[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 843
113
http://pestisracok.hu/nemeth-zsolt-az-orosz-katonai-agresszioval-szemben-nincs-helye-a-meghatralasnak-ps-interju/
 

guderian

Member
2015. április 3.
38
0
6
Németh az Orbán kormány legnagyobb atlantistája.Nem kell komolyan venni,egy sértődött ember,mert nem ő lett a miniszter a szintén atlantista Martonyi után.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Peszki, 6 órája feltöltött videó (érdemes megfigyelni a srác fegyverét)
https://www.youtube.com/watch?v=bTTIFqDRk8E

Remington 700-as, nem vadászfegyver, mert aki vadászni jár az fa puskatusnál nem adja alább, ez meg valamilyen műanyag, az optikát rajta nem tudtam beazonosítani, hasonlít a Nightforce optikákhoz, de nem biztos, hogy az.
Viszont 0:40-nél gyanúsan sokat hátrateszi a kezét és összefogja, mint amikor a kisgyerek rosszat csinált és el akarja titkolni, és az a folyamatos vigyor a képén is valami kamuzásra utal.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
nem teljesen ide tartozik, de egyik barátom Luazokkal foglalkozik és itthon már lassan elfogynak a normálisok. Szerintetek Ukrajnában még lehetne találni és át lehetne hozni a határon? Leginkább a kétéltű verzió lenne érdekes...
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
nem teljesen ide tartozik, de egyik barátom Luazokkal foglalkozik és itthon már lassan elfogynak a normálisok. Szerintetek Ukrajnában még lehetne találni és át lehetne hozni a határon? Leginkább a kétéltű verzió lenne érdekes...

Egy tankot is, csak legyen elég pénzed. Itt minden pénz kérdése.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen"><i>Minek kellene az oroszoknak egyetlen darab is, pláne a lebutítottból?</i>

A lebutítottban is van egy csomó olyasmi amit egyelőre az oroszoknál csak prototípus formájában láttam...

Nem akarod azt mondani, hogy az oroszok eddig nem tudtak 1 db lebutitott Abramst megszerezni?
Ha igen, akkor megerdemlik, hogy eltünjenek a történelem süllyesztöjében....
Az màs kerdes, hogy utàna tudnak(vagy akarnak) valamilyen ketyerét gyàrtani.
</blockquote>

Mégis, honnan szedtek volna?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Grúz és izraeli(is) kiképzok az ukránoknál.
https://www.youtube.com/watch?v=1veUN1_1NXM
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Remington 700-as, nem vadászfegyver, mert aki vadászni jár az fa puskatusnál nem adja alább, ez meg valamilyen műanyag,
Nekem 3 vadászfegyverem van és mindhárom műanyag tussal van szerelve mert nem tetszik a fa. Túl sérülékeny és nem bírja a strapát. Sőt amikor a 30.06-ost lecseréltem 308-asra akkor rozsdamentest választottam az időjárásállóság miatt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Szerintem a fa tus pózereknek való...

http://kepkezelo.com/images/dbprrl42ham131wa5nfe.jpg

Szép fegyver, te valami újgenerációs vadász vagy akkor :) Errefele nemigazán láttam "nem pózer" vagydászfegyvert. Elég ritka a rozsdamentes cső is, van aki szereti, van aki nem, a tömege miatt a vastag csövet sokan hátránynak éreznék. Mindenesetre messze nem átlagos vadászfegyvered van, főleg azzal a bipoddal.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Köszi! Én csak a praktikumra mentem, és a Howa fegyverekben az a jó, hogy olcsók, jók és külön lehet megvenni a szerkezetet amihez olyan tust választassz amilyet akarsz. Nekem előzőleg a 30.06-os vékony csövü volt ami kellemetlen volt akkorát rugott. Ez most 308-as, vastag csövű és Blackhawk Knoxx tussal szereltem amiben rugók csökkentik a visszarugást. Jobb lett de még mindig nem tudok vele úgy lőni mint a .22-es CZ kispuskámmal.
Bocs mindenkitől az OFF-ért.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
hR5lNKCS4xk.jpg

DjaiJ4U-VLk.jpg

8EHoizv8sBw.jpg

nt0sTAbEKxM.jpg

yiAM2XuLaKQ.jpg

_UBe2L7kGJM.jpg

ZSvbmCfxxJo.jpg

sc-GFSRaGDA.jpg

XrmIgZdTkEw.jpg
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
Üdv mindenki vagyok. Nagy a csend, ìtéletìdõ, a vàrosban nincsen benzin.
Tegnapelõtt volt egy szakasz szintû erõszakos felderìtés azòta semmi.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Ma négy ukrán katona vesztette életét egy tüzérségi támadásban az ukrán rendőrség szerint.
http://news.yahoo.com/four-ukrainian-soldiers-killed-shell-fired-separatists-police-111953992.html

Egy évvel a háború kezdete után Ukrajna megnyomorodott monetáris-, költségvetési-, ipari-, banki- és energetikai szempontból, ami miatt évtizedekig külső államok lélegeztetőgépén vegetálhat.
http://news.yahoo.com/war-ukraine-financial-breaking-point-052906820.html