[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="meister"><blockquote rel="gigabiga">Arról van információ mennyi <del>orosz katona</del> orosz önkéntes esett el eddig?
Ugyan ez nem szamadat, de itt van valamifele video arrol, hogy hogyan bannak a ruszkik a sajatjaikkal, ha epp mar morok lettek...
https://twitter.com/tweetsNV/status/599221471874043904
</blockquote>

El kell olvasni a cikket. Beszélsz oroszul? :)</blockquote> tanultam abecet, elolvasni a szavakat eltudom, de nem ismerem a jelentesuket. A google fordito meg csak felsiker... :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="meister"><blockquote rel="gigabiga">Arról van információ mennyi <del>orosz katona</del> orosz önkéntes esett el eddig?
Ugyan ez nem szamadat, de itt van valamifele video arrol, hogy hogyan bannak a ruszkik a sajatjaikkal, ha epp mar morok lettek...
https://twitter.com/tweetsNV/status/599221471874043904
</blockquote>

El kell olvasni a cikket. Beszélsz oroszul? :)</blockquote> tanultam abecet, elolvasni a szavakat eltudom, de nem ismerem a jelentesuket. A google fordito meg csak felsiker... :)

</blockquote>

Hát az azbuka ismerete kevés.:) Próbáld angolra(onnan magyarra).
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Azoknak akik szerint az EU-ban nem megfelelőek a kisebbségi jogok. Csak abba gondoljatok bele, hogy ha a felvidéki vagy erdélyi magyar közösség Oroszországban élne és mi innen bármivel támogatnánk őket, akkor az ottani törvények szerint automatikusan külföldi ügynöknek minősülnének. Ezt is érdemes figyelembe venni, ha azt nézzük, hogy a kárpátaljai magyaroknak az EU-s vagy az orosz perspektíva lenne-e jobb.
Na. Az EU pont addig tesz a dolgokra amig nem gyilkolasszak a magyarokat. Magyar nyelvu tablaert elviszik az embert Felvideken, Erdelyben? Szerinted?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Na akkor off helyett körülnézek mi volt ma donbasszban.


Marine LePen fő tanácsadója részt vett egy gyűlésen ahol DNR-t és LNR-t ünnepelték mint független államokat.

A donyecki küldöttség nem vesz részt valami gazdasági csúcson június másodikán.

A többi egyenlőre még nem bújt elő, viszont tele lettek a hírforrásaim ukránokat éltető angol és német nyelvű szeméttel.
Gondolom valami netes háború része lehet ez, mert eddig nem láttam sosem az elmúlt évben.
Infonapalm.com.
Vagy org?
https://informnapalm.org/page/2

27 posztolásból 24 infonapalmos. Full szemét az egész. Pl ukrán hősök a 2-ik vh-ban:
Első hős: Peter Dmytruk kanadai-ukrán ,francia ellenállás stb
Második hős:Halyna Kuzmenko galíciai holodomort túlélt stb
Harmadik hős:Yevhen Bereznyak szvsz a neve alapján jiddis.
Negyedik hős:Michael Strank amerikai ukrán a japókkal harcolt.
Ötödik hős: Ahmet Khan Szultan krími tatár pilóta.

Én elismerem hogy hősök de akkor azt az öreg tatát miért nem engedték el az ünnepségre a nackók?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Minden oldalon ezek az infonapalmosok jönnek be, ukrán hírek címmel. Gyakorlatilag blokkolják az oldalakat. De azért találok ezt azt, ezeket meg remélem letakarítják.

https://youtu.be/KG2lIuN6aPA

Zaharcsenkónak szülinapja van? Igen éltetik.
CFEWBSXUkAELG9x.jpg


Tele a hócipőm már ezzel a képpel.
g_q6sgz-_reasonably_small.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Tegnapi fotók elvileg a milícia technikájáról:

CFCjSD2W0AAg3YY.jpg
CFCjUZhWIAArZRS.jpg
CFChlc1WMAA8rdR.jpg
CFChlwHWgAA-yY1.jpg


Viszont megismertem a képet amit használ. Azt hiszem a Wittner Mária lánykorában, szóval utánanéztem éééés:



Resistance is life. We are partisan. We are for Ukraine, Freedom and Democracy. United against Russian aggression and occupation.

Lviv, Ukraine & Cork, Ireland

fjg2C2I4_reasonably_small.jpeg


Na most akkor kinek higgyen az ember, eddig legalább eligazodtam elég jól és nem hoztam fals híreket.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Nah akkor , hogy tisztába tegyek egy két dolgot az álláspontommal kapcsolatba:

Miért is támogatom ebben a konfliktusban, háborúban az ukrán oldalt?

