[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Szélsőségre szélsőségre ne válaszoljunk.
Hiryu véleménye itt akkor nem mérvadó. Mivel Banderisták támogatja. Számon kéri a magyar és ruszin közösségen,hogy nem akarnak nácikkal vegyülni, és meghalni.
Közben még rosz indulatúan ércelődik a magyar közösségen.
Itt nem kerkárhoztatni kel őt( Ne legyünk olyanok amilyennek látni szeretne minket! )stb. Aki úgy érzi tartsa eleink egyik alap tételéhez magát. Messziről jött ember azt mond amit akar! Szava mit szél pora . Szélhozta az is visz !
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 234
61 556
113
Jelen állás szerint polgárháború zajlik Ukrajnában, ahol kisebbség harcol a többség ellen az elszakadásért, vagy területi autonómiáért. A behívók elöl tömegesen elbújók, behívót tömegesen megtagadók szintén kisebbségiek, csak épp egy másik társasághoz tartoznak. Ez a helyzet nem azonos a vietnami háború idején ideológiai okokból megtagadott behívásokkal. Akkor az USA egy idegen ország ellen háborút és nem pedig területén belüli polgárháborút folytatott, mellyel sokan amerikai állampolgárként nem értettek egyet. De eszükben se volt kilépni az országból, vagy honpolgárként megtagadni azt. Ezzel szemben most egy bomlófélben lévő ország nagyszámú kisebbsége által folytatott elszakadási törekvése elleni harchoz nem kíván asszisztálni egy, az ország túlfelén élő, kulturálisan egy másik anyanemzethez tartózó közösség. Az ő esetükben még nem merült fel komolyan a szeparatizmus, de ettől még egyátalán nem érzik magukénak sem a velük szemben ellenséges új központi hatalmat, se az ő aktuális ellenségükkel szemben folyó "honvédő" háborút/polgárháborút.

A jelenkori ukrán eseményekkel zsidóként nyilván nehéz azonosulni pro és kontra, mivel a 20-as évektől a 40-es évekig (és most szigorúan csak ezt az önkényesen kiragadott intervallumot nézem), mind az orosz, mind pedig az országot lerohanó nácikkal szimpatizáló orosz ellenes ukrán fegyveresek is írtották őket. Napjainkra a zsidók nem barátai se az oroszoknak, se az ukránoknak, miközben mostanra ez a két utóbbi se nagyon kedveli már egymást. Nekünk magyaroknak azonban külső szemlélőként nem nagyon kéne zsidózni ebben az ukrános topicban, még akkor se, ha egy-két topictárs netán az lenne, mivel ez a kérdés a törénelmi tapasztalatoktól függetlenül itt és most irreleváns. Mint ahogy az iszlamistákat se itt fogjuk utálni, pedig azokkal még több bajunk lesz. De ez már egy másik történet.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 472
17 924
113
Jelen állás szerint polgárháború zajlik Ukrajnában, ahol kisebbség harcol a többség ellen az elszakadásért, vagy területi autonómiáért. A behívók elöl tömegesen elbújók, behívót tömegesen megtagadók szintén kisebbségiek, csak épp egy másik társasághoz tartoznak. Ez a helyzet nem azonos a vietnami háború idején ideológiai okokból megtagadott behívásokkal. Akkor az USA egy idegen ország ellen háborút és nem pedig területén belüli polgárháborút folytatott, mellyel sokan amerikai állampolgárként nem értettek egyet. De eszükben se volt kilépni az országból, vagy honpolgárként megtagadni azt. Ezzel szemben most egy bomlófélben lévő ország nagyszámú kisebbsége által folytatott elszakadási törekvése elleni harchoz nem kíván asszisztálni egy, az ország túlfelén élő, kulturálisan egy másik anyanemzethez tartózó közösség. Az ő esetükben még nem merült fel komolyan a szeparatizmus, de ettől még egyátalán nem érzik magukénak sem a velük szemben ellenséges új központi hatalmat, se az ő aktuális ellenségükkel szemben folyó "honvédő" háborút/polgárháborút.

