[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
"Egyszer a kínaiak ~milliós sereggel megindultak az oroszok felé, amit már orosz területen egy különös villanás követett.. másnap orosz-kínai békegyezményt írtak alá ami azóta sértetlen. Mindezt úgy hogy kínának ordenáré fáj hogy szibériából nincs neki egy jókora szelete :)"

Tudna esetleg erre valaki pontosabb infót adni. Sokszor hallottam erről az "esetről" még tőlünk nyugatabbra eső országokban is.

Szerintem erősen legenda íze van, mert amikorra datálható ez a mese???, lehetetlen, hogy az oroszok ilyen technológiai színvonalon lettek volna. Nukleáris dolog nem lehetett, mert annak a hatását más országokból megfigyelték volna. A laser eléggé gyerekcipőben járt, tehát az is kizárható.

Ha igaz lenne, akkor mostanra az oroszok olyan fejlettségi szinten lennének, hogy senki még csak csúnyán rájuk nézni sem merne, nemhogy olyan ábrándokkal lennének országok, hogy az orosz területet gyarmatosítani lehetne. Igaz, kb. akkoriban terjed el az a vicc. Kínai katonák orvul rálőttek a határ közelében békésen szántó szovjet traktorra. A traktor viszonozta a tüzet, majd sértetlenül tovább repült.
Csakn az épp hatalmon lévő bölcs vezér/igazságos atya szeme villant, ettől fostak be a Kinaiak :)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 682
113
"Egyszer a kínaiak ~milliós sereggel megindultak az oroszok felé, amit már orosz területen egy különös villanás követett.. másnap orosz-kínai békegyezményt írtak alá ami azóta sértetlen. Mindezt úgy hogy kínának ordenáré fáj hogy szibériából nincs neki egy jókora szelete :)"

Tudna esetleg erre valaki pontosabb infót adni. Sokszor hallottam erről az "esetről" még tőlünk nyugatabbra eső országokban is.

Szerintem erősen legenda íze van, mert amikorra datálható ez a mese???, lehetetlen, hogy az oroszok ilyen technológiai színvonalon lettek volna. Nukleáris dolog nem lehetett, mert annak a hatását más országokból megfigyelték volna. A laser eléggé gyerekcipőben járt, tehát az is kizárható.

Ha igaz lenne, akkor mostanra az oroszok olyan fejlettségi szinten lennének, hogy senki még csak csúnyán rájuk nézni sem merne, nemhogy olyan ábrándokkal lennének országok, hogy az orosz területet gyarmatosítani lehetne. Igaz, kb. akkoriban terjed el az a vicc. Kínai katonák orvul rálőttek a határ közelében békésen szántó szovjet traktorra. A traktor viszonozta a tüzet, majd sértetlenül tovább repült.
Hülyeség, mint a szovjet traktor, ami szétlőtte a kínaiakat, majd elrepült. Viccesnek persze vicces, de hülyeség.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 442
16 748
113
Megint a mellébeszélés.

Nézd meg a gáz és kőolaj világpiaci árát. Segítek 2023-ban majd 70% volt a gáz árcsökkenése 2022-höz képest (jelenleg a gáz ára kb ott van ahol 2022 előtt volt annak aki világpiaci áron veszi).
A kolléga válaszolt,de nem akarlak összezavarni,elég lesz,ha megnézed a Destatist.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 045
113
"Egyszer a kínaiak ~milliós sereggel megindultak az oroszok felé, amit már orosz területen egy különös villanás követett.. másnap orosz-kínai békegyezményt írtak alá ami azóta sértetlen. Mindezt úgy hogy kínának ordenáré fáj hogy szibériából nincs neki egy jókora szelete :)"

Tudna esetleg erre valaki pontosabb infót adni. Sokszor hallottam erről az "esetről" még tőlünk nyugatabbra eső országokban is.

Szerintem erősen legenda íze van, mert amikorra datálható ez a mese???, lehetetlen, hogy az oroszok ilyen technológiai színvonalon lettek volna. Nukleáris dolog nem lehetett, mert annak a hatását más országokból megfigyelték volna. A laser eléggé gyerekcipőben járt, tehát az is kizárható.

