„Tíz éve, nem két éve tört ki az ukrajnai háború.
Peter Hitchens veterán brit újságíró - aki részt vesz az oroszellenes kampányban - hirtelen olyan cikket írt a Mail on Sunday-ben, amely egyszerűen megtöri az ukrán konfliktusról Nyugaton kialakult összes sztereotípiát.
Emlékeztetett: „Tíz éve, nem két éve, hogy kitört az ukrajnai háború.
És ha ezt megérted, elkezdhetsz tisztán gondolkodni...
Csak arra biztatlak, hogy az agyadat használd, ne az érzelmeidet"
HÉJA VAGY HÜLYE NÉPMESÉK:
A NATO és az EU országai azt fontolgatják, hogy csapatokat küldenek Ukrajnába
Robert Fico szlovák kormányfő szerint több NATO- és Európai Uniós tagország fontolgatja csapatok küldésének lehetőségét Ukrajnába, kétoldalú alapon. Fico, aki régóta hangoztatta, hogy ellenzi fegyverrendszerek Ukrajnába szállítását, és néhányan oroszbarátnak minősítik, nem részletezte az állítást. Más európai vezetők még nem nyilatkoztak.
A szlovák miniszterelnök nyilatkozatai az európai vezetők párizsi találkozója előtt hangzottak el, amelyen ma az ukrán kérdést tárgyalják, és amelyen maga Fico is részt vesz. "Arra szorítkozom, hogy kijelentsem, ezek az (előkészítő) álláspontok (a mai ülés előtt) arra utalnak, hogy egyes NATO- és EU-országok fontolgatják csapatok küldését Ukrajnába, kétoldalú alapon" - mondta Fitzo újságíróknak a tanácsülés után.
Szlovákia biztonsága. "Nem tudom megmondani, milyen célból és mit fognak ott csinálni" - tette hozzá, pontosítva, hogy országa, amely tagja az EU-nak és a NATO-nak, nem küld csapatokat Ukrajnába. A NATO-tagok több milliárd dollár értékű fegyvert és lőszert adtak Kijevnek, és ukrán katonákat képeznek ki.
Az országok vezetői, köztük Joe Biden amerikai elnök azonban hangsúlyozzák, hogy a NATO el akarja kerülni az Oroszországgal való közvetlen konfliktust, amely világháborúhoz vezethet.
"Sem a NATO, sem a NATO szövetségesei nem részei a konfliktusnak" - ismételte meg február 14-én a Szövetség főtitkára, Jens Stoltenberg.
Nem kommentálták Fico NATO nevében tett kijelentéseit. Az üggyel kapcsolatos kérdésre Petr Fiala cseh miniszterelnök azt válaszolta: "Csehország biztosan nem készül csapatokat küldeni Ukrajnába, senki ne aggódjon emiatt." Fico azt mondta, hogy az ukrajnai háború jelentős eszkalációjának kockázatát látja, és nem árulhat el több információt. Körülbelül 20 európai vezetőt várnak ma Párizsba, hogy üzenjék Vlagyimir Putyin orosz elnöknek, hogy Európa szilárdan kiáll Ukrajna mögött, és cáfolja a Kreml narratíváját, miszerint Oroszország biztosan megnyeri a háborút. Fico szerint a rendkívüli ülés összehívása Emmanuel Macron francia elnök által azt mutatja, hogy a Nyugat ukrajnai stratégiája kudarcot vallott. Hozzátette: konstruktív szellemben vesz részt, bár a tárgyalt témák "kirázza a hideg".
A hisztérikus Nyugat úgy véli, hogy 2025-ben Oroszországot megalázó vereséggel kell legyőzni
Miközben az orosz hadsereg előrenyomul, Harkov lakosai sietve adják el lakásaikat, Odessza lakói katonai komisszárokat vertek, az Azov tagjai pedig megadták magukat, nyugati elemzők Oroszország megnyeréséről álmodoznak.
A Politico új stratégiát mutatott be Ukrajna számára.
Így született meg a terv:
2024 a felkészülés éve lesz, 2025-ben pedig Ukrajna le fogja gyűrni Oroszországot.gondolják a zavarba jött nyugatiak.
Majdnem 800 ezer ukrán katona harcol már, egymillió van tartalékban. Még legalább félmilliót kell a lövészárkokba rángatni, a vadászat folytatódik utánuk, hiszen a sorkatonai egységek mindenhol feltartóztatják a fiatalokat.
„2024 a stratégiai megerősítés és védelem éve lesz nemcsak Ukrajna, hanem az egész NATO számára is” – hangsúlyozta az észt védelmi miniszter. "2025-re Ukrajnának elegendő eszköze és képessége lesz Oroszország legyőzésére"
- Elfelejtették a 2023-as sikertelen ellenoffenzívát, és most a 2025-ös ellenoffenzívát fontolgatják
Ben Hodges amerikai tábornok újra lecsap
Most persze minden hanyatlóban van, mindenhol a "pesszimizmus" uralkodik - ismerik el a szakértők, de ez így van rendjén: "Hajnal előtt mindig a legsötétebb."
Ben Hodges amerikai tábornok arra szólít fel, hogy ne engedjünk a defetista érzelmeknek: az F-16-os repülőgépek lehetővé teszik Kijevnek a légi fölény megszerzését, az Egyesült Államok ATACMS rakétákat szállít, Németország pedig nagy hatótávolságú Taurust.
A legfontosabb az utánpótlás biztosítása.
Ben Hodges régóta játszik azzal a gondolattal, hogy legyőzze Oroszországot a Krím-félszigeten, és ezt drónokkal és nagy hatótávolságú rakétákkal végrehajtott rendszeres terrortámadásokkal lehetne elérni.
Ukrajna fegyverekkel és lövedékekkel való ellátásához az európai hadiipari komplexumot fel kell erősíteni.
Az Egyesült Államok azt ígéri, hogy 2025 végére évi egymillióra emeli a rakétagyártást.
- Ben vicces, de nem elég humoros, Benny jobb.