[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ha írtál volna valamit, akkor megkérdezném, hogy mi a baj a mostanival?

Nagyon sok a gond. Talán néhányat leírnék, csak az összkép miatt. Feldúsitották sorozott katonákkal az önkénteseket. A két csoport eltérő harcmodort képvisel, de ezt nem veszik figyelembe. Rengeteg lett az adminisztrációs feladat, egy önkéntesnek ez maga a halál. Egy harcoló katonára ma már kettő nem harcoló jut. Az egyéb erdekszféra beleszólása a stratégiáda. Ilyen apróságok miatt csökken folyamatosan az önkéntesek száma.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Megjegyzem, most jöttem meg a falunapról és két busznyi katona is ott van a rendezvényen. Régen a falunapokra eljött a határőrség, kulturáltan felöltözve, kutyás és kézitusa-bemutatót tartottak, közösen főztünk egy bográcsot majd mindenki ment dolgára. Ezek az "urak" viszont úgy néztek ki, hogy az siralmas. A fegyelem legkisebb jelét sem látni rajtuk, ruházatuk olyan rendetlen, gyűrött, hogy azért egy szovjet "szerzsant" egy hétig pucoltatta volna a budit fogkefével. Mi több egyikük cigit kért tőlem és miközben adtam neki alig állt a lábán holott piaszagot nem éreztem rajta. Remélem este nem lesz balhé.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Megjegyzem, most jöttem meg a falunapról és két busznyi katona is ott van a rendezvényen. Régen a falunapokra eljött a határőrség, kulturáltan felöltözve, kutyás és kézitusa-bemutatót tartottak, közösen főztünk egy bográcsot majd mindenki ment dolgára. Ezek az "urak" viszont úgy néztek ki, hogy az siralmas. A fegyelem legkisebb jelét sem látni rajtuk, ruházatuk olyan rendetlen, gyűrött, hogy azért egy szovjet "szerzsant" egy hétig pucoltatta volna a budit fogkefével. Mi több egyikük cigit kért tőlem és miközben adtam neki alig állt a lábán holott piaszagot nem éreztem rajta. Remélem este nem lesz balhé.

Fegyver van náluk?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Én nem GrGLy vagyok, de ha moderátor lennék a Caps Lock huszárokat instant törölném...
Valamilyen szinten Ulippo-nak is megvan itt a helye, mivel azt az álláspontot képviseli amit az itteni többség megvet, de a nem tudomásul vétele többet árt, mint használ.
Ő igenis egy társadalmi csoportot képvisel amelyik az általa megosztottakban hisz, bármennyire is furán hangzik pl. számomra is.
Még is kevésbé irritáló, mintha valaki csupa nagybetűvel írná a hozzászólását.
Akkor Molnit miért törölték! Pedig, sok mindenben nem értünk egyet! De egy értelmes vitapartner! Az "ilyen" jöttmentek miatt került lapátra! Pedig, legalább neki van "gerince"!
Bocsika a sok felszólító módért, de a t@köm tele van az ulippo és hasonszőrűek hozzászólásaiból. Valamennyien írtunk le butaságokat hirtelen felindulásból, de ezek....! Nem ragozom tovább.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="phaidros">@szp9
Ha nem tudod használni sem az ignor funkciót, sem a feljelent linket, akkor kérdezz rá a használatukra a "Visszajelzések és javaslatok"
topicban. Hidd el, praktikus.
Ha nem történik változás, visszajelzés, nem működnek a funkciók, akkor nagyobb eséllyel észlelik a problémát ha oda írsz, ezzel segíted a Moderátor munkáját.
Ha egyáltalán nem történik semmi, és pedig eddig sem történt semmi, akkor okkal nem történik.

Használtam a feljelent gombot. El tudom fogadni azt is, ha oka van annak, mint íród is "eddig nem történt semmi". csak akkor írja ide le a moderátor annak az okát, hogy miért nem moderál... Ez túl nagy óhaj lenne...?</blockquote>
Már többször használtam a feljelent gombot, de úgy látszik ulippo "valaki" a cenzor szemében, mint hiryu az elhárítás oszlopos tagja. Restellem, hogy ezt választotta nick névnek, mert azoknak is volt gerincük, mint remélem, nekem is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Nationalists march in support of suspected killers of Oles Buzina
https://www.youtube.com/watch?v=lx6aUtSV6pU
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Akkor Molnit miért törölték! Pedig, sok mindenben nem értünk egyet! De egy értelmes vitapartner! Az "ilyen" jöttmentek miatt került lapátra! Pedig, legalább neki van "gerince"!
Bocsika a sok felszólító módért, de a t@köm tele van az ulippo és hasonszőrűek hozzászólásaiból. Valamennyien írtunk le butaságokat hirtelen felindulásból, de ezek....! Nem ragozom tovább.

Ide ment a válasz.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Tegnap egyetlen lövés sem dördült az M szektorban.
5495c03373fd6_1419100211_144100512199.jpg

http://m.0629.com.ua/news/943510
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Megverték CCCP-es pólója miatt

