnyék mutatja meg, amit a tesztben résztvevők közül is csak azt ismerte fel, aki nem átlagember. Csak, ha a Tomb Raidernél ott éppen akció lett volna és blur effekt, akkor senki sem látja.

Az egész RTX az én szememben pont olyan parasztvaktítás, mint a 4K.
------------------

Más.
A villogó monitorommal nem tudok rájönni, mi a túró lehet. Hol egyből jó, hol egyből nem. Már a céges géppel is csinálta úgy, hogy be volt kapcsolva órákig, átment power save-be és visszakapcsoláskor kezdett villogni.

Én nem értek a témához, de van valami szinkron a kijelző és a gép között? Mert mintha ilyesmi történne, csak azt nem értem, hogy miért más a céges és a saját gép között. A saját gépnél ma reggel is villogott 5 be és kikapcsolás után. Elmentem kávét csinálni és bekapcsolt állapotban ki/bekapcs nélkül megjavult. Ilyet sem csinált még.

Lövésem sincs mi lehet a baj, de ez alapján erős a gyanúm, hogy tényleg a monito a szar.
De, hogy miért nem egyenszilárdan szar...???
Miért van az, hogy céges gépnél kétszer volt eddig a sajátnál meg 5 perces szopás lassan bekapcsolni a gépet?

Amúgy is venni akartam egy forgatható 27 colos monitort, de ha azt megvenném és villog, akkor azért agyfaszt kapnék...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az egész RTX az én szememben pont olyan parasztvaktítás, mint a 4K.
Amúgy nem, csak a gond, hogy még nem kiforrott.
A videóban is elmondják, hogy amit az RTX megcsinál hardverből azt a fejlesztőknek sok sok munkaóra megcsinálni szoftverből.
Szóval ha ez a technológia kiforrja magát akkor a játékok szebbek lesznek és gyorsabban készülnek el.... és legalább lesz egy indok amiért a VGA gyártók felnyomhatják az MSRPt.

Én nem értek a témához, de van valami szinkron a kijelző és a gép között?
G-Sync/Freesyncre gondosz? Van olyan. Kapcsold ki, ha véletlenül be van. A monitor menüjében az infoban ki van írva a felbotás és az is ha valami syncet használ. Az nvidia kontrol panelben is van valahol egy opció ahol kapcsolgatható.
Milyen monitor?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem értek a vasakhoz, de mintha a gép és monitor nem tudna valami szinkront kiépíteni és másodjára ez már sikerül. Bár ma csak úgy ment, ha a HDMI helyett a displayel dugtam rá a sajátot is.
Két féle monitor kábellel is próbáltam és mindkettővel csinálta a villogást. Az egyik HDMI a másik meg display port vagy mi.

A céges gépet bedugva ez nem fordult elő. Emiatt kezdek aggódni, hogy saját gépem VGA-ja haldokolhat -e vagy mi.


A korábbi gépem meg olyat csinált, hogy néha a monitort nem tudta bekapcsolni és ott is egy ismételt bekapcsra már ment a dolog.
Azt sem értettem miért csinálta.
Kábelt próbáld ki máshol. Ez tipikusan kábelhiba.
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy nem, csak a gond, hogy még nem kiforrott.
A videóban is elmondják, hogy amit az RTX megcsinál hardverből azt a fejlesztőknek sok sok munkaóra megcsinálni szoftverből.
Szóval ha ez a technológia kiforrja magát akkor a játékok szebbek lesznek és gyorsabban készülnek el.... és legalább lesz egy indok amiért a VGA gyártók felnyomhatják az MSRPt.
Csak user oldalról engem hol érdekel?
Én vegyek drága VGA-t, hogy ne a fejlesztő dolgozzon?
Éppen most lett AAA játék áremelés 60-ról fentebb, mondván sok a fejlesztés. EU-ban meg még drágább.
Nem látom azt, hogy majd akkor occcób lesz a játék az RTX miatt...

(A Ft bezuhanása miatt most majd 30k HUF egy AAA játék megjelenés napján úgy, hogy digitiálisan veszed, nem fizikai formában. 2010 környékén 11-12 ezer HUF volt egy friss AAA játék itthon.)
G-Sync/Freesyncre gondosz?
Fogalmam sincs. Nem is tudom mik ezek. Csak még sokkal régebben volt szintén ilyesmi hiba, amikor néha nem jelent meg a kép a monitoron még sokkal korábbi gépen és ott is mindig kétszer kellett bekapcsolni. Sosem jöttem rá miért.

Van olyan. Kapcsold ki, ha véletlenül be van. A monitor menüjében az infoban ki van írva a felbotás és az is ha valami syncet használ. Az nvidia kontrol panelben is van valahol egy opció ahol kapcsolgatható.
Milyen monitor?
LG 24mp55hq-p. (7 éves...)
Kábelt próbáld ki máshol. Ez tipikusan kábelhiba.
HDMI és display porttal is villog a saját gépen. A céges gépen ugyanaz a kábel megy eddig egyszer villogott csak.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
HDMI és display porttal is villog a saját gépen. A céges gépen ugyanaz a kábel megy eddig egyszer villogott csak.
Nekem gyanúsan érintkezési hiba. Főleg a hdmi tud meghajolni, de lehet sajnos, hogy a port rossz már. Csak kártyás bemenet van, vagy van alaplapi is?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
(A Ft bezuhanása miatt most majd 30k HUF egy AAA játék megjelenés napján úgy, hogy digitiálisan veszed, nem fizikai formában. 2010 környékén 11-12 ezer HUF volt egy friss AAA játék itthon.)
Tegnap vettem egy 60€-s játékot 18000ft-ért, manapság sokszor jobb dobozost venni.