[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Ez bizony nem hamisítvány: Letartóztatták Putyint!

Odesszában az új rendőrség őrizetbe vett egy korrupt hivatalnokot aki kenőpénzt fogadott el. A megkent tisztviselőt Putyinnak hívják és már az őrszobán van.
https://twitter.com/AvakovArsen/status/637722335433334784
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Szerintem ha valaki rágalmazással és hamisítással vádol meg valakit, akkor legyen képes konkrétan megnevezni mit tart hamisítványnak, esetleg bizonyítsa is be arról, hogy az hamisítvány, különben ő maga válhat rágalmazóvá.

24 óra se telt el a "Führer"-es pólód óta...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">Szerintem ha valaki rágalmazással és hamisítással vádol meg valakit, akkor legyen képes konkrétan megnevezni mit tart hamisítványnak, esetleg bizonyítsa is be arról, hogy az hamisítvány, különben ő maga válhat rágalmazóvá.

24 óra se telt el a "Führer"-es pólód óta...

</blockquote>

Az nem hamisítvány volt, a kép eredeti és nincs megbuherálva. Valóban führeres pólónak hittem, mert nem látszik az utolsó betű a képen, te meg helyesen jártál el, mert betetted a képet az eredeti pólóról, így kiderült a tévedés, nem is állítom tovább, hogy az führeres póló lenne.

Ez nem hamisítás, a hamisítás az lett volna ha odarajzolok egy R betűt a végére. Egy eredeti hamisítatlan képet tettem be, a kommentárban pedig elhangzott részemről egy tévedés, ezt elismerem, de ez akkor sem hamisítás.
 
S

szpg9

Guest
<blockquote rel="Fennek">Tegyétek már ignoréra. Nálam ott van azóta egész jó a fórum, csak sajnos sokan hagyják magukat provokálni, akkor az "eredményt" látom.
Ignore és szép a világ!

A világ nem szebb, csak te úgy látod a rózsaszínre színezett szemüvegeddel. Magadat megvéded ulippo-tól, de senki mást, így ellenvélemény és ellenérv nélkül terjesztheti - nemcsak a véleményét, azt szabad - hanem a nyilvánvaló ferdítéseit, hazugságait is. Ezt viszont szerintem nem oké egy ignore-al támogatni. Ha hetente csak egyetlen ellenvéleménnyel/helyreigazítással reagálsz rá, azzal is a topic olvasóit segíted eligazodni a témabeli események korrektebb értékelésében.</blockquote>
Csak csatlakozni tudok és lájkolnám a hozzászólásodat, ha lehetne. Mert tényleg, az IGNOR funkcióval csak a homokba dugjuk a fejünket és nagyon rácsodálkoznánk arra, ha a szép rózsaszínűvé ignorált világunkba is betörnek az agymosottak és az agymosók (mivel ebben az ignorált világban ilyenek nem léteznek. De a valóságban léteznek, működnek. És ezért kell velük foglalkozni, tőlük elhatárolódni. Ha nem tesszük meg, akkor egyre erőszakosabbak lesznek...
Csak egy válasz ULIPPO-nak, ha tömény hazugságot akarsz olvani, amik le is lettek leplezve, olvasd az utolsó egy hétben írt hozzászólásaidat. Miért kell több leleplezés, mikor mások oldalakat írnak tele a te állításaid cáfolatával, ezért nem is erőzöm a hazugságaid cáfolatával. Talán egy igaz állításod nem volt itt mostanában és ettől lett belőled elegem.
És ha valaki atz mondja, hogy üldözési mániám van, az csalódni fog, mert ilyenem nincsen, de hónapok óta figyelem ULIPPO munkásságát. Először még óvatos volt, később egyre nagyobb csúsztatásokkal operált. Most meg, mikor már minden szava hazugság, ezt egyre bátrabban terjeszti is. És kikéri magának ha valaki rendre kívánja utasítani egyre nő az írásaiban az adresszivitás, és a demokratikus jogaira hivatkozva pimaszul, mindenkit hülyére véve hazudik, és hazudik tovább a végtelenségig. És ennek gátat kell szabni, mert a csalót a hazugot, a bértollnokot, a trollt meg kell külömböztetni azoktól, akik ebbe a fórumba sokat fektetnek (pld: boki, python, antigonosz rumcájsz és még többen).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="ulippo">Szerintem ha valaki rágalmazással és hamisítással vádol meg valakit, akkor legyen képes konkrétan megnevezni mit tart hamisítványnak, esetleg bizonyítsa is be arról, hogy az hamisítvány, különben ő maga válhat rágalmazóvá.