Ha igaz lenne, akkor mostanra az oroszok olyan fejlettségi szinten lennének, hogy senki még csak csúnyán rájuk nézni sem merne, nemhogy olyan ábrándokkal lennének országok, hogy az orosz területet gyarmatosítani lehetne. Igaz, kb. akkoriban terjed el az a vicc. Kínai katonák orvul rálőttek a határ közelében békésen szántó szovjet traktorra. A traktor viszonozta a tüzet, majd sértetlenül tovább repült.

Annyi igaz, hogy a kínaiak megtámadták az orosz határőr csapatokat. Majd az orosz tüzérség és tankroham szarrá verte a kínaiakat.
Igazából jelentéktelen folyó menti szegetekért harcolgattak. A kínaiak legnagyobb eredménye egy kilőtt T-62-es kiemelése volt a folyóból.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 010
23 274
113
"Egyszer a kínaiak ~milliós sereggel megindultak az oroszok felé, amit már orosz területen egy különös villanás követett.. másnap orosz-kínai békegyezményt írtak alá ami azóta sértetlen. Mindezt úgy hogy kínának ordenáré fáj hogy szibériából nincs neki egy jókora szelete :)"

Tudna esetleg erre valaki pontosabb infót adni. Sokszor hallottam erről az "esetről" még tőlünk nyugatabbra eső országokban is.

Szerintem erősen legenda íze van, mert amikorra datálható ez a mese???, lehetetlen, hogy az oroszok ilyen technológiai színvonalon lettek volna. Nukleáris dolog nem lehetett, mert annak a hatását más országokból megfigyelték volna. A laser eléggé gyerekcipőben járt, tehát az is kizárható.

Ha igaz lenne, akkor mostanra az oroszok olyan fejlettségi szinten lennének, hogy senki még csak csúnyán rájuk nézni sem merne, nemhogy olyan ábrándokkal lennének országok, hogy az orosz területet gyarmatosítani lehetne. Igaz, kb. akkoriban terjed el az a vicc. Kínai katonák orvul rálőttek a határ közelében békésen szántó szovjet traktorra. A traktor viszonozta a tüzet, majd sértetlenül tovább repült.
A kínaiak szét lettek Grad-ozva..
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 515
113
A gamechanger akkor lenne, ha valóban komolyan gondolnák a NATO tagállamok, hogy beállnak az ukránok mögé. Ha ez így lenne, akkor fel sem kellett volna merülnie annak, hogy az ukránok ne kapják meg az összes NATO tagtól a kivonásra került F-16-osokat. Az ÖSSZESET! Hozzájuk való fegyverzettel természetesen.
Persze szavak szintjén a támogatás meg is van, de persze mostanra az "egyszeri" nátótagnak is leesett a 2 fillér, hogy semmiért nem kellene teljesen felszámolni minden szuverén érdeküket. Miközben a németek már kitántorogtak a konfliktusból, az amerikaiak az angolokkal meg már régen a partvonalról hujjognak csak.

Volt aki irreális mértékben támogatta őket a saját készletei erejéig. Csakhát a legnagyobbak ezt megtagadták, holott folyamatosan csibészelték/ik az ukránokat.
Teljesen egyet értek, ha a NATO valóban nem csak golyó fogónak használta volna az ukránokat, akkor max fél évvel a háború kezdete után már egy titkos arizonai tamaszponton képezték volna az ukránokat és az USA oda adta volna a saját kivont, vagy kivonásra váró F-16-osait (egyébként meg szakértő legyen a talpán, aki egy ukrán festésű F-16-rol megmondja, hogy dán, vagy holland, vagy norvég, vagy amerikai).

Vagy érdekes, hogy 13 éve még ingyen akartak adni a görögöknek 400 (!) db teljesen jó állapotú Abramsot:


Akik meg azt mondják, hogy minek a sok gép pl. 90 helyett 60 is elég, azok gondoljanak bele, hogy hányszor halljuk, hogy alkatrész hiány, vagy karbantartás hiánya miatt nem bevethetoek tankok meg SPG-k (nem repülők, hanem földi technika). Meg ha néhányat a reptéren ütnek ki az oroszok, azt is jó egyből pótolni).
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 376
45 763
113
Na, de megfogadva többek tanácsát befejezem a trolletetést. Mész vissza ignorra kicsi smasszerom, vitatkozz ezentúl önmagaddal. Akkor kb. egy szinten lesztek... :D

