[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 316
4 665
113
Leszek az "ördög" ügyvédje. :)

Tegyünk tisztába pár dolgot a rend kedvéért, annak ellenére, hogy egyrészt sok reményt nem fűzök ehhez a tűzszünethez vagy mihez, másrészt pedig nem mondhatnám, hogy nem vagyok csalódott miatta.
<b>De:</b>
A sztori ott kezdődik, hogy a Krím hazatérése utáni feszült helyzetben Putyin szépen megkéri a többi ukrajnai oroszt, hogy csillapodjanak és ne ugráljanak, ennek ellenére (most erről a két megyéről van szó, úgyhogy maradjunk is náluk) ez a két megye nem bír magával és nagyívben sz*rva a kérésre (jótanácsra, nem kívánt törlendő) csak megcsinálják a maguk balhéját. Jó. Kapnak mindenféle segítséget, pénzt, paripát, fegyvert, üzemanyagot, kaját, kiállást mellettük, információt, szinte mindent és még annál is többet. Oroszország - <b>annak ellenére</b>, hogy ez a két megye sz*rt hallgatni rájuk - még azt is bevállalja, hogy mindenféle szankciók ellenére sem farol ki mögülük, pedig elég fájó következményeket kell elszenvednie. Még azt is benyelik, hogy egy utasszállító lelövését is rájuk kenik és minden sátánfattyának elhordják őket (is) <i>(okkal vagy ok nélkül, jelenleg valójában senki nem tud semmit, aki igen, az meg kussol, úgyhogy kenik)</i>.
Erre most, amikor tényleg az fenyeget, hogy a helyzet a szükségesnél jobban elfajul és még nagyobb balhé lesz a dologból (pedig az orosz polgárok és cégek már így is szívtak eleget), a két megye még mindig pattogna (na, nem önerőből, hanem orosz hátszéllel), nagyívben sz*rva továbbra is arra, hogy az ő partizánosdijuk miatt hányan és mennyit szívtak. Mindennek van határa, lássuk be.
Ha Moszkva támogatásának köszönhetik, hogy még élnek és harcolhatnak, akkor most márpedig lesznek szívesek <b>BÁRMIT</b> aláírni ott, ahol Moszkva mutatja - és kuss. Ez így működik és ezt a szakik is tudják. Mégis, mit szeretnének: rohanja le Oroszország az Ukrajnának nevezett kuplerájt a kedvükért? Nehogy már a nyúl vigye...

Nagyjából ez lehet Moszkva álláspontja, ennyi volt a védőbeszéd. :)

Egyébként én is úgy vélem, hogy ez a tűzszünet is csak időszakos lesz, mert akkor hiszek az ukrán kormánynak és embereinek, ha ló legel a sírjukon (és akkor a "nemzeti gárdistákkal" még nem is számoltam): meg fogják találni a módját, hogy valami fal szöveggel felrúgják az egészet a fenébe, amire akkor már Moszkva is feszültebben fog reagálni. Így hát szerintem nincs mit izgulni meg "lázadozni" a megállapodás miatt. A lehetőségekhez mérten (némi jóindulattal) korrektnek mondható, meg amúgy is alapszabály, hogy az rendel, aki fizet, márpedig itt Oroszország fizet leginkább, nem a szakik.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Melanpo: egytértek.
Ez a szerződés csak arról szól, hogy Merkelanyó és Hollandebácsi menthesse az arcát.
Sanos sok vér fog még folyni.
Megnéztem ezeket az angol páncélozott járgányokat közelebbröl, amiket most raktak ki Odesszába. Ekkora szart még nem láttam. Ez gyarmati rendőrségnek való, bár már ott is van RPG. Mehet egyből a kohóba.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Ha valamelyik volt már, akkor bocsi...

Nagyon le vagyok maradva a topikban...

A szakadároknak volt / van valami fajta légitámogatásuk?

