[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
26-05.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="ulippo"><blockquote>Nem tudom és nem is akarom megérteni, miért pont Oroszország elismerése kellene

Azért mert ha ők sem ismerik el, akkor mások még annyira sem fogják. Különben sem lehet függetlenségről beszélni ha minden tekintetben függenek. Függenek a nemzetközi segélyektől amik nélkül enni sem tudna adni a lakosságnak a szakadár hadsereg, ami függ az orosz fegyverutánpótlástól. Mivel saját pénzük sincs függenek a hrivnyától, a rubeltől, sőt a dollártól és eurótól is.

Semmi nem független ott, a függetlenség csak egy hazug mítosz, amivel a vágóhídra hajtják őket azok akiknek ők csak eszközök arra, hogy Ukrajna se lehessen független tőlük.</blockquote>

Ilyen alapon Ukrajna se akarjon független állam lenni, hiszen még egy kormányt se tudtak kiállítani külföldi állampolgárok nélkül, ugyanúgy függenek a külföldi segélyektől, a külföldi energia-szállításoktól, a dollártól, az eurótól, stb., és ők is ugyanolyan hazug mítosszal hajtják vágóhídra a katonáikat, csak éppen ők nem magukat védik, hanem másokat támadnak és ölnek! "Icipici, árnyalatnyi" kis különbség.</blockquote>

Csakhogy Ukrajnát a világ összes országa elismeri. És az összes ország Ukrajna részének tekinti a Donbaszt.

Ha új országot lehetne létrehozni annyival, hogy néhány fegyveres maszkot húz és elfoglal néhány várost, akkor kidobhatnánk a politikai térképeket, mert a világ szétesne sok ezer városállamra meg mindenféle kozákkirályságra.

Ez nem a függetlenségről szól, azok a szerencsétlen lakosok csúnyán át vannak verve. Ez arról szól, hogy Ukrajnán belül ne legyen rend, ne integrálódhasson nyugati irányba, a függetlenséggel ámított lakosság meg csak ágyútöltelék akikkel a piszkos munkát végeztetik.

</blockquote>

Az összes ország kötve hiszem hogy ukiland részének tekinti Donbasszt.
Hát pedig jóbarát ez így van. Néhány ? Itt több tízezer fegyveres van és nem húzott maszkot ellentétben az azovos, ajdaros náci haverjaitokkal.
Persze, ez az elismerem, nem ismerem játék globális szinten zajlik, az Egyesült Államok a saját befolyása alatt lévő területek fölött erőteljesen diszponál politikailag és megmondja, mit, hogyan.
Lásd Koszovó. Nehogymár azt gondold, itt bárki cselekedhet önállóan, saját érdekei szerint.
Vannak a nemzetközi jognak szép fogalmai, szintjei és anyaga. Ilyen pl. a népek önrendelkezési joga, dehát úgy néz ki, ez csak bizonyos népeket illet meg, akkor amikor a pénzemberek úgy akarják.
Ukrajnán belül soha nem volt rend. Én voltam párszor kint, de nekem nem éppen az egészséges államalakulat kifejezés jutott az eszembe, hanem inkább a maffia, önkény, oligarchia, és <b>korrupció</b>. Menj át és nézz szét a saját szemeddel, aztán alkoss véleményt. Ez az ország soha nem lesz nyugati stílusú, de még közeli sem. Aki ezt propagálja az nem ezen a földön él, a nyugati hatalmak gyönyörűen kihasználják azt a szerencsétlen országot, mint ahogy minket is, és nem fogják beengedni az elit klubba őket. Itt a közvetlen áldozat elsősorban Ukrajna népe, a közvetett pedig a hozzád hasonlók, akik elhiszik azt a jól előadott washingtoni népmesét.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="szegcsab">Naggyon jó ez az Orosz zászló !

CF8N9MqWIAIgQO8.jpg

Az orosz MISS. Eljárást indíottak ellene a zászló miatt.</blockquote>

?
</blockquote>

Sofia Nyikutcsik -Miss Russia 2015 jekatyenburgi lakos és egy regionális újság címlapján jelent meg az orosz zászlóval korbetekerve. Ez nem tetszett egy jekatyerinburgi lakosnak és foljelentette az ugyészségen.....
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="karpatalja">Mi az, h koolajgyar??? Gyartjak a koolajat??? Margiiit!!!

