[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
Hollandia bejelentette, hogy az MH17-jelentés végső változata október elején kerülhet nyilvánosságra.
http://sputniknews.com/europe/20150304/1019060548.html

A hírt leközlő Sputnik News két oldalhírt is szerepeltet a cikkben, az egyik a "Szu-25 verziót" ismerteti, a másik Zaharcsenko nyilatkozata, aki saját szemével látta az MH17 lezuhanását és látta a Szu-25-öt is.

A Novaja Gazeta utánajárt a Szu25-verziónak, ami Agapov tizedes vallomására épül, akinek Volosin kapitány beismerte a tettét. Az NG szerint az Agapov-történet nyilvánvaló hazugság.
http://www.novayagazeta.ru/inquests/69029.html

Az NG utánajárt a "BUK-verziónak" is, a Torez környéki falvakban több helybélivel is készítettek interjút, videókkal és hanganyagokkal a cikkben.
http://www.novayagazeta.ru/inquests/68728.html

A Bellingcat kiadott egy cikket, amiben a BUK-ot szállító kamion útját elemzik és a kamion későbbi megjelenéseit vizsgálják. Ez az a kamion amit lefényképeztek egy hiányzó rakétájú BUK egységgel és további képek szerint ugyanezt a kamiont a szakadárok használták tankok és BMP-k szállítására is.
https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2015/06/30/low-loader/

Hollandia azt is bejelentette, hogy kezdeményezik egy nemzetközi ENSZ büntetőbíróság felállítását a bűnösök elítéléséhez. A hivatalos orosz álláspont szerint egy ilyen bíróság felállítása "még túl korai lenne".

Ennyi idő alatt Hollywoodban filmet is forgattak volna belőle ha érdekesebb lenne a sztori.
Hollandia nem Nato tag véletlenül és az Usa egyik európai farka vége? Miért nem a helyi ügyészség vizsgálja ki a történteket hiszen ott történt a baleset? 5-6 országgal odébb lett szállítva a roncs egy része a többi meg ott van most is Donbasszban szerteszét.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
http://index.hu/gazdasag/2015/07/02/egyre_tobbet_veszit_oroszorszag/


Egyre többet veszít Oroszország
INDEX 2015.07.02. 07:54

Oroszországban a GDP sokkal erősebben esik vissza, mint ahogy korábban várták. A GDP-jük éves szinten 2,2 százalékkal csökkent, pedi előzetesen csak 1,9 százalékot vártak, az MTI szerint.
Az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium pedig arról számolt be, hogy májusban gyorsult a gazdasági visszaesés. Az előző év azonos hónapjához képest 4,9 százalékkal csökkent a bruttó hazai ősszetermékük az áprilisi 4,2 százalékos csökkenés után.
Éves összevetésben januárban 1,8 százalékkal, februárban 1,6 százalékkal, márciusban 3,2 százalékkal, áprilisban pedig 4,2 százalékkal zsugorodott a GDP. Az első öt hónapban 3,2 százalék volt a csökkenés mértéke.
Az orosz kormányzati becslés szerint viszont idén 2,5 százalékkal hanyatlik majd a GDP
-------------------------------------

<i>Lehet, hogy ez a magyarázat sok mindenre, amit nem értünk Donbassz kapcsán. Nagyon sok ám az 1 év alatti 3%, hátha még több!
Magyar viszonylatban ez cc. 1000 milliárd HUF lenne.</i>

Azért én ennek ennyire nem örülnék. Ha Moszkvában még egyszer krakk lesz akkor mennek a rakéták. Mit mondott Putyin tavaly? Hogy katonai erejük teljében nem fognak békésen csődbe menni mint a Szovjetúnió.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
Szerda óta működik a Szlovákiát Magyarországgal összekötő gázvezeték, amin keresztül évente 4,8 milliárd köbméter gáz jöhet az országba. Az Ausztria felől érkező vezeték 3,7 milliárdos kapacitásával együtt ez már elég az ország évi 7,5 milliárd köbméteres igényének ellátására. Az új vezetéken keresztül holland, norvég, vagy az Északi Áramlaton keresztül jövő orosz gáz is szállítható.

