[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">Újabb halálos rakétatámadás Kelet-Ukrajnában
https://www.youtube.com/watch?v=N9w0nBG7ktY

Megint elhallgatták, hogy az ukrán fegyveres erok támadták Gorlovkát.
(egy kívulállo, ha megnézi nem tudja, hogy ki lott)

Az ukránok a Gorlovka elleni támadások során 2015 januártol-júliusig 170 embert oltek meg, koztuk 17 gyereket!</blockquote>


Ez így van! De eddig, kb. 1 hónapig még csak hírértékkel sem bírt az euro news -nál.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
CLOTRrHVEAEAb2R.jpg

CLOTPE8UAAAvoMV.jpg

CLOTO_RVAAAIufr.jpg

CLOTPE8UEAAr4Zu.jpg

CLKvusGUsAAi3QQ.jpg

CLKvuwYUAAAgfOo.jpg

CLKvutoUsAE_IzN.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
https://www.youtube.com/watch?v=Grk7mC3vS_I

Khan-zászlóalj (26 perc)
https://www.youtube.com/watch?v=6DY-kaPmHzA
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="karpatalja">Vannak ismeretlenek (azonosito nelkul) a hataron ott gond lehet.
Ácsi... Melyik határon és milyen formában? </blockquote>

Bezony-bezony ez így van. Egyrészt vannak a jól ismert határőr srácok. Ezek ócska ukrán egyenruhát hordanak, lepukkant személyautókkal járják a dzsidzsást és egyáltalán nem rossz gyerekek. Ugyanakkor a magyar határa elég jó protekció kell, mert manapság ez egy jó állás. Amikor pl. kirobbant a munkácsi balhé rá két napra egy szimpatikus ukrán házaspár kért útbaigazítást az egyik laktanya felé, és közben a nő bőgött mint a záporeső és csak azt bizonygatta, hogy biztos már a fiát is elvitték a csatatérre. Alig lehetett megnyugtatni a mamát, hogy az "eksön" jó 70 kilométere van. Biztos vagyok benne, hogy a házaspár mindent megtett azért hogy a fiuk ide kerüljön.
Az utóbbi időben viszont megjelent egy másik alfaj is. Ezek amerikai homokszín mundért hordanak, Hummerrel és qvadokkal csapatnak, nincs felvarrójuk, zömében oroszul beszélnek és nagyon harapósak. Állítólag "feketékre" (illegális migránsokra) vadásznak és az egyes alfajba tartozókat ellenőrzik, de hát a fene tudja.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja">Vannak ismeretlenek (azonosito nelkul) a hataron ott gond lehet.
Ácsi... Melyik határon és milyen formában? </blockquote>

Gyakorlatilag az osszes hataron.
A kep jobb oldalan a zoldsapkasok, ok a hatarorok. A baloldalon pedig ismeretlenek, na rajuk gondoltam. En ugy vettem eszre, h az egyenruha szine nem szamit vannak feketeben is AK-val.
Ha figyelmesen megnezitek a hatterben nincsenek fiatal ferfiak, nem veletlenul.

2098038372_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


4512140421_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 317
20 701
113
https://kuruc.info/r/4/146349/



Külföld :: 2015. július 31. 08:17

Várhatóan leírják az ukrán államadósság egy kis részét

Reklám Kijev nemzetközi hitelezői beleegyeztek abban, hogy leírják a velük szemben fennálló ukrán államadósság egy kis részét – közölte jól értesült forrásokra hivatkozva a The Wall Street Journal. Ukrajna azt akarta, hogy a hitelezők az adósság 40 százalékát írják le. A hitelezők erre nem voltak hajlandóak és a nézeteltérés miatt hónapok óta gyakorlatilag egy helyben álltak a tárgyalások. Az elmúlt napokban azonban változott a helyzet. Kijev jelezte ugyanis, hogy a korábban vártnál kisebb mértékű adósságelengedéssel is beérné. A hitelezők késznek mutatkoznak ezt teljesíteni, cserébe, hogy felgyorsuljanak az egyeztetések az ukrán adósság szerkezetátalakításáról. Kijev összesen 23 milliárd dollár hitel átütemezéséről kezdett tárgyalásokat közvetlenül azután, hogy februárban a Nemzetközi Valutaalap négy évre szóló hitelprogramot hagyott jóvá Ukrajnának, összesen 17,5 milliárd dollár értékben, amelynek első, csaknem öt milliárd dolláros részletét március 13-án kapta meg. A következő részlet megítéléséről valószínűleg pénteken dönt az IMF igazgatótanácsa.