Na meg márciusban mennénk Kijevig, vajon addig még békében megúszhatjuk vagy majd orosz vízum kell? :D Viccet félretéve, ha eljutunk, akkor megpróbálok minél több fotót megcsinálni, csak érdekelne, hogy kb mire számítsunk... mi a jelenlegi helyzet Kijevben?!

Van egy Su 25ösük, egy An2esük, és egy L-29 Delfinük, ez múzeumi darab :).

Pár oldallal volt valami hír, hogy talán Kijev körül egy csomó ellenőrzőpont van meg a városban is nagy a kavarodás. Talán papírbeszerzős utat is végig kell járni legálisan (azaz soha nem lesz meg), vagy illegálisan (fizetsz mint a katonatiszt). Ez inkább ott fontos ahol folynak a harcok, de nem lepődnék meg ha ukrajna más részein is így lenne.
Tanácsom: Kihívóan nem öltözz fel pl: Lesz még Ungvár Magyarországé, vagy a: Éljen Putyain, illetve: Remélem, hogy jól elvernek benneteket a szakik pólókat kerüld :).

Ja és a határőrök most kivételesen g*cik, biztos, hogy a kétszeresét kell leperkálni nekik ha ők kipécéznek valamiért.
De majd elmondják az akik jobban értenek ehhez, vagy akik ott élnek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Megnéztem ezeket az angol páncélozott járgányokat közelebbröl, amiket most raktak ki Odesszába. Ekkora szart még nem láttam.
Ezek mar az eszakir huliganok ellen is leszerepeltek, ezert dobaljak ki oket az angolok. :)
 

naszados

Member
2015. február 6.
57
3
8
Leszek az "ördög" ügyvédje. :)


A sztori ott kezdődik, hogy a Krím hazatérése utáni feszült helyzetben Putyin szépen megkéri a többi ukrajnai oroszt, hogy csillapodjanak és ne ugráljanak, ennek ellenére (most erről a két megyéről van szó, úgyhogy maradjunk is náluk) ez a két megye nem bír magával és nagyívben sz*rva a kérésre (jótanácsra, nem kívánt törlendő) csak megcsinálják a maguk balhéját.

Azt ugye nem tudjuk, hogy valójában mit beszéltek egymás között a moszkvai és donyecki oroszok.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Leszek az "ördög" ügyvédje. :)

Tegyünk tisztába pár dolgot a rend kedvéért, annak ellenére, hogy egyrészt sok reményt nem fűzök ehhez a tűzszünethez vagy mihez, másrészt pedig nem mondhatnám, hogy nem vagyok csalódott miatta.
<b>De:</b>
A sztori ott kezdődik, hogy a Krím hazatérése utáni feszült helyzetben Putyin szépen megkéri a többi ukrajnai oroszt, hogy csillapodjanak és ne ugráljanak, ennek ellenére (most erről a két megyéről van szó, úgyhogy maradjunk is náluk) ez a két megye nem bír magával és nagyívben sz*rva a kérésre (jótanácsra, nem kívánt törlendő) csak megcsinálják a maguk balhéját. Jó. Kapnak mindenféle segítséget, pénzt, paripát, fegyvert, üzemanyagot, kaját, kiállást mellettük, információt, szinte mindent és még annál is többet. Oroszország - <b>annak ellenére</b>, hogy ez a két megye sz*rt hallgatni rájuk - még azt is bevállalja, hogy mindenféle szankciók ellenére sem farol ki mögülük, pedig elég fájó következményeket kell elszenvednie. Még azt is benyelik, hogy egy utasszállító lelövését is rájuk kenik és minden sátánfattyának elhordják őket (is) <i>(okkal vagy ok nélkül, jelenleg valójában senki nem tud semmit, aki igen, az meg kussol, úgyhogy kenik)</i>.
Erre most, amikor tényleg az fenyeget, hogy a helyzet a szükségesnél jobban elfajul és még nagyobb balhé lesz a dologból (pedig az orosz polgárok és cégek már így is szívtak eleget), a két megye még mindig pattogna (na, nem önerőből, hanem orosz hátszéllel), nagyívben sz*rva továbbra is arra, hogy az ő partizánosdijuk miatt hányan és mennyit szívtak. Mindennek van határa, lássuk be.
Ha Moszkva támogatásának köszönhetik, hogy még élnek és harcolhatnak, akkor most márpedig lesznek szívesek <b>BÁRMIT</b> aláírni ott, ahol Moszkva mutatja - és kuss. Ez így működik és ezt a szakik is tudják. Mégis, mit szeretnének: rohanja le Oroszország az Ukrajnának nevezett kuplerájt a kedvükért? Nehogy már a nyúl vigye...