Ezzel jelentősen javult az ellátásbiztonság Magyarországon, az ukrán-orosz gázviták is kisebb kockázatot jelentenek hazánk számára.

http://444.hu/2015/07/02/vege-a-kiszolgaltatottsagnak-mostantol-az-oroszok-nelkul-is-lehet-eleg-gaz/

Lexarom, fával fűtök és már már a főzés és meleg víz is megoldott erről. Nem érdekel van e gáz vagy nincs, izguljon érte majd ősszel aki függ tőle. Az ukránok zárják e el vagy az eu nekem tökmindegy.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
<blockquote rel="ulippo">Szerda óta működik a Szlovákiát Magyarországgal összekötő gázvezeték, amin keresztül évente 4,8 milliárd köbméter gáz jöhet az országba. Az Ausztria felől érkező vezeték 3,7 milliárdos kapacitásával együtt ez már elég az ország évi 7,5 milliárd köbméteres igényének ellátására. Az új vezetéken keresztül holland, norvég, vagy az Északi Áramlaton keresztül jövő orosz gáz is szállítható.

Ezzel jelentősen javult az ellátásbiztonság Magyarországon, az ukrán-orosz gázviták is kisebb kockázatot jelentenek hazánk számára.

http://444.hu/2015/07/02/vege-a-kiszolgaltatottsagnak-mostantol-az-oroszok-nelkul-is-lehet-eleg-gaz/

Lexarom, fával fűtök és már már a főzés és meleg víz is megoldott erről. Nem érdekel van e gáz vagy nincs, izguljon érte majd ősszel aki függ tőle. Az ukránok zárják e el vagy az eu nekem tökmindegy.</blockquote>
Be sincs kötve a házba mikor épültem, már 9 éve elvagyok nélküle.
De azért biztos ami biztos a leolvasó minden éven megjelenik és nem érti hogy nem találja a csövet meg az órát.:)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockqu<blockquote rel="ulippo">Mennyi is a társadalmi támogatottsága a Jobb Szektornak?

Ha a jobb szektorosok randalírozni akarnak Kijevben legalább okot adnak rá, hogy letartóztassák őket.

Amikor fegyverrel mentek be az ukrán parlamentbe, az is épp elég ok lett volna, hogy letartóztassák őket - legalábbis egy demokráciában. Hány Jobb Szektor-tagot tettek a hűvösre ezért akkoriban?! </blockquote>

Valóban. Ráadásul gyakorlatilag majdnem csak az önkéntes alakulatok hajlandóak harcolni, és csak ôk számítanak megbízhatónak Kijev számára. A sorozottak támadásainál biztos van néhány a hátuk mögött... ÉS ôk tartják Dél-Kelet-Ukrajnát is. Ôk végzik a hivatalos és ( vélhetôen) a nem hivatalos piszkos munkát is. Legutóbb ép Nyikolajevbe vonultak be. Ha ôk nem állnak Kijev mögött, akkor napokon belül becsukhatnák a boltot.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/erik-az-uj-majdan-ami-tobbszorosen-veszelyesebb-lehet-korabbiaknal
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
BREAKING NEWS

Az <b>ukrajnai törvények alapján</b> október 18-án helyhatósági választásokat tartanak a „Donyecki Népköztársaságban”, jelentette be annak vezetője, Alekszandr Zaharcsenko. A "Donyecki Népköztársaság" vezetője a választások kitűzését a minszki egyezmények 4. és 12. pontjával magyarázza.
http://karpathir.com/2015/07/02/zaharcsenko-valasztasokat-akar/

Na most már te is látod hogy tisztelik Donyeckben az ukrán törvényeket, csak Kijevben nem mert akkor küldenék a nyugdíjat a helyi öregeknek. Azért ukrajna jól el szívatja saját magát...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Bocs emel, nem akartam összemosni a te és ulippo mondandóját, de ha mobilról küldöm néha valamiért csinál ilyeneket.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Bocs emel, nem akartam összemosni a te és ulippo mondandóját, de ha mobilról küldöm néha valamiért csinál ilyeneket.