Csak üdvözölni tudom a döntésedet, én már régen megléptem ezt, mert fölösleges kommentekre nem pazarolom az időm. Neked nemcsak időd van, hanem értékes tudásod és tapasztalatod, amit mindig érdeklődve olvasok.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Ez valamilyen munkahelyi kötelesség? Mármint, bárki-bármit ír. történetesen Kína-Orosz viszonyról. Arra valami olyasvalamit kell válaszolni, hogy a NATO, meg az USA globálisgonosz stb stb
De megértem. Sír a gyerek. Enni kell.
Szar meló. Ez van.
Elég komoly hit életi vita folyik itt...................
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
A kolléga válaszolt,de nem akarlak összezavarni,elég lesz,ha megnézed a Destatist.
hosszuvspredicted-655275.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 350
10 739
113
Őszintén válaszolj! Te nem érzed ezt a fórumot erősen oroszbarát beállítottságúnak? Az orosz propaganda megjelenik itt minden mennyiségben, de ha én le merek írni bármit ami ebbe nem fér bele, az egyeseknél kiborítja a bilit.

Én amúgy szeretem meghallgatni mindkét oldal véleményét. Sőt nem gondolom hogy bármi is fekete fehér volna. Viszont számomra 2022. február 21-én Oroszország vállalhatatlanná vált. Ott már láttam hogy itt tömegek fognak meghalni értelmetlenül és sajnos igazam is lett. Ennek semmi értelme, itt nincs nyertes. Itt csak vesztesek vannak. Az agresszor pedig nyilván mindent kitalál az agressziója igazolásához. El lehet dönteni hogy az ember legitimálni akarja az agressziót és százezrek halálát vagy sem. Én nem akarom.

Ennek nem lesz vége. Sőt a hullámai további konfliktusokat fognak generálni. A korábbi aránylag békés világ véget ért 2022. február 21-én.
Őszintén válaszolj!
Loppant lavasz telv és manipuláció kíséllet!
Csak hát ez nem gyóntatófülke s nem is tanúmeghallgatás a bíróságon, mert akkor sokan nagy bajban lennének itt
;)
Te nem érzed ezt a fórumot erősen oroszbarát beállítottságúnak? Az orosz propaganda megjelenik itt minden mennyiségben, de ha én le merek írni bármit ami ebbe nem fér bele, az egyeseknél kiborítja a bilit.
Én azt érzem, hogy egyik oldal narratívája sokkal álságosabb a természetesen, hitelesnek tűnően elfogadhatónál, mint ami természetszerűleg lenne egy hatalmak közötti konfliktusban.

Egyszer egy nyomozó azt sztorizta nekem, hogy az elkövetőt többnyire roppant egyszerű beazonosítani; ugyanis az ártatlan természetesen viselkedik (kétségbeesik, hogy ártatlanul hurcolják meg, amit nem tud, azt értelemszerűen következetesen nem tudja, stb.), az elkövető viszont kénytelen egy színjátékot eljátszani; hogy természetesen nem tudja a cselekmény részleteit, egyáltalán azt kéne eljátszania, hogy természetesen viselkedik.
Azt pedig lehetetlen eljátszani végtelenségig.
Természetesen.
(A rábizonyítás már más téma, de most a beazonosításról beszéltem)
Tehát a probléma - s ezt már leírtam a narratíva jellege, hogy:

Hamis

S ezt kéne hitelesen fenntartani évtizedeken keresztül:

Én amúgy szeretem meghallgatni mindkét oldal véleményét. Sőt nem gondolom hogy bármi is fekete fehér volna. Viszont számomra 2022. február 21-én Oroszország vállalhatatlanná vált. Ott már láttam hogy itt tömegek fognak meghalni értelmetlenül és sajnos igazam is lett. Ennek semmi értelme, itt nincs nyertes. Itt csak vesztesek vannak. Az agresszor pedig nyilván mindent kitalál az agressziója igazolásához. El lehet dönteni hogy az ember legitimálni akarja az agressziót és százezrek halálát vagy sem. Én nem akarom.
Majdan? Nuland a süteményeivel? A berendezett tüntetőtábor? Odesszai szakszervezeti székház 2014 május másodikán?
Náci karlendítéses fáklyás felvonulások? Oroszt keresztre szögeléses majd felállítás után felgyújtásos ukrán videó?
Te itt voltál már akkor?
Mert én igen és emlékszem rá! (Hová tettem a Cavintont?...ez a Nootropil mit keres az éjjeli szekrényemen!?)

