[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
d714e8eaf0b35f1ddcc594dfad0c067c.jpg
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="phaidros">
Ja, majd ő lesz a givi reklámarca, Motorola meg a Motoroláé... végülis nevet is tudni kell választani. :)

A Givi névre valahol azt mondta, hogy ez volt a nagyapja katonai "hívóneve" a II.Vh-ban, és őrá emlékezve használja most ő is.</blockquote>

És vajon mi lehet a jelentése?
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="bartinieffektus">
B9G_A7ACUAAj2uj.jpg

B9G_BJrCIAAy0Ma.jpg

B9G_BGFCYAA8ZOB.jpg

Hát, ez inkább valami páncélozot csapatszállítónak néz ki tüzelőnyílásokkal az oldalán, ha ez valami egészségügyi-jármű féle, akkor nem szép dolog így összekombinálni...</blockquote>

Ez ukárn lesz? Mert ha igen, akkor csak gratulálni tudok az aljasságuknak. Mondjuk legyen akármelyik félé, ez akkor is egy gerinctelen dolog. A lőréseket/nyílásokat mivel magyarázzák majd? Hogy onnan vezetik be az infúziót? Örült világ ez....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Nem 200 éternyi túlbiztosítás van benne azt elhiheted.
Láttam egy táblázatot különböző lőszerekkel (persze függ a csőhossz is), de megvolt a torkolati sebességük és a .308 Win az valahol 1100 méterig volt stabil ha jól emlékszem. A .338-as meg 1300-1600 méterig. Hasonlóan jól teljesített a .243-mas meg a 7mm Rem Magnum, csak azok kisebb lőszerek így kevesebb az energiájuk, de a ballisztikus együtthatójuk azoknak is kiváló.
A túlbiztosítást úgy értettem, hogy addig még hangsebesség fölött van.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
<blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="bartinieffektus">
B9G_A7ACUAAj2uj.jpg

B9G_BJrCIAAy0Ma.jpg

B9G_BGFCYAA8ZOB.jpg

Hát, ez inkább valami páncélozot csapatszállítónak néz ki tüzelőnyílásokkal az oldalán, ha ez valami egészségügyi-jármű féle, akkor nem szép dolog így összekombinálni...</blockquote>

Ez ukárn lesz? Mert ha igen, akkor csak gratulálni tudok az aljasságuknak. Mondjuk legyen akármelyik félé, ez akkor is egy gerinctelen dolog. A lőréseket/nyílásokat mivel magyarázzák majd? Hogy onnan vezetik be az infúziót? Örült világ ez....</blockquote>

Az.Ukran.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="dudi">A 7,62x51-es hadi mesterlövész puskák(M24 és M40*)hatásos lőtávja 800 méter innentől kezdve ezekkel nem is lőnek ennél messzebbre.Valószínűleg 800 éter után lassul hangsebesség alá a lövedék és onnan kezdve tökéletesen pontatlanná válik.

*Ezek gyakorlatilag hadi Remington 700-asok.

Amúgy a modern katonai lvl 4-es mellények minden távolságból megfogják még a páncéltörő 7,62x54r lőszert is ami erősebb mint a NATO 7,62x51-es páncéltörő lőszer.

Egész konkrétan ez a védelmi képessége:"10.8 g (166 gr) .30-06 Springfield M2 armor-piercing (AP) bullets at a velocity of 878 m/s ± 9.1 m/s (2880 ft/s ± 30 ft/s)."

Ott szerintem nem a fegyverrel van baj elsősorban, hanem a 7,62x51-es lőszerrel meg a 10x-es fix optikákkal, amivel 1km fölött már bajos kis cépontokat meglátni. 800m-en még hangsebesség fölött van a lövedék, ebben szerintem van egy túlbiztosítás is, hogy akármilyen hidegben használható legyen 800 méterig. A .338-as Lapua pedig biztosn többre képes, mint 800 méter hatásos lőtáv.
</blockquote>

Amire te hivatkozol az a külön a lőszerre, illetve külön, önmagában a fegyverre megadott elméleti szórás, amiben nincs benne sem az optika, sem a lövész hibája, sem az időjárás, pl szél, eltérő sűrűségű és hőmérsékletű légrétegek, stb... hatása, sem az egyéb előre nem kalkulálható hibák. A gyakorlatban üzembiztosan nem lövöldöznek harchelyzetben ilyen távolságra. Próbálkozni persze lehet és sok próbálkozásból összejön egy 2,6 (sőt emlékeim szerint 3,3 km-es) igazolt találat is nagy űrmétretű speciális lőszerekkel és fegyverekkel, csak azt nem teszik hozzá, hogy mennyi sikertelen kísérlet után futott bele a peches ellenség abba az egy találatba. Ráadásul a szórás nem azonos a pontossággal. A szórás is csak annyit jelent, hogy a lövedékek egy adott méretű csoportban csapódban be, de nem jelenti, hogy enenk a becsapódási területnek a középpontja és a cél egybeesik. Felejtsd el marketing adatokat és a rekord értékeket! A valóságban sokkal kisebb távolságból biztosítható a találat mondjuk legalább 70-80 %-os eséllyel.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1423574302

Ukrajnában a tervezett mozgósítani kívántaknak 25% van csak meg. Kijev erre taktikát változtatott.
Harkovban az új "komiszár" aki a mozgósítással foglalkozik aljas technikákat alkalmaz. Pl közvetlenül a munkahelyeken adják át a behívót, és lehet választani, bevonul, és így megmarad majd a munkahelye, vagy nem vonul be, munkanélküli lesz, és megy egyenesen a börtönbe.
Harkovban nő az elégedetlenség.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="antigonosz">München:
B9QfT8yIEAA5LgC.jpg
B9QfT84IYAEUDau.jpg