Nagyjából ez lehet Moszkva álláspontja, ennyi volt a védőbeszéd. :)

Egyébként én is úgy vélem, hogy ez a tűzszünet is csak időszakos lesz, mert akkor hiszek az ukrán kormánynak és embereinek, ha ló legel a sírjukon (és akkor a "nemzeti gárdistákkal" még nem is számoltam): meg fogják találni a módját, hogy valami fal szöveggel felrúgják az egészet a fenébe, amire akkor már Moszkva is feszültebben fog reagálni. Így hát szerintem nincs mit izgulni meg "lázadozni" a megállapodás miatt. A lehetőségekhez mérten (némi jóindulattal) korrektnek mondható, meg amúgy is alapszabály, hogy az rendel, aki fizet, márpedig itt Oroszország fizet leginkább, nem a szakik.

Van igazság abban amit írsz, innen is kell nézni a dolgokat. Putyin nem hülye, legalábbis biztos nem hülyébb mint Obama és egynéhány tanácsadója. Most vagy én akarom belekeverni az összeesküvést, de szerintem a háttérbe van/volt 1-2 megállapodás ami vagy később fog előbújni/megértődni, vagy soha.
Ezért hangsúlyozom, hogy annyira kíváncsi leszek évek vagy évtizedek múlva, hogy mi volt egy pár dologban az igazság, ha kifog derülni :S.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 316
4 665
113
Azt ugye nem tudjuk, hogy valójában mit beszéltek egymás között a moszkvai és donyecki oroszok.
Így van, nem tudjuk, viszont a hírek erről szóltak (ami egy dolog). Én sem állítottam, hogy tudnám, netán, hogy az orosz elnök vagy nagykövetség sajtószóvivője lennék, viszont hivatalosan ez volt Moszkva kérése feléjük, éppen ezért nem írhatok mást: nem (indexes vagy blikkes) újságíró vagyok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
<blockquote rel="hausser">


(nekünk is elemi érdekünk, hogy a lebombázott infrasrtuktúra újáépítéséből részesüljünk)

Ezt szerintem már most el lehet felejteni. Tessék megnézni, Ukrajna ma kinek a befolyása alatt áll, kik hitelezik.
Magyarország ebből az "üzletből" 100 %-ig ki fog maradni, ebben biztos lehetsz.
</blockquote>

Óóó úgy kimaradunk mint az iraki újjáépítésből. :D
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
999
1 572
93
Munkában az ukrán képviselők avagy ismét bunyó volt a parlamentben. egyre szakaszerűbb mozdulatokkal és védekezéstechnikával, de Klicskótól van még mit tanulni

https://www.youtube.com/watch?v=BDYOrfm9Z1w
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 197
113
Porosenkot félretájékoztatta az ukrán vezérkar, akik azt állították neki, hogy Debalcevonál nincsen semmilyen katlan, errol Putyin is nyilatkozott ma Minszkben. (Putyin naponta tobbszor kap pontos jelentést az ovezetbol)
Kozben megszunt az osszekottetés Debalcevo és azukrán SzNBO kozott.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
Valahogy nem lennék meglepve, egy kisebb uki támadás(Gorlovka vagy Mariupoltól északra) után egy erőteljes "szaki" támadás esetén(pl. a katlan felszámolása vagy Artemivsk felé, az LNR is lehet, hogy megpróbálja Stanytisa-L-t) a következő napokban.
Gondolom ma mind a két fél azt elemezte, hogy mit tudna kezdeni a területnövelés érdekében.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Mégis, mit szeretnének: rohanja le Oroszország az Ukrajnának nevezett kuplerájt a kedvükért?