24 óra se telt el a "Führer"-es pólód óta...

</blockquote>

Az nem hamisítvány volt, a kép eredeti és nincs megbuherálva. Valóban führeres pólónak hittem, mert nem látszik az utolsó betű a képen, te meg helyesen jártál el, mert betetted a képet az eredeti pólóról, így kiderült a tévedés, nem is állítom tovább, hogy az führeres póló lenne.

Ez nem hamisítás, a hamisítás az lett volna ha odarajzolok egy R betűt a végére. Egy eredeti hamisítatlan képet tettem be, a kommentárban pedig elhangzott részemről egy tévedés, ezt elismerem, de ez akkor sem hamisítás.</blockquote>

Azt is írtad, hogy "német neonáci szkinhedek". Nem tudom, honnan vetted, hogy németek, az elöl hordozott zászlót ha németnek tekinted, akkor fordítva tartják, márpedig erősen kétlem, hogy egy német nem ismeri a saját zászlójának helyes szín-sorrendjét. Tehát vagy németek, vagy nem, 50-50% eséllyel.
Nem tudom, honnan vetted a neonácit, semmiféle náci jelvény nem látható a képen (vagy nekem gyengül a látásom). Németországban ilyen minden bizonyíték nélküli kijelentés általában azonnali büntetőfeljelentéssel szokott járni, ott az ok nélküli nácizásra "harapnak", súlyos személyiségi sértésnek, rágalmazásnak számít. Szintén nem tudom, honnan vetted a szkinhedeket, egyetlen ilyen fej van a tömegben, meg egy másik, aki majdnem, hát ez nagyon rossz arány ahhoz, hogy az egész tüntető csoportot merészen így merd titulálni.
Szóval egy eredeti hamisítatlan képet tettél be, valamit hittél róla, aztán a hitedet tényként közölve hamis aláírással láttad el! Bravó, büszke lehetsz rá.
A témához hozzászólni jogod van, mint itt mindenkinek, de ilyen rágalmazáshoz senkinek nincs joga, se itt se máshol!!
Szóval hátrább az agarakkal, ha egyáltalán érted azt a mondást.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha már hamisításról van szó, akkor álljon itt milyen a valódi hamisítás.

A rusvesna weboldal amerikai tankokról számol be a Donbasz területén.
rusvesna.jpg


A zvezda.ru szintén lehozta az álhírt.
zvrzda.jpg


És itt az eredeti kép, ahonnan a hamisítók vették.
discover-military.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Konkrétumot szpg9, bármi konkrétumot, látod Eltorronak is beismertem amikor tévedtem, de ha nem hangzik el semmi konkrétum azt se tagadni, se elismerni nem lehet.

A médiában rengeteg hazugság és hamisítás van mind az orosz mind az ukrán oldalon, sokan osztunk meg itt híreket, sok kamu is belekerülhet, nem csak nálam másoknál is, ti is rengeteg kamut közöltök amikor az orosz médiából vagy a hídfőről és a balradról idéztek, csak azok a kamuk nem zavarnak mert azt hazudják amit hallani szeretnél és nem azt ami zavar téged.

Ha hamisítással találkozol akkor nevezd meg konkrétan, esetleg cáfold is, ahogy én tettem az előző kommentemben, én kész vagyok elismerni ha téves infót rakok ki, de ahhoz konkrétan le kell leplezni a téves infót.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Roppant örülnék ha ez a hely nem Ulippo bazgatásával lenne tele ! Hagyjátok békén , ne szóljatok hozzá ! Ha nincs közönsége előbb-utóbb elmegy....
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 783
113
Véleményem szerint nem az a baj, ha valakinek eltér a véleménye a többségtől. Fejtse ki nyugodtan.
Az is belefér ha időnként benéz valamit, mindenkivel megesik, a többiek korrigálni fogják.