Semmi baj, én nem mobilról dolgozom, mégse sikerült az idézés, mostanában néha csinál ilyet a rendszer.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
PR-fogásnak nevezte kirúgását Bohdan Dackó

Bohdan Dacko beruházásokért felelős hivatal nyugat-ukrajnai régiós kirendeltségének vezetője nem hagyta szó nélkül elbocsátását. Ahogy arról korábban beszámoltunk hivatalos kárpátaljai munkalátogatása során Sztepan Poltorak védelmi miniszter, óriási felhajtás mellett kirúgta a hivatalnokot. Dackónak azért kell mennie, mert nem tudta megmondani, hány elhunyt katona hozzátartozói várnak lakásra.
A hivatalnok azt állítja, nem tudott róla, hogy a miniszterrel fog találkozni és a munkamegbeszélésről sem tájékoztatták előre:
„Először is engem nem figyelmeztettek arról, hogy ott lesz a védelmi miniszter. Másodsorban vasárnap az éjszaka közepén hívtak fel azzal, hogy azonnal üljek vonatra és utazzak Ungvárra. Nem tudtam, hogy egy munkamegbeszélésre kell ideutaznom, a terembe lépve nem voltam felkészülve semmilyen találkozóra” – idézte a goloskarpat.info Bohdan Dackót.Dacko úgy véli válaszolt a hadügyminiszter által feltett kérdésekre, legalább is azokra, ami a kompetenciájához tartoznak.
„Úgy vélem kielégítő választ adtam arra a kérdésére, hogy pontosan hányan várakoznak lakásra. Mondtam, hogy folynak az építkezések, de ezek az ingatlanok a helyőrségek nem pedig a kedvezményezett kategóriák számára épülnek. Én arról nem tudok ki milyen jogcímen jogosult az ingatlanra, hogy a listán szereplő: hadirokkant, afgán veterán, többgyermekes szülő, harci cselekmények résztvevője. Az én listám szerint Ungváron 109-en vannak a várólistán. Ezt el is mondtam, ám a miniszter már ezt megelőzően is valamiért utazott rám. Az nem tudom hogy miért. Úgy vélem az egész előre el volt tervezve, egy PR-fogás volt” – fogalmazott a hivatalnok.
A hivatal vezetője a minisztert kemény kritikával illette:
„A nyugat-ukrajnai kirendeltség idén egyetlen kopijkát sem kapott a védelmi minisztériumtól. Államilag dotált hivatal vagyunk, így a dolgozóink már fél éve nem kaptak fizetés. Az összeomlás szélén állunk. A tárcavezető tudva ezt teljesen másról beszél. Az ő javaslata volt, hogy ne építsünk, hanem vásároljunk lakásokat, mégis hűje kérdéseket tesz fel nekem” – fakadt ki Bohdan Dacko.
Nem mellékesen a hivatalnok továbbra is ellátja feladatait, várja a menesztéséről szóló parancsot.

http://karpathir.com/2015/07/02/pr-fogasnak-nevezte-kirugasat-bohdan-dacko/
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">BREAKING NEWS

Az <b>ukrajnai törvények alapján</b> október 18-án helyhatósági választásokat tartanak a „Donyecki Népköztársaságban”, jelentette be annak vezetője, Alekszandr Zaharcsenko. A "Donyecki Népköztársaság" vezetője a választások kitűzését a minszki egyezmények 4. és 12. pontjával magyarázza.
http://karpathir.com/2015/07/02/zaharcsenko-valasztasokat-akar/

Na most már te is látod hogy tisztelik Donyeckben az ukrán törvényeket, csak Kijevben nem mert akkor küldenék a nyugdíjat a helyi öregeknek. Azért ukrajna jól el szívatja saját magát...</blockquote>

Küldik ők a nyugdíjakat csak az illegális fegyveresek miatt nem mindenhova tudják kiszállítani, de majd ha Donyeckbe is visszatér az ukrán közigazgatás, akkor a probléma megszűnik.

