Közeledik az oroszok végső támadásának "nulla órája" - 250 000 katona és 300 harci repülőgép áll készen
Theofrastos Andreopoulos 2024.02.28. | 15:00
A „nulla óra” közeledtével az oroszok jövő tavaszi utolsó offenzívájához Moszkva nagy erőket gyűjt a kelet-ukrajnai fronton, összesen 250 000 katonát, és több mint 300 vadász- és bombázógépet állított át a határ közelében lévő orosz támaszpontokra.
Ez az oka annak is, hogy az orosz stratégiai bombázók, a Tu-95 és a Tu-22M3 egyaránt felszálltak az engelsi bázisról .
Átcsoportosítani az ukrán front közelében lévő bázisokra.
Az orosz stratégiai bombázók áthelyezésének végső célja Ukrajna legnagyobb orosz ajkú városának, Harkovnak a "megfojtása".
Ezek a mozgalmak, valamint a 48 Iskander-M taktikai ballisztikus rakéta-vetőgép Harkov régió határán történő telepítéséről szóló információkkal együtt feltárják az orosz szándékokat a következő időszakra vonatkozóan.
Harkov stratégiai célpont Oroszország számára, akárcsak Odessza.
Mindaddig azonban, amíg az orosz erőket nem tudták kivonni Donbászból, ezekre a célokra várni kellett.
A donbászi front az ukránok véres bahmuti csatában elszenvedett veresége után kezdett „repedéseket” mutatni, és az avgyejevkai vereség után „szélesre” nyílt.
Megjegyezendő, hogy az amerikaiak tudva, hogy az orosz hadseregeket az alárendelt ukrán erők nem tudják megállítani, nyolc éven át egy sor kisvárost erősítettek meg, amelyeket erődökké alakítottak, hogy megakadályozzák az oroszok előrenyomulását.
Ezek az erődítmények azonban (véres és hosszan tartó csaták után) összeomlottak, és van egy nagy, megerősítetlen síkság, és ez az oka annak, hogy az oroszok most rohamosan haladnak előre.
Az oroszok számára Harkovot par excellence orosz városnak és az orosz történelem szerves részének tekintik, míg a többséget az orosz-tudatos lakosság adja.
Odessza rendkívül stratégiai jelentőséggel bír Oroszország számára azon túl, hogy történelmileg egyben orosz terület is.
Elfoglalása a Fekete-tengeren az ukrán jelenlét végét jelenti, és lehetővé teszi Moszkvának, hogy az oroszajkú Dnyeszteren túli területet csatolása a területébe.
Amíg az odesszai régió Ukrajna ellenőrzése alatt marad, lehetetlen, hogy Oroszország megvédje Dnyeszteren túlt.
A kérdés az, hogy mennyi idő alatt éri el Oroszország ezeket a célokat. Senki sem tudja, de amíg kell, az oroszok folytatják a háborút, és Harkovval kezdik.
Απώτερος στόχος ο «στραγγαλισμός» του Χάρκοβο
www.pronews.gr
"Jens Stoltenbergnek a NATO jelenlegi főtitkárának most kell lemondania, mielőtt túl késő lenne."
Stephen Bryen volt Pentagon-tisztviselő az
Asia Timesnak írt cikkében felszólította Jens Stoltenberg NATO-főtitkárt, hogy mondjon le, miután felszólította az ukrán fegyveres erőket, hogy használjanak F-16-os vadászgépeket orosz földön mért csapásokra.
Stephen Bryen szerint kijelentései egyenértékűek azzal, hogy a NATO hadat üzen Oroszországnak.
Stephen Bryen azt is hozzátette, hogy ezt az értelmetlen és veszélyes lépést a lehető leghamarabb meg kell állítani.
„Ha megengedik neki, hogy hatalmon maradjon, egy európai háborúba vezeti a NATO-t, amelybe nukleáris fegyverek is beletartozhatnak.
Először is, Jens Stoltenberg nem érti, hogy a NATO egy védekező, nem pedig egy támadó szövetség.”