Viszont a véleménynyilvánítás és a propaganda az messze nem ugyan az. Minek kell több hetes, hónapos dolgokat újra előszedni, ismételni, bármilyen lényegi új információ nélkül?

Aki a tájékoztatást összekeveri az agit-proppal, az bizony rossz úton jár.
Ez itt a probléma.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
nem julipók a hibás hanem az aki foglakozik vele, nálam már régóta ignorálva van de ti állandóan telefxxssátok az oldalt a hülyeségeivel.
 
S

szpg9

Guest
ULIPPO kezdesz kihozni a sodromból, mert ha ennyi szemétséget leírsz ide, aminek 99%-át mások cáfolják, akkor miért kellene nekem venni a fáradtságot és N+1 szer még cáfolni téged. Aztán meg fröcsögsz, holott azt sem tudod ki mit szeretne itt hallani... Én biztos nem téged, mert egyre inkább acsarkodsz, minél jóbban megmondják neked mi van róluk a bögyödben. Én nem vagyok orosz fan, de igenis rokonszenvezek azokkal, akiket több, mint egy éve kibombáznak a városaikból. Vagy te ezt szereted. Egyébiránt kívánom neked hogy éljed át az érzést hónapokig a pincében, tüzérségi tűzben, mikor igazi emberek halnak meg körülötted. Anyukám 3 éves volt a háborúban, de még ma is ideges lesz, kiveri a víz, ha akár filmen tüzet lát, nagymamámat a nyilasok agyon akarták lőni (mellette ott feküdt 6-8 halott és csak egy jó érzésű német tiszt azért mentette meg, mert nagyapám német volt és így a nagymama is tudott németül. De egész életében ezután reszketett minden problémától.
Nem az a súlyos dolog, ha egy-két fasz újságíró a hírérték növelés miatt képeket hamisít, hanem az, hogy te ezzel akarod lejáratni az oroszokat, miközben a dicső ukrán hadsereg minden nap tüzérséggel köszönti a helyieket. Tudod ez az igazi probléma, mert olyan emberek halnak meg, mint te tucatszámra, akik úgyanúgy élni szeretnének, mint te, de nem tehetik, mert a gránátok darabokra szaggatják őket. ULIPPO ez a lényeg, amiről Te mélyen hallgatsz és nem veszel róla tudomást, és egy perverz állat módjára próbálod mindenféle faszsággal alátámasztani, hogy az oroszok voltak. Ezért én téged, a legmélyebben megvetlek és az én értékítéletem szerint te nem vagy sem civilizált, sem normális ember. ERRE VÁLASOLJ EGYSZER! IGAZAK VAGY HAMISAK A KÉPEK A LEGYILKOLT DONYECKIEKRŐl, GORLOVKAIAKRÓL VAGY SEM. Ez is csak az orosz propaganda műve? Tulajdonképpen öngyilkos robbantók, akik így dolgoznak az orosz propagandisták keze alá? Szégyelld magadat. Direkt nem súlyozol az infók közül, minek van jelentősége és minek nincs. Olyan vagy, mint egy holokauszt tagadó, csak Te éppen a kelet-ukrajnaiak exoduszát tagadod...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kijevi emlékfal az Ilovaisk-i csatában elesettek emlékére
https://www.youtube.com/watch?v=4UpmzBn2muE
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kárpátaljai szekció, lefordítanátok nekünk miről ír Baloga? Azt hiszem minket érint.

Уряд Угорщини виділив на підтримку етнічних угорців Закарпаття, в тому числі і під вибори, біля шести мільйонів євро, на:

- громади;

- церкви;

- школи;

- всім першокласникам по 100 доларів, а також всім малозабезпеченим по 200 євро щомісяця, за що їм респект.