Pórul járt az a férfi, aki CCCP-feliratú pólóban mutatkozott Harkov utcáin.
Az egykori Szovjetunió rövidített mozaiknevét viselő férfit még vasárnap bántalmazták a kelet-ukrajnai milliós nagyvárosban, aznap, amikor az ukrán zászló napját méltatták az országban. A férfi épp arra sétált, ahol nemzeti érzelmű ukránok egy csoportja a kék-sárga lobogót méltatta. Rászóltak a CCCP-es pólót viselő férfira, hogy azonnal vegye le magáról. Azzal érveltek, hogy a parlament nemrégiben betiltotta a kommunista múltat jelképező dolgokat. Az illető azonban nem engedelmeskedett, és tovább folytatta az útját. Ez azonban nem tetszett a nacionalista beállítottságúaknak, ezért utána eredtek és szabályosan letépték róla a pólót. Persze eközben többször is megütötték, a férfit végül a közelben szolgálatot teljesítő rendőrök védték meg a még súlyosabb népharagtól.
Érdekes, ezek a radikális ukránok hogyan viselkednének külföldön, ahol sok helyen divat az CCCP-es retro viselet… Vagy mit szólnának ahhoz, ha őket vernék meg kék-sárga viseletük miatt…

verekedes_cccp.jpg


http://karpathir.com/2015/08/25/megvertek-cccp-es-poloja-miatt/
helyes, en egyszer megkergettem meg focihuligan koromban egy kubai zaszloval grafikazott verebet egy nap hajnalan... a komcsik megerdemlik.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="hgadtap"><blockquote rel="silurusglanis">Ez az idegbeteg videó kinek a műve? Nem tudom ki ez, de ahol ez a nő felbukkant ott jó még nem jött.

Ne tévesszen meg senkit ez az angyalarc .....Dugin egyik legszebb nőstényördöge ,legnagyobb kedvencem ,pár őhozzá hasonló Magyar hölgy is elkelne.

</blockquote>
Kéretik nem félreérteni (kedvelem a vadmacskákat), de nekem inkább Chico hiányzik a magyar közéletből. Ha Eduardo nem löveti agyon magát a Nagyvíz túloldalán, lehet, hogy már felállt volna a Rongyos Gárda.
</blockquote>
Nem tudom, hogy fogadtak volna az orosz helyi eceszgeberei, elnezve neki a horvatba toborzott SS-brigad menedzseleset :D abbol azt hiszem nem Rongyos Garda lett volna.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Felesleges gyakorolni a megadást, valószínűleg az oroszok nem jönnek ide.

A legesélyesebb, hogy hagyományos fegyverrel csak védekeznek és ha támadni kell, akkor nukival teszik. Először vagy megpróbálják semlegesíteni az angol és francia nuki ütőerőt és ez a két ország kap csapást (kikötők, irányítási központ és esetleg a legfelsőbb politikai vezetés a fővárosban), vagy ha erre nem látnak esélyt, akkor a lengyeleken/románokon statuálnak példát. A cél, hogy pár nuki eldurrantása után az európai NATO tagországok jobb belátásra térjenek. Ezért ha nem az angol és francia célpontok az elsődlegesek, akkor a nyugat szemében feláldozható, de az oroszokkal nagyon ellenséges kelet-európai országot fognak választani, ahol ráadásul legitim célpont is van, például a rakétavédelmi rendszer. Ha ez kevés, akkor megpróbálnak éket verni és kiütni egyes erősebb NATO tagokat úgy, hogy más tagokra csapást mérnek, míg a kiszemelt tagoknak megüzenik, hogy vagy veszteg maradtok, vagy elhamvadtok. Valószínűleg ezt csinálják majd a németekkel, a törökökkel és az északi országokkal egyébként is rosszban lévő déli EU tagországokkal. Ha semmi sem használ, akkor először nukival kiütik a reptereket, kikötőket, vezetési pontokat, megátalkodott politikai vezetést (hátha kialakul egy káosz, háború ellenes lázadás, vagy a következő vezetés belátja, hogy jobb, ha nem harcolnak). Ha támadnak egyáltalán hagyományos fegyverrel azt valószínűleg csak azután teszik, hogy elintézték nukival a NATO légi fölényt.

Ha hagyományos fegyverrel támadnak, akkor a legvalószínűbb irány a lengyel-német (a balti országok elfoglalása természetes). A tengerpart elfoglalásával kiszorítható a Balti tengerről az USA haditengerészet. A lengyelek elfoglalásával távolt tartható észak-nyugati irányból a NATO légierő (maradéka). A sík terepen könnyebb, gyorsabb az előrenyomulás.

A Kárpát-medencébe valószínűleg nem jönnek. Részben mert nincs itt számukra semmi értékes. Mit érnek el Magyarország, Ausztria, Szlovákia, vagy Erdély elfoglalásával? Mi problémát okoznának nekik az itt lévő országok, ha nincsenek elfoglalva? Részben a Kárpát-medencéből nagyon nehéz kijutni. Ez egy csapda lenne számukra.

Jobban kell félni attól, hogy Pápát eltalálja egy nuki töltet, mint az orosz csapatoktól.

De inkább ne legyen semmilyen háború, mert ha mi még meg is úsznánk pusztítás nélkül, akkor is gazdasági összeomlás és menekült áradat következne, azaz elég cudar világ.

Az oroszok még Ukrajnát sem akarják elfoglalni, nemhogy más országokat. Ők inkább csak annyit szeretnének, hogy hagyják már békén őket.
mindenki becelzott mindenkit a nukijaval, ebben nincs barat, nincs ellenseg, oroszok kinaiakat, franciak briteket, amcsik franciakat, ha lenne icbm-uk izraelnek, indianak, pakisztannak, ok is siman rairanyitanak mindenkire, a nuklearis elrettentes errol szol, a tobbi az adott raketavedelem dolga...
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Ne legyenek kétségeink a nyugati technika semmivel nem lesz alárendeltebb szerepben a hideg miatt mint a keleti!Vagy szerintetek a Raptor Alaszkában +40 fokban repül?esetleg a LAW III ami a Stryker alapja ha Kanadában működik akkor az oroszoknál nem fog?
hat erre mondjak, hogy lehet az egyik pelon jatszani, de ne csodalkozz, ha a masik megpocskol hatulrol.