(MTI)
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
Visszatérhet az áramszünetek kora

A szénhiány miatt a téli időszakban áramkimaradásokra számíthatnak az ukrajnai háztartások – jelentette be Olekszandr Szvetelik ukrán energiaügyi és szénipari miniszter-helyettes. „Elkezdtük kidolgozni a téli időszakban alkalmazandó áramszünetek menetrendjét. Ez egy szükséges intézkedés, de csak akkor kerül bevezetésre, ha az ukrán széntartalék nem éri el a 2,7 millió tonnát” – fogalmazott Olekszandr Szvetelik. Hozzátette, “ha mégis bekövetkezne a legrosszabb, akkor az áramszünetek előreláthatóan nem lesznek hosszabbak két és fél óránál. Jelenleg az ország antracit-tartaléka 1.5 millió tonna, viszont folyamatosan akadozik az ellátás.”
„A szállítók nem teljesítik a szerződésben foglalt feltételeket, amit ki kell vizsgálni – mondta a helyettes. Olekszandr Szvetelik szerint azért dolgozzák ki előre az áramszünetek menetrendjét, hogy ne ismétlődjön meg a tavalyi eset, amikor is összeomlás szélére került az országos elektromos hálózat.

http://karpathir.com/2015/07/31/visszaterhet-az-aramszunetek-kora/
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="eevil"><blockquote rel="karpatalja">Vannak ismeretlenek (azonosito nelkul) a hataron ott gond lehet.
Ácsi... Melyik határon és milyen formában? </blockquote>

Bezony-bezony ez így van. Egyrészt vannak a jól ismert határőr srácok. Ezek ócska ukrán egyenruhát hordanak, lepukkant személyautókkal járják a dzsidzsást és egyáltalán nem rossz gyerekek. Ugyanakkor a magyar határa elég jó protekció kell, mert manapság ez egy jó állás. Amikor pl. kirobbant a munkácsi balhé rá két napra egy szimpatikus ukrán házaspár kért útbaigazítást az egyik laktanya felé, és közben a nő bőgött mint a záporeső és csak azt bizonygatta, hogy biztos már a fiát is elvitték a csatatérre. Alig lehetett megnyugtatni a mamát, hogy az "eksön" jó 70 kilométere van. Biztos vagyok benne, hogy a házaspár mindent megtett azért hogy a fiuk ide kerüljön.
Az utóbbi időben viszont megjelent egy másik alfaj is. Ezek amerikai homokszín mundért hordanak, Hummerrel és qvadokkal csapatnak, nincs felvarrójuk, zömében oroszul beszélnek és nagyon harapósak. Állítólag "feketékre" (illegális migránsokra) vadásznak és az egyes alfajba tartozókat ellenőrzik, de hát a fene tudja.</blockquote>

nemzeti gárdisták.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="meister">nem lehetne hanyagolni pro és kontra ezt a nyomorult gépet? unalmas a vagdalkozás, a teljes igazságok - akármennyi is van - sosem fognak kiderülni. és különben is, van a témának külön topikja, ott próbáljátok meggyőzni egymást egymás hülyeségeivel.
Ez egy hasznos és értelmes hozzászólás volt a témához, hálásan köszönjük, hogy ekkorát lendítettél rajta. :DDD</blockquote>
off. mit röhögsz, hatott, mert befejezték :D

nah, "carry on". :)
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote>Nem értem: Szíria területi integritása nem számít. Csak Ukrajna területi egysége szent?

Az előbb pont ezen a kettős mércén gondolkodtam ,de csak annyit sikerült elérnem hogy jól felhúztam magam , lementem a pincébe és átzsíroztam az AK-m ,biztos ami biztos alapon..</blockquote>
remélem, nem az 50 ezres kínai klón, amit az MNA köreiben árulnak... :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 683
113
Az ukránok legújabb agymenése, hogy a szakik" piszkos" bombát akarnak létrehozni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna: önállóságot kaphatnak a keleti szakadár területek
https://www.youtube.com/watch?v=2nz7E5T6joc
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) ügyvezető igazgatósága lezárta pénteken az Ukrajnával kötött kibővített megállapodás első felülvizsgálatát és ezzel engedélyezte újabb 1,7 milliárd dollár átutalását - közölte a washingtoni székhelyű nemzetközi pénzintézet sajtószolgálata.
http://kitekinto.hu/europa/2015/08/01/az_imf_ujabb_hitelt_folyosit_ukrajnanak/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Azov fighters protest in Kiev against sale of training base
https://www.youtube.com/watch?v=9mN13gN4URo

Ukraine: US and Ukrainian troops train on final day of NATO's Rapid Trident drills
https://www.youtube.com/watch?v=tpj5XtXimR0
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="hadtap"><blockquote>Nem értem: Szíria területi integritása nem számít. Csak Ukrajna területi egysége szent?

Az előbb pont ezen a kettős mércén gondolkodtam ,de csak annyit sikerült elérnem hogy jól felhúztam magam , lementem a pincébe és átzsíroztam az AK-m ,biztos ami biztos alapon..</blockquote>
remélem, nem az 50 ezres kínai klón, amit az MNA köreiben árulnak... :)
</blockquote>

Az MNA-sok 35 ezres kínai klónnal nyomják (ami az én időmben beszerezhető volt 19-20-ért. Az a fránya infláció.)