S ezt a nyugat mind elítélte! Ja; nem...
Számomra 2014-ben vált vállalhatatlanná a nyugati narratíva.

Mert a hamisságot képtelenség természetesnek eladni végtelenségig.
Igaz, ennek felismerése árnyalt gondolkodást igényel (az pedig valamilyen nemzetiségű tudósok szerint) ötször annyi energiát igényel az agytól, mint a kétbites rendszerezés (lásd még Dübörög a gazdaság, a Pannon Puma ugrani készül, meg az ellen(?)párja a Magyarország előrefele megyen, nem pediglen hátrafele megyen).
El is fáradnék rendesen e topik feldolgozásával, ha az egyik oldal nem játszana ennyire hamisan...


"...Ennek nem lesz vége. Sőt a hullámai további konfliktusokat fognak generálni. A korábbi aránylag békés világ véget ért 2022. február 21-én..."

Ebben viszont tökéletesen egyetérthetnénk, csak megint a dátum...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 533
113
Ne mellé beszélj, az EU 2023-as gazdasági teljesítményét írd le szépen... De segítek, ahogy írtam növekedett.
3 éve csökken az EU GDP, ez minden csak nem növekedés. Ez egy súlyos recesszió. Tavaly épp csak meghaladta a 0-at többek közt nekünk is köszönhetoen. Eközben a világ más országai elhuznak az EU mellett. De pl az agyonszankciozott, háborúban álló Oroszország is ravert GDP növekedésben az EU-ra. Ezt sikerként, és növekedését eladni pofátlanság.
Ez ugyanaz mint a "nem süllyedünk" MP-s Erik-es film részlete.
Ha ez folytatódik, pár év múlva nemhogy EU ország, de maga az EU sem kerül be az első 10 gazdaságba a világon. És nem látom mitől volna jobb az idei év mint a tavalyi.
Gyakorlatilag a szőnyegen fekszik az EU nem a padlón.

PUTIN WARS: DRONE WARS

Egyik drón menti a másikat

"Miután a 47. dandár nagy ellenséges csoportokat semmisített meg a felelősségi körükhöz közeledve, a megszállók visszatértek a kiscsoportos taktikákhoz. Most 2-3 ember érkezik minden oldalról, és azt gondolják, hogy FPV drónjaink és aknavetőink nem fognak. A betolakodók azt tervezik, hogy felhalmozódnak, és megpróbálják megrohamozni a pozícióinkat."
Oroszország a föld legnagyobb területű állama, nagyobb mint a Plútó bolygó, na meselj még hogy foglalja el ez az EU felsziget?

Ezer éves 27-es, de gyönyörű felvétel volt az biztos. Megorzodott az utokornak, sokszor fogjuk meg látni az utolsó repuleset.

Na ez egy módfelett érdekes és tipikus eset, tavaly juniusban meghalt a tank mellett, tehát tudták ki és hol, de csak most azonosították. Eddig szépen elrakta valaki a zsoldjat, a hozzátartozók meg az őrület határán lehettek szegények.
Lavrov a Kínai beketervet támogatja Ukrajna ügyében.


Ez a lényeg, nem a háború :
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
539
4 892
93
Hülyeség, mint a szovjet traktor, ami szétlőtte a kínaiakat, majd elrepült. Viccesnek persze vicces, de hülyeség.
Köszönöm a "millió" kínai támadta meg Szovjetúniót cikket. Köszönöm a többieknek is a hozzászólását. Erről az incidensől tudtam, de valamiért mindenhol visszatér a sokkal nagyobb ütközet mítosza, Ráadásul a nem a ruha- és a büfészakon végzettek körében is.

Tehát a legenda terjed, a valóság meg szokás szerint eléggé földhözragadt.

Más. A maximum egy kapuőr beosztásban levő foteltábornok és más fotelrambók gázár mítoszaihoz (a gázár ugyanannyi, mint 2022 előtt) elég a tőzsdei árakat megnézni. ~30-32 EU az ár. Hol van ez a 20 EU-hoz képest?


Most ebben a pillanatban nem ad adatot, de tegnap este bizony a májusi jegyzés 30 EU, szeptemberi jegyzés 32 EU volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 968
82 840
113