A jelenkori ukrán eseményekkel zsidóként nyilván nehéz azonosulni pro és kontra, mivel a 20-as évektől a 40-es évekig (és most szigorúan csak ezt az önkényesen kiragadott intervallumot nézem), mind az orosz, mind pedig az országot lerohanó nácikkal szimpatizáló orosz ellenes ukrán fegyveresek is írtották őket. Napjainkra a zsidók nem barátai se az oroszoknak, se az ukránoknak, miközben mostanra ez a két utóbbi se nagyon kedveli már egymást. Nekünk magyaroknak azonban külső szemlélőként nem nagyon kéne zsidózni ebben az ukrános topicban, még akkor se, ha egy-két topictárs netán az lenne, mivel ez a kérdés a törénelmi tapasztalatoktól függetlenül itt és most irreleváns. Mint ahogy az iszlamistákat se itt fogjuk utálni, pedig azokkal még több bajunk lesz. De ez már egy másik történet.

Lehet én maradtam le valamiről, de ki zsidózott? Szerintem te vagy az egyetlen aki ezt felhozta. Kicsit érthetetlen is a számomra, hogy ezt most miért?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 234
61 556
113
Lehet én maradtam le valamiről, de ki zsidózott? Szerintem te vagy az egyetlen aki ezt felhozta. Kicsit érthetetlen is a számomra, hogy ezt most miért?

Vegyük úgy, hogy én reagáltam túl a dolgot.
Egyik topictárs lámpavasra akarta kívánni a másikat, aki a közel-keleti topicban Izrael-barát szemszögből kommentál.
Csak én kapcsoltam volna gondolatban össze a kettőt? Lehet.

Amúgy az egész oldalnyi szófosás valóban haszontalan, de kikerülhetetlen velejárója ennek a topicnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Allesmor hiryura célzott, mivel o Izraelben él. Ha rosszul gondolom javíts ki. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Jelen állás szerint polgárháború zajlik Ukrajnában, ahol kisebbség harcol a többség ellen az elszakadásért, vagy területi autonómiáért. A behívók elöl tömegesen elbújók, behívót tömegesen megtagadók szintén kisebbségiek, csak épp egy másik társasághoz tartoznak. Ez a helyzet nem azonos a vietnami háború idején ideológiai okokból megtagadott behívásokkal. Akkor az USA egy idegen ország ellen háborút és nem pedig területén belüli polgárháborút folytatott, mellyel sokan amerikai állampolgárként nem értettek egyet. De eszükben se volt kilépni az országból, vagy honpolgárként megtagadni azt. Ezzel szemben most egy bomlófélben lévő ország nagyszámú kisebbsége által folytatott elszakadási törekvése elleni harchoz nem kíván asszisztálni egy, az ország túlfelén élő, kulturálisan egy másik anyanemzethez tartózó közösség. Az ő esetükben még nem merült fel komolyan a szeparatizmus, de ettől még egyátalán nem érzik magukénak sem a velük szemben ellenséges új központi hatalmat, se az ő aktuális ellenségükkel szemben folyó "honvédő" háborút/polgárháborút.

A jelenkori ukrán eseményekkel zsidóként nyilván nehéz azonosulni pro és kontra, mivel a 20-as évektől a 40-es évekig (és most szigorúan csak ezt az önkényesen kiragadott intervallumot nézem), mind az orosz, mind pedig az országot lerohanó nácikkal szimpatizáló orosz ellenes ukrán fegyveresek is írtották őket. Napjainkra a zsidók nem barátai se az oroszoknak, se az ukránoknak, miközben mostanra ez a két utóbbi se nagyon kedveli már egymást. Nekünk magyaroknak azonban külső szemlélőként nem nagyon kéne zsidózni ebben az ukrános topicban, még akkor se, ha egy-két topictárs netán az lenne, mivel ez a kérdés a törénelmi tapasztalatoktól függetlenül itt és most irreleváns. Mint ahogy az iszlamistákat se itt fogjuk utálni, pedig azokkal még több bajunk lesz. De ez már egy másik történet.

Annyit hozzátennék, hogy nem az oroszok "irtották" (erosnek tartom a szót))a zsidókat a 20-40 évek kozott hanem a szovjetek Sztálin (grúz) utasítására mind az orosz , ukrán és más zsidókat. A voros hadsereg oldalán 500000 zsidó harcolt a náci németek ellen.
A banderista ukránok pedig kb 300 000 zsidót irtottak ki. Ezt sokan elfelejtik ma nyugaton. Ezenkívul 200000 lengyelt irtottak ki -ezt meg Varsóban felejtik el!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 472
17 924
113
<blockquote>Lehet én maradtam le valamiről, de ki zsidózott? Szerintem te vagy az egyetlen aki ezt felhozta. Kicsit érthetetlen is a számomra, hogy ezt most miért?

