[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
merkel%20beer-reu.jpg

Biztos van nála is egy határ amit az ukik nem léphetnek át. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Ma ismét akcioban volt Novorosszia légiereje . A Szu-25 csapást mért Debalcevonál a 40. ukrán zászloalj állásaira Novogrigorievka telepulésnél.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="mohacsan">Van itt olyan ,aki az Ukrán határ kozelében él?
Mennyi menekultet lehet látni,eggyáltalan mennyivel másabb az élet az ország azon felén mint mikor béke volt?

~20km, de momentán nem nagyon láttam. Egyszer sikerült elcsípni 2 idősebb árust ahogy Poroshenkót szidták amiért elköltötte az ország pénzét rakétákra amivel az oroszokat löveti. Piacokon is azt mondják, hogy még hazajárnak, bár napról napra nehezebb Kárpátalján az élet a folyamatos infláció miatt, sokszor a forintot át se váltják, hanem árut visznek vissza (mondjuk kávét eddig is raklapszámra hordták). Az áraikban is van "némi" emelkedés, tavaly év elején 600ft volt 1 kiló gumicukor, ősszel már 800, most 1000ft, ez az árkülönbözet kb. mindenre érvényes.

+Apró érdekesség: Tavaly ilyenkor még 4 féle édességgyártó termékeit lehetett kapni, ma már csak 1-et. Ki találja ki, hogy melyik márka?...

Menekültek inkább a Dunántúlra/Budapestre mehetnek, mivel aki járt már az országban az tudja, hogy itt a 3 keleti megyében 0 munkalehetőség van.</blockquote>

Nem élek a határ közelében, de sokat megfordulok piacokon és én is alátámasztom az árnövekedést. Az átjövő árusokkal nem beszéltem, de szerintem ők se örülnek ennek. Biztos van köztük olyan aki támogatja a jelenleg "regnáló" kormányt, mások meg úgy szidják őket mint a bokrot.

Most lehet, hogy megharagudtok rám (bár ezt már régen is írtam), nekem nagyon ízlenek a roshen csokijai. Mondjuk soha a büdös életbe nem tudtam volna azt elképzelni, hogy egy édességgyáros benne van a fegyverbiznicbe és mellékesen egy gerinctelen féreg. Biztos csak én vagyok ilyen naiv, hogy egy édességgyárost egy kedves,szakállas bácsinak képzelek el (mint a mikulást), aki jó fej meg minden. Egy világ omlott össze bennem :).
Most akkor bojkottáljam a termékeit? Bár mentségemre legyen mondva, hogy már rég ettem :).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Hogyan lett a csokoládékirályból fegyvres báró(Porosenko gránátvetoi, fegyver gyárai) Jacenjuk pénzugyi rendszere(machinációi),Kolomojszkij magánhadserege, fegyveruzletei, hogyan szerzi az ukrán vállalatokat, ukrán termofoldet.....stb
Nagyon jó betekintés az ukrán háború hátterébe.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=596R35Tt7tU

Ezt angol vagy magyar felirattal megnézném, kíváncsi vagyok rá, hogy miket mondanak benne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
joker

Nagyban függ a csőtől,pl a Szép puskának csak 700 méter pedig a lőszer azonos.

akagi

Szerintem hölgy nincs és 1000 meg 1 jobb puska van már a 98k-nál.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
<blockquote rel="aquarell">
De szaki sniper volt, legalább 50 éves..:))
Lehet nem tudtad, de Magyarorszag az 5 millio ex-mesterlovesz es 5 millio ex-kommandos orszaga. :p

</blockquote>
Igen. És a 10 mio foci szakértőé!!
Mikoris nyertünk utoljára egy háborút (tölem akár csak csatát..) vagy voltunk foci világbajnokok (tölem Europa-bajnokok) ? :)))
De a szánk bezzeg....... :))
 
A

altx

Guest
ahogy tudom a katonai snajperistak soha se nem fejbe lonek (csak filmekben). ok mindig a test kozepso reszire celoznak (has melkas), mert ott a legnagyobb lehetoseg a talalatra. Nem is a cel h megoljed a ellenfelet hanem h kiiktasd a csatabol.

ez a haboru meg jo is jon a ukran elnoknek, nem is csoda h nem is akarjak beejezni hanem huzzak. minel tovabb tart a haboru, annal tobb megrendeles lesz a fegyvergyarba es tobb penzt kaszalnak ossze.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
Fennek

Ezeket bármelyik civil precíziós lövő tudja általában jobban(ez saját tapasztalat) mint a katonai mesterlövészek hisz ők kész fegyverrel és lőszerrel dolgoznak ellenben a civilekkel akik maguknak állítják össze a fegyvert és gyakran a lőszert is maguknak töltik.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Ma Donyeckben (többek közt) SÖRFŐZDÉT lőttek!!!
http://novorossia.su/ru/node/14492

Emiatt a hágai nemzetközi bíróság előtt fognak Poroék kikötni. Egy sörfőzdét lövetni, az népírtás, genocid!! Emberek tizezreit kitenni a szomjhalálnak!!!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Unio 15:47

Csakugyan jók a csokijai. Én vettem a Lidlben, amíg lehetett kapni.Remélem, ezzel nem támogattam ezt a pofát!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Dudi
Köszönöm, hogy megtiszteltél a válaszoddal!
A hölgyekről meg annyit, hogy biztos olvassák. (100%, biztosan tudom!). Te is (sajnos) szagoltál puskaport. A mauser csövekről még csak annyit, hogy a mai napig egy "világszám", mint ahogy az MG 42 sikertörténete. A csövek gyártásánál volt egy recept, amit a mai napig nem tudnak megfejteni. Mint a szamuráj kard sikertörténete. De van egy másik topik, ami mesterlövészettel foglalkozik, ne romboljuk tovább ezt a lehangoló topikot.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Hogyan tudták lőni Kramatorsk-ot? a fronttól jóval odébb van. Addig elvisz a Szmercs?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A szmrecs ha jól tudom 70km-es hatótávval bír, Gorlovka és térsége bőven beleesik ebbe.
Érdekes, hogy a militarymaps-en Druzhkivka települést mutatja, ahonnan a támadás érkezett, de az meg mélyen ukrán területen van.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Hogyan tudták lőni Kramatorsk-ot? a fronttól jóval odébb van. Addig elvisz a Szmercs?

A Szmercs elvisz 70 km-re is, de a szakinak csak Uragan és Grad van (utóbbihoz sincs újfajta rakéta), úgyhogy max. 35 km a lőtáv.