alapszabály, hogy az rendel, aki fizet, márpedig itt Oroszország fizet leginkább, nem a szakik.

Majdnem egyet tudok értetni de vannak fenntartásaim.

"márpedig itt Oroszország fizet leginkább"
Nna ebben én egyáltalán nem vagyok biztos. Ő is fizet természetesen de közel sem biztos, hogy ő a megrendelő is.

"Mégis, mit szeretnének: rohanja le Oroszország az Ukrajnának nevezett kuplerájt a kedvükért?"
Igen. Szerintem aki rendezi a darabot és elsősorban pénzeli a szakadárokat az pontosan ezt szeretné és az közel sem biztos, hogy Putyin.
Az EU összeugrasztása Oroszországgal és háborús hisztéria keltése a legkevésbé sem Putyin érdeke.
És az oroszoké sem úgy általában.
Sokadszor írom le.
Cui prodest?
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Munkában az ukrán képviselők avagy ismét bunyó volt a parlamentben. egyre szakaszerűbb mozdulatokkal és védekezéstechnikával, de Klicskótól van még mit tanulni

https://www.youtube.com/watch?v=BDYOrfm9Z1w

De min vesztek össze? Ez még mindig nem derült ki :D.
Biztos, hogy nem a presszóban történt áremelkedésről, vagy, hogy egyre kevesebb az import vietnámi balzsam.
Tény, hogy befejlődtek, de dobnék egy hátast ha az egyik képviselőfánk systema technikával lezúzná a másikat :).

„Színház az egész világ”
 

naszados

Member
2015. február 6.
57
3
8
Valahogy nem lennék meglepve, egy kisebb uki támadás(Gorlovka vagy Mariupoltól északra) után egy erőteljes "szaki" támadás esetén(pl. a katlan felszámolása vagy Artemivsk felé, az LNR is lehet, hogy megpróbálja Stanytisa-L-t) a következő napokban.
Gondolom ma mind a két fél azt elemezte, hogy mit tudna kezdeni a területnövelés érdekében.

Mi értelme van a területnövelésnek, ha a szeptemberi arcvonal mögé kell visszavonulni?
És még egy kérdés: miért kapituláltak az oroszok. Mert ez a megállapodás az.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser">Valahogy nem lennék meglepve, egy kisebb uki támadás(Gorlovka vagy Mariupoltól északra) után egy erőteljes "szaki" támadás esetén(pl. a katlan felszámolása vagy Artemivsk felé, az LNR is lehet, hogy megpróbálja Stanytisa-L-t) a következő napokban.
Gondolom ma mind a két fél azt elemezte, hogy mit tudna kezdeni a területnövelés érdekében.

Mi értelme van a területnövelésnek, ha a szeptemberi arcvonal mögé kell visszavonulni?
És még egy kérdés: miért kapituláltak az oroszok. Mert ez a megállapodás az.

</blockquote>
Ki tudja, hogy sikerül-e maradéktalanul kivonni a csapatokat a fegyvernyugvás végéig. :)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 316
4 665
113
Az EU összeugrasztása Oroszországgal és háborús hisztéria keltése a legkevésbé sem Putyin érdeke.
És az oroszoké sem úgy általában.
Sokadszor írom le.
Cui prodest?
Egyetértünk. Tudom, mire gondolsz és nem is kívánok vitatkozni veled. ;)