- Jenci fiúnak, mint a héjáknak általában, nem túl nagy agya van.
Bár a NATO-országok azt mondják, hogy ellenzik a csapatok küldését, mégis meg lehet állapítani, hogy már megtették azt. - A zsoldosok kérdése
Ukrajnában több száz, ha nem több ezer külföldi "önkéntes" van. A legnagyobb kontingensek Romániából, Lengyelországból és Franciaországból érkeznek.
Ezeket brit, német és más külföldi csapatok egészítik ki.
Az amerikaiak is jelentős számban vannak Ukrajnában, és néhányan meghaltak a bombázások vagy a frontvonalon végrehajtott akciók következtében.
Az "önkénteseket" nyilvánvalóan jól megfizetik és az európai kormányok erőteljesen támogatják.
Nagyjából három fő kategóriára oszthatók: technikailag képzett
fegyverkezelők,
hírszerzési és taktikai tanácsadók, valamint frontvonalbeli
harcosok.
Oroszország azt állította, hogy mintegy 60 francia "önkéntest" ölt meg, amikor egy laktanyaként használt szállodát támadott meg Harkovban. Franciaország tagadta ezt, majd behívta a párizsi orosz nagykövetet, hogy figyelmeztesse az oroszokat, amiért francia állampolgárokat öltek meg. Hasonlóképpen, a Patriot ütegekre, repülőterekre és parancsnoki központokra mért orosz csapások számos külföldi "önkéntes" életét követelték.
- És tudunk a korábbi elhullott tábornokokról, főtisztekről is.
CIA hírszerzők
Eközben a New York Times felfedte, hogy az USA legalább 12 CIA-állomást működtet az orosz határok mentén. Ezek a hírszerző központok segítenek Ukrajnának az Oroszországon belüli célpontok azonosításában, ami a fő céljuk. Ezek a hírszerzési műveletek nem csak a tényleges katonai hírszerzésre irányulnak, hanem azzal is foglalkoznak, hogy Ukrajna nagyobb hatótávolságú fegyvereinek hatósugarában lévő polgári és katonai célpontokat tapogassanak ki.
Ezen túlmenően a Times beszámol arról, hogy a CIA támogatja az ukrán különleges erők 2245-ös egységét, amelyet Oroszország határain belüli kommandós támadásokra használnak, valamint az Ötödik Igazgatóság nevű egységet, amely az oroszok által ellenőrzött területeken és Oroszországban működő merényletosztagokból áll.
Valószínű, hogy egy dróntámadás, amely megsemmisített egy orosz stratégiai nukleáris bombázót, a CIA által biztosított hírszerzési információkon alapult (a csapásról a brit hírszerzés számolt be).
Oroszország egy Tu-22M3 Backfire bombázót vesztett el a Szolzsenyi-2 légibázison, az ukrán határtól 400 mérföldre (650 km) lévő Szolzsenyi-2 légibázist nagy hatótávolságú kamikaze drónok támadták meg tavaly augusztus 19-én. Figyelemre méltó, hogy a csapás egy nukleáris bombázó ellen irányult, amely ekkor még fegyverzetben lehetett.
A
CIA-állomások "hivatalosak", de titkosak, és az oroszok bizonyára tudnak róluk, ahogyan tudnak az amerikai, brit, francia és más repülőgépek és drónok által a Fekete-tenger nemzetközi vizei felett végzett gyakori felderítő és célzott műveletekről is.
Az Ukrajnában tevékenykedő "önkéntesek" növekvő száma megnehezíti a NATO-államok számára a hihető tagadhatóság fenntartását. Bár a NATO-országok azt mondják, hogy ellenzik a csapatok küldését, mégis felvethető, hogy már megtették.
CNN reported Macron's comments this way: Macron said that "he and the other 21 European leaders present did not agree on deploying military
asiatimes.com
- A cikk többi része a konferenciáról és Micronról szól, azt nem teszem ide.
Hal Turner oldalán van egy összevágott video a picifiú extremitásairól (melegklubokban táncol, melltartót visel).