A legnagyobb xarkeverok társaságában.</blockquote>

<blockquote rel="antigonosz">München:
B9QfT84IYAEUDau.jpg

Baloldalon az a g..i soros vagy rosszul látok?</blockquote>

Soros (gúnynevén: Sortos, találjátok ki, hogy miért:)) minő véletlen Grúziában is keverte a sz*rt. Állítólag voltak (vagy még vannak) ott érdekeltségei (olaj, földgáz stb). Persze ezeket én is csak olvastam, de milyen érdekes, hogy itt is feltűnik, nem?
Összeesküvés-elméletesek szevasztok! :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
<blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

De szaki sniper volt, legalább 50 éves..:))
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

Ez most vagy lengyel volt vagy lengyel nemzetiségű. Tudtommal csak ők meg mi használjuk káromkodásra a kurva szót nem? Ha ukrán lenne akkor nem azt mondta volna, hogy bljat vagy szuka?
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Porosenkónek, Jacenyuknak, Bindennek meg a többieknek küldöm:
Gyóni Géza: Csak egy éjszakára
Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
A pártoskodókat, a vitézkedöket.
Csak egy éjszakára:
Akik fent hirdetik, hogy – mi nem felejtünk,
Mikor a halálgép muzsikál felettünk;
Mikor láthatatlan magja kél a ködnek,
S gyilkos ólom-fecskék szanaszét röpködnek.

Csak egy éjszakára küldjétek el öket;
Gerendatöréskor szálka-keresöket.
Csak egy éjszakára:
Mikor siketitön bögni kezd a gránát
S ugy nyög a véres föld, mintha gyomrát vágnák;
Robbanó golyónak mikor fénye támad
S véres vize kicsap a vén Visztulának.

Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
Az uzsoragarast fogukhoz veröket.
Csak egy éjszakára:
Mikor gránát-vulkán izzó közepén
Ugy forog a férfi, mint a falevél;
S mire földre omlik, ó iszonyu omlás, -
Szép piros vitézböl csak fekete csontváz.

Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
A hitetleneket s az üzérkedöket.
Csak egy éjszakára:
Mikor a pokolnak égö torka tárul,
S vér csurog a földön, vér csurog a fáról
Mikor a rongy sátor nyöszörög a szélben
S haló honvéd sóhajt: fiam… feleségem…

Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
Hosszú csahos nyelvvel hazaszeretöket.
Csak egy éjszakára:
Vakitó csillagnak mikor támad fénye,
Lássák meg arcuk a San-folyó tükrébe,
Amikor magyar vért gözölve hömpölyget,
Hogy sirva sikoltsák: Istenem, ne többet.

Küldjétek el öket csak egy éjszakára.
Hogy emlékezzenek az anyjuk kinjára.
Csak egy éjszakára:
Hogy bujnának össze megrémülve, fázva;
Hogy fetrengne mind-mind, hogy meakulpázna;
Hogy tépné az ingét, hogy verné a mellét,
Hogy kiáltná bögve: Krisztusom, mi kell még!

Krisztusom, mi kell még! Véreim, mit adjak
Árjáért a vérnek, csak én megmaradjak!
Hogy esküdne mind-mind;
S hitetlen gögjében, akit sosem ismert
Hogy hivná a Krisztust, hogy hivná az Istent:
Magyar vérem ellen soha-soha többet!
- – Csak egy éjszakára küldjétek el öket.

Ez egy nagyon megható vers, iszonyatos fájdalom, erő és háborúellenesség van benne, köszönöm. Eddig még nem hallottam Gyóni Gézáról, de mostantól úgy érzem, hogy az egyik kedvenc költőm lesz. Még egyszer köszi ;).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="Unio"><blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

Ez most vagy lengyel volt vagy lengyel nemzetiségű. Tudtommal csak ők meg mi használjuk káromkodásra a kurva szót nem? Ha ukrán lenne akkor nem azt mondta volna, hogy bljat vagy szuka?</blockquote>

Oroszul is ugyan így mondják, napokban volt látható, amint méteres betűkkel volt egy zsákmányolt ukrán járműre festve.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hölgyek, Urak!
Aki nem szagolt puskaport, az csak itt okoskodik (hál' Istenek)!
Tudtommal a mai napig a legjobb fejvadász fegyver a II. háború során legyártott Mauser 7.92 fegyver. (a mai napig is). Volt rá alkalmam kipróbálni! MOA ide vagy oda! (kiskunhalasi eset).
A Gepárdól csak annyit, hogy két ezer méter a hatásos lőtávolsága 20mm páncélvastagság estén. De az már 14,5!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="Unio"><blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

Ez most vagy lengyel volt vagy lengyel nemzetiségű. Tudtommal csak ők meg mi használjuk káromkodásra a kurva szót nem? Ha ukrán lenne akkor nem azt mondta volna, hogy bljat vagy szuka?</blockquote>

Oroszul is ugyan így mondják, napokban volt látható, amint méteres betűkkel volt egy zsákmányolt ukrán járműre festve.</blockquote>

Ezt nem tudtam. Köszi az infót.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Angol felirattal:
https://www.youtube.com/watch?v=6CcfEWDI644

Megy a helységharc rendesen.

12:52-nél: Egyetek Roshen cukorkákat r*bancok! :)
17:20-tól: Az öreg aki támasztja a falat, az most ott lakik? Mert ha igen, akkor elég laza és van vér a pucájában.