Történelmi tapasztalatok azt mutatják, hogy <b>nem szerencsés Magyarországnak
ha Oroszországgal közvetlen határunk van</b>, lásd 1849, Első VH, 1945, 1956.
<b>Megnyugtató számomra, ha köztünk és Oroszország között van egy 1600 kilométer</b>, látható hogy például jelenlegi szomszédjaival sem felhőtlen Oroszország viszonya, főleg itt az európai oldalán, de említhetném Japánt is, szóval nem egy kellemes szomszéd.

...

Miért drukkolok, hogy Ukrajna EU felé közeledjen?

EU- ban vannak kisebbségi normák, amiket betartatnak minden taggal, és a társult országokkal is, ez jó a kárpátaljai magyar kisebbségek, lehet, hogy ezek a jogok sem tökéletesek, de például Romániában nincsen már falurombolás, és viszonylag emberszámba veszik az erdélyi magyarokat, a nagyrománia párt és társaik is mintha kiszorulnának a politikából.
...

Ennek ellenére úgy vélem, hogy nekünk Magyaroknak <b>egy EU-n belüli Ukrajna az érdekünk</b>.

Norbi1985,

az álláspontod, miszerint:

1. jó ha van Magyarország és Oroszország között egy másik állam (Ukrajna)

2. EU-n (és akkor már előbb-utóbb NATO-n) belüli Ukrajna az érdekünk

egy meglehetősen elterjedt álláspont, szóval ezt nem te találtad ki, hanem elhitették veled.

De azért 2 dolgot ne felejts el!

1. Az USA Románia, Ukrajna, Lengyelország és a Balti államok érdekeit mindig előrébb tartja Magyarország érdekeinél, egész egyszerűen azért, mert ezen országok alkotják az USA Oroszországgal szemben felépitett védvonalát. Mit jelent ez Magyarország számára?
Hát azt, hogy amennyiben Magyarországnak Romániával vagy Ukrajnával vagy Lengyelországgal vagy a Balti államokkal támad vitája, az USA mindig ezen államoknak fog igazat adni, és nem Magyarországnak.

Mondok egy példát: nemrég Romániát mint a korrupcióellenes állam mintaképét állitották példaképnek Magyarország elé az amerikaiak. Ugye nem gondolja itt senki, hogy Románia kevésbé korrupt mint Magyarország?
De nem is erről van szó! Hanem arról, hogy Románia, mivel a NATO keleti határán van, az Oroszország elleni harcban fontosabb az USA számára, mint Magyarország, és ezért az USA mindig Romániának fog kedvezni Magyarországgal szemben. Hasonló lesz a helyzet egy Nyugathoz tartozó Ukrajna esetén is!

Azaz, miért gondolod, hogy egy olyan Ukrajna, amelynek az érdekeit az USA Magyarország érdekeinél fontosabbnak tartja, kevésbé veszélyes ránk nézve mint (egy akár velünk szomszédos) Oroszország?


2. Amennyiben Ukrajna az EU részévé válik (ahogy szeretnéd), akkor ezzel előbb-utóbb együtt fog járni Ukrajna NATO tagsága is. Viszont amennyiben a NATO befészkeli magát Ukrajnába (és ez már folyamatban van), akkor abból előbb-utóbb háború lesz a NATO és Oroszország között, és akkor Neked, nekünk, meg még sok-sok magyarnak, mennünk kell a Don-kanyarba. Ezt nyilván nem kivánhatod. Pedig Ukrajna EU/NATO tagságának pontosan ez lesz a következménye.

---
(Megj.: elnézést kérek, hogy egy több oldallal korábbi hozzászólásra reagálok, de amikor megláttam, túl fáradt voltam ahhoz, hogy leirjam a véleményemet)
 

hetyke

New Member
2014. november 26.
6
0
1
Ezt írta Kárpátalja:

"Szia,

Orulok, h megadtad a cimedet, remelem meg is kapod a levelem. Gyakorlatilag nemtudok sehova bejeletkezni kivagyok tiltva mindenhonnan, es meg bujkaltam is 1 honapig a hatosagok elol. Most kezdem osszeszedni magam.

Megprobalok segiteni a problemadon, ird med.

A HTKA olvasoinak azt uzenem, h ne etesd a trollt. Legyetek resen, ezek mar sokkal ertelmesebbek mint az elozok. Belulrol akarjak megbontani a kozosseget!!!

Ha leveledre nem valaszolok, akkor nemtudok. Hozzal letre egy masikat es irjal arrol, de Ne a HTKA oldalon keresztul!