Zaharcsenko meg nem mindig volt ilyen szelíd, nem is olyan rég még nagy hódításokról álmodozott, támadni akart minden irányba, csak azért szelídül most mert már érzi az elkerülhetetlen végét.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az Orosz Föderáció azonosított tábornokai, akik Ukrajna területén harcolnak.
3eb63bc-1.jpg

4402c07-2.jpg
 

hogre

New Member
2015. május 4.
29
0
1
Nekem ez sántít kedves ulippo.
Egyszer azt írod,hogy Oo. már feladta a térséget utána meg kiraksz ide pár sokcsillagos fotóját ,hogy látták őket.
Elwist is szokták látni némely emberek de azok legalább mindíg ugyan azt mondják.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Dehogy adta fel, azt akarják, hogy a Donbasz Ukrajna része maradjon, de úgy hogy blokkolhassa Ukrajna EU és NATO csatlakozását. Ez persze Ukrajnának nem érdeke és ezért van ez a büntetőháború, amit ezek a tábornokok vezényelnek.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="ulippo">BREAKING NEWS

Az <b>ukrajnai törvények alapján</b> október 18-án helyhatósági választásokat tartanak a „Donyecki Népköztársaságban”, jelentette be annak vezetője, Alekszandr Zaharcsenko. A "Donyecki Népköztársaság" vezetője a választások kitűzését a minszki egyezmények 4. és 12. pontjával magyarázza.
http://karpathir.com/2015/07/02/zaharcsenko-valasztasokat-akar/

Na most már te is látod hogy tisztelik Donyeckben az ukrán törvényeket, csak Kijevben nem mert akkor küldenék a nyugdíjat a helyi öregeknek. Azért ukrajna jól el szívatja saját magát...</blockquote>

Küldik ők a nyugdíjakat csak az illegális fegyveresek miatt nem mindenhova tudják kiszállítani, de majd ha Donyeckbe is visszatér az ukrán közigazgatás, akkor a probléma megszűnik.

Zaharcsenko meg nem mindig volt ilyen szelíd, nem is olyan rég még nagy hódításokról álmodozott, támadni akart minden irányba, csak azért szelídül most mert már érzi az elkerülhetetlen végét.</blockquote>

Most meg arrol szeretnek linket kerni, h "kuldik a nyugdijakat"
Elore is koszonom.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Dehogy adta fel, azt akarják, hogy a Donbasz Ukrajna része maradjon, de úgy hogy blokkolhassa Ukrajna EU és NATO csatlakozását. Ez persze Ukrajnának nem érdeke és ezért van ez a büntetőháború, amit ezek a tábornokok vezényelnek.

Hogy erted azt, h bunteto haboru?
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A szakik kivonultak Sirokinobol!
Tudom, nem mindenkinek tetszik a dolog. Szerintem honapok ota az elso okos dontesuk es remelem meg sok ilyen lesz. A telepules tarthatatlan volt, mivel az Ukik minden magaslatot elfoglaltak. Raadasul ha kialakitanak egy demilitarizalt zonat es azt elfoglaljak az Ukik, azzal egyertelmuen megsertik a Minszki egyezmenyt. Ezekutan mivel DNR teruleten lesznek, a szakik megfogjak oket szorni tuzerseggel es birtosan nem fognak sporolni. :) Es meg tamadasokat is szabadon vezethetnek.
Ha jol epitettek fel az uj vedelmi allasaikat akkor az Ukiknak 5-szor annyi emberre lesz szukseguk, mint most.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Egy ukran felvetel azzal, h "a szakik sajat magukat bombazzak Sirokinoban"
Valaki megmondhatna nekik, h a szakik mar nincsenek ott :D

https://youtu.be/e3o427sm7Qs