Vegyük úgy, hogy én reagáltam túl a dolgot.
Egyik topictárs lámpavasra akarta kívánni a másikat, aki a közel-keleti topicban Izrael-barát szemszögből kommentál.
Csak én kapcsoltam volna gondolatban össze a kettőt? Lehet.

Amúgy az egész oldalnyi szófosás valóban haszontalan, de kikerülhetetlen velejárója ennek a topicnak. </blockquote>

Ja értem. Nos a közel - kelet topikba nem járok :) Engem csak az ukrán helyzet érdekel :)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 234
61 556
113
Annyit hozzátennék, hogy nem az oroszok "irtották" (erosnek tartom a szót))a zsidókat a 20-40 évek kozott hanem a szovjetek Sztálin (grúz) utasítására mind az orosz , ukrán és más zsidókat. A voros hadsereg oldalán 500000 zsidó harcolt a náci németek ellen.
A banderista ukránok pedig kb 300 000 zsidót irtottak ki. Ezt sokan elfelejtik ma nyugaton. Ezenkívul 200000 lengyelt irtottak ki -ezt meg Varsóban felejtik el!

Hogy milyen furcsa az élet. 70 éve ilyen kaliberű számokban írtották a különféle népcsoportokat igencsak rövid időintervallumban. Itt Európában. Ha ez ma megismétlődne, már repkednének a nukleáris robbanófejek. De egyszer megtörtént, most mégis az egykori népírtók szellemi örököseivel szimpatizálnak az egykori áldozatok leszármazottai. (mégbizarrabb, hogy ez az utóbbi mondatom mindkét félre igaz)
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Amúgy az egész oldalnyi szófosás valóban haszontalan, de kikerülhetetlen velejárója ennek a topicnak.

Nem, nem az , mivel egy felnotas szandekos felmondata vegett estetek egymasnak es mar el is erte , amit akar. Felnottek vagytok es nem egy ovodas klikk( nagyon remelem!).
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Uraim!
Lehetne a katonai helyzetre koncentrálni. Én is azon a véleményen vagyok hogy szándékosan más irányba tereli Hiryu a topikot.
A katonai helyzet azonban van. Vagyunk itt néhányan akiknek sajna nem erőssége az orosz nyelv így innen (is) tájékozódunk.
Köszönettel
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Szerintem ne legyetek ennyire szigorúak, a vélemények különbözőségét tisztelni kell. Még akkor is ha nem értünk egyet vele.
De tényleg, inkább térjünk vissza a donyecki problémákhoz.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Szerintem ne legyetek ennyire szigorúak, a vélemények különbözőségét tisztelni kell. Még akkor is ha nem értünk egyet vele.
De tényleg, inkább térjünk vissza a donyecki problémákhoz.
Bezárták a katlant a szakik vagy nem?
Azt gondolom hogy ez kulcsfontosságú a jelen helyzetben.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="Panzerfaust">Szerintem ne legyetek ennyire szigorúak, a vélemények különbözőségét tisztelni kell. Még akkor is ha nem értünk egyet vele.
De tényleg, inkább térjünk vissza a donyecki problémákhoz.
Bezárták a katlant a szakik vagy nem?
Azt gondolom hogy ez kulcsfontosságú a jelen helyzetben.
</blockquote>

Igen, be! Meg tegnap! Allitolag egesz zaszloaljak adtak meg magukat. Voltak olyan ukran csapatok , akik a jobbszektasoknak estek, de ez egyenlore csak feedelt hirek. Meg sem kepek, sem videok nem jottek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Amerikai zsoldos Mariupolban, az "Azov" uniformisában.
https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=sdt9T481o3E&x-yt-ts=1421914688
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Jacenjuk rendkívuli helyzetett hirdetett Luganszk és Donyeck megyében(persze csak az ukránok által ellenorzott teruleteken)

Nagy erokkel lovik az ukránok Stachanov és Kirovszk telepulést.