Karpatalja"
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 235
113
Csináljunk úgy, mintha most is történne valami (néhány kép) :


original.jpg

original.jpg

original.jpg

original.jpg

original.jpg

CFC2E1UWEAERKaR.jpg

original.jpg


Az uccsó kép sokatmondó...
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 235
113
itt-ott azért történik is valami.
Shirokino :
https://www.youtube.com/watch?v=KwRbI8LUhk8
https://www.youtube.com/watch?t=438&v=o33TQfzKv44
https://www.youtube.com/watch?v=zQo2QHjlrnY
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezt írta Kárpátalja:
"Szia,

Orulok, h megadtad a cimedet, remelem meg is kapod a levelem. Gyakorlatilag nemtudok sehova bejeletkezni kivagyok tiltva mindenhonnan, es meg bujkaltam is 1 honapig a hatosagok elol. Most kezdem osszeszedni magam.
...
Karpatalja"

Ó, egek! Ettől féltem. :(
De azért belül rohadt büszke vagyok rá, hogy ilyen életrevaló. :))
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Üdv Hausser.
Most néztem meg a te térképedet.
Jót nevettem rajta.
Ez nem változtat azon, hogy nagyjából az a nyelvi helyzet volt még tavaly, amit én beraktam. (Az elmúlt 1100 oldalon egyébként többször is kitárgyaltuk ezt a kérdéskört. ) Ez pedig lényegesen nem változott a Dél és Keleti régiókban. A közép régiókban próbálnak rajta változtatni, de egyik napról a másikra nem fognak megtanulni jobban Ukránul. És jellemző hogy tavaly még a kormányülések is oroszul folytak le, Porosenko ugyan eldicsekedett vele hogy nagyon igyekszik ukránul tanulni, de otthon is mindenki oroszul beszél.
Persze most a közigazgatásban erőteljesen preferálják az Ukrán nyelvet, de ez még Odeszában sem működik. Nyugatot és a Közép rész jelentős részét leszámítva a kommunikáció nyilvános nyelve még mindig az Orosz. Több cikk is volt arról hogy milyen problémák vannak emiatt a harcoló Ukrán egységeknél. Pl Harcolnak a dicső Ukrajnáért, de persze Oroszul beszélnek. Erre megjelenik az erősítés Nyugat-Ukrajnából Mariupolban, és elkezdik cikizni őket, hogy miért nem beszélnek Ukránul.
A Nyugati régió az egy érdekes kérdés. Nagyon próbálják elnyomni és megszüntetni az orosz és orosz nyelvű sajtót, médiumokat, és igen, az internetet is.
Az hogy az például Orosz nyelvű adók helyére erotikus csatornákat akarnak rakni, hát az aranyos. Az emberek pedig Odesszától Harkovig (volt berakva az oldalra több cikk is) a közvélemény kutatások szerint egyszerűen nem hisznek az Ukrán médiáknak, hanem az Oroszoknak.
Itt egy nyelvi térkép Ukrajnából, és ez még a barátságosabb számokat mutatja az Ukrán nyelvvel kapcsolatba. Főleg Nyugaton.

http://www.csmuedu.net/languages-in-ukraine/
300px-RussianUseEn.png
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Annó ugye a Klicskót is pofán fújták porral oltóval, többek között azért, mert nem tud ukránul... (akit érdekel az lapozgasson és keresse meg a videót)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Egyébként az is érdekes hogy még a középső régiókból is jelentős számmal Oroszországba és nem Nyugatra szöknek a sorozások elöl. És még a Közép régiókból is inkább Oroszországba mentek dolgozni. Arról is olvastam hogy az irodalom nyelve is az Orosz volt. Most hogy ezt egy tollvonással megpróbálják megváltoztatni, azzal a problémával állnak szembe, hogy nem nagyon van helyette más. Ami pedig a hírek alapján jelenleg az oktatásban folyik Ukrajnában, az több mint botrányos, ahogyan a hazafiságot és a nyelvet ... szembe próbálják állítani a gyerekeket akik a felügyeletük alatt állnak a saját családjukkal és környezetükkel. Ez alaposan szembe megy a tanár- szülő- gyermek hármasával, mert a tanár és a szülő helyett is az államot preferálja saját céljaira. (rengeteget lehetne erről beszélni) Meg a generációkat is szembe próbálják állítani.

Egyébként Ha most leszámítjuk DNR, LNR, és Krím lakosságát és azokat akik kint dolgoznak, azokat akik elmenekültek a harcok elöl külföldre, akkor vajon mennyien maradhattak Ukrajnában? 30 millió? Kicsit több? Ez is megváltoztathatja Ukrajna jelenlegi nyelvhasználatát, de leginkább csak Nyugaton és a Közép régió egyes részein.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Üdv krokomach.
Most néztem meg a te térképedet.
Jót nevettem rajta.
Ez meg egy másik térkép:
UkraineNativeLanguagesCensus2001detailed-en.png