Kólagyár. Az ukrán kólafogyasztás 40%-a az ott gyártott kólából volt. Avdijivka legnagyobb foglalkoztatója volt a gyár.

Amíg szét nem lőtték a szakik...</blockquote>

Biztos volt oka annak hogy szétlõtték...
</blockquote>

Talán be voltak kólázva a szakik...

Meg azok a szakik is akik majdnem megöltek egy orosz föderációs vezérezredest valamelyik JCCC állomásnál. Úgy kilyuggatták az autóját, hogy futva kellett menekülnie.

</blockquote>

csak pontosan, szépen:
<i>On 24 May, at the JCCC headquarters in Soledar (government-controlled, 77km north of Donetsk), the SMM observed the presence of the Ukrainian Armed Forces Major-General, the Russian Federation Armed Forces Colonel-General and the permanent representative of the Ukrainian Ministry of Foreign Affairs. Members of the “Lugansk People’s Republic” (“LPR”) were also present. The SMM was presented with two log files, compiled independently. The Ukrainian Armed Forces reported five soldiers wounded in action. The Russian Federation Armed Forces Colonel-General said to the SMM that, on 23 May, his vehicle had come under AK47 fire. All passengers escaped unharmed but the vehicle suffered considerable damage and was abandoned on site. The Ukrainian Armed Forces Major-General informed the SMM that, following the “DPR” shelling targeting Avdiivka, he had instructed the Ukrainian Armed Forces senior representatives of the JCCC office in Avdiivka to relocate to a location yet to be determined.</i>

nyilvánvaló: a szakik, nem tudván, hogy a saját képviselőjük a csoporttal utazik, szétlőtték őket. persze, hogy ők, nem is az ukránok. vagy mégis???
a híreknek előbb utána kéne nézni!
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
<blockquote rel="szegcsab">Az előttem nem sokkal megszólalóknak :

Ha a klf.(elsősorban fősodratú) médiákban elhangzó dolgokat kész tényként kezelnénk, akkor az Oroszbarát szakadárok maguk lennének a Sátán katonái.
Bár tudjuk (én tudom), hogy ez nem így van, a mellettük megszólaló hírforrásokat sem kell azért szóról -szóra komolyan venni. Így aztán szükségtelen tényként kezelni, s arra hivatkozni, így a BalRad által közölteket is.
Amibe bele kellene gondolni, hogy a szakadárok szabadon engedtek egy ukrán parancsnokot, ami az ellenfél oldaláról nem igazán hiszem, hogy megtörtént volna.
Többek között számomra ez is csak azt mutatja, hogy melyik is a jó (vagy legalábbis jobb) oldal.
Az ukrán parancsnok pedig azért kapta a pofont, tudomásom szerint- mert az Ő emberei lőtték a VÁROSt (válogatás nélkül) a reptér területéről. Szerintem örülhet, hogy ennyivel megúszta, és nem áll Hágában a törvényszék előtt, mint háborús bűnös.

Igen nyilván itt is ott is ferdítenek a híreken, erre volt jó példa a Python által
május 25.-én linekelt viedó :On The Line: Simon Ostrovsky Discusses the Latest From Russia and Ukraine azon része ahol két azonos esemény orosz és ukrán tálalását egymás mellé rakták.


Ez a szabadon engedés a kölcsönös fogolycsere program része még a minszk2-vel jött , de ha jól emlékszem már előtte is voltak ilyen fogolycserék.

https://www.youtube.com/watch?v=gYYL7KPwzTA

Korábbi:

https://www.youtube.com/watch?v=iVBAB7f0-dw

Én úgy tudom, hogy ez a fickó a reptér Új termináljának védelmét csinálta, az ágyuk meg hátrébb vannak Pelszkiben. A válogatás nélkül meg azért megint félrevezető, biztos, hogy volt jópár megindokolhatalan eset is, de azt se felejtsük el, hogy a valaki csak szétlőtte a repteret, valahonnan (Donyecből) és persze azok a bátor szakadárok nem egyszer lőttek házakból, házak közül.. ami ugyebár szintén háborús bűn.