З іншого боку, якийсь клоун від Президента шантажує закарпатців, що з Києва громадам нічого не дадуть. А питання стоїть про штучне виділення 119 мільйонів гривень (а це навіть не п'ять мільйонів євро), під голосування за перспективний план об'єднання громад, намальований в кращих традиціях совка, з центру. Бо звідти видніше, як об'єднуватись та "добровільно" голосувати.

Виходить, що закарпатці беруть гроші з Угорщини, але є патріотами України, в складі 128-ї бригади воюють за свою державу на Сході, але влада постійно робить з них як не сепаратистів, то жебраків і контрабандистів.

Усе це чимось нагадує період Януковича, коли в його вотчині будували басейни і спортивні школи, а на Заході, там де його не підтримували, не виділяли кошти навіть на ямковий ремонт доріг.

Те, чим займається влада щодо Закарпаття - це чистий сепаратизм. Вони ділять людей на сорти не гірше, ніж це робив штаб Януковича в 2004-му році. І прикро, що все це прикривається патріотичними гаслами і ніби то боротьбою за краще майбутнє України.

Köszönöm!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szpg9, én mindig is azon a véleményen voltam, hogy kár azokért az ártatlan civil áldozatokért akik értelmetlenül halnak meg ebben az értelmetlen háborúban, mást tőlem nem hallhattál mert nekem ez volt és ez is marad az álláspontom, ezt már korábban is kifejtettem neked.

Úgyhogy ebben akár egyezhetne is a véleményünk, a különbség talán csak az, hogy én e tekintetben nem teszek különbséget orosz és ukrán civil áldozatok között, téged meg mintha csak az orosz civil áldozatok zavarnának, és azokról a civilekről akiket a szakadárok bombáztak le Avdivkában, Marinkában, Krasznohorivkában, Piszkiben, Liszicsanszkban, Szeverodonyeckben, Mariupolban, Dzserdzsinszkben, Scsasztyéban, és még számos másik helyen, azokon a helyeken amiket a szakadárok bombáznak nap mint nap, azokról te említést se teszel, pedig ugyanolyan ártatlan civil áldozatok ők is.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Mivel van egy DK szavazó ismerősöm (ami főleg azért vicces mert én Jobbik tag voltam... és ha rajtam múlik hamarosan újra az leszek) ezért nyugodt szívvel mondhatom, ulippo-nak valószínűleg nem fizet senki, ő ilyen és kész :D
Fogadni mernék ha ebből a fórumból mindenki leülne egy helyre málnaszörpöt szipkázni és csak hétköznapi témákról pl. hobbi, csajok, stb. szólna a beszélgetés senki se tudná megmondani, hogy közülünk ki ulippo...
 
S

szpg9

Guest
ULIPPO, már megfogadtam magamban, nem írok neked, de máris megszegem. A nagyságrend azért más. Meg a cél és a technika. Bár sajnos a háborúban vannak katonai és civil áldozatok... Mert a háború az ilyen, akár tetszik, akár nem. De ebben a konfliktusban is vannak hangsúlyos dolgok, felismerhető stratégiák. Azt állítod tán, hogy a szeparatista sereg az, amely mondjuk MARIOPUL-t lövi már egy éve nap nap után? Ennyire hülyének azért nem nézhetsz...talán nem az ukránok lövöldöznek TOCSKa-U rakétával, amely kiváló a városok véletlenszerű pusztítására, illetve PION-okkal és egyéb szerszámokkal? Az ukrán sereg, akár tetszik neked akár nem, tervszerűen, minden katonai cél nélkül, csak az esztelen öldöklés végett lövi a városokat, büntetve a lakosságot. Micsoda beteg hatalom az, amelyik saját állampolgárait nehézfegyverekkel módszeresen gyilkolja. Tudod mi ez ULIPPO, ez háborús bűn, amit a te hőn szeretett ukrán kormányod (és a támogatóik) csinálnak... és ha netán ezek után visszalőnek, máris terrorizmust kiáltotok kórusban... Aki pedig ezeket a bűnöket relativizálni próbálja az maga is bűnös lesz ezáltal...