Úgy látszik mint minden másról, erről van két teljesen eltérő narratíva, aztán mindenki azt hiszi el ami neki jobban tetszik. Mindenesetre ezen a térképen jól látszik miért nem terjedt tovább a Novorosszia projekt, miért nem akar egyetlen más régió sem csatlakozni a DNR-LNR-hez.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Bocs ulippo .
Ezen az oldalon mindenki igyekszik tényeket és valós információkat közölni- ha lehet forrás megjelöléssel- függetlenül attól hogy az adott tény tetszik-e neki vagy sem. És az általad berakott térképhez még csak hasonlóval sem találkoztam ezen az oldalon sem.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Zuckerberg személyesen tiltja le a gyűlöletkeltő ukrán posztokat

2015. máj. 15.
A Facebook ukrán felhasználói megsértődtek, amiért keményen moderálják megosztásaikat, ezért a közösségi oldal alapítójához fordultak – írja a Vesztyi.
.....

http://rapidpress.info/zuckerberg-szemelyesen-tiltja-le-a-gyuloletkelto-ukran-posztokat/
---------------------------------

2015. máj. 15.
Arszenyij Jacenyuk, Ukrajna miniszterelnöke kifejezte elégedetlenségét Oroszország elnökének és az Egyesült Államok külügyminiszterének Szocsiban tartott megbeszélése kapcsán – írja a Lenta.
.......

http://rapidpress.info/jacenyuk-elegedetlen-a-kerry-putyin-talalkozoval/
------------------------------------

Ukrán katonák tárgyalás nélkül végeztek ki foglyokat

2015. máj. 15.
Makszim Grigorjev, az Orosz Föderáció Nyilvános Kamarájának a tagjának nyilatkozata szerint bizonyítékot tud felmutatni, hogy az ukrán katonák bíróság és ítélet nélkül számolnak le a fogságban levő felkelőkkel – írja a TASS.
.....

http://rapidpress.info/ukran-katonak-targyalas-nelkul-vegeztek-ki-foglyokat/
-------------------------------------

2015. máj. 15.
Zaharcsenko arról nyilatkozott, hogy Donbássz gazdasági veszteségei hasonlóan nagyok, mint a második világháborúban elszenvedett veszteségek – írja a TASS.
.......

http://rapidpress.info/zaharcsenko-donbassz-gazdasagi-vesztesegei-megegyeznek-a-ii-vilaghaboru-vesztesegeivel/
---------------------------------------

2015. máj. 15.
Az Amerikai Egyesült Államok katonai haderőkkel foglalkozó szenátusi bizottsága jóváhagyta az Egyesült Államok 2016-os költségvetését, amelynek vitája október elsejétől kezdődik – írja a Vesztyi.
Az új költségvetés az Ukrajnának nyújtandó 300 millió dolláros katonai segítségnyújtást is magába foglalja. A tervezett védelmi költségvetést – ami összesen 612 milliárd dollárról szól -, 22 szenátor hagyta jóvá, ellene pedig csak négy foglalt állást. John McCain a bizottság republikánus vezetője üdvözölte a szavazás eredményét, amit precedens értékű projektnek tart.
.........

http://rapidpress.info/az-egyesult-allamok-szenatusa-tamogatja-a-katonai-segitsegnyujtast-ukrajnanak/
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Üdv krokomach.
Most néztem meg a te térképedet.
Jót nevettem rajta.
Ez meg egy másik térkép:
UkraineNativeLanguagesCensus2001detailed-en.png


Úgy látszik mint minden másról, erről van két teljesen eltérő narratíva, aztán mindenki azt hiszi el ami neki jobban tetszik. Mindenesetre ezen a térképen jól látszik miért nem terjedt tovább a Novorosszia projekt, miért nem akar egyetlen más régió sem csatlakozni a DNR-LNR-hez.

<i>"current <b>15:07, 2 April 2014</b> Thumbnail for version as of 15:07, 2 April 2014 2,500 × 1,720 (4.42 MB) Petr Matas (talk | contribs) diaster → disaster
<b>17:57, 9 March 2014</b> Thumbnail for version as of 17:57, 9 March 2014 2,500 × 1,720 (3.89 MB) Spesh531 (talk | contribs) adding info on gray in northern Ukraine (chernobyl diaster area)
<b>06:46, 9 March 2014</b> Thumbnail for version as of 06:46, 9 March 2014 2,500 × 1,720 (3.88 MB) Spesh531 (talk | contribs) User created page with UploadWizard<b></b>"</i>

russian population in ukraine
 
T

Törölt tag 1526

Guest
krokomach
A térkép az utolsó hivatalos népszámlálás alapján készült, ez egyébként rajta is van a térképen. A te térképed alapján Ukrajnában többségben kéne lennie az oroszoknak, de az arány 78-17%. Az meg egy másik kérdés, hogy az ukránok közül hányan beszélnek oroszul is, sokan kétnyelvűek, sokaknak mindkettő anyanyelve, a nemzetiség így inkább identitáskérdés és nem nyelvi.