Példáúl:
https://www.youtube.com/watch?v=v25J3mgCyh0

vagy egy másik, ahol egy lakóház előtt magyaráz Givi:

https://www.youtube.com/watch?v=HckcY_hSbjs

Itt is van egy rész (11:09) ahol jól láthatóan egy lakóövezet mellet vannak, attól nem messze:
https://www.youtube.com/watch?v=0rJq80cWmIU

Szóval egyik fél sem szent, szerintem maradjunk ennyiben.
</blockquote>

Norbi, kicsit rosszuk tudod. pont ezért kellett/kell mindenáron a reptér az ukránoknak. a földalatti járatokban elbújik a nehézfegyverzet, előjön, lő, párat, majd újra vissza. ukránok ezt hónapokig játszották ....
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="szegcsab">Naggyon jó ez az Orosz zászló !

CF8N9MqWIAIgQO8.jpg

Az orosz MISS. Eljárást indíottak ellene a zászló miatt.</blockquote>

?
</blockquote>

Sofia Nyikutcsik -Miss Russia 2015 jekatyenburgi lakos és egy regionális újság címlapján jelent meg az orosz zászlóval korbetekerve. Ez nem tetszett egy jekatyerinburgi lakosnak és foljelentette az ugyészségen.....</blockquote>

Lecsókolni a textilt egy dolog...de leperelni?:)
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="Python">Szpartak:

9owkFvbEpfM.jpg

cfhrB7p-J4s.jpg

PewvLnlyOvk.jpg

Lsj8Lsrf_zo.jpg

Nnvow_sotcE.jpg

Amh5ZjCSvYQ.jpg

pNpeVpnJNjc.jpg

PGTHIzENSDI.jpg

nL--bpHkgpw.jpg

ct_3gBZG-aM.jpg



Teljes album:
http://vk.com/album-74318800_215864210

Az ezerötöst nem fogja az idő arrafelé ahogy látom.:)
A kéz és lábvédők szintén az uki válság sajátosságai. Máshol eddig nem láttam.</blockquote>

Törmelékes harctéren hàlàs(térdelõ vagy fekvõ pozìcióban). Plusz némi többletvédelem az AGS repeszek ellen. Kevlarból vagy valamilyen ötvözetbõl készülnek. Pàr kiló többlet csak.
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Nem értem miért hagyjátok hogy Norbi provokáljon benneteket....ez a dolga:) Jó látni titeket régi arcok akik kitartotok Donbassz mellett:) Engem nevezhet részrehajlónak, és nem érdekelnek a nagypolitikai érdekek sem, csak az ottani emberek szabadságvágyát, szenvedését, és hősies erőfeszítéseit nézem akik minden nap szembe néznek a halállal...a civilek is. Méltán szolgáltak rá a megbecsülésre! (most ezt is törölni fogják???) :(:(:(:(
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Azért megmosolyogtató hogy van aki egy kólagyárért aggódik míg a másik oldalon öreg néniket bombáznak ki.
Míg az egyik oldalon elcsattan pár pofon a foglyok felé (Orbán-Juncker után ez már semmiség, köszönési forma)addig a másik oldalon terhes nőket akasztanak fel a férjükkel, és még örülhet a fogoly ha csak a két mutatóujját vágják le (tüzérnek még jó lesz)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Azért megmosolyogtató hogy van aki egy kólagyárért aggódik míg a másik oldalon öreg néniket bombáznak ki.
Míg az egyik oldalon elcsattan pár pofon a foglyok felé (Orbán-Juncker után ez már semmiség, köszönési forma)addig a másik oldalon terhes nőket akasztanak fel a férjükkel, és még örülhet a fogoly ha csak a két mutatóujját vágják le (tüzérnek még jó lesz)

Vagy ugyanilyen a lelőtt maláj gép esete. Jó, szomorú, hogy meghalt 300 ember, na de Kelet-Ukrajnában már több ezer ember halt meg, egyes források szerint már 50,000-60,000 halott is lehet, és értük nem morzsol el senki egyetlenegy könnycseppet sem.
Csak a maláj gép az érdekes, az a 300 fő...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Nem értem miért hagyjátok hogy Norbi provokáljon benneteket....ez a dolga:) Jó látni titeket régi arcok akik kitartotok Donbassz mellett:) Engem nevezhet részrehajlónak, és nem érdekelnek a nagypolitikai érdekek sem, csak az ottani emberek szabadságvágyát, szenvedését, és hősies erőfeszítéseit nézem akik minden nap szembe néznek a halállal...a civilek is. Méltán szolgáltak rá a megbecsülésre! (most ezt is törölni fogják???) :(:(:(:(

Norbi azért nem annyira hülye. Más információkon "nőtt fel", ennyi.